Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
30. nov 2010

@katyka10 no to verím, je to jiná injekce ako stimulka do bricha, to se dalo.......a na zítra držím palec, tfujtfuj ať je úroda kvalitní a chytí se vše co se dá.......máte ICSI a PK?

katyka10
30. nov 2010

@denis19 dakujem.ideme na klasicke ivf priatel ma dobry spermiogram tak dufam ze to bude ok lebo uz nam nevysli peniazky.a vyplata daleko xi.

makovicka53
30. nov 2010

@denis19 ...ano 28 🙂...tak to uprimne gratulujem ...nie je nic krajsie ako ked sa ti splni sen 🙂

makovicka53
30. nov 2010

@katyka10 ..presne tak toto je dobra stranka...myslim ze som aj ja s nou casom pisala..myslim 🙂

denis19
30. nov 2010

@katyka10
@makovicka53 tak vám holky držím palec a verím, že co nevidet tu pribudou další šťastné tehulky...... 🙂

majda27
30. nov 2010

@makovicka53 ahojky. No my sme mali cca asi 3 spermiogramy, ja som si musela dat spraviť Hormonálny profil u svojho gynekológa. A mne brali aj krv na prvom pohovore. A teraz v piatok si ideme pre vysledky z genetiky tam nam brali krv 30. augusta. Snad tam nebude nieco zle. Doktor povedal, že genetika by mala byt ok. Na poslednej konzultácii mi povedal, že mám začať brať kyselinu listovú. Tu aj poctivo beriem. Inak ešte manželovi budú robiť ešte jeden nejaký špeciálnejší spermiogram a bere vitaminy E, zinok a zenšen.
Tak budem teraz túžobne očakávať kedy sa mi ozvú z Heliosu. Rátame s tým, že v priebehu tohto a budúceho týždňa sa nám ozvú.

katyka10
30. nov 2010

@denis19 deni este raz dakujem.idem sa ja pripravit na zajtra.ahojte dievcata a myslite na mna od 7:15hod

annamary27
30. nov 2010

@katyka10 nie neskúšala som a ani ma to neláka,aj ked mám doma 2testy,stačilo mi popálenie sa testami pri prvom pokuse,viac si neprosím a vydržím. 😉

annamary27
30. nov 2010

@katyka10 určite myslím na teba,na sálu sa dostaneš možno až po 9tej hodine,tak to v GF chodí. 😵 a pekne si pospinkaj po anestéze. 😀

katyka10
30. nov 2010

@annamary27 az tak neskoro na salu?ved tam mam byt o 7mej fnuk ja tak nerada dlho cakam.moja a oni mi daju aj nejaky papier do prace ze celodenne vysetrenie?

annamary27
1. dec 2010

@katyka10 no už si to nestihneš prečítať,lebo už si pravdepodobne tam.Na recepcii sa pýtaju priepustky,ja si ich zvyknem pýtať po vklade aj počas dní kontroly krvi,ak by som to potrebovala kvoli kontrole ,keby ma práve v tom čase hladali doma zo sociálky.Neboj,ten čas ti prejde,ked tam budete viaceré a pokecáte spolu 😵 😵 😵

katyka10
1. dec 2010

@annamary27 neboj moja ja stiham vsetko.tak drahy je na odbere a ja cakam kym ma sestricka zavola uf.zacinam byt nervozna.

annamary27
1. dec 2010

@katyka10 zavolajú ťa tak okolo osmej.potom tam vyplníš papier pre anesteziologa,či si alergická,či piješ,fajčíš,zadýchaš sa pri námahe a pod.My sme boli minule tri a začali nás volať na sálu tesne po 9tej a pred 10tou sme už všetky ležkali v postielkach. 😵 😵

katyka10
1. dec 2010

@annamary27 dobre rano damy.kua ta narkoza je super!tak ja uz mam potom a tak teraz v klude lezim.o 12tej abo 12:30hod ma pustia dom.

annamary27
1. dec 2010

@katyka10 ako to sem píšeš?mobilom?

katyka10
1. dec 2010

@annamary27 ano mam internet v mobile.takze 13 vajok.spermiogram vyborny 4 mi urobia normalne a ostatne napichnu kedze su male nezrele.a transfer v piatok bude.cmuk dievcata

annamary27
1. dec 2010

@katyka10 jééé,paráda,tak sa možno piatok minieme vedla seba,ked mi pojdeme moc skoro na krv a transfery bývaju neskor.Práve som našla super stránku s parádnymi tričkami,ktoré majú nápisy,ako BUDEM MAMINA,MAMI-OCI TEšíM SA NA VáS,PSSST TU RASTIEM JA ALEBO HLADKAJTE MA MáM TO RáD,všetko také pre tehulky 😀 😀 😀 😀

katyka10
1. dec 2010

@annamary27 skoda rada by som ta tam stretla.ja som zvedava ako mi to dopadne.povedali ze moj drahy ma uplne super vynikajuci spermiogram tak 5 vajicok daju normalne a zvysne su malinke tak tie ze musia napichnut hm nevyznam sa v nich.tesim na zajtra co povedia.hod mi link na tu stranku.

annamary27
1. dec 2010

@katyka10 www.supertricko.sk ,zajtra po 11tej máš volať,že ako sa im darí a kolko je embryjok?

katyka10
1. dec 2010

@annamary27 ano po 11tej tak sa neviem dockat.a rozhodli sme sa pre 2 embrya.

annamary27
1. dec 2010

@katyka10 tak nech to vyjde,jaj objavila som na tej stránke aj dojčenské body s nápisom veselá rodinka a smajlík 😀 😀 😀 😀 a pre oteckov Budem ocino.

lubenka96
1. dec 2010

Baby môžem sa spýtať ako to IVF presne prebieha,a kedy je už na čase tam ísť a ake pred....vyšetrenia k tomu potrebuješ a čo to približne stojí?dakujem

annamary27
1. dec 2010

@lubenka96 asi po ročnom neuspešnom snažení by ťa mal najprv tvoj osobny gynekolog vyšetriť či je všetko o.k,poprípade partnera poslať k urologovi na spermiogram a potom ti môže odporučiť nejaké centrum.V centre mne osobne robili potom prefuky vajcovodov,hormonálny profil z krvi,podrobný spermiogram partnerovi,boli sme na genetickom vyšetrení a potom nám odporučili umelé oplodnenie,dali sme žiadosť do poisťovne,schválenie trvá 3-6týždnov.Potom sa beru injekcie,chodí na kontroly ako rastu folikuly,v pravý čas sa príde na výber vajíčok,potom sa oplodnia spermiami a ide sa na vklad embryí,potom sa ide na 10ti a 14ti den na kontrolu z krvi či si tehulka a ešte sono kontrola sa absolvuje v centre a ked je všetko o.k,tak sa vraciaš späť k svojmu doktorovi.Nás vyšlo umelé oplodnenie 1000eur/lieky,injekcie,zákroky/

lubenka96
1. dec 2010

Moc ti dakujem za vysvetlenie,no po vianociach sa aj do toho asi pustíme,treba všetky vyšetrenia ako píšeš,takže to bude náročne..uf ale veríme že sa podari,premýšlame aj že ešte počkame ale pol.roka maximalne a ak sa ani potom nepodari tak potom by sme toto všetko podstupili.vdaka:-)

katyka10
1. dec 2010

tak dievcata ja to nejak zle zvladam.nenormalne ma to boli cele podbrusko a cela panva.moja obvodna povedala ze po takomto zakroku pn nedavaju a po transfere len 3 dni uf tak neviem ci 3 dni pn mi bude stacit.nezda sa vam to malo?

katyka10
1. dec 2010

@lubenka96 ahoj lubenka.my sa pokusame vyse 4 roky a nedari sa.mne nasli cisty a tak ma odoslali na laparoskopiu kde zistili zrasty a to je moj problem k splodeniu dietata a tak sme spisali ziadost do poistovne.nam to schvalenie trvalo vyse 6 tyzdnou a to mam vseobecnu.dosla schvalena ziadost doktorka mi vypisala protokol z injekciami a to trvalo dokopy 23 dni a predtym 21 dni s antikoncepciou ale rychlo to obehloooo.nemas sa coho bat a drzime ti palceky.

annamary27
1. dec 2010

@katyka10 tak si vypýtaj Pn od gynekologa,tí dávaju v pohode. 🙂 po takomto zákroku môžeš mať bolesti aj dlhšie,lebo to bol zásah do tvojho tela.

annamary27
1. dec 2010

@katyka10 konkrétne ja mám na pnke diagnozu n97-neplodnosť a svojej gyn som odfotila tu lekársku správu ktorou ma po výbere vajíčok a vklade embryí púšťali.

katyka10
1. dec 2010

@annamary27 skusim zavolat mojej gynde lebo ked ma prepustili z nemocnice po laparke a gynda povedala ze pn mi musi zrusit obvodna tak preto.ale dakujem velmi pekne za vsetky rady co si mi dala.

adrika610
2. dec 2010

ahoj tak som si dala predsa vlozit dve boli na jednotku a 4 mam zamrazenych tak som zvedava a ty co ako sa citis zajtra ides na tu krvicku drzim ti moc palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre