Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
12. okt 2010

@figurka.m moooc blahopreji a neboj, Tomáško to zvládne a Ty s ním...vím,je to nekdy jako kdyby nespravedlivé,ale ona se ukáže proč to tak je...ver tomu. Myslíme na vás!!!!!!!

cukotka
12. okt 2010

@figurka.m blahoželám k narodeniu Tomáška, a držím palce aby všetko dobre dopadlo. Má nádherné miery 🙂 Tá naša bambulka sa dosť poponáhľala na svet, je veľmi drobnučká.

cukotka
12. okt 2010

...ahojte maminy 🙂 všetky Vás pozdravujem, v nedeľu nás konečne pustili z nemocnice. U Nely prepukla žltačka a musela podstúpiť fototerapiu. Chúďatko moje malé, snáď to bol jediný problém jej nedonosenia. Inak je veľmi dobré bábetko, vôbec neplače. Papá celkom pekne, ale vie sa prisať iba k jednému prsníku :( a tiež len keď obe ležíme.
Pýtali ste sa ma aj na pôrod, tak ten bol veľmi rýchly 🙂 Nestihla som ani epidurál a ani moju lekárku. O 22:30 mi odtiekla voda, o 01:00 mi začali bolesti, 2:40 ma prijali do nemocnice, 3:05 napojili na monitor, o 3:30 ma odpojili a malinká sa narodila 3:52 🙂 takž u mňa fakt rýchlovka.
Dúfam, že vy všetky sa máte s bábetkami veľmi dobre, tuším už len na majaju čakáme 🙂 alebo som na niekoho zabudla?
Snažilkám držím palce 🙂

viera6
13. okt 2010

Prajem krásne dobre ránko 🙂
@figurka.m ....srdečne blahoželám a želám len to naj,naj.Viem,že ti teraz nepomôžu tieto naše slova,ale treba čo najviac verit a vy to určite s Tomaškom zvládnete a budete v poriadku, myslime na vás! 😵
@brmbolcek papam tvaroch sam a s cukrom 🙂
@cukotka vítam vas domka 🙂

brmbolcek
13. okt 2010

pekne ranecko 🙂 🙂 🙂

@figurka.m-gratulujem k malemu, a z tej oblicky si nic nerob ja ked som rodila na izbe som mala ten isty pripad spoluleziacej co sa stalo tebe. Jej kazali ze v 3mesiacoch sa ma ukazat na sono a potom uvidia viac , ale ze neni sa co obavat to sa da den co den do poriadku ta oblicka , tak nezufaj a tes sa s krasneho synatora 😉 😉 😉
Som rada ze si zvladla v poho porod 😉 😉 😉 Aj ta sili ?

@cukotka - v ktorom tyzdni si porodila Nelku ?

..u mna to bola asi najrychlejsia rychlovka porodu , beho hodiny sme porodili aj z cetou do nemocky 😀 😀 😀, kazdej zelam taky porod ako som mala ja 😉

minka051
13. okt 2010

@brmbolček ahoj no máme toho dosť. ČOVKA znamená čistička odpadových vôd teda niečo ako žumpa. A dom máme 4 izbový bungalov teda prízemný. Krb je taký neviem aký typ to je ale vyzerá ako telka a vieme ním vykúriť celý dom lebo urobili rozvody do všetkých izieb. Inak máme všade podlahové kúrenie. A Garáž máme velikú murovanú pre dve autá . Má 49m štvorcových. 😉

majaja75
13. okt 2010

@figurka.m gratulujem k malinkému. Držím Vám palce a neboj dobre to dopadne. Tomáško bude rásť a ono sa to upraví.

majaja75
13. okt 2010

@cukotka ešte rz gratulujem a neboj tažltačka nie je nič hrozné aj moja staršia dcéra mala a museli sme tam byť 2 týždne lebo mala vysoké hodnoty a potom sa z toho bez problémov dostala.
Vidím že si sa poponáhlala, mala si byť novembrovka ako ja.
Ak budeš mať čas hoď foto Nelinky

Baby ja vám všetkým závidím, máte také rýchle pôrody, ja keď si predstavím že pri dcére som rodila v bolestiach 19 hod, tak mám teraz strach. Len sa upokojujem je tunel už je vybudovaný takže malá by mohla nájsť lahko cestu. 😀

brmbolcek
13. okt 2010

@minka051- teda dom mate obrovsky, teda akurat na tie vase tojicky 🙂 🙂 🙂

@majaja75- ahoj ako sa mas , uz sa ti to krati moja ? ako sa citis ?

minka051
13. okt 2010

@brmbolček no myslím že ja tak akurát pre nás štyroch dospelých a pevne verím že aj pre drobcov na ktorých strašne čakám a hádam sa dočkám 🙂

majaja75
13. okt 2010

@brmbolcek ahoj, celkom to ujde, len ma včera celý deň pobolieval spodok brucha ako pri mrche a večer som sa budila tiež na také bolesti. Skôr ma trápi že ma pobolieva vaječník a dokonca to mám citlivé aj na dotyk keď si chytím to miesto tak to bolí, asi mi tam tlačí malá. v pondelok idem na poradňu tak som zvedavá. Ja by som pristala keby sa narodila skôr, veď veľká je dosť (pred 2 týždňami mala 2700)

brmbolcek
13. okt 2010

@majaja75- no mozno to stihnete este tento vikend 😉 😉 😉 alebo ten bududci uz budete medzi nami 🙂 🙂

cukotka
13. okt 2010

@brmbolcek, Nela sa pytala na svet zaciatkom 36 tyzdna

adrika610
13. okt 2010

caute baby je tu volakto kto mi vie poradit dnes mi volai s heliosu ze to mam uz schvalene s poistovne a zajtra mam ist za koordinatorkou a mam si zo sebou zobrat aj peniaze budem platit hned zajtra alebo ako to je a daju mi hned zajtra aj inekcie

zlatanka30
13. okt 2010

adrika610 koordinatorka vam vsetko vysvetli ohladom stimulacie.a samozrejme dava aj recepty na lieky.inac ona je strasne zlata 🙂 🙂

adrika610
13. okt 2010

@zlatanka30 dakujem ti za odpoved a ako je to s uzivanim zacnem hned od zajtra alebo budem musiet cakat na menstruaciu a takze si budem musiet zobrat aj vecsiu cast hotovosti

zlatanka30
13. okt 2010

zalezi aky mas protokolci kratky alebo dlhy???

adrika610
13. okt 2010

@zlatanka30 a to ako co to znamena kratky dlhy

zlatanka30
13. okt 2010

ak mas kratky zacinas pichat injekcie prvy den,ked dostanes mrchu.a dlhy to moc neviem tam sa asi zacinaju uzivat nejake tabletky neviem presne ako sa volaju.ja som mala kratky

adrika610
13. okt 2010

@zlatanka30no a aky je vtom rozdiel na prvy den menstruacie a potom to je lepsie ked mas dlhy alebo kratky protokol to si mozem vybrat alebo mi to oni vyberu

zlatanka30
13. okt 2010

protokol ti da lekar.

kajka39
13. okt 2010

@cukotka - gratulujem k malinkej Nele, vybrali ste jej velmi pekne meno. Vsetko dobre nech vam robi len radost. 🙂 🙂
@figurka.m - tiez zelam vsetko naj,naj a gratulujem, urcite taky chlapisko to zvladne. Krasne miery 🙂 🙂

@minka051 - zdravim ta ty bojovnica velka, som rada ze si to nevzdala, tiez drzim paklceky 😉 😉

pozdravujem aj vsetky ostatne dievcata a zelam pekny den..... 🙂

majaja75
13. okt 2010

@cukotka išla si hneď do nemocnice ako ti odtiekla voda? Podľa toho čo som číítala tak až po 2,5 hod ti začali bolesti a ešte až neskôr si išla do nemocnice. Pýtam sa preto že ja som pri prvom pôrode išla hneď a teraz mám dilému či mám čakať až na kontrakcie. Na druhej strane sa bojím aby sa niečo nestalo, hrozí tam infekcia a hlavne sa bojím o malu

majaja75
13. okt 2010

@cukotka ešte som sa chcela spýtať či si nemala nejaké sprievodné javy že sa to blíži? Ja chodím stale častejšie na wc a keď idem tak mám pocit že mi spodok pišule odpadne tak ma to bolí. Dokonca včera som mala také bolesti v podbrušku-menštruačné.

annamary27
13. okt 2010

@minka051 ahoj,už mám doma protokol aj injekcie,začíname 29.10. a OPU bude tak v strede novembra 😵 😵 😵

figurka.m
13. okt 2010

dievcata dakujem za podporu, ja viem ,ze to maly zvladne, ostane mu sice len jedna oblicka ale da sa do poriadku a s jednou sa da v pohode zit, 26.11.ideme na nefrologiu, na podrobne vysetrenie a bude sledovany nefrologickou, bude to fajn
vsetkym drzim palceky, majaja a tebe rychly porod, neboj, zvladnes vsetko 🙂

cukotka
13. okt 2010

@majaja75 ja som hneď nešla do nemocnice, mne voda odtiekla o 22:30 a do nemocnice ma prijali 02:40 🙂 ja som čakala doma, kým mi začnú bolesti. Ale je pravda, že ma v nemocnici zjazdili, že kde som toľko bola, a musela som podpísať papiere, že som prišla neskoro. Mne nestihla stiecť ani infúzka kvôli streptokokovi 🙂 našťastie sa nič nestalo ani mne a ani malej. Príznaky som nemala žiadne, len medzi siedmou a ôsmou večer mi dosť tvrdlo brucho. Ale inak nič, len mi zrazu odtiekla voda. Ja som nemala ešte ani tašku pripravenú do pôrodnice.

minka051
13. okt 2010

@kajka39 ahojček bože to je asi fakt telepatia dnes som na teba myslela že ti asi napíšem. Ako sa máš ,ale vidím že asi dobre. No bojujem ako sa dá len ešte musím vyhrať vojnu. 🙂 😉 .

@annamary27 tak supéééér .....a ide sa na to silno držím palce 🙂

brmbolcek
14. okt 2010

pekne ranecko 🙂 🙂 🙂

@cukotka- tak to je jasne, ked sa tak predcasne narodila Nelinka , to sa dalo ocakavat u nej ta zltacka, ale bud rada ze ju chytila hned ako neskor . a dufam, ze to uz mate za sebou .

@majaja75- nevahaj, a hned ako ti zacne odtekat plodovka chod rovno do nemocky. Niekomu to moze trvat dlhsie ta plodovka a niektorym to vezme rychly spad , tak nevahaj a ked ti bude odtekat taka ruzova voda s teba bez do nemocky. Podla toho co pises ake mas potiaze si mylsim ze sa to narodi skor , mala uz ti tlaci dost na spodok , uz ju musis mat nizko , mal by to byt dobry a rychly porod 😉 😉 😉 Kedy mas kontrolu ? Na monitor- pasy este chodis ? nezachytili ti tam kontrakcie ?

@kajka39- ako sa nam mas ? pekne od teba ze si nas prisla pozriet 😉 😉 😉 Co mas noveho ?

@annamary27- gratulujem ku protokolu ? a kam chodis ? tam kde minka ci helios ? uz sa tesis, mja pravda ?

@figurka.m- to ti uz povedali, ze mu ostane 1 oblicka ? Do kolkych percent mal vyvynutu tu druhu ?

denis19
14. okt 2010

@brmbolcek ahoooj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre