Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

ssegra
27. máj 2016

@sonulienka13 800e je velmi optimisticky odhad :D nas prve IVF vyslo 1100e a to sme mali len 4 vajka vhodne na oplodnenie a len jedno sme mrazili. a druhe nas vyslo 4500e, ale tam sme mali aj PGD a z toho nam este nieco preplati poistovna kedze sme to absolvovali v cechach ako samoplatci

katka413
27. máj 2016

@123tana123
@dadka0110
@sonulienka13 ahojte dievčatá 🙂 všetkým Vám chcem poďakovať za info, uvidíme čo bude ďalej. Teraz som 2 mesiac na duphastone tak stále verím, že sa zadarí aj bez pomoci. Ale keď nie, pôjdeme asi do toho. A zadarilo sa Vám po zákroku otehotnieť?

hateria
27. máj 2016

@sonulienka13 800e je malo, nam povedali v GF, ze 800e sa doplaca k zakroku a plus okrem toho sa platia lieky, to mozes ratat dalsich minimalne 500e. My sme si tiez radsej odlozili viac ale nakoniec neideme cez GF ale ideme na IVF v Brne ako samoplatca a potom budeme ziadat peniazky preplatit poistovnou.

hateria
27. máj 2016

Baby ktore ste absolvovali IVF v zahranici, davali ste si pred zakrokom schvalovat nieco poistovnou? Nam 2 ludia v dovere povedali, ze nie, ze iba po absolvovani zakroku si budem ziadat preplatenie a dnes som sa docitala na ich stranke,ze musim mat od nich schvalene, ze vobec mozem ist na taky zakrok do zahranicia. Pisala som im tam nech to mam aj potvrdene aj pisomne a do tretice mi poslali mail,ze sa musim objednat u nejakeho doktora v BA aby mi schvalil ziadost. Ja som z toho magor, lava ruka u nich nevie co robi prava. Tak ako to je?

sonulienka13
28. máj 2016

@dadka0110 noo to my povedal Dr.Harbulak.Ale ratam s vacsou cenou.Som pripravena 🙂

sonulienka13
30. máj 2016

Ahojte baby. Takze mame kratky protokol. Milion liekov. Same injekcie. Vysli nas 440€. Da sa. Ale som s toho mimo. Krasne my vysvetlil doktor ze co a ako ale nejak my to vyfucalo ☹ zaciname na 6 den cyklu. Je tu niekto prosim vas aj s hlohovca?? Dakujem za odpoved 🙂

katka413
1. jún 2016

sonulienka13 držím všetky palce, aby Vám to vyšlo

sonulienka13
1. jún 2016

@katka413 dakujeem. Uz sa neviem dockat kedy pride mrcha 🙂 v zivote som sa na nu tak netesila ako teraz 🙂

ischia38
25. jún 2016

Kolko trva ten cely proces dlhej metody ivf od zaciatku az po vlozenie embrii

dadka0110
25. jún 2016

@ischia38 fuuu myslim ze cca mesiac 😒mesiac a pol

ischia38
25. jún 2016

Tak že mám čo robiť

dadka0110
25. jún 2016

@ischia38 neboj ta cela priprava ubehne rychlo...ani vediet nebudes 🙂 ...horsie to uz je potom s cakanim na krvne testy 😀 😀

aaangelll
16. dec 2016

Ahojte. Som čerstvo po laparoskopii, pri ktorej mi odstránili jeden vajcovod-bol nepriechodný, druhý je čiastočne priechodný. Myslíte si, že je to dôvod, aby nám hneď schválili v poisťovni IVF? Alebo musíme absolvovať aj pri takejto diagnóze najskôr IUI? Ďakujem.

alexiss27
16. dec 2016

@ischia38 ja som mala kratky protokol od 8.11. do 23.11. to bol zaciatok az po vklad

janina1007
6. máj 2017

Ahojte baby... snad mi niekto odpovie...
16.5. sme objednaní do Splnu v Ke... aj sa teším aj sa bojím...
chceme riesit ivf, no neviem co ma caka, kolko to bude cele trvat
a ci nam bude stacit 2000 eur...
viem ze je to indi vindi no potesila by ma vasa reakcia... Dakujem.

ischia38
7. máj 2017

@janina1007 Ahoj no ja by som po prve KE neriesila urcite Sanatorium Helios a je uz aj v KE zalezi odkial si neda sa to povedat kolko to trva u kazdeho paru je to ine ideo rad vysetreni a tak samotny proces ktory trva stimulaciu bud kratkou alebo dlhou je to velmi zatazajuce na psychyku s hlavne trpezlivost nas to stalo urcite viac kedze sme cestovali az do Martina kazdu chvilu ale stalo to zato sme v 29tt a uz ani neni pravda co vsetko sme absolvovali

janina1007
7. máj 2017

@ischia38 do splnu sme už chodili pred 2 rokmi keď sme riešili iui ale nezhodli sme sa s lekárkou... Teraz je tam nový tím... Viem že Helios je aj v KE ale nerobia tu všetko a aj tak by sme potom museli ísť do Martina... Aj to viem že je to na psychiku ale už viac odolná ako som po skúsenostiach s lekárkou zo splnu spred 2 rokov byť nemôžem... Vďaka za názor a blahoželám 🙂

miska11115
1. jún 2017

dobrý den chcem sa vás opítať ohľadom ivf lebo by som chcela isť ...ako to je z poisťovnou inion koľko sa čaká na schvalenie a či platím všetko ja vopred a až potom my preplatí poisťovňa alebo už pri schvalení je určená suma ktorú mám zaplatiť ja ?a ako sa dlho čaká na schválenie?a koľko preplatí poisťovna aj priateľ má chorobu aozospermiu a na ivf by sme išli darcov skými spermiami vopred vám dakujem za odp

laurakrauz
1. jún 2017

Ahojte, dnes som uverejnila už 9 časť skutočného príbehu dvoch žien, ktoré absolvovali umelé oplodnenie. Dúfam, že si pri čítaní oddýchnete a prinesie vám nové povzbudenie...

https://www.modrykonik.sk/blog/laurakrauz/

jannali
13. jún 2017

Baby, ste tu take, ktorým vyšlo ivf na 1x? Robili ste si predtým vyšetrenia napr. hematóogiu, repro imuno a pod.? Dakujem za info.

alexiss27
14. jún 2017

@jannali nam.vyso na prvy sup robili len rozbor manzeloveho matrosu a ja mam za sebou po 4 potratoch hlavne hematologiu. Keby som vedela uz davno by sme na umele sli a nestracali roky. Teraz sme v 32 tt.

miska11115
1. aug 2017

dobrý den chcem sa vás opítať ohľadom ivf lebo by som chcela isť ...ako to je z poisťovnou inion koľko sa čaká na schvalenie a či platím všetko ja vopred a až potom my preplatí poisťovňa alebo už pri schvalení je určená suma ktorú mám zaplatiť ja ?a ako sa dlho čaká na schválenie?a koľko preplatí poisťovna aj priateľ má chorobu aozospermiu a na ivf by sme išli darcov skými spermiami vopred vám dakujem za odp

janula12345
1. aug 2017

@miska11115 na sk platis iba v lekarni doplatok liekov. V cz - platis vraj vsetko a az potom ti postovna vrati cast..
Schvalenie- od 2 tt do mesiaca.
Ci a aky rozdiel je ak ide o ine spermie- netusim.
To uz je otazka na car.

desza17
2. aug 2017

@miska11115 ahoj,mne union schvalil ziadost do dvoch tyzdnov,ale maju na to 30dni.to schvalenie pride aj do car,a ti ma potom kontaktovali ze mozeme zacat z ivf.cize to co som uz potom platila,bolo z casti hradene poistovnou,nie vsetko ale hradi poistovna,treba si pozret cennik,toho car kam chodis.prajem vela stastia,a uspesne ivf.

miska11115
2. aug 2017

@desza17 ahoj takže ak dobre rozumiem tak mne už len po schvaleni povedia kolko potrebujem doplatit resp.kolko ma to bude stat ..a kolko casu mam ak by som teraz požiadala o ivf na zakrok musim ho apsolovat teraz alebo je určeni nejaky cas po schvaleni .dakujem za odp aj vam prajem vela stastia .

desza17
2. aug 2017

@miska11115 myslim ze v mt su to tri mesiace od schvalenia poistovne,ale to som len niekde citala,to by bolo najlepsie sa opytat v car kam chodis.a kolko budes platit nam povedali uz aj predtym..aj sme si pozreli cennik.ale povedia ti len cca,zalezi aj od napr mnozstva oplodnenych vajicok,poctu mrazenia,metody oplodnenia,u kazdej z nas je to individualne,a aj kazde car ma ine ceny.kam chodis?

miska11115
3. aug 2017

ahoj ja chodim do ke spln centrum

desza17
3. aug 2017

@miska11115 tak pokukaj ich internetovu stranku,isto tam maju cennik

miska11115
6. aug 2017

Ahojte je tu niekto kto podstúpil ivf darcovskymi sper.....mi? Ak áno môžem poprosiť aká bola úspešnosť ďakujem

sagaa
16. okt 2019

Ahojte.Najde sa tu niekto kto chodí do Reprimedici v Bratislave? Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre