Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

matakrok
12. jún 2010

@annamary27 , to cloveka naserie...to je jasne! ja tiez mam nervy,ked som mal a bolesti pri stimuackach a moj muz vesely, nic nemusi robit,...tak som mu povedala,ze jemu je hej...nemusi si pichat injekcie a skakat kazdu chvilu na kozu a roztahovat nohy a nechavat sa odbijat lekarom...a behat z prace a vybavovat si volna...tak to priede cloveku strasne luto . ze niekedy chcem byt v dalsom zivote chlap!!!

strelka11
12. jún 2010

@cukotka ahoj,ako sa mas,ako prebieha ut teba tehulkovanie?uz citis prve pohyby?a pohlavie budes kedy vediet?

cukotka
12. jún 2010

ahoj, jasné pohyby už sú 🙂 a ty? pohlavie budem vedieť až 17.

cukotka
12. jún 2010

strelka to bolo pre Teba

krivka5
13. jún 2010

dobre ranko 🙂
@annamary27 ...este nehadz flintu do zita az krvicka ukaze ci si alebo nie si tehu. mrazacikov asi nemate, ale si este mlada a mas este dve ivf hradene ciastocne poistovnou. ak to nevyslo uzite si z mnz dovolenku,zahoj si rany na dusi a na jesen sup do druheho kola ,ktore bude urcite vitazne.
@matakrok ...a tebe sa ako dari? uz si testovala? 🙂
@denis19 ...tak Karolinka je aktivna a aka bola v brusku kludna 🙂 ja mojho maleho skoro vobec necitim, mozno tak raz za dva dni nejaky pohyb a na sone nam doki povedal ze to bude problemove dieta,lebo sa stale hybal. tak sa nechame prekvapit co je to za certika maleho 🙂
@cukotka tak az 17.6. budete vediet pohlavie? no vy si davate na cas 🙂 tak nech je nemko spravne otoceny a ty nas mozes informovat o pohlavy 🙂
no idem este kuk deniskine fotecky 🙂

krivka5
13. jún 2010

@krivka5 co som madar 😨 oprava annamary s manzelom 🙂

annamary27
13. jún 2010

@krivka5 , dakujem. Ak to zajtra predsalen vyjde asi začnem v niečo veriť 😉

annamary27
13. jún 2010

@krivka5 , som si to mnz domyslela,že s manželom,človek už vie čítať medzi riadkami 😀 😀 😀

krivka5
13. jún 2010

@strelka11 no teba som uz tiez davno necitala 🙂 vidim ze aj ty budes mat chlapceka, gratulujem 🙂 ako sa dari?

krivka5
13. jún 2010

@annamary27 radsej uz vobec netestuj, nech sa zbytocne nerozladis. ja som bola na krvi az po 14 dnoch...

annamary27
13. jún 2010

@krivka5 , naše centrum testuje ženy na 10ty a 14ty den a neúspech sa vyhlási po dvoch negat.výsledkoch,takže biem,že šanca tu ešte je. 😉

strelka11
13. jún 2010

@cukotka ja cekom dobre,niekedy sa mi zda,ze ani nie som tehotna,lebo sice prve pohyby som pocitila 1.6.,ale od v tedy je maly nejaky lenivy a len sem tam sa pohniezdi,ale inak ziadne vystrajanie ako ten prvy krat 😖 no ale hovorim si ze este je cas hadam teraz v tom 20tt zacne viac vystrajat a este neviem ci sa mam obavat toho,ze na poslednom ultrz mi doki povedal,ze je maly dost nizko,ze to neni moc dobre a ze ci necitim kontrakcie,ale chvalabohu nemam ziadne bolesti ani problemy,no ved uvidim este idem v utorok na jeden ultrazvuk tak som zvedava co mi povie tam doki a v stredu idem na amniocentezu,lebo mi 1testy vysli pozitivne a 2testy negativne,tak idem radcej pre pokojne tehotenstvo a budem mat istotu,ze je vsetko v poriadku.
@krivka5 dakujem,ano teraz poznam strasne vela tehuliek ktorym sa rodia chlapcekovia,takze slovensko trocha zaplavime muzskou populaciou 😵 😵 😵

matakrok
13. jún 2010

cau @krivka5 , diky za opytanie. mam sa fajn, zotavila som sa z infekcie a dari sa mi tak,ze sa testovat zdaleka nechystam 🙂 som doma na PN a chcem tak este ostat dalsi tyzden,kym nepojdem na krv.
a co tvoj maly certik,uz ozil? 😉

brmbolcek
14. jún 2010

pekne zdravim,

baby este ste cele ? vierka romy ?
krivka - ako idu kila dole ?
a denis uz si nasla taky svoj rezim pre karolinku aj ked v tychto horucavach je to zaberak pre malicku .....

ostatne zdravim od A po Z ...

krivka5
14. jún 2010

@matakrok ...tak to je fajn ze si uz o.k. 🙂 moj maly je vcelku kludnucky a pohyby citim naozaj velmi malo,ale to asi aj preto ze mam placentu v predu a vtedy su vraj pohyby slabsie 🙂
@brmbolcek ...ahojky 🙂 kilecka dole nejdu, ale nastastie ani hore 🙂 co vas domcek? aj my sa ideme pravdepodobne vo stvrtok stahovat do vacsieho bytu tak uz od dnes budem pomaly balit 🙂

annamary27
14. jún 2010

Ahojte, práve som dovolala z centrom , no nejaké HCG tam našli,je nízske,ale vraj ešte z toho niečo môže byť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 v stredu idem na druhú krvičku.

diva1902
14. jún 2010

@annamary27 gratulujem, to HCG bude určite rásť, na koľký deň si bola na krvi? Ja som mala na 14.deň po KET 2890 😉

romy01
14. jún 2010

ahojte dievcata

annamary - je jasne ze ta teraz nemoze nic utesit, je to sklamanie, zuffalstvo a smutok. No tvoj mm to mysli dobre, n emaj mu to za zle. Teraz si zrejme aj par krat poplaces - co je dobre lebo slzami vyplavis tie zle hormony a potom si daj malu pauzu. Ide leto , uzite si ho, niekam vypadnite aspon na dva tyzdne a zabudnite spolocne na IVF na pracu, na bezne problemy. Pred dovolenkou si podaj novu ziadost a ak sa nevratis v " onom " stave pojdete do toho v jeseni. Ver ze v jeseni je telo nadopovane energiou, vitaminmi a je zregenerovane. Uspesnost je vyssia a navyse uz budes vediet do coho ides tak sa odbura aj strach a stres a urcite sa vam to podari. Ja tomu verim, len aj ty musis.

matakrok a ty ako sa mas? Este si netestovala

matakrok
14. jún 2010

ahojky @romy01 ...vid spravu z Včera o 21:43 😀

romy01
14. jún 2010

heeeeeh
prave som zistila ze som si neprecitala poslednu stranku a tu sa zda ze su dobre spravicky - annamary tak ten moj prispevok predtym je pase - a zrejme ti budem cochvila gratulovat 😀 😀 😀 posielam CMUK

gabinkaa
14. jún 2010

čauko annamary27, tak ako si dopadla na testíkoch, dúfam, že to aspoň Tebe vyšlo, držala som Ti palce

annamary27
14. jún 2010

@gabinkaa ,mám nízske HCG z testíku a vraj niečo z toho ešte môže byť,ale ja sa radšej nechcem dopredu tešiť,ale dufam,že v stredu už tá hodnota bude vyššia a tým pádom to bude o.k.

annamary27
14. jún 2010

@romy01 ,dakujem velmi pekne ,ak to bude už stopro aktuálne gratulácie velmi rada príjmem,uvidíme v stredu zas okolo 14tej hodine. 😉

gabinkaa
14. jún 2010

@annamary27 , tak ešte držím palce aby to vyšlo, ja som si vypočula negatívne stanovisko aj pri druhom testíku, ale čo už, dohodli sme sa, že pôjdeme na dovolenku, už sme ju aj vybrali a v auguste to skúsime ešte raz 😉

annamary27
14. jún 2010

@gabinkaa ,tak to mi je lúto ☹ a Vy máte mrazáčikov,ked už to môžete v auguste skúsiť?

gabinkaa
14. jún 2010

@annamary27 nie nemáme, všetko od začiatku, s lekármi, injekciami, financiami, ale čo už, ja som povedala, že som ochotná to ešte podstúpiť aj vzhľadom na vek

gabinkaa
14. jún 2010

@annamary27 Vy máte mrazáčikov?

annamary27
15. jún 2010

@gabinkaa ani nám neostali mrazáčikovia,ale ak dobre viem,tak další ivf cyklus sa dá zopakovať po4-6mesiacoch,telo si musí oddýchnuť od stimulky.
Alebo sa môže stať,že telo bude teraz také vyhecované a otehotnieš prirodzene.Mám na to príklad moju susedku.Po prvom nezdare s tým sekla a hned na to otehotnela a má pekné dvojičky dcérky. 😎

brmbolcek
15. jún 2010

pekne ranecko

@krivka5-vy ste to vzali hopem to stahovanie.... len sa moc nekrc a nenamahaj ...... maleho budes citit coraz viac a viac, ved nam tie ttttt krasne a rychlo stupaju ......... i ja pocitujem jemnucke kopanceky ...., zajtra rano idem na cukor, musim vypit ten sajrajt a potom na lacno a potom uz iba cakat na vysledky....

anamary - tak potichucky gratulujem a nech len stupa a stupa 🙂 🙂 🙂

Vierocka romy, este vidim ze stale v 2v1 🙂 🙂 🙂ako sa citite? uz sa vam to blizi

krivka5
15. jún 2010

dobre ranko 🙂

@annamary27 ...tak super spravicka. hcg bude urco stupat, drzim palce 🙂

@brmbolcek ...uz ides na cukor? potom napis ake to je. dali ti ho v lekarni uz nariedeny, alebo len prasok? mne uz dala sestricka tiez recept a ze si ho mam vybrat den pred vypitim co je 20.6.. to bude mat ten recept dva tyzdne tak dufam ze mi to v lekarni daju. no veru, nase stahovanie je uz v plnom prude. vcera uz mnz vypratoval skrinky, ale dnes mu aj ja uz pomozem. volako sa mi nechce, ale trosku pohybu mi nezaskodi 🙂 a vy sa kedy stahujete? 🙂
romy, vierka... ako sa citite? babatkam je v brusku dobre,ze? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre