Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

gabinkaa
3. okt 2010

@rozsa a čo by si chcela vedieť?

rozsa
3. okt 2010

Dostala som papiere od vseobecnej teraz utorok mam ist naspet k lekarovy a neviem co dalej budem... Lamam natom hlavu a aj bojim sa,vseliake myslienky mam ..

krivka5
4. okt 2010

@kajticko gratulujem k babatkam 🙂
@majaja75 dakujem a tebe prajem nech ti porod dobre dopadne a mas zdravu dcerku,ved uz to mas za par 🙂
@rozsa ahoj 🙂 a v com chces poradit?

krivka5
4. okt 2010

@rozsa tak to ti asi prislo schvalenie z poistovne, ze? tak teraz sa ti rozbehne taky mensi kolotoc. dostanes protokol,bud kratka alebo dlhy budes papat lieciky a pichat injekcie do bruska,to trva nieco vyse mesiaca,potom odber vajok a spermii spojenene s oplodnenim vajok, o par dni embryotransfer a uz len cakat... 🙂 neboj ubehne to ako voda, aha kolke sme na zaciatku roka este stimulovali a teraz rodime 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
4. okt 2010

pekne pondelkove ranecko 🙂 🙂 🙂

@kajticko- gratulujem ku krasnemu pariku 🙂 🙂 🙂 a zelame kopec tepleho mliecka 😀 😀 😀

@figurka.m- tak nam daj potom vediet ako si pochodila na poradni, ci nebudes esteprenasat, boze toto su riadne nervy pravda 😉 😉 😉 ja som mala to stastie ze som to nezazila, ale co chvilka uz budes mamina medzi nami 😵 😵 😵

@krivka- servus moja, tak mi sme uz absolvovali prve vikendove vychadzky v novom kociku 🙂 🙂 🙂
teda cas este nemam na foto do albumu ale myslim na to , neboj hned ako hodim foto dam vediet 🙂 🙂 🙂
a inak ako sa ma Andrejko ako sa vam dari ? ako spinkavate ? a co mlicko uz papa z druheho prsnicka ?
u nas sa papa, prebaluje em tam poplacka i ckava nas a inak ako male mimino spinkavame 😀 😀 😀 , ved to poznas 😵 😵 😵

ostatne kocky, maminy tehulky a snazilky pozdravujeme a zelame pekny dnik 🙂 🙂 🙂

gabinkaa
4. okt 2010

@rozsa treba sa poradiť s lekárom a urobiť čo povie, ja som bola na IVF ale ako samoplátca, tak neviem ako sa postupuje pri vybavovaní žiadosti, ale vraj sa čaká na schvaľovanie zo zdravotnej poistovne

cukotka
5. okt 2010

Ahojte dievčatá, dnes ráno 3:52 sa nám narodila Nela. Je to taký drobček, meria 45 centimetrov a váži 2390 gramov 🙂

denis19
5. okt 2010

@cukotka blahopreji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!moooooooc.....až budete doma a zabehnuté a i kajtičko s miminkama bude zabehnutá prijedu vás navštívit, jedu za kamarádkou do sv.jura a to vás nemohu obejít,ano???? 😀 😀 moc se teším a pošli eventuálne nekajnáča i fotečku???pleas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 Narodila se sama a chtela? Ale je v porádku i s maminkou ,že???? Dyť já to znám...jste jen o centimetr vetší od nás,jupíííííí 😀
@krivka5 @brmbolcek tak ako sa máte maminky??????













🙂

denis19
5. okt 2010

Trošku mi utekl jeden smajliček, mrška 🙂

brmbolcek
5. okt 2010

pekne ranecko 🙂 🙂 🙂

u nas svieti slniecko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@cukotka- srdecna gratulacia, tak uz to mate uspesne za sebou 😉 😉 😉 . Aky si mala porod ?
zelame vam ela zdravicka a kopec tepleho mliecka 😵 😵 😵

@denis19- servus moja, mame sa tak maminkovsky 😀 😀 😀 prebalujeme, spinkame , cka nas a kojime ako pri malom miminku 😉 😉 😉 ved to poznas, dnes ideme ku detskej lekarke mame poradnu tak som zvedava kolko biudeme vazit 😉 😉 😉
A ty ako a Karolinka ? super spanok si mala, ti poviem ze riadne tvrdo si spala a ten sok ked si sarebudila, wauuuuuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 novidis, aka je karolinka zlata vas nechala vyspinkat a potom riadny budicek ze kde je sever 😀 😀 😀

viera6
5. okt 2010

prajem krásny den 🙂 🙂
@krivka5 vitajte domka ste krásna rodinka 🙂 😉 Andrejko je nádherný 🙂
@kajticko gratulujem ku krásnym babetkam! tiež su nádherne 😉 😵 😵
@cukotka gratulu.......jem! k Nelke a želám vela štastička 😵 😵
@brmbolcek
@denis19 ahojte maminky tak ako sa vam darí? 🙂

denis19
5. okt 2010

@viera6 @brmbolcek no a to jsem tak zase spala i tuto noc! Karolínka se poprvé ozvala kolem pulpáte, že chce otočit a chrnela dál, dostala trochu čajíčku až jsem ji musela ráno budit, neboť jsme šli k paní dr na odber krve! To byl holky jiný masakr!!!!! Ale odevzdala dve ampulky 😀 a váží 6150gr!!!!!

brmbolcek
5. okt 2010

@viera6- servus moja ako sa ma Sarinka? ako si nazivate ?

@denis19- teda spahtos je z nej riadny 😀 😀 😀 a ten masakr si viem predstavit , 😀 😀 😀 vahu mate ukazkovavu, uz vas musia aj ruky boliet z nosenia Karolinky 😉 😉 😉

viera6
5. okt 2010

@denis19 tak Karolinka ta zvládla bravúrne 😉
@denis19 a ako si to spala?jaj musím si to ist prečitat do heliosu alebo inde 😀
no a my sme akurát vstali a to od jedenástej večera 😕 Sáru som o osmej a deviatej budila a ona nič kukla na mna ,čo od nej chcem 🙄 a spala dalej až do teraz 😲

viera6
5. okt 2010

@denis19 no a vaha teda fakt ukažková 🙂
@brmbolcek serus, my sa mame super už sme aj pokrstene nie sme už pohaní ako sa vraví ,ale krestani 😵 😵 a čo ty a cucoriedka ako si naživate?už si dala fotky do albumu? 😵

denis19
5. okt 2010

@viera6 ono se ted tem detičkám v tomto počasí dobre spí. no a já spala tak, že jsem z nedele na pondelí uložila malou v osm do postýlky, ta usnula, my šli kolem desáte spát a spocená jsem se porbudila ráno v pet a to sspocená strachy co to dítko, vubec jsem se v noci neprocitla, jestli žije, dýchá a podobne, tak tvrde jsem spala, teda asi všichni tri, neboť potom jsem jen K otočila a spinkali jsme dál 😀 a dnes to bylo stejné 😀

viera6
5. okt 2010

@denis19 panečku ...denis.. tak to ste teda poriadny spachtoši 😀 😀 😀 😀 skoro ako my 😝 😵 😵
a čo maš dnes na plane?ozaj včera so robila som tiramisu to od teba a malo úspech 😉 😵 😵

denis19
5. okt 2010

@viera6 jé tak to jsem ráda, no co, leje, tak už zustaneme doma, dnes se chystám varit, asi po dvou mesících, peru a čeká mne žehlení, karolínka usnula a ješte chci povysávat a setrít prach..klasika jako na materské 😀 a co ty?

viera6
5. okt 2010

@denis19 ja som práve do žehlila 🙂 a pôjdeme von tu zatial neprší praveže trošku vikuňa zubate slniečko 😵

majaja75
5. okt 2010

@cukotka super správa, GRATULUJEM a želám veľa zdravia a nech malinká pekne rastie a robí radosť.
Ak budeš mať čas tak napíš info aký bol pôrod a daj foto. Ešte raz gratulujem a teším sa.

@denis19 ahoj, ako som čítala tak Karolínka pekne spinká, tak to máš dobré......
M y sme boli včera na poradni a "malá" má 2700 g, takže taký sloník. Trochu mi blbne tlak, mám naň lieky, tiež na železo a zistili mi zase vyššie trombocyty, asi aj preto doki váha so sekciou. Konečne sa dobre otočila a vravel že placenta dole nie je nebezpečná...takže teraz už len čakať

Pozdravujem ostatné maminky a babätká

denis19
5. okt 2010

@majaja75 tak se už asi čeká jen na tvoji malinkou bublinku? co už jsou všechny jinak venku jak tak procházím pamet 🙂 takže to bude prirozený porod???

majaja75
5. okt 2010

@denis19 ešte je predomnou figurka...ja sa nepredbieham 😉 . Asi to bude prirodzený, dokimu sa do cisarskeho nechce...

denis19
5. okt 2010

@majaja75 tak to potom znamená, že jsi zdravá a vše je ok, super..a jo figurka..no tak hezky poporádku je treba na to jít!!!!

diva1902
5. okt 2010

Ahojte maminky, chcela by som sa Vás spýtať, či máte monitory dychu a samozrejme všetkým gratulujem ku krásnym miminkám a prajem veľa zdravíčka 🙂

denis19
5. okt 2010

@diva1902 ahoj já ho mám, používala jsem ho asi dva mesíce a potom už ne, ale ty dva mesíce nám za to stály 🙂 Je treba brát v potaz fakt, že nekdy houká monitor i bez duvodu, neboť než se mimčo stihne nadechnout, tak on hlásí alarm 🙂 ale to je ten lepší prípad 🙂

gitka20
5. okt 2010

Ahoj, ja som už po prvom, žiaľ neúspešnom IVF. Na schválenie žiadosti sme čakali asi 2 mesiace. Potom to už išlo. Podľa cyklu som najprv brala Proveru, potom podľa hormonálnych testov ti určia injekcie na stimuláciu, pichajú sa do bruška. Ja som mala Menopur a Diphereline. Nie je to nič strašné. Najhorší bol ten pocit potom, keď mi povedali, že to nedopadlo dobre. O bábo sa snažíme už 5 rokov.

annamary27
5. okt 2010

@gitka20 ahoj,to mi je ľúto,ale bol to len prvý pokus,nevešaj hlavu,na budúce sa to podarí,treba veriť a pozitívne myslieť 😵 a ostali vám nejaký mrazáčikovia?jA MáM TIEž NEUSPEšNé ivf z mája tohto roku za sebou a už máme schválenú druhú žiadosť ,takže znova začíname od začiatku. 😎

denis19
6. okt 2010

@gitka20 já mela stejný protokol jako ty,, úplne,ale nám to vyšlo ...tak držím palec a uvidíš, že když to má prijít tak to pijde,proste ješte tam nahore nebyla pro vás ta správná dušička nachystaná,ale ted tam už určite čeká 🙂

majda27
6. okt 2010

Prosím o radu ako to je:
Boli sme na prvej konzultácii v Heliose v Martine. Mám si dať spraviť hormonálny profil, a keď budem mať s toho výsledky a výsledky z genetiky máme prísť na ďalšiu konzultáciu kde sa aj spíše žiadosť pre poisťovňu.

Prave som sa dočítala, že poisťovňa schvaľuje mesiac žiadosť, ale zaujíma ma to, že ked tam s výsledkami pojdeme ci hned mi vypisu lieky a priebezne sa budem pripravovat, alebo je to tak ze mi tie recepty daju az potom co mi to schváli poistovna?Aby som vedela podľa toho zariadiť. Teraz čakáme na výsledky z genetiky tie by sme mali mať v priebehu budúceho týždňa a aj hormonálny by som mala mať tiež budúci týždeň.

Ďakujem

denis19
6. okt 2010

@majda27 léky dostaneš, až po schválení žádosti pojišťovnou......tak počítej s tímto časem navíc...držím palec.....proč máte i genetiku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre