Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

viera6
16. sep 2009

Ahoj Romy. Denis ,ja čieš dufam a hlavne verím že to bude moje prve a posledne IVF.Som už stoho taka zdeptana okolo mna same tehulky.Ano,som na PN a už dos dlho od poslednej inseminácie od juna.CHodím do
Martina a je mi 32.

romy01
16. sep 2009

ahoj vierka kedy ides na kontrolu? ja som tam bola dnes a tiež mi mala prist ms - no meska mi

gubik
16. sep 2009

Viera- ako sa môžem spýtať, prečo si po IUI zostala na PN? Rovno si začala so stimulkou? Počas stimulácie môžeš sotať doma?

viera6
16. sep 2009

Romy: mala by som dnes dostat ,takže potom si mam zavola a ist na krav a ultrazvuk.Teda dufam ,že do zajtra dostanem.

viera6
16. sep 2009

Ahoj gombik,nehali ma koli tomu ,že to bolo už 4krat.. a mam stresujucu robotu

romy01
16. sep 2009

vierka tak to sme na tom takmer rovnako- budeme naraz tehulkovať 😀 😀 😀

gubik
16. sep 2009

Vierka, Romy- držím päste, normálne Vám závidím, že už idete do toho!

viera6
16. sep 2009

Romy no to by bolo super 😵 😵 😵 Aj ty si na pn a od kedy? Ideš na prve IVF?

romy01
16. sep 2009

ano som na pn od 1.9 a pichám si decapeptyl a ak to bude OK tak zajtra zacnem s puregonom - ale skor to asi nebude ok a posunie sa to o par dni. 😀

viera6
16. sep 2009

Neboj bude to ok.Idem sa trošku vzdialit musim íst upiect korpusy na tortu a cesto na veterníky

romy01
16. sep 2009

jeej vierka je pekárka - idete niečo oslavovať? Teda veterniky - to som nejedla asi 100 rokov 😀 😀 😀

gall
16. sep 2009

Romy01, len tak náhodou som natrafila na túto debatu a prežívam presne to isté čo ty. Stimulujem od 31.8. a mešká mi menzes ... zajtra mám ísť do heliosu na sono a krv ... doktorka mi dnes povedala, že to meškanie by mohla spôsobiť aj cysta. Už dva dni pociťujem v maternici alebo vaječníkoch pichanie, je to nepravidelné a úplne iné ako keď mám dostať menzes. A tak isto mám veľmi citlivé prsia. Dúfam, že mi to nestopnú.

romy01
16. sep 2009

ahoj gall, neboj sa ja mam tiež ten pocit a az do dnes som mala podozrenie, že možno sa niečo vytvorilo, ale sono ukázalo, že je to OK -
gall a aké berieš lieky?

gall
16. sep 2009

najskôr proveru a teraz picham stále decapeptyl ... no a už by som mala začať s puregonom.
Ja som už raz stimulovala a prerušili mi to lebo som mala cystu. Ale to som menzes normálne dostala, len tá cysta bola príliš aktívna a tak s toho nič nebolo. Ďalšou menštruáciou sa stratila.

romy01
16. sep 2009

a gall kedy by ti mal dorazit ms?

minka051
16. sep 2009

gal

Ja som dopadla ako ty. počas stimulky narástla cysta a stopli ma.. Potom prišla mrška a cysta zmizla tak teraz idem na to znovu. Dúfam že sa to už nezopakuje.

afrika
16. sep 2009

ahojte, chcem sa opítať kedy si idete vybavovať interné predoperačné vyšetrenia? ďakujem moc

afrika
16. sep 2009

a ešte niečo-vybavujete si to u obvodnej alebo?

minka051
16. sep 2009

afrika

ja už mám od minulej stimulky a doki povedal že je to OK a už nemusím vraj to stačí. Stačí pár dní pre stimulkou, lebo niektoré výsledky sú až o týžden.

afrika
16. sep 2009

minka a kde si to všetko vybavovala? ďakujem 😉

minka051
16. sep 2009

ja som bola u obvodnej
Tá mi zobrala krv a potom ma poslala na interné. Behom týždna som mala vybavené všetko. Hlavne aby boli dobré výsledky.

gall
16. sep 2009

ROMY ... menzes mi mala doraziť v termíne od 14. - 16.9.. Teda dnes posledný deň. Ale nedošla. A ani sa necítim ako pred menzes.

MINKA ... tebe ten prvý krát menzes neprišla v termíne? teda počas pichania decapeptylom? Mne ten prvý krát prišla v poho, akurát na sone bolo vidieť pekne veľkú cystu. A keďže hormonálne výsledky boli zlé tak to stopli. Potom som čakala na Ďalšiu menzes a pri nej tá cysta praskla.

denis19
16. sep 2009

ROMY
tak jak dorazila???? A co volali z Helíku????? Kdy začneš?
já byla na sociálce, nic po mne nechteli,prý si to vyrídí se zamestnavatelem, tak jsem v klidu. Romy, jak to vidíš s tím Pezinkem????
Zdravím nové prírustky!!!!!!

Afrika,
mne udelali predopereační na interne, temer na počkání, jen výsledky krve budu mít v pondelí!

romy01
16. sep 2009

baby, baby, baby ani neviete aká som šťastnáááááá 😀 😀 😀 😀 😀 Mám dobré správy ( ale aj horšie) Tak tá dobrá správa je, že teta mi volala a prvá otázka bola " už prišla ms ? Ja na to že " nie " a ona že " už by mala lebo hormony vravia že by to malo prisť a ak nie dnes tak zajtra urcite hahaha sa škerím ako kreslený koník. Takže začnem s puregonom na dávke 250 jednotiek ale ešte neviem kedy. Mám tam zavolat ked mi príde ms - takže zajtra a povie mi kedy začať. Bože mi odľahlo. Asi to bol stres co mi to omeškal, lebo ja som to cítila fakt od pondelka fest intenzívne ze je to na spadnutie. Fuj ale mi odľahlo. 😀 😀 😀 😀
Tá horšia správa je že mojmu sa spg nevydaril, výsledky sú horsie takmer o 50% a zatial sa kvoli tomu bude plánovať ISCI - ale ešte sa uvidí, teta koordinátorka ma objedná aj k embryologičke takže tam sa dohodneme.
BABY ja začnem stimulkovaaaať asi od piatku 🙂

romy01
16. sep 2009

denis ja do pezinku neplánujem, moj by mal zacat coskoro studovať - má toho Bc ale chce robiť Mgr takže pre nás bude každá sobota vzácna.

denis19
16. sep 2009

ROMY,
tak super!!!!! Začínáš v pátek, paráda!!!!! jen by mne zajímalo proč všechny máte pugeron a já menopur,ale nevadí!!!!
Ok, to chápu ty soboty, já také ješte uvidím, ale chtelabych. Co bych také nechtela.
Je to mrška ten cyklus, když má tek nejde a naopak 😉

romy01
16. sep 2009

no hej denis, ja len predpokladám že to bude od piatku ale mozno aj od soboty, presne mi povedia ked to dostanem , podla toho ze kedy, lebo oni to tam nejak prepocítajú vzhladom na dnesné výsledky. Ale som rada že mi potvrdili ze to príde hned a nie za týžden alebo podobne. Len som bola šokovaná výsledkom mojho, jemu sa to totalne zhorsilo a to bral ten profertil - tak ked to doje uz ho viac nekupim

afrika
16. sep 2009

kočky beriete niekto Gonal ako ja???ako čítam asi nik ☹

wodanka
16. sep 2009

ahojte holky.. romy tak to je super, ze mozes zacat stimulovat 🙂 ach jaj, aj ja by som už chcela, ale to je ešte veeeeeeeeeeeeeeeľmi ďaleko ☹

denis19
16. sep 2009

Wodanka,
neboj, to uteče, klid. Jen na margo toho cestování, verím Ti, je to od ruky, já to mám jen neco kolem 60km,ale je to otrava,ale co človek nudelá pro potomstvo 🙂 Tento týden tam budu dvakrát!!!

ROMY,
mrzí mne to,ale čekala jsem to s tím profeltilem, u nás to také nic neudelalo 😠 Jak se rozhodnete, jdete na ICSI?????

Afrika, neporadím, mám menopur 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre