Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
27. sep 2009

Kajka ,
kajka je odvozenine z čeho?

romy01
27. sep 2009

denis mne len zase brali krv a nic mi nepichli. Len zajtra vecer uz dostanem pregnyl.
A ešte jedna pikoška baby. Mam na ľavej strane raz tolko folikulov ako na pravej a aj su takmer všetky velike to su tie štastnejsie nad 17 mm a neverili by ste ale mam teraz trosku nafuknute brucho - ale tak divne - len ta lava strana - je to mozné? 😀

kajka39
27. sep 2009

romy- tak to som ta urcite nevidela, my sme dorazili 8:15h. ale isla som hned na WC a potom som cakala na krv asi 10min. v zadu na sedacke, sestricky som sa pytala ci mi budu brat krv ked isla do ambulancie, az potom sme si presadli. Drzim palceky v stredu!!! Akou metodou to budete mat?

denis19
27. sep 2009

JE, jsem na tom stejne a už jsem si myslela, že mi hrabe!!!!!!! tak dikas, nehrabe!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

denis19
27. sep 2009

No???? Akú metodu??????Romy.
Ty kajka máš jakou,m už mi asi pameť neslouží 😀

kajka39
27. sep 2009

romy-tam kde prave pichas, tak sa zväcsi brusko, ja ho mam teda riadne zväcsene. U mna je to s folikmi naopak, tie najväcsie su na pravej strane a na lavej je ich menej a su mensie. Je to super, ze sa im u teba tak dari 🙂 🙂
Dokonca priberam na vahe, a to som uz 2-tyzdne na prisnej diete. Vy ste na tom ako??

denis-kajka od Karin, ale nevolam sa tak 😎

kajka39
27. sep 2009

denis-icsi, vstrekne sa jedna najlepsia spermia priamo do vajicka. 🙂

denis19
27. sep 2009

Kajka,
myslím, že prísná dieta ted nemám žádný smysl, i z duvodu výživy folikulu,ale je to každého osobní vec.
Já nepribrala,ale to by také byla katastrofa 😀 je mne dost i tak 😀 😀 Na fotce nevypadáš na obezitku 🙂 🙂 🙂
také se mi trochu zvetšilo bríško, už jedno od čeho a mám takový respekt rvát ho do tesných kalhot 😕

To je hezké že od Karin a nejmenuješ se tak, zajímavé!!!!!!!tak kdo je Karin??? 😲

denis19
27. sep 2009

Také máme ICSI a zustala jsem prekvapená, že to není jistota oplodnení vajíčka!!!!!!!

romy01
27. sep 2009

my asi tiež ISCI ale vraj sa to este uvidí podla toho kolko bude vajicok. Ak ich bude dost tak nejake echajuj samovolne a niektoré pojdu na ISCI a ak ich bude málo dobrých tak nebudeme riskovat a vsetky budu na ISCI
Inak ja mam o 1 a pol kila viac ale stale sa utesujem ze to je ta voda, co do seba v jednom kuse lejem 😀

kajka39
27. sep 2009

denis-Karin je moje krsniatko, je ako moja tak preto....
dietu som si naordinovala koli sebe, co sa tyka vitaminov,a prijmu stravy tak ma na zivote vôbec, ale vôbec neohrozia 😀 😀 😀 Myslim, ze to mam pod kontrolou a aj koordinatorka vravela, ze staci mi light strava. Zatial nemam s vahou problemy ,ale ak nedavam pozor, tak sa velmi lahko a hlavne rychlo na mna vsetko lepi.. 😝 😀 Takze preventivne predchadzam tymto problemom skor, ako zacnu byt ozaj problemy .... 😉

kajka39
27. sep 2009

denis -icsi je 70% sanca, zalezi od kvality vajicok+spermii a ako zareaguju na kultivaciu... Vam to v centre nehovorili?? 😕 😨

romy01
27. sep 2009

kajka ja som na tom podobne no za posledny rok som nabrala asi 5 kilo - mala som stimulaciu 3x clostilbergytom a terar tieto silne hormony. No myslím, že nepriberam z hormonov ale z toho, že ked sa blíži ovulka a aj po nej ked cakam, či s azadarilo - tak necvicím. Ja inak normalne dost cvicim - behavam, chodim do posilky a pod ale ked odstavim pohyb, okamzite idem váhou hore.

kajka39
27. sep 2009

romy-ved prave ono sa zacne lepit to sadielko postupne a tie hormony to pekne podporuju. Ja navyse mam hypofunkciu stitnej zlazy, (momentalne je dobre nastavena) takze riziko rychleho priberanie tam bude uz cely zivot..... 🙂

romy01
27. sep 2009

kajka nam hovorili, že pri ISCI je rovnaka sanca na uspesne ET - myslim // ako pri samovolnom oplodnení vajícka, no ja sm kukala ich statistiku na stranke heliosu a vypadá to tak, že IVF je úspešnejšie ako IVF-ISCI. Baby mozete to kuknut ci som dobre pochopila?

kajka39
27. sep 2009

Idem si trocha zdriemnut a potom sa prihlasim, tak zatial pa!! 🙂

denis19
27. sep 2009

Ano Kajka,
ríkali nám to, jen mne to prekvapilo, protože jsem tuto infošku nemela, nejka jsem si myslela, že každé vajíčko se oplodní,pokud do nej vstríknou spermoníka 😀

Jinak jsem prekvapena, že se mnou ty hormony nijak obzvlášt nelomcují 🙂 zatím!!!!! A hlavne s tou váhou , s tou zápasím neustále, snad od puberty,tak jsem se ted trochu obávala!!!!!Ale naštestí je to zatím OK!!!!!!
jsem zvedavá na tu kuličku v tehotenství 😀 😀 😀

romy01
27. sep 2009

Baby my ideme na návštevu k švagrine, tak sa uvidíme až zajtra.
Zatial sa mi majte, prajem pekný nedelný večer 😀

kajka39
27. sep 2009

romy- no dnes nam povedali pravy opak v heliku. Najväcsia sanca je pri IVF-ISCI az 70% preto ho robia aj najcastejsie az 90% parov ho podstupuje. 😨 Klasicke IVF sa robi pri dobrom spermiograme a ak zena tiez nema zdr.problemy, najcastejsie ak sa im nedari prirodzene a nie je indikovana ziadna zdravotna komplikacia, alebo pri paroch ktore uz maju deti a po sterilizacii. Tak neviem..... 😒

denis19
27. sep 2009

Romy, sčučnu ty studie,ale zatím se s ničím takovým nesetkala.
mej se hezky holky a každá si užjte to své!!!!

denis19
27. sep 2009

Kajka , Romy asi myslela, potom ten dek, kolik ET vyjde v pometu IVF a ICSI,si myslím.

kajka39
27. sep 2009

denis-nie je to tak, ze sa kazde jajko oplodni. Ani vo folikule nemusi byt vzdy dozrete vajicko. Folikov mozeme mat aj 30ks (je to vlastne len obal v ktorom su vajicka) Az ked sa odsaju foliky, tak sa da zistit kolko je zrelych vajjicok a kolko sa daju pouzit. Aj tie najlepsie vajicka pri kultivacii mozu reagovat rozne.... Vsetko je jasne az v 5den kultivacie /max.6dni / Vajicko a spermia si musia padnut do oka aby z toho bol o 9mesiacov drobcek 🙂

denis19
27. sep 2009

Tak nestačí , že si musím padnout do oka nejdríve já s manželem,ale i vajíčko se spermií, na ta príroda je náročná!!! 😀 😀 😀 😀
Držím nám holka palce, už uvidíme za chvíli červenou, tak ať je zelená na dlouho!!!!!

sasko25579
autor
27. sep 2009

DENIS
DAKUJEM za vsetko /ved ty vies za co.ked tu budes zajtra prezvoen ma, skocim sem, mam zajtra volno a budem doma...............pa

cukotka
27. sep 2009

ahojte dievčaťá 😉

cukotka
27. sep 2009

ZDEJA čo Tvoje bambulky? Dúfam, že sa u Teba pomaličky uhniezďujú. 😉

cukotka
27. sep 2009

DENIS ďakujem za opýtanie, pomalým krokom sa posúvame ďalej, o týždeň ideme na tie genetické testy, a manžel zatiaľ chodí odovzdávať šampiónov a postupne nám ich zmrazujú. Žiadosť od poisťovne zatiaľ nič, ak sa do stredy nikto neozve, začnem to naháňať. V piatok do bude mesiac, čo sme ju podali.

zdeja
27. sep 2009

cukotka ahoooj..no zatial ziadny problem , brusko neboli len sen tam pichne ked sa prudsie pohnem....mame za sebou 3 den po ET...na 14 mam ist na kontrolu tak dufam ze sa nic nezmeni
ja som v dovere a odpoved mi dosla za 3 tyzdne

cukotka
27. sep 2009

zdeja, som rada , že si tu. Príznaky zatiaľ žiadne? Aj si na PN?

zdeja
27. sep 2009

ja som PN od 7.9 mam totiz dost namahavu pracu a robim na smeny 12h.....
je tam hluk a dviham tazke, beham s paletakom
momentalne som marod u obvodnej ale 30 to koncim a od 1.10 idem k mojej gynek. -ma uz odporucanie aj od Hredziho nech mi vypise marod......
priznaky zatial nie, asi je to skoro, ale nekrvacam a to je fajn

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre