Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

krivka5
14. sep 2010

@jejo to je super 🙂 🙂 🙂 gratulujem 🙂 teraz len byt v klude 🙂 tak to vyslo aj bez pomoci 🙂 🙂 🙂
ja idem 23.9. do nemocnice na planovanu sekciu, tak uz buduci tyzden sa hadam drobca dockam 🙂
drzim ti palce a aj tvojmu drobcekovi 🙂

jejo
14. sep 2010

@krivka5 Jejj tak ty ho uz budes mat za chvilku doma, neboj planove porody su ok. Drzte sa a potom pridajte foto, papa.

gabinkaa
14. sep 2010

denis19, ahoj, čítala som,, že u Teba boli I. IVF úspešné, ja som bola na I. v máji tohto roku a nebolo úspešné, neviem kde som urobila chybu, ale chcem sa spýtať či počas stimulácie a aj po transfere si bola PN, ja som v tom období bola príliš vyťažená a psychicky zaťažená, rozhodli sme sa že to budeme absolvovať ešte raz a ak treba chcem sa vyvarovať urobených chýb, dodatočne Ti k tomu blahoželám, určite máš z dcérky radosť

gabinkaa
14. sep 2010

@annamary27 ahoj, tak ako si sa rozhodla, idete do toho ešte raz?

annamary27
14. sep 2010

@gabinkaa ahoj,ano ideme do toho ešte raz,boli sme 20.8. na konzultácii a vypísali sme vtedy aj žiadosť,takže čakám každým dnom jej schválenie. 😀 😀 😀 😀

gabinkaa
14. sep 2010

@annamary27 my sme samoplátci, takže nemusím čakať na schvaľovanie, len mám dosť rodinné problémy a mám strach z ďaľšieho neúspechu, tak som nás ešte neobjednávala, ale uvažujem, že vo štvrtok tam zavolám a uvidím

denis19
15. sep 2010

Dobrá zpráva!!! kajtičko má dvojčátka už na svete 😀

majaja75
15. sep 2010

@denis19 ahoj...tak to je super správa. A už vieš čo su (ten jeden bol chlapček a ten druhý sa nechcel ukázať-aspoň pokial som mala info) A hlavne ako sa maju....

denis19
15. sep 2010

@majaja75 je to holka a kluk!!! takže parádička a narodili se dnes ráno!!! obe detičky mají pres dve kila a 47 48cm 🙂

majaja75
15. sep 2010

@denis19 tak to sa teším, že su ok a maju aj pekné miery. A super je že su párik. Ešte raz gratulujem

denis19
15. sep 2010

@majaja75 jo je to super, že je to holka a kluk, asi sen každé u dvojčat 🙂 a co ty už jsi zbalená a nachystaná? a jak se cítíš?

majaja75
15. sep 2010

@denis19 zbalená ešte nie som, len mám všetko nakupené, ešte si musím oprať novu košeľu do nemocnice a je to. Stále ma veľmii bolí chrbát a keď trochu pochodím tak mám pocit že malá je na samom spodku a ide vypadnuť(bolí ma spodok pošvy). ešte pár dní a idem na MD. Nechcela som ísť skôr, veď plat je lepší ako materská... Niekedy ma malá tak dokope že si neviem nájsť miesto na sedenie, ležanie, v noci som 5 krát na záchode-občas mám pocit že by to už mohloprísť, no potom si poviem že ešte nech pekne rastie. Inak za posledné 2 týždne mi veľmi narástlo brucho-som ako slon a tosom veľa nepribrala----7 kg.
Ako sa máte vy dievčatá?

denis19
15. sep 2010

@majaja75 tak to jsi fakt moc nepribrala,jen to nutné. No my s máme fajn, Karolínka roste a začíná špekulovat a vyžadovat pozornost a stále novou aktivitu, objevila hlas tak rve jako na lesy a konečne začala opet normálne jíst, neboť asi tak tri týdny štrajkovala a skoro nejedla. začala jsem ji polehoučku dávat zkoušet zeleninu, dnes to byl brambor a nemel velký úspech 😀 nejvíce ji chutná cvikla!!!!!pochopíš to!!!!

majaja75
15. sep 2010

@denis19 malinká je veľmi zlatá......s jedením je to u detí ťažké..moja ľubila jablkom, mrkvou oplula celý byt a banánom sa dusila. Ale zemiakový prívarok zbožňovala. Ale veď u nich je to ako u nás, tiež nám všetko nechutí....hlavne nech pekne rastie a robí vam radosť

sakura
15. sep 2010

@adrika610
@lulu10
aj ja som chodila k spomínanému dr do TO 😠 A tiež som pochodila tak isto... Len ma napchával Clostylom, priatelovi neurobil ani spermiogram a počas liečby clostylom ani nerobil potrebnú folikulometriu 😠 😠 😠
Jendého krásneho dňa ma tak napálil - bolo to vlastne po dobratí Clostylu - vraj teraz si dáme 3 mesiace pauzu a skúsime to znova 😠 😠
To som sa ale naštvala a zobrala kartu - teda prešla som k dr oproti jeho ordinácii. A nemohla som urobiť lepšie 😉
Tá mi hneď porobila potrebné vyšetrenia. Prvý mesiac mi robila hormonálny profil a dohodli sme sa že nebudeme nič skúšať a testovať že najlepšia bude laparoskopia.. No a tam mi zistili nepriechodné vajíčkovody. A zrovna oba 😒 😒
Tak by som sa mohla napchávať clostylom donekonečna 😒 😒 😒
Hneď po laparke som šla do CAR na umelé 🙂 No a vyšlo to 🙂 Som v 13 týždni a dúfam, strašne dúfam že to všetko dobre dopadne 🙂
Baby držím vám palce 🙂

brmbolcek
15. sep 2010

ahojteeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 co to tu citam

@denis19- tak kajticko nam predbehlaaaaaaaaaaaaa, waaaaaaaaaaaaaaaaaaaau, srdecne gratulujeme 🙂 🙂 🙂

to som necakala ale ved mala dvojicky tak tie idu vzdy o nieco skorrrrrrr 😵 😵 😵

tak krivka a sme mi na rade 😉 😉 😉 ak nas niekto este nepredbehne 🙂 🙂 🙂

kajticke gratulujeme a zelame vela zdravicka a kopec mliecka na zaciatok 🙂 🙂 🙂

denis19
15. sep 2010

@brmbolcek a ty jsi ješte 2v1???? ale už ne alouho co? a jak je tobe? vše nachystáno??? Jsem holky na vás zvedavá, jak vám bude co to bude a tak vše kolem, mne se to zdá už neskutečne dávno, co mela karolínka týden a vyndali ji z inkubátoru 🙂

viera6
15. sep 2010

Ahojte dievčata 🙂

@denis19 super sprava! 😉 kajticko gratulujem!!! 😵 😵 😵

adrika610
15. sep 2010

@sakura a kde si bola v martine alebo kde ja chodim do martina som velmi spokojna

adrika610
15. sep 2010

@sakura a vraj mi to budu robit uz tento rok velmi sa tesim problem je v priatelovi ja som v poriadku

sakura
15. sep 2010

@adrika610
ja som bola v BA 🙂 Ale aj na Martin som počula vela dobrého 😉 Do akého centra tam chodíš? Tak ti držím palce 😉

krivka5
15. sep 2010

dobry vecer 🙂
co to tu citam 🙂 kajticko uz ma bambulky pri sebe 🙂 super gratulujem 🙂 veru bombrlcek uz sme na rade my hadam 🙂 🙂 🙂
@jejo dakujem, samo ze dam hned foto 🙂
@denis19 karolinka je aka spokojna. no uz mala asi toho mliecka dost a potrebovala spestrit stravu 🙂

adrika610
16. sep 2010

@sakura chodim do heliosu je to blizko slovenskeho muzea a v utorok som bola spisat papier do poistovne a mesiac mam cakat oni sa mi ozvu do mesiaca a potom si mam povedat kedy chcem zacat pichat inekcie ja to chcem este tento rok tak som zvedava a povedal mi ze ked chcem jedno budem mat jedno ked dve budu dvojicky aj ty si mala na vyber

denis19
16. sep 2010

zdar holky, tak jste ješte doma??? @krivka5 a @brmbolcek 😀 😀 delám,ale blbé vtipy,co 😲 😲
@viera6 ako sa máte dievčence?

adrika610
16. sep 2010

@sakura a gratulujem ti ze sa ti to podarilo a ten siles je ozaj debil mna nastastie poslal na laparoskopiu ale potom somnou nic nerobil iba ma napchaval tabletkami a ziadne kontroli....vravel stale ze je vomne chyba a bola v priatelovi aj doktor nadaval v centre bolo mu to divne ze spermiogram vysetril za 1 hodinu....

ivirk
16. sep 2010

Ahojte mam jednu otazku ohladom IVF, ak by ste mi boli ochotna niektora poradit co ste to uz absolvovali. Momentalne som v priprave, Uzivala som 10 dni 2x1 tabletku Provery, teraz uz picham injekcie Diphereline od 23 dna cyklu a mam zacat uzivat pichat inj. Menopur. No len odkedy ma Heliose poucili co a ako beriem a dali mi "debilnicek" - papier s rozpisom, tak som to pozabudla 😅 a neviem teraz dokedy mam pichat ten Diphereline a odkedy Menopur. Teraz by som mala na 30 den zhruba dostat MS a tak nejak som si myslela ze vtedy zmenim Diphereline na Menopur, lenze v tych instrukciach je napisane"ze mam pichat Diphereline kym to instrukcie neukoncia" a nikde v instrukciach nie je napisane dokedy, akurat je tam tabulka na uzivanie Menopuru od 1.dna noveho cyklu, tak mam v tom totalny hokej, to si hadam nemam pichat obidvoje sucasne?
Ked sa dostavi MS mam sice volat do Heliose a švihať na sono, lenže ono mi to zrejme vychadza na vikend tak neviem. Prosim Vas poradte mi ☹

sakura
16. sep 2010

@adrika610
ahojky
aj ja som čakala cca mesiac na schválenie žiadosti. Potom som si ešte do toho vybavila aj genetiku a ešte mi aj museli skludňovať vaječníky antikoncepciou. Som ich mala nejaké rozbombardované 😝
No aj mne dali na výber 🙂 Ale nikde nie je dané že keď si dáš vložiť dve embryjka že sa aj dve ujmú. To máš individuálne. Dosť báb si dalo vložiť dve a je z toho jedno bábo 🙂
My sme sa rozhodli na to že sme mali 8 embryjok dať si vložiť najskôr len jedno - priatel mal paniku z dvojičiek, a ak by nevyšlo to jedno tak by sme dali potom vložiť dve. Sme urobili taký kompromis 🙂
No a to si mala teda šťastie že ťa poslal na laparku - asi mal dobrý deň... Mňa strašne sklamal 😝

sakura
16. sep 2010

@ivirk
ahojky. No byť tebou tak zavolám do centra doktorovi čo ťa má na starosť 😉 Ak si nie si istá tak ozaj radšej brnkni.. Veď oni sú na to aby pomohli... Aspon ja som tak svojej dr volala keď mi nebolo niečo jasné 😉 A nemala s tým problém 😉

ivirk
16. sep 2010

@sakura
dakujem, asi máš pravdu, viem ze toto je zrejme najrozumnejsi sposob ako to nepokaslat....len som sa tomu chcela vyhnut, no ale pre istotu brnknem

denis19
16. sep 2010

@ivirk picháš diphereline součastne s menopurom, takže obe injekce..... 🙂 já mela úplne stejný protokol 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre