Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kuspitka
1. dec 2009

denis ved aj my.
ale stale verim,ze raz budeme mat druhe babo.a chcem ist na dalsi KET ,ked sa bude dat tak na dalsie vianoce 😅

denis19
1. dec 2009

no to jsou plány! super! držím palec,ať vše výjde jak má!!!!!
jako další vánoční dáreček,jo????

kuspitka
1. dec 2009

denis hej.chceme mat dve deti ak sa bude dat ak nie staci nam aj tato nasa mala a viem,ze bdue za vsetky deti.
uz sa bojim velmi porodu uz niesom hrdinka

denis19
1. dec 2009

neboj kuspi, to já se bojím už ted........ to zvládneš, zvládlo to tolik žen pred tebou........jen škoda, že u vás nepodávají epidural...

kuspitka
1. dec 2009

denis hej skoda.
ale vies je to take,ze stale sa citis super mna nic nerozhadze ,ale uz mi lepi 😅

denis19
1. dec 2009

myslím, že ti plne rozumím!!!!!budu na tom stejne, i si ríkám, co jsem vše doted vydržela a myslela si pred tím, že to já nemužu zvládnou a zvládla a tak to bude i ted uvidíš

kuspitka
1. dec 2009

zacina sa mi krutit hlava je mi nejako zle na zvracanie.
dala som si slabu kavu a nejako mi je biedne

denis19
1. dec 2009

tak si radeji na chvilkulehni a napij se vody!!!! a prepokládám, že jsi doma sam, co?????

kuspitka
1. dec 2009

denis hej,ale to prejde mozno ta kava,ale zas nieje silna

romy01
1. dec 2009

ahoj kuspi
tak mala je uz akurat velka. No ja sa ani zatial nebojim samotneho porodu ako skor moznych komplikacii. No ty to v pohode zvladnes, vies kolko detureniec sa kazdy den narodi ? Proste tych par minut to musime vydrzat, no nie ?
ahojky denis, vo dnes planujes ? Ja sa o par minut odoberiem ucit anglinu, poobede mam hodinu. Inak vcera sme zaniesli telku do reklamacie - tri dni do konca zaruky nam odisiel LCD display - keby sa to stalo vo stvrtok, tak by sme prisli o 20 tis - ty brdo ma skoro vystrelo pri pomysleni na to. Takze teraz som bez telky. Baby viete ako mam doma zrazu ticho ? Len dufam ze to stihnu opravit alebo vratit prachy este pred vianocami, lebo ma urve

kuspitka
1. dec 2009

ahoj romy.
uz sa to krati tak zacinam stresovat.
tak dufam,ze na vianoce budes mat telku doma inak sa asi budes nudit a poriadne

denis19
1. dec 2009

ahoj romy,
tak tomu se ríká štestí!!!!! myslím, že do vánoc pokud budou korektní vám to stihnou vyreklamovat,musš veret!
dnes nemám nic, jen jsem myslela, že bych skočila do europy a odbremenila bych se od nejakého vánočního dárečku, venku stejne prší, tak na procházku to moc není!

kuspitka
1. dec 2009

denis aj tu leje poriadne.
juj tesim sa ,ze mm ide pre kocik v piatok.
teraz s akus hadame a poriadne tak sa nerozpravam snim

romy01
1. dec 2009

no kuspit niekedy sa to stava ze sa doma vedie ticha domacnost, to vas prejde, neboj

veru denis bolo to stastie, ale vraj sa taketo vady ani neopravuju a bud vymenia ten display alebo vratia peniaze. Ja by som bola radsej keby to vymenili, lebo drahy objavil novy telkac ale tam by sme museli doplatit dalsich 11 tis no to nie je bohvie co taky neplanovany vydavok

cisielko
1. dec 2009

Kuspi..máš krásne plány..držím palce aby ti to vyšlo..a neboj..ja som tiež strachoput ale vydržali to všetky pred nami tak to vydržíme aj my..veď sú ženy, ktoré ani len netušia čím sme si my prešli a zvládli sme to..no zvládli ste to, ja ešte bojujem..bude to ok 😉

Denis..včeličky idú jedna báseň..som si nikdy nemylsela, že už to budem brať ako niečo čo patrí k môjmu večeru.úplna pohoda až na to štípnutie občas ale to už patrí k tomu 😉

Romy..asi by ma drblo ale hádam vám to rýchlo opravia alebo vrátia prašule 🙂

kuspitka
1. dec 2009

ciselko dakujem.
a co ty ako sa mas?

romy u nas sa to velmi nedeje take,ze sa nerozpravame,ale vcera uz som mala toho dost.

apple7
1. dec 2009

ahojte,
chcela by som vas poprosit o radu,
14.12. mam termin s dokim pred IVf, uz ju mame schvalenu.
Chcem sa vas opytat ako to ide dalej, co si budem pichat a od kedy, kolko krat.
Pravdepodobne budem mat dlhy cyklus, bolo to napisane v ziadosti na ivf,
ale neviem co to znamena...
mohli by ste mi poradit? dakujem

cisielko
1. dec 2009

Kupsi..ja soa mám dobre..nieje m zle a to je super..stačilo mi pár dní do zadu keď ma hlava bolela..tak sa snažím byť v klude a doma mužík robí všetko a ja len oddychujem a v práci sa vyhýbam stresu 🙂 neviem sa dočkať kedy už pôjdem na OPU dúfam, že už to bude na bud. týždeň 😉 aby ako prebieha ten zákrok, mali ste srach či netreba mať?

kuspitka
1. dec 2009

cisielko tak ta uspia nebudes nic citit.
daju ti cajik ked sa preberies.bude ta boliet spodok aj mna bolel a trosku budes krvacat.

appl ja uz neviem ako to bolo presne ,ale musela by ti prist mms a potom zacinas IVF.
a na 20den zacnes papat proveru a ked ti pride dalsia mms tak budes pichat asi decapeptyl

cisielko
1. dec 2009

Apple..ono záleží aký budeš mať prtokol, či krátky alebo dlhý, aké lieky ti dajú a podobne..závisí to od dokiho..ja mám napr.dlhý protokl..od 16Dc som papala Proveru, o 7 dní nato som začala pichať Diphereline a potom prišla m, a na 6Dc som začala pichať Menopur..ale všetko to záleží aj od tvojho tela 😉

Kusptka..ďakujem..a potrebujem tam aj pyžamo alebo niečo také? a nebolo ti zle z narkózy?

kuspitka
1. dec 2009

ciselko to je slaba narkoza stoho ti nebude zle.
ty patris pod Helios pravda?
zober si ponozky biele a pyzamo ti netreba.
apple tak som to kus prehnala uz to bolo davno tak si velmi nespominam ako som pichala

cisielko
1. dec 2009

Kupsitka..ok..ďakujem už nech to je za mňou 😉

denis19
1. dec 2009

kuspi a proč máte tichou domácnost a zrovna ted????

apple7
zkus si prečíst první či druhou stranu tohoto tématu , tak je to dopodrobna rozepsané,ale klid, ted už to bude mít rychlí spád!!!!

roma, vidím, že tvuj mnž je elektronický nadšenec 😲

kuspitka
1. dec 2009

ciselko ked pojdes na vklad tak de predtym si daj vervene vinko a sex s manzelom to pomaha.

denis19
1. dec 2009

cisielko, já teda tento zlepšová nevedela,jako vímo a sex,ale je pravda , že sex byl a asi to zabralo 😀 😀

cisielko
1. dec 2009

Varené víno a sex, a načo je to dobré? a nebudem už mať náhodou zakázané sexovať?

kuspitka
1. dec 2009

denis ,lebo jeho sef ho zvozil pod ciernu zem.
a potom ked prisiel domkov tak hodil do kuta topanky a blato len tak padalo a ja som povedala
ci sa to neda len polozit a natom sme sa pohadali

romy01
1. dec 2009

apple
dlhy cyklus je priblizne takyto
16DC zacinat brat tabletky - ja som mala proveru 10 dni - cize koncis 25DC
23DC zacinas pichat - ja som mala decapeptyl, ale mozu byt aj ine, podla toho co ti lekar predpise. Beries 1 injekciu do bruska. Tie injekcie maju jednorazove diabeticke ihly a vobec to neboli, len treba prekonat strach.
potom cakas na ms - ta by mala prist medzi 31-32DC. Ak pride nahodou skor ides na krv aby zistili hormony a povedia ti kedy zacnes brat dalsie injekcie. Ak nepride na krv ides tak ci tak najneskor na 33 DC. Lekar ti podla vysledkov povie kedy a aku davku zacinas pichat dalsie lieky. Ja som mala puregon. Takze od ms pichas dve injekcie denne. Lekar ti presne povie ako mas chodit na kontroly - je to priblizne kazdy 2-4 den - to mas sono plus odber krvi. Neustale ti sleduju hladinu hormonoc aby ti popripade vedeli upravit davkovanie. Injekcie koncis cca na 12ty den Odber byva spravidla medzi 12 - 16 dnom. To zavisi ako budu reagovat vajecniky. 36 hodin pred odberom ti este daju papier na pohotovost aby ti tam vecer pichli pregnyl. To sa zvykne pichat vecer a o dva dni rano ides na ten odber

denis19
1. dec 2009

romy, jsi skutečne dokonalá!!!!!

cisielko
po OPU už nebude nic zakázané, jen po ET na dva až tri dny opet zakázaný sex,ale já ho doma zakázala až do testu 😲

kuspitka
1. dec 2009

ciselko cervene vino prekrvi ti maternicu tak ak nechcete nemusite mat sex.ale cervene vino som aj ja si dala
pred ET

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre