Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajka39
25. sep 2009

denis-dakujem za opytanie.Myslim ze dobre, som velmi spokojna. Mam pohodu v praci , akurat riesim jednu zmenu zamestnanca, ale aj to zvladnem v pohode. Doma je to uplne super, takze na 1***
Nejde mi do hlavy , ze pregnyl sa picha pred OPU, ved ten sposobuje prasknutie folikov, ci nie? A my ich potrebujeme odsat cele neposkodene ale zrele.....hhmmm 😕

weronika131
25. sep 2009

denis
nehovorim, ze by to nebolo pekne mat naraz tri, ale v realnom svete je to fakt boj......sama by som to nezvladla.....a svokru moc nemusim

denis19
25. sep 2009

Kajka,
účinost Pregnylu, také nemám nastudovanou, jen jsem Ti podala info co jsem dnes dostala v CARu, mám ho i od švagrové a čtu to i na protokolu, tak nevím 😀
jsem ráda, že se ti darí dobre, stále chodíš do práce,nemáš PN?

denis19
25. sep 2009

No Weronika, je to preci generační rozdíl, ta svokra 😀 , na neco to svalit musíme 😀 a tri je už moc, to jsou mikro jesle skoro 😀

kajka39
25. sep 2009

ja nemam PN,ale najblizsie si ho vypytam, a vlastne u ktoreho dokiho to mam ziadat, v Heliku alebo u svojho gynekologa?? Ako je to u vas ostatnych?

weronika131
25. sep 2009

denis
to ano, asi by som musela zacat s drogami aby som to zvladla 😀
Najhorsie je,ze manzel neustale niekam cestuje na cvicenia a rehabky........misie

denis19
25. sep 2009

Kajka, v Heliose, tam Ti ji vypíšou, obvodní gynekolog se sice na to bude tvárit kysele ,ale tobe to muže být jedno!!!Hlavne dát gol,no ne???? 😀

Weronika,manžel je voják?

kajka39
25. sep 2009

a este jedna otazka, moze mat PN alebo§ mat aj partner v den OPU, lebo ten moj nema na dovolenku narok a velmi tazko bez nejakeho papiera by mohol byt cely den so mnou.

kajka39
25. sep 2009

denis-dik, to som si ho mohla uz vypytat naposledy ked som tam bola. Nerovia s tym v Heliku problem ak chcem ist na PN?

weronika131
25. sep 2009

denis
ano je, nestazujem sa, co sa tyka financnej stranky, ale tie ich cvicenia, certifikacie, pohotovost, sluzby, misie.....nemam to rada.....najma ak niekam cestuje na niekolko dni, ci na misiu na 6mesiacov

denis19
25. sep 2009

Kajka
vubec néééé! Ba naopak, mám pocit, že to doporučují,mne by to samou ani nenapdlo, tak hurá do toho. Určite by partnerovi dali propustku,jako orazili, to určite,anebo OČR, to je možná lepší ne. ?Optej se v nedeli! Ať víte na čem jste!

denis19
25. sep 2009

Weronika,
znám to, jsem z vojenské rodina a pracuji v armáde, tak vím očem mluvíš. jako má hodnost? Je letec?

soni1
25. sep 2009

Ahojte baby, tak ako som už písala, mám schválenú žiadosť na IVF, čakala som 5 týždňov, som v poisťovni Union a mne posielali papiere domov, mala som ich ešte skôr ako v Centre. Na 5. 10. som objednaná, predpíšu mi lieky a začínam stimulovať. Mala by som však otázky, na ktoré by som potrebovala odpoveď, ak by ste mi vedeli poradiť.
1. Niekde som počula, že IVF nerobia, ak má žena cystu. Ja ju mám a mne IVF i napriek tomu odporučil môj doktor. Je to problém? Myslím tú cystu. Môže zabrániť otehotneniu?
2. Ako často treba chodiť na kontroly počas stimulky?
3. Domov mi prišla schválená žiadosť s textom: ........., Vám schválila úhradu 1. cyklu IVF, čo to znamená? Hradím si sama celé IVF?

Ďakujem za odpovede

romy01
25. sep 2009

kajka pytaj si PN v heliose, tam je to bez problemov. Ak sa tam v nedelu stretneme, tak mozme pokecat 😀
weronika pocet embrii si mozes povedat sama, ale lekar ti samozrejme da doporucenie. Ak si napriklad chudulinka tak ti nedoporuci vlozit viac. Mna teraz emnroilogicka nahovarala na jedno lebo vraj teraz mali prípad ze tam bola nejaka kočka co mala 50 kil aj s topankami a chytili sa jej dve - na 6 ty pokus a ma vraj problem to donosit. A jedna im potratila rovno obe babatka - proste nie kazda to moze zvladnut - maternica dostane zaberak a placenta na vyzivu nemusi stihat. A ak sa uchtia dve a viac, je to automaticky rizikove tehotenstvo. Inak ja si ale tiez chcem vlozit dve , bude tam vyssia sanca ze sa aspon jedno ujme

denis19
25. sep 2009

SONI
to znamená, že ti pojištovana zaplatí stimulaci ovulace, odber oocytu(vajíček) a ET(embryotransfer),ostatní si platíš sama, jako konzultace,odbery krve, spg, léky.....a pokud máte ICSI tak i to, potom mražení embrii,prodlouženou kultivaci, to vše si paltíte sami.

weronika131
25. sep 2009

denis
nie je zenista, vodic PTS atd....
a zatial len desiatnik
ROMY
no chuducka urcite niesom, k 50kg mam daleko a so zivinami by nemal byt problem, kedze som mala mimomaternicove teh., bola som v 8tyzdni a plod bol zdravy a vitalny, bohuzial som videla ako sa hybal a bilo mu srdiecko

denis19
25. sep 2009

SONI, jo na kontroly se chodí časteji, počítej po začatí stimulace tak 2x za týden. A co se týče cysty ti neporadím, to nevím 🙂

denis19
25. sep 2009

To mimomaternicové je nefér od prírody,že??????

soni1
25. sep 2009

baby, prosím odpovedzte mi

kajka39
25. sep 2009

romy,denis-dakujem za info. Tak v nedelu!! 🙂

soni-ja neviem, som samoplatca,ale poistovna preplaca tusim 3cykly IVF. Takze ty teraz absolvujes prvy a hradeny poistovnou, ale aj tak si nieco asi priplacat budete sami.
To ti poradia uz ostatne dievcata ktore idu cez poistovnu.

denis19
25. sep 2009

Soni,
dyť jsem ti psala, máš to tu, jen kid a dýchej 🙂 🙂

weronika131
25. sep 2009

denis
je to svinstvo.....velmi som sa tesila, ze sa nam to konecne podarilo,
To vies, citala som o tom, ale nikdy som netusila, ze sa to moze stat aj mne.......
Ale co uz, v decembri som fakt prechladla a mala som z toho zapal vajecnikov a vtedy mi prestali fungovat vajickovodi

denis19
25. sep 2009

Kajka, já v nedeli nebudu ☹ až v pondelí, ale držím vám palce s Romy!!!!!

denis19
25. sep 2009

Weronika,
hruza ano,ale neboj, ted to vyjde, to si tu ríkáme navzájem abychom neskončili na psychine 😀

kajka39
25. sep 2009

soni- skus poriesit tu cystu kym zacnes s pripravou na IVF, niekedy moze byt, ale niekedy nemusi byt pricinou problemov.Asi zalezi od toho na akom mieste presne je. Ja mam tiez miomceky 3ks, ale vraj tie nemozu ovplyvnit tehotenstvo negativne, tak len dufam, ze doki sa nemyli /zhodli sa na tom traja dr. nezavisle/ Drzim palceky!! 🙂 😉

denis19
25. sep 2009

Kajka, kolik si dáváš (te) možností??????

weronika131
25. sep 2009

denis
aj ja si to neustale opakujem, no zaroven sa bojim spoliehat sa priliz, co ak sa to nepodari???
Potrebujem sa pripravit aj na takuto moznost, aby som sa nezlozila ak by to nevyslo.......

denis19
25. sep 2009

Weronika
když to nevyjde pujdeš na KET a potom se uvidí, to si ríkám i já!

weronika131
25. sep 2009

denis
znova jedna z mojich otazok, Co je to KET???

kajka39
25. sep 2009

denis- ako to mislis ,,ze kolko si davame moznosti,, coho IVF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre