Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

eva76
17. aug 2010

@tara_
ahoj
injekcie stoja cca 15000,- Sk a potom zavisi od toho kolko vajicok zoberu a ci ich treba napichnut alebo nie
spolu to vyjde cca + - 30000,- Sk

eva76
17. aug 2010

@mirka321

ahoj drzime palce

annamary27
17. aug 2010

@tara_ ahoj,my sme platili asi 1000eur/v tom su injekcie,napichávanie vajíčok,predlžená kultivácia,tabletky pre manžela/.

tara_
17. aug 2010

Dakujem baby, ste zlate 😎
Cize plus/minus uz viem. Predstavovala som si to tak, ze ked to hradi poistovna, tak to tolko stat nebude, ale moja zla predtucha sa mi potvrdila 😖
No ved uvidime kam zajdeme, to je este na dlhe trate ...

celiakia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamary27
18. aug 2010

@celiakia ahoj ,v lekárni som platila za injekcie a v centre som platila za napichávanie vajíčok a predlženú kultiváciu ,to ma už čakali s účtenkou,ked som prišla na vklad embryí a lieky pre manžela som si objednávala cez internet.

celiakia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianka27
18. aug 2010

tiež som si myslela, že ked žiadosť schváli poisťovňa, tak že aj všetko uhradí...hm... čo už 🙂 ale do vrecka lekárom nedávate nič, že nie? lebo v tomto ja prax nemám 😀 a mám stres z toho, žebyto niektorý lekár očakával...

brmbolcek
18. aug 2010

pekne zdravime 🙂 🙂 🙂

@figurka.m- uz mas na to tt aby si si mohla dovolit mat tvrdnutie bruska 🙂 🙂 🙂 , uzivas magnezko ? musis uz mat klud a lezaty rezim, cize polyhovat a nenatahovat sa , ziadna namaha aby si skor neporodila 😉 😉 😉 kedy ides na kontrolu ?

zdravim ostatne bojovnicky, maminy a tehule 😵 😵 😵

mirka321
18. aug 2010

@annamary27 ďakujem veeeľmi pekne...

zuzumajko
18. aug 2010

Ahojte baby, pridavam sa k vam, viem ze to tu uz bolo omielane asi stokrat, ale neviem nikde najst ako sa vobec s niecim takym ako IVF zacina. Co vsetko na to budeme potrebovat a ako to prebieha. My sme jedno babo stratili, je to este velmi cerstve. Ale v 20. Tyzdni sme on prisli. Malo downov syndrom a nevydrzalo. Tak nam urobili geneticke testy a genetik prisiel na to, ze ja som nositelom toho karyotypu downovho syndromu a ze jedina moznost ako sa pokusit mat zdrave babo je IVF. Ten genetik robi pre ISCARE, takze predpokladame, ze asi pojdeme tam. Ja som este v sestonedeli, ale velmi by sme chceli zacat po prvom normalnom cykle. Neviete mi poradit co vsetko na to budem potrebovat? ☹

zuzumajko
18. aug 2010

@eva76 ahoj pisem sem prvykrat, a zaskocilo ma ako si pisala tare, ze kolko to stoji. Aj ja, tak ako tara som si myslela ze prve tri pokusy hradi poistovna, tak to tak teda nie je? Nevies mi povedat nieco blizsie?

krivka5
18. aug 2010

@zuzumajko ahojky! tak v prvom rade sa musis objednat do centra kde ta pozvu na prvy pohovor. porobia ti testy, ja som nemohla dlho otehotniet a tak ma poslali na laparoskopiu a tam mi zistili nepriechodnost vajcovodov. manzel si bude musiet dat urobit specialny spermiograf. ked budete mat vsetky vysledky a bude sa vediet presna pricina vasho problemu vypisu sa papiere na poistovnu so ziadostou a uz len cakat asi mesiac na schvalenie. poistovna preplaca velku cast ivf ale niektore ukony si treba zaplatit. nas to stalo cca do 900€. najprv si budes pichat injekcie, budu ti sledovat rast folikulov potom bude odber folikulov v narkoze a manzel si odobere spermie. vyberu najlepsie vajicka a spermie, spoja a nechaju kultivovat. po troch dnoch( my sme malli predlzenu kultivaciu tak sest dni) ti vlouia jedno, alebo dve embryjka a uz len cakat 🙂 my sme zacali s liecbou 2.12. a 12.1. som mala vklad dvoch embryok a jedno sa mi uchytilo 🙂 zachvilku sa nam narodi chlapcek, podarilo sa nam hned prve ivf 🙂 neboj , cela liecba prebehla celkom rychlo, len cakanie na pozitivny testik sa mi zdalo nekonecne. drzim ti palce nech mas uspesne ivf a cim skor zdrave babatko 🙂

slavka32
18. aug 2010

@zuzumajko Ahoj my sa teraz chystame na nase prve a dufam ze aj posledne IVF 😀 Pred IVF spolu s lekarom spisete ziadost do poistovne, ale to uz vies. No a potom cakas mesiac kym ti odpovedia ci ti ju schvalia. Ak ano tak ti poistovna prispeje.
S tou cenou je to veru cca 1000 €. 350 sme dali v lekarni a zvysok zaplatime v centre. Ci to je viac alebo menej bude zalezat predovsetkym na tom ci to bude ICSI alebo nie. To poistovna neplati. Takisto neplati predlzenu kultivaciu a ani zmrazenie. Takze ta cena sa kludne k 1000 vysplha.
Predtym mi urobili zakladne vysetrenia krvi - hormony atd. a manzel bol na spermiograme. Po schvaleni ziadosti sme isli na pohovor ku koordinatorke a dohodli terminy. Naucila nas pichat injekcie, dostali sme recepty a protokol podla ktoreho uzivam lieky. Este sme teraz obidvaja isli na krvne testy (HIV, syfilis, hepatitida....) a ja na predoperacne vysetrenie.
Co potrebujes predovsetkym su pevne nervy a pohodicka 😀 😀 😀

krivka5
18. aug 2010

@brmbolcek ahoj 🙂 ako sa dari? uz si v poriadku ? mas uz vsetko pokupene ? ja uz zacinam rozmyslat aj nad balenim tasky doporodnice, nech to uz mam po ruke keby nieco. ved prveho syna som rodila v 35tt. ja zatial nemam plienky a ani kozmetiku ziadnu. no myslim ze uz je nacase s vybavou finisovat 🙂 od 22.8. som oficialne na materskej. ty uz si matersku uzivas v plnom prude 🙂 maly brmbolcek je otoceny spravne? nas drobec( meno stale nevieme) je este koncom panvovym ☹ uz ma malo miesta tak len dufam ze sa mu podari este spravne otocit..zajtra idem na poradnu tak uvidim co povie dokina. uz si si zvykla na byvanie v domceku? 🙂

zuzumajko
18. aug 2010

@slavka32 a @krivka5 baby dakujem za rady a aj za info ako to prebieha. Ja sa strasne desim tych injekcii, lebo som fakt labilna co sa toho tyka. Ako som teraz bola v nemocnici, tak do mna stale nieco pichali a myslela som vzdy ze odpadnem. Kam sa to picha? Nie je mozne pichat to tou metodou co je na cukrovku? Taka ta pistolka ci co to je? 😒

zuzumajko
18. aug 2010

@krivka5 inak blahozelam ku chpalcekovi. My sme sa rozhodli pre umele oplodnenie prave kvoli tej genetickej vade, ktoru nam zistili. Tak velmi dufam, ze aspon dve embryjka budu zdrave a nebudu mat downov syndrom..toho sa hrozne desim 😒 lebo potom by nam ostavala uz len adopcia. Este nemame ani 30 rokov s manzelom (ja mam 28) a taketo problemy mame...myslela som ze to byva len v zlych snoch a stalo sa to nam ☹ ze nemozeme mat zdrave babo prirodzenou cestou ☹

jejo
18. aug 2010

@zuzumajko
ahoj, je mi luto co sa ti stalo ale vsetko ma svoj vyznam a je asi lepsie zist takto z kratsej cesty ako sa trapit s postihnutym babatkom.
Ja mam schvalenu prvu ziadost na IVF (platenu poistovnou), ale to co teba zaujima je asi vyska doplatku - lebo poistovna sice hradi 3 pokusy ale len ciastocne a to do 39 roku veku zeny. Injekcie, kultivacie predlzene, ICSI si priplacas a to v sumare cca znamena doplatok 1000 eur.

krivka5
18. aug 2010

@zuzumajko ano mozes si pichat aj sama, na to su take pera, ale su trochu drahsie ako obycajne injekcie. picha sa pod kozu do bruska a vobec to neboli( teda aspon mna nie, lebo mam vela tuku na brusku 😀 ) mne to pichal manzel normalnymi injekciami a bola to pohodicka 🙂

krivka5
18. aug 2010

@zuzumajko neboj po injekciach budes mat vela vajok a urcite z nich budu krasne zdrave embryjka a potom babatko 🙂

slavka32
18. aug 2010

@zuzumajko Tak ten strach chapem ☹ Ja by som si nedokazala pichnut injekciu. Picha mi ich manzel 😀 Teraz pichame prve injekcia a to su jednorazovky s malou ihlickou a asi od piatku uz budeme pichat aj dalsie, tie su v pere.
Myslela som si ze to bude boliet, ale da sa vydrzat 🙂 Niektora trochu zastipe, ale v podstate to pichnutie citim menej ako pri odbere krvi. Pohodicka neboj 😉
My sme si priplatili pero, bolo to asi cca 100€. Predsa len ta mala ihlicka je lepsia.

zuzumajko
18. aug 2010

@jejo no supis, aspon vieme kolko mame setrit. Toho roku budu chabe vianoce, ale radsej mat zdrave babo ako vela darcekov 😀 my sme este obaja pod tridiatkou s manzelom. On je dokonca mladsi ako ja, takze to by bolo v pohode. Len ci nam uzna poistovna tie geneticke dovody pre umele oplodnenie...toho sa bojim. I ked nas genetik (Doc. Ondrejcak) povedal ze to je dovod na umele oplodnenie. Tak dufame. Lebo u nas pripada do uvahy len IVF, tam sa robi v tom tretom dni po spojeni vajicka a spermie alebo kedy zistovanie poctu chromozomov a ci su v poriadku. To jedine nam moze zarucit, ze babo bude zdrave. Ak sa teda podari, ze niektore bunky budu zdrave.

@krivka5 dakujem za utesenie 🙂 no, moj muz sa k tomu chudak postavil tak, ze sa boji aby mi neublizil. Tak neviem ci sa odhodla mi nieco pichnut. On totiz bol pri tom mojom vyvolavanom porode v 20. tyzdni a strasne sa o mna bal vtedy. Vie ako reagujem na ihly a podobne veci..snad ho presvedcim. Cize to sa picha pod kozu, nie do maternice? To je ten lepsi pripad pre mna. Uz mam po krk injekcii do maternice.. 😖

@slavka32 takze to je viacero druhov hormonov ktore sa pichaju? chapem to spravne? A kolko vajicok sa da odobrat naraz? lebo to som pochopila tak, ze asi dozreje viac vajicok naraz ked sa pichaju tie hormony..

slavka32
18. aug 2010

@zuzumajko Najprv som brala tabletky Proveru a teraz picham Decapeptyl a ten budem pichat asi az do konca. No a od piatku by to mal byt aj Gonal. Vsetko su to hormony. Mne to vysvetlili tak ze najprv musia nimi vypnut moj prirodzeny cyklus a nasledne ho podporit aby sa vytvorilo viac folikov. Odoberu tolko folikov kolko bude. Uz som tu citala ze niektore mali len 3 ale niektore aj 20. Az po ich odsati zistia kolko vajicok je ok, lebo vo foliku vajicko ani nemusi byt.

zuzumajko
18. aug 2010

@slavka32 aha, uz asi chapem ako to funguje. No zbohom ☹ ja po vsetkom tom co sme si prezili s muzom mam pocit, ze viac negativnych sprav a negativnych veci uz neprezijem. Uz teraz som podla mna zrela na nejake psychofarmaka. Som rada, ze este tu depresiu zahanam pracou a inymi cinnostami, lebo sa bojim ze by fakt nastupila a to by som neprezila. No a ak sa nam nepodari mat v folikoch zdrave vajicka, asi sa picnem, lebo to uz by bol asi posledny klinec do rakvy...fakt sa bojim 😒 ale aspon viem co ma caka, dakujem 🙂 a vy ste na tom ako teda? Este stale stimulujete a kedy bude odber? 🙂

kukulka21
18. aug 2010

Ahojte baby citam co sa bavite,moc vam drzim palce aj ja som si s tym presla a podarilo sa a moja mala ma uz 4 roky.
Je to hrozne na nervy,ale da sa to zvladnut(skor co by clovek pre to neurobil).

slavka32
18. aug 2010

@zuzumajko hlavne si neprivolavaj nic zle. Treba mysliet pozitivne 😉 Napriklad ja som sa rozhodla ze budeme mat minimalne 10 krasnych vajicok 😀 😀 Dost mi pomaha aj toto forum, ked som ho objavila mali sme za sebou prvu navstevu centra a mala som pocit ze sa drobceka nikdy nedockame. Tu vsak cerpam vela pozitivneho so stastnych tehuliek 😀 😀 mam istotu ze to vsetko funguje a oplati sa vydrzat 😉
Momentalne cakam na mrchu a od druheho dna budeme pichat s tym perom cca 14 dni a potom bude odber vajicok. A po odbere budeme cakat ci sa ich podari oplodnit, a potom zas ci sa budu vyvijat a nakoniec ci sa uchytia po transfere. Skratka stale na nieco cakame a dufame a verime ze sa nam ten zazrak podari. Preto treba byt v pohodicke 😀

slavka32
18. aug 2010

@kukulka21 Dakujem, kazde palceky sa nam zidu 😀 😀 😀 Presne take stastne pripady ako ty ma povzbudia kazdy den 😀 Vzdy si poviem ze to vsetko ma vyznam 😉
Veru my by sme urobili cokolvek aby nam to vyslo. Manzel bral lieky aby sa mu zlepsili spermosky, vyskusali sme planovanie a 2 IUI, vitaminy, cvicenie, masaze..... a budeme skusat dalej 😀

figurka.m
18. aug 2010

@zuzumajko viem co si si prezila, mne vyvolavali porod v 22tt, babatko tiez malo DS, bolo to hrozne a stale to boli,no nechcem ta strasit, ale ty sa asi spoliehas na PIGD to je predimplantacna diagnostika a tu poistovna nepreplaca, stoji okolo 28 000 sk, neviem presnu sumu, ale inak sa to zistit neda 🙄

@brmbolcek magnezko uzivam, ale nic nepomaha, no a lezat...ty zartujes? moj maly hyperaktivny skoro skolak ma prazdniny takze......poradnu mam az 13.9. a ty ako, tebe to magnezko zabera?

vitam vsetky nove pichacky a prajem zdrave babulky v brusku 😉

slavka32
18. aug 2010

@figurka.m ze pichacky 😀 😀 😀 😀 dakujem za privitanie 😀 poviem manzelovi, aby vedel co ma doma 😀 😀

annamary27
18. aug 2010

@marianka27 do vačku som nikomu nič nestrkala 😀 Možno bude čas na nejakú pozornosť ak sa mimi podarí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre