Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

krivka5
4. mar 2010

dobry den!
ciselko...ahoj,ako sa ti dari? 🙂
tuzim...tak to si uz poriadne rozbehnuta,ani sa nenazdas a budes cikat na testik 😉
janula...tak nech sa bublinky pekne drzia.mas PK?
a kde je denis?nejako to tu viazne bez nej....

leoni1503
4. mar 2010

Ahojte pekny den 🙂 nejako to tu stichlo v poslednej dobe. co mate kto nove? 😕

krivka5
4. mar 2010

leoni...ja mam stale nevolnosti,ale dokina mi povedala ze je to velmi dobre tak som spokojna.najhorsie mi je na vecer, som z toho nervozna ako pes. a co ty? ako sa citis?

leoni1503
4. mar 2010

ahoj krivka 🙂 ked je to velmi dobre, to je hlavne, vsetko ide tak ako ma. Musime to vydrzat 😉 Ja som dnes bola zase na kontrole s ohss, ziadna zmena, pijem dost, na UZV uz bolo vidno ovela viac ako v pondelok, ale srdiecko bude az buduci tyzden, doki povedal, ze vsetko je ako ma byt, ze krasne narastlo. Mne nejako extra zle nie je, skor vecer alebo v noci, ale nic vazne, aj tak je na to asi este skoro. Najhorsie je to cakanie. takze heslo tohot roka je VYDRZAT! 😀 uz ti dali knizku? 😕

romy01
4. mar 2010

ahojte kocky

idem si pocitat co je noveho len neviem ci stiham ked som tu nebola par dni.

krivka5
4. mar 2010

leoni...vcera som bola na tej kontrole a knizocku mi stale nedali ☹ ja uz neviem v ktorom mesiaci by som ju mala dostat.ved som v tretom a nic.18.3. idem na odbery a UZ tak mi ju uz hadam konecne vypisu 😒
inac mne zacalo byt ee od 5tt a stale to trva.a ty si mala ohss?
romy...ahoj,neboj stihas.odkedy ma denis absenciu tak sa tu toho moc nepopisalo. co ty,drobcek v brusku poslucha?

romy01
4. mar 2010

ahoj krivka - tak pozeram ze za tyzden je toho len 5 stranok - xixi to sa dá.
No nas drobcek má pravidelny rezim - myslim ze som to tu aj pisala - kopka si kazde 3 - 4 hodiny. A sem tam ked ho postiskam ked sedim pri pc tak kopka aj mimo "ordinacnych hodin " Myslim ze prave toto obdobie je to najlepsie pre tehulku - ved sami uvidite. Je to sranda- na jednej strane sa este necitim tak obrovska a nemotorna. Citim dost sili na vsetko a na druhej strane si vzdy sadnem ked sa blizi hodina kopkania a cakam, kedy sa zacne ozyvat. Tak si s nim pokecam, ze co je nove a pohrame sa - ja si dam ruku na brusko a on sa striafa do nej kopnut - no super .
Tieto tri styri dni som ale trosku unavena, lebo mm si zmyslel k nam pozvat sefa s jeho manzelkou tak som dva dni gruntovala byt a navyse mi posledne dva tyzne tak silno trpne ruka ze ma az boli, tak som toho tento tyzden moc nepospala.

Inak kocik som bola pozriet ale dohodli sme sa ze si ho vyzdvihnem neskor. Musime este pripravit v byte priestor na postielku aj kocik

krivka5
4. mar 2010

romy...tak to je urcite vacsia zabava ked je uz drobca citit. ja sa zatial len strachujem ci je o.k. ,ale vcera na sone sa krasne hybal tak som zase spokojna. s tym trpnutim ruky to neni sranda,radsej to dokimu povedz.ja som pri synovi mala krce a v 8 mesiaci eklampsiu a takmer som umrela.ale to ta nechcem strasit.
aj my uz s muzom robime pomaly priestor pre postielku,uz sme vyhodili stary gauc a dalsie zbytocnosti tak sa uz izbicka pekne crta
🙂

leoni1503
4. mar 2010

krivka, neboj, raz ti ju daju, aj tak je dolezitejsie, ze je babo ok 🙂 ja som ohss dostala akurat teraz ked som otehotnela, nejake oneskorene ci co. V pondelok ma tak pichalo v podbrusku, ze som sa zlakla, tak som isla k doktorovi a ten na UZV zistil ze mam OHSS, predtym povedal ze pri 15 folikuloch, ktorych bolo nakoniec 12 mi ohss nehrozi. Ale nic s tym nerobi, akurat musim strasne vela pit, co je dost unavne. Sestricky mi kazali merat si brucho a kolko vycikam, no uz ma vidia... Aj tak som furt na vecku, tak to asi take zle nebude. Hlavne ze babo je v poriadku, uz mam ukonceny 5.tyzden a k tomu 3 dni, ale zle mi nie je, akurat kazdy den musim obedovat file a salat, nic ine ma velmi nelaka. Teda trosku zle mi je, ale to nestoji za rec. Ani moja mama nemala nijake extra priznaky, takze asi som po nej 🙂

romy, to je krasne, uz sa neviem dockat, kedy sa budem moct tak cez brusko rozpravat. Zatial mi to este celkom nedochadza, aj ked som uz dnes od doktora dostala 2 fotecky 🙂

janula18
4. mar 2010

Krivka, ano dali sme PK, tak ak vydržia vklad bude v sobotu.
Len neviem dnes mám 21DC a nejak ma začalo bolieť brucho ako na mrchu 😒 Ja mám tak cyklus 26dní, tak dúfam že nepríde skôr ako bude transfer

apple7
4. mar 2010

Ahojte,
Janula drzim palce, nech je vsetko v poriadku. Aj ti povedali preco ti odporucaju PK?
Mrcha by ti nemala prist ked beries utrogestan...
Chcela som sa vas spytat ako robi doktor kontrolu na 4 DC ? ked mas mrchu? to robi normalne ultrazvuk zo spodu? to sa asi neda? nie?

kefalinek
4. mar 2010

ahojte tak mi sme uz trošku pokrocili máme schvalenu ziadost tak uz to hadam pojde rychlo.

janula18
4. mar 2010

ked máš mrchu, tak sa robí sono cez bruško. Nie je to také presné, ale takto na začiatku to nevadí.
PK v centre kde chodím robia všetkým, bez toho to niesú nejak ochotný robiť, lebo vraj vkladajú len tie najkvalitnejšie.
Ja teraz beriem duphaston, lebo utroš ma po týždni už štípal pri prvom IVF a ket, tak teraz som ho nechcela.
Len problém je že mi to tie lieky nevedia udžať

zuzanames
4. mar 2010

apple7 Ahoj, áno robí sa normálny vaginálny ultrazvuk

strelka11
4. mar 2010

kefalinek prajem ti nech sa vam to uz rozbehne a nezabudni hlavne mysliet pozitivne 🙂 🙂 🙂
apple7 a preco ti robia kontrolu na 4DC?ak krvacas tak ti bude robit utz ce brusko z vonka,ale nepovedali ti ci mas mat plny mocovy mechur,lebo ten pomaha aby nieco videli

apple7
4. mar 2010

nie nepovedali, povedali mi, ze ked mi 4 DC vyjde na nedelu tak mam prist v piatok co bude 2 DC a to by bol iny bordel. nepovedal ze mam prist s plnym mechurom, vzdy ked som chodila na sono mi vraveli ze musim byt vycikana aby nieco videli...tak neviem

zuzanames
4. mar 2010

strelka ahoj, aj keď krvácaš, tak sa robí vaginálny ultrazvuk, a mechúr musí byť prázdny...

apple7
4. mar 2010

Janula a kolko bubliniek si das zaviest? ja sa stale s manzelom neviem dohodnut, on chce jedno a ja dve

strelka11
4. mar 2010

ahoj zuzanames,tak u mna to bolo ine,ja som mala prist na prvy ultrazvuk 1 alebo 2 den menzesu a kedze som dostala v nedelu,tak som tam sa na druhy den a robili mi ultr len cez brusko a este mi doktorka povedala,ze nic moc nevidno lebo som mala prazdny mocovy mechur a tom mi pri tom nikto nepovedal,ze ma byt plny,co som ostala prekvapena,lebo som o tom nikdy predtym nepocula 😨

janula18
4. mar 2010

neviem, uvidím koľko ich zostane v sobotu. Odporučili nám teraz 2.
Len sa bojím toho, že je teraz vklad až na 23dc, a mrcha by mala prísť potom po troch dnoch a neviem či mi to konečne tie lieky udržia alebo nie, či by sa to stihlo uchytiť.
Či ked dám dve zvýšim šancu na úspech, alebo si skažím šancu na KET

apple7
4. mar 2010

Stelka a kam chodis? ja chodim do GF

apple7
4. mar 2010

Stelka ty uz mas bublinku v brusku?

strelka11
4. mar 2010

aplple ja chodim ho Heliosa v Martine a ano uz mam bublinku v brusku,ja mam dneska 12den po ET tak v tichosti cakam na krvny test 9.3. ci nam to vyslo alebo nie a zatial sa tvarim ze som tehotna 😀 😀 😀

apple7
4. mar 2010

super drzim ti palce, urcite to vyjde...
kolko si si dala zaviest bubliniek? ja stale vaham ci jednu alebo dve...a ani s manzelom to nemame za jedno..
on by chcel len jedno, no ja si myslim ze by som zvladla dve...
my sa totiz o babatko snazime uz pomaly 6 rokov a neprisli nam na to preco nemozeme mat babatko, tak by som chcela aspon 2 deti...a neviem si predstavit ze by som to vsetko musela podstupit este raz...

strelka11
4. mar 2010

to ti uplne rozumiem,u nas tiez nic podstatne nenasli aj ked muz ma troska horsie spermie ale doktorka povedala,ze sa s nimi da prirodzene otehotniet,ale uz 5 rokov sa snazime a stale nic az posledna dva roky som zacala nieco podnikat aby som zistili dovod,presla som si roznymi vysetreniami a nic nezistili u mna je vsetko v poridaku
ja mam len jednu bubliku v brusku,lebo je to nase 1IVF a ked sa na mna embryologicka pozrela,tak mi odporucila iba jedno vlozit,ze som dost chuda a ze by som dvojicky nemusela na moju postavu zvladnut,tak som to nechala na ich radu,ak by sa to ale nepodarilo teraz tak pri 2IVF by som si dala vlozit uz dve ak by boli dve dobre

apple7
4. mar 2010

urcite sa vam to podari....pri ivf je dost velka sanca ze sa to podari, hlavne ked si v poriadku🙂
my sme tiez zacali chodit po lekaroch len rok dozadu, je mi hrozne luto ze som tak dlho cakala ze sa nam to podari...
ja som bola 3 x na iui a nevyslo nam to, tak mi teraz doki povedal ze asi budeme mat imunologicky problem a navrhol nam ICSI....zatial musim byt trpezliva , lebo so vsetkym zacinam az 22.3...zda sa mi to straaasne daleko

zuzanames
4. mar 2010

ja chodím do GF, a práve v pondelok som bola na ultrazvuku 4DC a robili mi ho cez pošvu, musela som mať prázdny moč. mechúr, asi to záleží od centra kde chodíš..., 😉

romy01
4. mar 2010

krivka, leoni, mne to velmi dlho vobec nedochadzalo. Mna sa furt aj mama pytala, ze ci sa uz mimcu prihovaram, ale tieto pocity " nutkanie " si s malym pokecat mam len dva - tri tyzdne ked su tie pohyby fakt silne a intenzivne. Dovtedy to bolo take nijake. Ale ved same uvidite. 😀

pozeram ze sa v nasej temicke zbiera dalsia vlna stimulantiek - takze baby hodne moooooc vam drzim palce a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

apple7
4. mar 2010

dakujem🙂

apple7
4. mar 2010

suzanames, a pichas si sama? ja to asi sama nezvladnem...som sa dohodla s mm ze mibude pichat on🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre