Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cukotka
7. apr 2010

kefalinek, myslím, že plávať môžeš 🙂

cukotka
7. apr 2010

figurka držím palce, ale uvidíš že to dobre dopadne

minka051
7. apr 2010

Ahojte
No pozerám tu je akosi mrtvo.Ja som už nervózna lebo zajtra je môj dôležitý deň idem na krvičku a dúfam že ma pani doktorka poteší 🙂

denis19
8. apr 2010

Dobré ránko!
MINKA.......držím palec jako blázen, dej vedet!!!!

Romy, já vedela, že me percentuálné znalosti jsou ne na Tvé úrpvni,ale že je UIU jen 8% to je celkem síla! A co Ti budu povídat, ruce jsou na tom stejne,neli hure, ráno nejsem schopna s nima nic udelat, nic necítím a tak vše padá na zem, i klávesnice mi delá problemos, členky si už ani nevidím, jsou oteklé jako blázen a mám pocit,že se extrémne zalévám vodou!!!! Což je des,Jsem jako delová koule tudíž!!!!! Jinak pohoda 🙂Malá je akční, tak jsem spokojená a už jen vydržet do poradny!!!

Zdravím všechny!!!!

apple7
8. apr 2010

Ahojte,

Ahoj denis, kedy ides do poradne? ja idem zajtra na kontrolu...som zvedava kolko vajicok budem mat.
uz sa mi to krati, trosku sa bojim...

denis19
8. apr 2010

🙂 🙂 neboj.......vše bude ok.....vím, je to stres a panika,ale stojí to za to...... 🙂
já mám poradnu až další stredu, snad nejak vydržím 🙂 už mi lezou na nervy ty otoky a vše kolem toho...ale to te nestraším

apple7
8. apr 2010

Ty to zvladnes... 🙂 moja sestra mala podobne problemy ako ty, je to asi narocne....
ty si mala PK? ja stale vaham ci si dam jedno alebo dve vlozit.manzel je za jedno, ale ja by som chcela dve...

denis19
8. apr 2010

No je to už asi stav normální jak píšeš.
mela jsem PK a dala jsem si na poslední chvilku vložit dve a udelala jsem dobre, neboť se nám chytlo jedno!

zuzanabb
8. apr 2010

apple ja mam presne tu istu dilemu, priatel chce jedno a ja mam pocit, ze ked si dam vlozit dve, tak je vacsia sanca, ze sa aspon jedno uchyti.

denis19
8. apr 2010

Holky, duležité je to co chcete a jak to cítíte, my s mnž ješte cestou do Martina byli presvedčeni, že dáme jen jedno,neboť bychom asi dvojčátka nejak nezvládali v našem veku 🙂 a hele - nakonec si pred nás sedl Krajko a embriologička, že teda co a my oba svorne, že teda dve 🙂 🙂 🙂

apple7
8. apr 2010

aj ja sa toho bojim, ze sa chyti len jedno a pri dvoch je vacsia sanca....
manzel sa boji , mysli si ze to nezvladnem,
nam totiz nema kto pomoct...

apple7
8. apr 2010

Zuzana a ty si pred OPU? ako ti to vychadza? ja idem v piatok na kontrolu , je to moj 8 DC, takze asi este tyzden a ideme na to

zuzanabb
8. apr 2010

denis19 tu PK si si dala preco? v com je to lepsie? lebo aj nam doktor hovoril, ze to odporuca, ale uz si nie som ista, lebo niektore to nemaju a zadarilo sa

denis19
8. apr 2010

ZuzkaBB no PK Ti vyloučí méne odolné embrijka..takže je to takový výber tech odolnejších, také je to služba , kterou si platíš, že ano 🙂

zuzanabb
8. apr 2010

apple som tak isto ako ty 8 DC a tiez idem zajtra na kontrolu. Prepac, ze sa pytam, lebo nechodim do tejto temy od zaciatku, ty chodis do Martina do Heliosu? ak ano tak sa tam stretneme 😅
moj chlap sa tiez boji, ze dve nezvladneme, lebo ja mam este problemy s klbami a tak mam niekedy problem sama so sebou, nie to este o dve babatka, ale ja som na 60% presvedcena, ze skusim dve aj ked on je zasadne proti, lebo sa boji aby sa mi potom este viac nezhorsil stav klbov.

denis uz chapem, takze PK je lepsie, viem, ze sa plati asi 5000-6000,- sk

romy01
8. apr 2010

ahojte kocky

krivka 😀 😀 😀 si zlata - riadny trapas, 😀 😀 😀

denis o tom IUI viem lebo som to cele absolvovala a tak mam o tom vsetko pozistovane. Je to ozaj veeeelmi slaba uspesnost.

apple - dvojcatka nie su sranda ale vraj ked si vlozis jedno - sanca je nieco okolo 40 - 50 % ze sa ujme , ak si vlozis dve mas az okolo 70-80% ze sa ujme aspon jedno. Zeby sa ujali dve je len mala sanca. Ved ak sem chodis pravidelne tak vies ze sa to stalo len malokomu- momentalne co viem tak len dvom kockam sa podarilo mat dvojky, vacsinou aj ked sa obe uchytia, tak na 5-6tt sa jedno zastavi.
Na druhej strane si treba dat poradit od lekara a embriologicky. Ak su embrijka silne a zivotaschopne, ak nemate problemy so sliznicou a navyse ste mensiej postavy - vaha okolo 50 kilov - potom vam doporucia iba jedno. AK je baba vacsia a vazi aspon 60 kilov, ak mate vyssi vek, potom doporucia dve.

apple7
8. apr 2010

Zuzana - ja som z BA , chodim do GF, ale budem ti drzat palce, aby ti to vyslo, kedy ides na kontrolu?

Roomy- dakujem za odpoved, viem ze je to este skoro, mozno budem mat len jedneho bubacika a nebudem sa nad tym ani zamyslat...alebo si z coho vyberat...uvidime 🙂

romy01
8. apr 2010

apple ja som chcela vkladat dve aj s rizikom dvojcatiek, ale nakoniec som mala len jedno takze ako pises, nemala som o com premyslat. Ale zelam ti radsej aby ste ich mali viac. Inak ak by ste mali napriklad iba dva tak by som si ich dala na tvojom mieste vlozit obe, lebo ak si jedno vlozis a druhe das zamrazit a nevyjde ti to, potom sanca ze sa embrijko rozmrazi je len okolo 70 % co je skoda stratit takto embrijko.

apple7
8. apr 2010

Dakujem za radu, asi dam radsej dve, ja si myslim ze ked to zvladnu ine mamicky , tak to zvladnem aj ja.
Moj manzel je vyborny, urcite by mi pomohol....uvidime....
som velmi zvedava, uz by som chcela mat po tom a cakat uz len na dobru spravu..🙂

figurka.m
8. apr 2010

ahojte
romy, krivka, cukotka dakujem za podporu 🙂
krivka, ja viem, ze to este nemusi nic znamenat, ale ja som uz o jednu bambulku prisla koli VVV, tak teraz sa tazko mysli pozitivne 😒 nosovu kosticku sme mali 2,7mm co je fajn, ale to by malo vylucovat len DS, ostatne trizomie nie, no nic uz nenarobim, 21.4.idem na genetiku do Martina na triple testy a potom amniocenteza, len keby clovek vedel cestovat v case 😒

manzela som vyhnala k doktorovi, tak teraz trpnem s cim pride, ked sa dari tak sa dari.......

romy01
8. apr 2010

figurka, hlavne sa snaz, aj ked to ide tazko ja viem, ale nenechaj si pokazit tehotenstvo kvoli strachu. Ja viem ze sa mi to lahko hovori - ja som stresovala dva tyzdne pred sonom a zbytocne,. Neboj sa v care ti urcite namiesali len tie najlepsie spermijky s vajickom, tak tomu ver.

denis kde si ? uzivas si slniecko ? Ja zachvilu odstavim francuzske zemiaky, najem sa a idem von.

denis19
8. apr 2010

Ahoj holky!
Byla jsem se trochen potoulat po venku s kamarádkou a jejím synem, nejdrív byli u nás na kafíčko, potom procházka sídlištem a nakonec jsem skončila u nich doma na pohovce, parádička.

Figurka.....už si opet nepamatuji od kud jsi,ale zkus to sono co jsem byla i já kvuli amnio v Martine u dr. grochála......je vskutku perfektní odborník a na genetickém UTZ vidí skutečne vše!!!!!!

zuzkaBB......no je to s PK pokud je ta možnost lepší, tak uvidíte co a jak....chodíš do Martina,asi že?????

zuzanabb
8. apr 2010

deniska, chodim do martina do heliosu. a dam si tu PK teda ked prideme k cinu 😅
apple zajtra idem aj ja na kontrolu na 8 DC
romy nevedela som, ze ked sa vlozia dve, ze je az 70 % moznost uspesnosti

denis19
8. apr 2010

zuzka.....no pri vkladu dvou je veliká šance! proto jsem se nakonec i pro dve rozhodli, jsem už i starší a vedeli jsem , že do dalšího IVF už nepujdeme...ale máme ještei snehuláčky 😀 😀 😀

sofokleska
8. apr 2010

Ahojte,všetky tu pišete o 50% šanci,nam v iscare povedali že mame šancu 25% šancu cez IVF ☹

denis19
8. apr 2010

sofokleska
a to proč????? Máte nejaký speciální problém????? A nevím o tom ,žeby iscar mel až tak špatnou statistiku????

sofokleska
8. apr 2010

denis,priatel mal velmi zly SPG mala pohyblibost aj množstvo.no mne to len doki povedala,ale ked vas tak čitam hned vam viac nadeje 🙂

denis19
8. apr 2010

sofokleska...no to není nic zvláštního, jako diagnozou, to jsme tu mela každá druhá...tak neveš hlavu!!!!! nevidím duvod na tak nízkou pravdepodobnost, my s mnžou máme pred čtyricítkou a vyšlo to na poprvé pri PK a vložení dvou embrií...tak hurá na to!!!!

sofokleska
8. apr 2010

oj som velmi rada že vam to vadšine vyšlo na prvy šup 🙂 je to radosť čitať.....dodá to kopec optimizmu. 🙂 teraz čakame na vysledky z genetiky,pak sa do toho vrhneme....

denis19
8. apr 2010

no jo genetika....to je vec....jdete do toho asi už po druhé teda,ne? Či jste si dali genetiku udelat sami?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre