Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

annamary27
21. jún 2010

@annamary27 my sme dúfali a ešte dúfame,že by sa ujali 2/chlapec-dievča/ a mali by sme to naraz zmáknuté bez dalšej tortury.

annamary27
21. jún 2010

@jejo vieš čo v rodine aj máme na to nábeh,svokra mala bratov dvojičky a otcova sestra sa narodila s niečím zakrpatením akoby dvojčaťom,ale to nebolo také hrozné ako to píšem,ale proste mohlo to byť 2.embryo čo sa prestalo vyvíjať.

krivka5
21. jún 2010

@brmbolcek ...ked mne sa zacina v septembri posledny rok skoly ,tak preto by som chcela rodit radsej o nejaky tyzden skorej 😅 , ale necham to na drobcovi ako sa mu bude chciet 🙂

jejo
21. jún 2010

@annamary27 takto uvazujem aj ja, zvlast preto ze ja mamuz na to aj svoj vek, nechcem deti vychovavat v 50-tke

jejo
21. jún 2010

@krivka5 ahoj , a co studujes?

krivka5
21. jún 2010

@annamary27 ...aj ja som chcela dve, ale uchytilo sa len jedno ☹ a aj za to sme vdacny 🙂

krivka5
21. jún 2010

@jejo ...ja mam len ucnovku a teraz na stare kolena si robim maturitu 🙂

brmbolcek
21. jún 2010

@krivka5- ono sa ten termin bude este upravovat, cim budes viac tehuhu tym bude termin presnejsi 😉 😉 😉 tak nebojkalo 😉 😉 😉

romy01
21. jún 2010

jejo co sa tyka tych embrijok - predovsetkym by ta mali v centre upozornit, ci mas " vhodnu postavu " na dve deticky. Lebo mne vraveli ze hlavne ked je zena útla tak to vobec nedoporucuju, lebo je tam velke riziko ze by sa kvoli tomu ani nedonosili. Ak si pevnej postavy - takej primeranej potom je to uz na vas ci vlozite jedno ci dve. Najlepsie je ale ak sa rozhodnes podla vysledkov. Ak vam preziju povedzme dve embrijka, je skoda riskovat mrazenie a treba si vlozit obe , ak ich budes mat viac - su baby co im prezilo a rozvinulo sa aj viac ako 6 tak na prvy pokus mozes vlozit jedno a ked to nevyjde skusat KETko s viacerymi. Zálezo od strategie a hlavne od toho kolko ich nakoniec budes mat. Ja som chcela dve ale nakoniec som mala iba jedno na oplodnenie a to mi vydrzalo aj na vklad.

jejo
21. jún 2010

@krivka5 to je super rozhodnutie, drzim palcekyyyyy

jejo
21. jún 2010

@romy01 ahaaa, no uz som mudrejsia, tak uvidime co mi povedia na jesen. manzel ma slaby spermio a doporucuju ICSI tak uvidime ako budem reagovat aj na tu stimulku, mne je jedno ci budu dve alebo jedno, hlavne aby bolo a bolo zdrave

romy01
21. jún 2010

krivka spravne rozhodnutie a pocas materskej mozes drobcovi citat - aj tak tomu nebude rozumiet iba ta bude pocuvat a uvidis ako si vypestuje vztah ku kniham. Mna tiez caka posledny rok angliny 😀

romy01
21. jún 2010

jejo presne tak, hlavne nech sa uchyti a je zdravucke, nic ine ku stastiu nepotrebujeme.

Z ISCI si hlavu nerob, sice to stoji par eurikov navyse ale zas oni tak vyberu tu naj naj spermiu. My sme tiez mali slabsi spg ale hovorili ze ak bude dost vajicok tak ich nechame oplodnit normalne ak by bol v ten den spg lepsi. Nakoniec to dopadlo tak ze spg bol super ale ja som zniesla len jedno vajko z 20 folikulov tak to neriskovali a oplodnili ho ISCI.

jejo
21. jún 2010

@romy01 fihaa, to fakt len 1? ja som myslela ze tymi injekciami je ich viac, ale vidis podarilo sa, to je taka super sprava, mne ked sestricka vola vzdy povie "zial je to negativne" ale raz sa dockam,
ja idem na dovolenku na konci augusta a ked sa vratim mala by som byt tak cca 18 den, neviem , stihnem este zacat stimulaciu, alebo budem este cakat na dalsi cyklus?

romy01
21. jún 2010

zrejme by si stihla ak nedostanes ms skor - no musela by si zacat s proverou na dovolenke - co nevidim ako problem. No keby sa jednalo o msej sa porad s lekarmi, ci predsa len nemoze sa to slnenie a zmena prostredia nejak ovplyvnit cyklus a podna ja by som to odlozila o mesiac. Rad

jejo
21. jún 2010

@romy01 ved jasne necham si poradit, kazdopadne ja mam dlhy cykllus 30-32 dni

romy01
21. jún 2010

neja sa mi popreskakovali riadky tak to opra

zrejme by si stihla ak nedostanes ms skor - no musela by si zacat s proverou na dovolenke - co nevidim ako problem. No keby sa jednalo o mna ja by som vimto odlozila o mesiac Radsej sa porad s lekarmi, ci sa predsa len nemoze to slnenie a zmena prostredia nejak ovplyvnit cyklus a pod .

krivka5
21. jún 2010

@brmbolcek ...ved jasne, hlavne nech su deticky riadne vyvinute a ked bude ten spravny cas tak pojdu z bruska von 🙂
@jejo dakujem 🙂 je to dost narocne, hlavne tie jazyky a uctovnictvo, ale inac pohoda 🙂

krivka5
21. jún 2010

@romy01 aka zlata, ze zniesla 20 vajok 😀 ja som zniesla 10 a oplodnilo sa icsi 8 a prezili dve a z nich bolo jedno na jednotku a druhe na trojku ani neodporucili vkladat a ani sa neujalo...

jejo
21. jún 2010

@krivka5 takze ti vlozili jedno? ak to spravne chapem tak oni sice oplodnili 8 ale len jedno sa zacalo vyvíjať a to ti vlozili?
skolu zvladnes, ja to poznam, ja mam v stredu promociu a uz to nechcem ani vidiet, 5 rokov ziadne volne soboty, brrr 😖

krivka5
21. jún 2010

@jejo mali sme predlzenu kultivaciu a po siestich dnoch nam ostali len tieto dve, tak sme si ich dali vlozit,ale to slabsie sa asi neuchytilo. gratulujem k promocii 🙂 moj muz ma chce tiez dotlacit aspon na BC, ale ja sa na to moc necitim. on je ing a asi chce mat aj zienku vzdelanu 😀

jejo
21. jún 2010

@krivka5
skola je drina, viem o com hovorim, tak odkaz muzickovi ze doma ma v prvom rade "maminku" a to ta bude zametnavat az az

krivka5
21. jún 2010

@jejo ...no ved a to studujem samozrejme externe a mam 14 predmetov a zo skoly mi pride len termin skusok a ucivo si musim zhanat sama .a to mam 39 rokov takze co som sa volakedy naucila som uz davno zabudla. najviac ma stve ta anglina.to som sa nikdy neucila. nemcinu este zvladam ako tak 😒 no a s malym drobcom to bude este horsie. moj muzo je zlaty a bude mi pomahat 🙂 akurat ukazuju ako vysokoskolak odtialto zo ziliny v 5 rocniku vyskocil z okna lebo neurobil skusky. hruza 😨 ty si kocka ze si to zvladla 🙂

jejo
22. jún 2010

@krivka5 dobre ranko, tak to mame pekne hnusne pocasie v Ba, a ze leto .... brrr 😎
ja som zvedava ako my zajtra na tej promocii budeme mrznut v satockach, aj ked je to vnutri vonku sa moc asi s rodinou nezdrzime.
Ja viem ake to je narocne studovat popri praci, mala som aj vela spoluziacok na materskej a to je fakt narocne, muzi vonku kocikovali a len nosili deticky na kojenie, no hruza. A o veku mi ani nehovor, ja mam 36 a bola som jedna z najstarsich v kruzku.
Ale na nic viac ako to ze raz budem mamina sa netesim, vyrastala som medzi detmi, mam 2 surodencov, kt. uz maju kazdy svoje deti a je mi to tak luto ze sme zatial s manzelom sami. Keby som tak vedela "naštartovať" tie jeho spermičky na turbo aby doplavali kam maju.

krivka5
22. jún 2010

@jejo dobre ranko 🙂 neboj babeno urcite pride 🙂 skolicku mas za sebou tak teraz uz len pokracovat v ceste za babetkom 🙂 ak ma manzel aspon jednu zivotaschopnu spermiu,co ma urcite viac, tak tu nadej je 🙂 ja mam upchate vajcovody, tak sa muzova spermia nikdy nemohla dostat k vajicku. pri ivf sme vlastne len obisli tuto cestu a podarilo sa na prvy krat. 🙂

jejo
22. jún 2010

@krivka5 jejj tak to je dobra sprava,mne lekarka po vedala ze mam "vzorove hodnoty" ale zial ten spermio je slabsi , ale nechcem tym zvalovat vinu na muza, niekedy su aj dvaja uplne zdravi a nejde im to, len dufam ze to IVF vyjde, ja som ochotna si vlozit aj dve naraz , ved nemame este ziadne deticky.
ako si znasala stimul?

krivka5
22. jún 2010

@jejo ...stimulku som znasala uplne v pohode.manzel mi pichal injekcie a vobec to nebolelo. 🙂 pocas stimulky som pribrala cca 2kg, takze uplna pohodicka 🙂

jejo
22. jún 2010

@krivka5
a nemala si take navaly tepla alebo ti nebolo na odpadnutie?

krivka5
22. jún 2010

@jejo ...nieee, mne nic nebolo. ale predsa! bola som strasne nervozna a placliva, ale to asi tie hormony 😒

jejo
22. jún 2010

@krivka5 super je ze uz mate jedno dieta, teraz to bude velky brasko 🙂 tak sa drzte a odpocivajte

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre