Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
24. nov 2009

ahoj ciselko - ja som v pohode - ziadne grckanie sa nekona a prave do seba tlacim druhe ranajky. 😀
denis - mam sa fajn - priberam ako male prasiatko, no co ti budem hovorit. Rano mi brusko akoro nevidno ale vecer akoby som tam mala loptu, takze mm vzdy vidi len to velke brusisko a je z toho akoby v rozpakoch

denis19
24. nov 2009

akoby v rozpakoch????? 😀 to zní super! to víš, už jsme se prehouply do tretího mesíce a ten je už pribírací 😅 ale to jsme chtely ne????

romy01
24. nov 2009

no hej, len to na nom vidim ze sa akosi inak diva - priam čumí , síce sa potom akoby spamatal a hladka mi ho a usmieva sa ale vidím že ma akosi viac otvorene oci - sranda. Je mi z toho tak smiesne 😀 😀 😀

denis19
24. nov 2009

😀 😀 no a to bude už jen vetší a vetší,asi si na to musí zvyknout....ta predstava, žev tom bríšku i neco plave 😨

afrika
24. nov 2009

dobré ránko. čísielko díky. ako sa cítiš?
baby ja cítim večer riadne brucho-bolesti a tak. teraz ráno je omnoho lepšie, ale večer to je sila

romy01
24. nov 2009

to je jasne - on si zvykne len je to take srandovne, je to smutne ze muz to nikdy nezazije na vlastnej kozi

cisielko
24. nov 2009

Romy...v rozpakoch, v akých rozpakoch? čo to táraš..musíte byť hrdé na tie svoje brušká..veď ste o ne tak bojobali..treba ho ukazovať celému svetu aké ste šťastné 😀 😀 😀 😀

Pichám ten Diphereline a uvidíme čo bude zajtra..už ich pichám v pohode, nestresujem proste sadnem, otriema šup ju tam..občas si ponadávam ale to už k tomu patrí 😀

denis19
24. nov 2009

no to nezažije 😒 asi díky bohu.....

afrika už stimuluješ? to asi proto ne?

afrika
24. nov 2009

ja viem denis 😉 . ale brucho cítim fakt dosť. akoby na menzes, potom pichanie. dnes asi len niečo upečiem, trošku niečo porobím a budem asi odychovať

cisielko
24. nov 2009

Afrika..ja som dnes úplne v poho, nič ma nebolí som v poho..no to bude asi stimulkou 😉

viera6
24. nov 2009

Ahojte dievčata.......
Prajem pekný den i ked upršaný 😉
Prave som dorazila z heliku bola som na kontrole v 10tt, teda 9+4tt chvala bohu bez znamok hematomu mame 27mm,srdiečko nam bije pravidelne.A posledný krat nas merali ultrazvukom.

romy01
24. nov 2009

vierka ahoj

a to si bola na akom utz ? Na tom povinnom v 10tt ? lebo mna poslala na ten utz az v 12tt s tym ze mi pomeraju aj tie hodnoty NT a pozru ci nema razstep a podobne

baby asi som sa zle vyjadrila - my sme samozrejme obaja stastny že mam brusko, len mm je akosi - hmm ako to nazvat - opatrny ? alebo tak nejak - fest sa kuka na brusko a len velmi jemne ho pohladi - tak akoby len zlahka akoby sa bal - je to nahodou sranda ze je taky starostlivy.

cisielko
24. nov 2009

Romy..to je krásne..teším sa keď aj mne bude mužo hladkať bruško až sa ho bude báť dotknúť 😀

Vierka..suepr..som rada, že srdiečko bije a vy ste ok 😀

viera6
24. nov 2009

romy,bola som koli tomu hematomu na kontrole,ktory bol 21x9mm ,ale neni tam aspn nevidno žiadne znamky po hematome vstrebal sa.
A ktomu mojmu lekárovi idem v piatok br...on mi ma zobrat krv a urobiť vyšetrenia.
Do heliosu som objednana 18/12 v 13tt krv a sono tam nas budu merat.

romy01
24. nov 2009

to ano ciselko, su to nove veci a mooooc pekne. Prajem to kazdej, fakt

viera6
24. nov 2009

😵 😵 romy musim sa smiat aj ten moj je taky starostlivý a do nedavna mi nechcel verit ako nam bije srdiečko až kým ho sam nepočul.
cisielko o chvilu sa nenazdaš a budeš sa aj ti takto tešiť.

romy01
24. nov 2009

ja idem na to kontrolne sono 9.12 a beriem tam aj mm - lebo on to srdiecko este nepocul. To bude pre neho urcite pekny zazitok. Kedy mas dalsiu kontrolu ?

viera6
24. nov 2009

romy tak to bude určite pekny zážitok ten moj ma už ani samu dnu nepustí hned ide so mnou dnu to bol teraz druhy krat.Kontrolu mam toho 18/12 v heliku či aku kontrolu si mala na mysli?

demizon
24. nov 2009

Ahojte, jak vam zavidim, ale v dobrom teda samozrejme 🙂 ja idem s mm v piatok do GF na konzultaciu pred IVF, myslim, ze uz asi dostaneme predpis na lieky atd. Teda dufam, ze to tak bude...inak ms dostanem okolo 15.-17.12. tak dufam, ze nas nenechaju cakat do januara ☹

cisielko
24. nov 2009

Demizon..neboj, aj keby vás nechali na január veď to je už len trošku vaic času..a medzi sviatkmi ti to ubehne ako voda 😉 nezúfaj..treba veriť, ja sa o totiež pokúšam 😉

Romy..júj to bude určite pre neho zážitok..počuť ako bije srdiečko..to je pre každého zážitok 😀

Vierka..ja viem, len keď mám pocut občas, že furt do toho niečo musí prísť..pohnem sa o krok do predu ale zárovaň spravím aj pol kroku psôť..ale teším sa , či to bude tarz alebo neskôr teším sa, že to príde...

Baby aký to bol úpocit kedď ste si išli robiť ten prvý test?

romy01
24. nov 2009

vierka, tak to toho 18 teho mas asi to sono co ja uz 9teho - to som mala na mysli.

demizon, na zaciatku som mala pocit ze sa to strasne vlecie no dnes ani neviem ako to ubehlo, neboj, aj tebe to ubehne ako voda a co nevidiet sa budes vytesovat z kazdej novej prkotiny.

ciselko ja som si test isla robit s tym ze bude negativny - proste som uz videla tolko negativnych testov ze som si ani jednu sekundu nemyslela ze by tam mohli byt dve ciarky. a Potom som tam aj videla jednu a sklamana som to isla vyhodit, no nedalo mi a este raz som ho isla kuknut ku oknu - kedze bolo take pritmie a slabe svetlo v kupelni a zrazu tam bola aj ta druha - bola som v soku - to bol moj pocit. Vobec to nebolo ako som si predstavovala, ze budem stastna - necitila som radost ale sok prekvapenie, neverila som tomu

viera6
24. nov 2009

cisielko viem je to tažke,ale neboj treba verit ako si už napisala 😉
Pre mna to bol horši pocit cisielko, ako ked som pichala prvu inekciu.Ale potom, ked som našla tu slabulinku druhu čiaročku všeko ma prešlo,ale aj tak som ešte tomu neverila ved po tolkych negatívnych testoch som už ani nedúfala.Až po druhom teste som bola presvedšena,že su tam dve.No to som mala zase strach aby bolo všeto v poriatku.

viera6
24. nov 2009

romy,ano tak to je ako si napisala.Pýtala som sa Krajka či mam prist v 12tt a on mi odpovedal,že nie až v 13tt.
Dievčata čo dnes dobreho varite?

cisielko
24. nov 2009

Vierka, Romy..takiže ste tomu nevedli uveriť..ale bolo to krásny pocit nie? obidve len píšete, že ste boli v šoku a neverili ale ten pocit tam prerdsa musel byť 😉

Denis a ty..a ký bol tvoj tečstovací zážitok?

viera6
24. nov 2009

cisielko ,ani to neviem opisnet bol to nejaký pocit to určite ano,ale skôr ten ozaj krastny pocit užívam od vtedy ako som počula byt srdiečko. 😵

sobcek
24. nov 2009

Ahojte, baby. Včera mi môj lekár konečne oznámil, že môžeme začať s tými všetkými ceremóniami 😉 Vravel, že hneď ako príde najbližšia menštruácia tak nasadíme hormóny, ale nedal mi žiadne papiere pre poisťovňu, ani nespomínal názov zariadenia, kam by ma chcel poslať, takže to bude asi beh na dlhú trať. Dnes idem na pohovor do novej práce a neviem, či sa mi to vôbec oplatí. 😒 Ako dlho ste čakali do ZAČATIA toho celého procesu? Aké lieky ste brali a či to bolo finančne náročné a čo sa robí ten mesiac, kým čakáte na rozhodnutie..Predpríprava? A boli ste PN celý ten čas? Veľmi pekne ďakujem, dúfam, že sa čoskoro pridám do radov čakateliek... 😅

afrika
24. nov 2009

sobcek a prípravu na umelé oplodnenie alebo insemináciu? pokiaľ na IVF a máš myslím, že do 36 r., tak treba najprv papiere na poisťovňu s nejakým CAR. ak IUI, tak stačia lieky, UTZ a ideš na to.
IVF žiadosť trvá cca mesiac v poisťovni a potom podľa toho akým protokolom pôjdeš. krátky alebo dlhý. krátky trvá 1 mesiac, dlhý cca 2

sobcek
24. nov 2009

afrika - ďakujem. Ja predpokladám, že to bude IVF, keďže mám endometriózu a po mimomaternicovom tehotenstve mi zostal už len jeden vajíčkovod aj to nepriechodný, ale aj napriek tomu nás trápili tým, že to máme skúšať prirodzenou cestou.. 😢 A teraz sa k tomu pridružilo aj vynechanie menštruácie, tak toto snáď už musia pochopiť 😀 Len tomu nerozumiem, prečo ma chce nasadiť na hormóny už od najbližšej menštruácie, keď žiadosť nie je ani len podaná. Prravdepodobne to je asi obrovský "žráč" času, absolvovať všetky prípravy. 😎

afrika
24. nov 2009

koľko máš rokov? máš menej ako 36? pokiaľ áno a ideš cez poisťovňu, tak najprv treba podať žiadosť tam a potom začať s liekmi. povedal ti akým protokolom pôjdeš?
ja som na pn od 27dc. predtím som od 16dc brala lieky, od 23dc injekcie diphereline a v novom cykle od 5dc injekcie diph.+Gonal. je to časovo dosť náročné, najmä na UTZ

cisielko
24. nov 2009

Sobček..presne ako píše Afrika..ak to bude IVF tak enmúžeš začať s nikčím skôr ako budeš mať schválenú žiadosť z positovne..noa el ako tak čítam ty si ešte ani v žiadnom centre nebola, ešte sa teda len chystaáš? to ťa čakajú asi tak mesiac nejaké tetsy, potom pohovor dsokim a potom písanie žiadosti..takže cca 2-3 mesiace určite rátaj kým začneš vôbec s liekmi.. 😉

Vierka..rozumiem..to musí byť ten jakrjší zvuk na svete 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre