Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

sasko25579
autor
17. sep 2009

idem na chvilku off, mozno pridem.......... 😀

denis19
17. sep 2009

MOžno???

sasko25579
autor
17. sep 2009

no tak pridem (tak sa mi hrrrrozne nechce zehlit),ale vyzera to tu ako u ciganov.hrozneeeeeeeeeee 😖

sasko25579
autor
17. sep 2009

hrozne ma boli burusko uz citim ze pride mz, tak som z toho smutnucka.vies bola tam taka malinka nadej, ze co ak nahodou.......... ☹

tinafarkas
17. sep 2009

ahojte, rada by som sa k vam pridala, kedze som v podobnej faze pripravy na IVF ako vy. Dnes sme boli s manzelom u Dr. Marsika v Iscare. Uz mame vsetky vysledky - genetika, spermiogram, krv a podobne. Dal mi recept na Cetrotide a Gonal a v polovici oktobra (ked zacne cyklus) mame prist opat (kedze od 2.10. do 10.10. ideme na dovolenku). Spominal aj nieco ohladne liekov, ale celkom som to nepochopila. Beru sa nejake lieky pred injekciami? Viete poradit?

sasko25579
autor
17. sep 2009

no tak ta vitam u nas. lieky brala hlavne DENIS19, urcdite ti rada poradi, ja este len cakam na poistovnu. ☹

tinafarkas
17. sep 2009

dakujeeem 🙂 inak, poistovna u nas trvala hadam najkratsie - 2 tyzden. Najhorsie bolo cakanie na genetiku - 3 mesiace. vy uz genetiku mate?

sasko25579
autor
17. sep 2009

nas na genetiku nikdo neposla.vsetci tam chodiya a my nic.neviem preco. aku mas poistovnu ze ste cakali 2tyzdne len?

tinafarkas
17. sep 2009

ja mam VsZP a ziadost sme davali niekedy v 2. polovici jula.

sasko25579
autor
17. sep 2009

ja doveru.davali sme to tam 31.8

tinafarkas
17. sep 2009

a co ty - aku mas poistovnu? do ktoreho centra chodis?

sasko25579
autor
17. sep 2009

Dôveru a som vo ferticente v ba.

sasko25579
autor
17. sep 2009

kolko mas rokov?odkial si?

tinafarkas
17. sep 2009

kde je ferticentrum? si tam spokojna?

sasko25579
autor
17. sep 2009

je to pri tomasikovej ako je hranicna. no zatial som spokojna.preco?

tinafarkas
17. sep 2009

len tak sa pytam. ja totiz poznam len Iscare (chodim tam teraz) a Gynfiv (mala som tam gynekologicku - este som netusila, ze budem chodit aj do centra). Ja to cele totiz dost zle znasam. Bojim sa ihly ako cert svatenej vody. Neviem, ako to cele zvladnem s pichanim injekcii...
Ty uz vies, co budes brat?

sasko25579
autor
17. sep 2009

no ja injekcie znasam fajn ked sa na to nepozeram. no na tej ziadosti do poistovne bolo napisane co mi chcu davat.bol tam merional a este dva druhy injekcii.

denis19
17. sep 2009

Ahojte!!!
Dožehleno???
tinafarkas
jehly jsou to nejmenší, takéjsem si myslela,že to bude katastrofa a už je to pohoda. výhoda je mít tukové bríško jako já 🙂 potom nic necítíš 😀

sasko25579
autor
17. sep 2009

nedozehleno, este ani nezacalo zehlit.he he

denis19
17. sep 2009

tinafarkas
proč musíte do CAru? Teda proč tam už jste?

Šaško,
neprehánej to s tou žehličkou a pojd si pokecat!
Už jsem vyhodila manžela od PC, už si určite nadáva,proč si nedonesl z práce svuj

denis19
17. sep 2009

tak kde jsi se potulovala,???
jinak další co byla na genetice!!!!!Chápeš to?????

romy01
17. sep 2009

ahojte tak som tu este na skok, bolesti mi ustúpili a uz sa len vytesujem 🙂
gall - ja som uz dnes vzala prvu davku ale az 250 jednotiek
denis preco predpokladas odber uz piatok? som myslela ze to trva tych 14 - 15 dni do odberu

sasko25579
autor
17. sep 2009

no ja som teraz pisala s jednou babou co chodi do centra ako ja a hovorila mi ze na gen, posielaju lusi s velmi zlym spermiogramom, alebo baby coo nevyslo prve ivf,vraj doktor vie co robi.
vraj sa tam caka 2mesiace na vysetrenie a mesiac na vysledky. ved by ma od nedockavosti roztrhalo 😀

denis19
17. sep 2009

ROMY, neumím to vysvetlit, tak to nejak cítím. Bude to 11 den injekcí a v protokolu to mámnapsáno približne na 12 den,tak možná to mne tam navedlo 🙂
jsem ráda, že je Ti lépe!

denis19
17. sep 2009

mne to i tak nejak objasnila ROMY, že to mužeme být jen rádi, že duležiá je i rodinná anamnéza, tak to proste šaško nepotrebujeme!!!!Hurááááá

tinafarkas
17. sep 2009

denis, no odporucila nas tam gynekologicka, ked sa nam po roku nedarilo otehotniet. Manzel ma zly spermiogram a ja mam nabeh na cysty. teda mala som cysty dokym som nezacala brat antikoncepciu (v 20-tich) a po 3/4 roku po vysadeni som zasa nabehla na stary rezim :( Teraz cystu asi nemam, lebo mam pravidelny menzes, klop, klop

sasko, ano, aj nam hovoril lekar, ze na genetiku nas posiela preto, ze v oboch je chyba. Na objednanie sme cakali 2 tyzdne a na vysledky 3 mesiace :(

sasko25579
autor
17. sep 2009

DENIS
asppon jedna dobra sprava hurááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀

romy01
17. sep 2009

tina ani nas neposlali na genetiku a problem je aj u mna aj u manzela, ja som kdesi citala ze tam posielaju, pokial ma niekto nejakú chorobu - co ja viem napr srdcovú a pod alebo ak sa v rodine vyskytol problém a potom aj vraj vtedy ked sa nepodari prve IVF - vtedy to vraj zvyknu aj bez príznakov a podozreni a pod ale neviem ci to tak je, to som len kdesi citala na nejakom fore. inak na stranke heliosu je mozne sa priamo doktora opytat

denis19
17. sep 2009

HURÁAAAA,aspoň v nejakém ohledu jsme normální!!!!!! 😀

denis19
17. sep 2009

Nebudeme teda pro genetické testy stresovat,stresujem i tak dost 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre