Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

dudinka80
18. sep 2009

teraz som v gyn-five pristup je iny,ani druhy pokus nevysiel ☹ akonahle prislo na tehot.test tak nic,vajiciek som mala dost a to sa nepodarili ani zmrazit ☹ od dnes zacinam uzivat prednison a o mesiac uz aj inekcie.

romy01
18. sep 2009

vieri aha no ja sa ich tam este opytam v pondelok, Aro na tom listku nepozadovali. Takze sa tam asi v pondelok stretneme, ze? 🙂
denis v pohode, mam gelove nechty. Moj to moc neschvaluje ale som mu povedla ze mam depky z toho ze necvicim a ze mam nadvahu a ze chcem aby aspon jedna cast tela sa mi pacila, tak nic nepovedal a tvari sa ze mu to nevadí - ale ja viem ze mu to moc nie je po voli. Na to cakanie sa neteším, budem ako na ihlach
dudinka ja tiež chodim do heliosu

viera6
18. sep 2009

Budem už končit pekny víkend,asi sa nestihnem už ozvat, mam navštevu z prace a oslavu sestrinej40.romy ,tak asi v pondelok sa stretneme.

romy01
18. sep 2009

tak pa vieri 🙂
dudinka v heliose sú fjn lekari a musim povedať že všetky baby si pochvaluju ich prístup a aj celeho personálu. Ja mam IVFko prvy krat. A dudinka ake budes mat injekcie?

denis19
18. sep 2009

Holky, tak jsem zpet.
Byla jsem na sociálce zanést PN, u obvodního gynekologa, mu oznámit PN a to se mu vubec nelíbilo,že co je to za móres, že Helios vystavuje PN, když neprobehl žádný zákrok a tak, tak jsem mu rekla, že já jsem jen obyčejný pacient a to není moje starost,já jen v podstate delám co mi kdo rekne. 🙂

kajticko
18. sep 2009

aho Deni tak ja som tu zas. 🙂 ,ale sa nám to tu rozrástlo 😉 😉 a stou PNkou bude mať každý zamestnavateľ problém. 😒 musíme na ních vykašlať myslím,že zdraviem nám je prednejšie 😎 😎

romy01
18. sep 2009

deni ja som tiež bola zaniesť Pn ku mojej gynekologičke a ma sestrička poslala do kelu, že ich to nezaujima a že nechape prečo ma z heliosu poslali k nim. Tak ja reku aby o mne vedeli ze som na pn ale len mykla plecom .
Denis a co si vybavila na sociálke? mne povedali že stačí mat DNP 6 mesiacov, nie ych 270 dní - to platí len na normálne poistenie pokial si zamestnaná, Takže si to dám až ked mi tehu potvrdia 😀 Problém ale je, že vraj idú schvalovať nejaký nový zákon o DNP od januara, takže to možno nebudeme moct platit a materska sa nam nezvysi

denis19
18. sep 2009

ROMY, pokud si podáš letos to DNP, tak se na tebe nový zákon nevztahuje, mám info z vlády.ale není jisté, že to projde.
Ohledne délky DNP se mi dnes tetulka nevedela vyjádrit, do pondelí to nastuduje a dá mi vedet.
Ty obvodácí z toho ale delají problémy, z té PN,co????
Ahoj kajticko!!!!!

romy01
18. sep 2009

ja som pobehala a nastastie jedna známa mojho muza ma zas známu na socialke tak som tam sla predvcerom a ona povedala, že nárok na dávku máš ak DNP platíš min 6 mesiacov a platí rovnako dlho ako si to platíš, Takže ja si počkám na // a hned potom tam poletím. Inak je ten nový zákon tesne pred schválením ale nevedela mi povedať ako to bude, lebo podla terajšej verzie vraj na DNP budú mať právo len živnostníci resp tí ktoí nemaju povinnosť pltit nemocenské, tak uvidíme, nakoniec si vsetky tehulky zalozia zivnosť 😀 😀 😀

denis19
18. sep 2009

No to bude rešení,opet otevru živnost. myslím si,ale že kdyžzaložíš DNP ted,nemuže se na Tebe vztahovat zákon, co začne až platit, tak jsem v klidu, i bez živnosti!

romy01
18. sep 2009

to je fakt, tak dúfam ze to tak nejak neurobia, lebo myslím že tá p . .. a ministerka chce usetrit práve na zenách čo sú tehotné a takto sa snazia vynahradiť si stratu mzdy - minule o tom drístala v telke - komunistka smrdlavá

denis19
18. sep 2009

jo také jsem to četla, souhlasím.
práve mi volali z heliko, tak jsem na stejných dávkách jak doted, kontrola v úterý, a prý je vše jak má být, tak snad to tak je!!!

romy01
18. sep 2009

super denis, ale preco si sla dnes? nemala si ist zajtra ked si mala ist na PK?

denis19
18. sep 2009

No,mela jsem jít v sobotu,ale volali, nechť príjdu v pátek, tak jsem šla v pátek, nevím jestli si spletli datumy, či co,ale nevadí, hlavne, že zítra nemusím. Byla jsem ted s tetou na kafčo,projíždeli BB, tak jsem se rozptýlila, hnedle si všimli mé modrinové žíly a tka jsem jim vyklopila v čem ted jedu a byli z toho mile prekvapeni, strejda mihned dal prednášku jak to všechno je se stimulací a tak, je zoolog, tak to prirovnal na zvírátka, tk to byla zábava a hlvne mne podporili, že drží vše co se dá a pokud jich bude víc, že není problém, že vychováme 😀 😀

romy01
18. sep 2009

to je fajn denis, treba sa odreagovat. Ja som bola von na vychadzke, v Mt je jarmok no na ten bystricky sa nechyta, bolo tam len pár stánkov a kopa vietnamskych handier - no hrôza, ale bolo pekne, slnko svietilo, tak som sa aspon presla. Teraz este pojdeme s mojim do tesca na nákup na víkend a tak.

denis19
18. sep 2009

Tak si to hezky užij a prešly Te už depky,co jsi psala???? Jo a nevím proč rešíš nadváhu a ješte i jsem Ti chtela ríct, že máš životní jiskru v očích, tak neveš hllavu!!!!
Muj manžel je také proti všemu umelému, i proti nehtum,ale z času na čas ani já neodolám a dám si je 😀

romy01
18. sep 2009

no denis nemaslám že by som mala teraz depky, snazim sa mysliet pozitivne a teraz si to kilecko navyse vobec nevsímam, to príde az potom 😀 😀 😀 LLen ma to sem tam napadne, ze by neuskodilo, keby som si na váhu dávala pozor, ale potom ked som hladna tak mi je to u prdele 😀 😀 😀

denis19
18. sep 2009

Jsem na tom stejne, podarilo se mi loni zhubnout nejaké to kilo, díky bohu si to i držím,ale ted se dostávám f´d nejaké krizovky a vidím všechny nedostatky, hlavne na briše,ale co nadelám 😀 😀 budu hubnout po porodu,no ne????? Jo apráve jsem zdrvila štrudliček 😎

romy01
18. sep 2009

hahaha denis aj ja, Moj doniesol z roboty perfektnu cokoládovo marcipánovo kokosovú. Vraj to tam kupovali od nejakej súkromníčky dak som si doplnila enerhiu 😀

evicka293
18. sep 2009

ahojte babulky

chcem sa spytat od prvej konzultacii az po umele oplodnenie ste kolko dlho cakali,ak ja som v poriadku z prveho manzelstva ma m 2 deti partner ma zly spg tak to vidim na Ivf mate skusenosti

denis19
18. sep 2009

Evicka, to je indivindi.
Já od první konzultace až po dnešek a to ješte nemám odebrané vajíčka, až za sedm dní cca, jsem čekala 6 mesícu. Ale pokud jdete hned na jistotu IVF,t ak čítám tak dva až tri mesíce, ber to tak, že jen žádost se schvaluje mesíc a mesíc je priprava na odber.

denis19
18. sep 2009

ROMY
enegy je duležitá!!!!! já pokukuji po dalším strudličku,ale nechci býti sviňka a vše spapat manžílkovi, ten neť papaá,aby spermoníci byli vitální 😀 😀

evicka293
18. sep 2009

denis,fuha tak to dost dlho no partner bol s byvalou partnerkou boli na ivf lebo on mal zly pohyb spermii ale u nej bol tiez problem lebo ked oplodnene dali do nej tak sa to neujalo tak preto ratam ze hned ivf snad ked som nemala v tehotenstve problemy tak sa udrzi

denis19
18. sep 2009

No, je to jiné jako klasické otehotnení,ale za pokus to stojí. 🙂 Je treba verit a také jde i o vek a podobne,ale to určite víš!

dudinka80
18. sep 2009

ahoj romy od dnes zacinam s prednisonom a od 20 oktob. idem na dipherelin, a na gonal.teraz som bola na lapar,mala som zrasty.vajickovody mam v poriadku.chcela by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s genetickymi testami?a ake? 🙂

romy01
18. sep 2009

ahoj dudinka, nas na genetiku neposlali, zatial
evicka, mozno nebude treba to IVF, mozno vam bude stačiť aj inseminácia, treba ist do centra. Inak normalne to trvá takto : 1 mesiac = testy a vysetrnia, 1 mesiac ziadosť na poistovnu, 1 mesiac = oríorava + stimulácia, 3 týždne = vklad a+ testovanie ci to vyslo, + musis pocitat s 1 mesiacom navyše lebo niekedy musis pockať od schvalenia ziadosti na ms a pod. Takže to zabere ozaj hodne casu. My sme sa ale odhodlavali a zbierali odvahu - teda hlavne ja cca 3 roky

denis19
18. sep 2009

No jo žádná bleskovka to není 😀

dudinka80
18. sep 2009

genetiku mi odporucil gyndos,s tym ze uz idem treti krat,len ked mi povedal kolko to stoji tak ma zalial pot.1450eur

denis19
18. sep 2009

Co stojí 1450€??????

romy01
18. sep 2009

to sa mi nezdá, to kde si bola? Ani jedna baba nepisala ze by platili co len jednu korunu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre