Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

viera6
22. sep 2009

To nemaš taške, ak robiš kysnute tak je to nič, zviknem to vyprážat vo fritéze. 😵

kajka39
22. sep 2009

viera6- ahoj, ak sa ta mozem spytat, ako ti prisli nato, ze mas endometriozu, mala si nejake konkretne problemy??

viera6
22. sep 2009

ahoj kajka39,nedarilo sa otehotniet ani po 3 insemináciach tak ma dali na priechodnost vajcovodou to bolo v poriadku až na endom. a pri laparoskopii to zistili.Akurat som mávala pri ms trochu vedšie bolesti brucha a krv so mna išla iba pri stolici inač som bola stale nafuknuta.Prečo?

kajka39
22. sep 2009

viera6-pytam sa preto, lebo velmi casto sa o tom vsade pise. V podstate som si precitala o ake ochorenie ide,ale ako sa zistuje a ake problemy sprevadza toto ochorenie to neviem. Hram sa na maleho detektiva a snazim sa odhalit v com je problem, ked nemozem otehotniet ani ja. Mam ta sebou len 1iui ale bez laparky ani priechodnost vajcovodov mi nerobili, tak neviem. 😉

denis19
22. sep 2009

VIERka, a to ne nezjistí pri sone treba?????Jako endometrioza???? Já myslela, že tam je to videt, to jsem v šoku!!!!!
Vitaj Kajka, kde jsi byl na iui, že se ptám..... 🙂

VIERKA a co se tá´ýče kynutého, to je to ,že ho nedelám, mám ocit, že pro nás dva to nemá cenu,ale možná zamesíc se ho začnu učit 🙂 ,už abych začala, co????? 😀

kajka39
22. sep 2009

denis- chodim do Martina Heliosu od jula 2009.Prave som zacala so stimulkou na IVF 🙂

viera6
22. sep 2009

kajka39,mne tu laparku robili až po tych 3ivi a to už 3roky chodim do centra v o februeri som skončila s liečbou a doktor v nemocnici mi hned povedal,že mam íst na IVF no v heliku skusili ešte 4krat IVI, ale nič.Trochu mávam boles aj pri pohlavnom stiku

kajka39
22. sep 2009

viera- tak to ma podrz, ved pokojne to moze mat hociktora aj bez väcsich-mensich problemov, no nie? U mna nie su ziadne z priznakov, ktore tato choroba obnasa, ale clovek nikdy nevie. Dufam, ze ivf dopadne dobre, ak by nahodou nie, tak isto pojdem aj na toto vysetrenie.
To chces povedat, ze za cele tri roky na nic neprisli, ani ziadne podozrenie na endom..... lekar nemal??? Kam si chodila tie 3roky?

viera6
22. sep 2009

kajka,nie nezistili nič tie bolesti pri ps som mala až od vtedy ako som bola po laparkle.Ani ja som bolesti nemavala pri ms až po IVI to som myslela, že to je po clostelbegyde.CHodim do martina,nemali žiadne podozrenie.A to už ideš na IVF?

viera6
22. sep 2009

Denis ,nie, nezistia to po sone ani pri vyteroch my nič nezistili ,a to som chodila každe 2tyžne k lekarovi lebo som mávala časte zápali až mi to bolo trapne,že tam tak často chodím.

kajka39
22. sep 2009

viera-ano, uz stimulujem na 1IVF.
Takze vlastne väcsie problemy si nemala ani ty, skor sa zdali beznymi ako pri bolestivejsej ms..? Len si mala zapaly ktore ti liecili? Dobre som to pochopila?
Preco ti robili az 4IUI bez toho, aby zistili priechodnost vajcovodov?

bibi24
22. sep 2009

Prepacte babulky, som tu nebola...

Denis, to sa neboj, ze by sme dlho otalali, ja som zena cinu, uz aj mesiac cakat je pre mna vela 😀 Netrpezliva som, ja viem. My mame s manzelom 28 a snazime sa teda 7 mesiacov (iba). Ja som ochotna pockat este pol roka, uvidime, ci sa zlepsi manzelov spermiogram a ak ano, verim, ze by sme mohli skusit aspon par iui predtym a ak nic...tak nebudem dlho cakat a vrhnem sa na ivf...ved co ine by mi aj ostalo....A budem dufat, ze panbozko mi dietatko dopraje, ked nie prirodzene, tak aspon ivf.

Ale radsej si uz info pozistujem takto vopred, aby som potom nebola prekvapena, ze co ma vsetko caka...

viera6
22. sep 2009

tak to som sa nedozvedela,spermiogram partnerov bol vporiadku takže som mala otehotniet normalne.A tebe prečo robili IVI a teraz IVF,prečo nemožeš otehotniet?

viera6
22. sep 2009

Ps: kajka kedy si bola na poslednom IUI ak sa smiem spytat?

kajka39
22. sep 2009

viera- no konkretne problemy nemame pre ktore by mal byt problem otehotniet, akurat ja mam uz dost rokov a preto nemame naco cakat aby nebolo horsie! Takze ak lekari nenasli nijaky problem, snazim sa sprtat v tom aspon teoreticky ci nahodou niekde, na nieco nenatrafim.......
Preto sme skusili iui, na dalsie som uz nechcela ist, tak teraz uz len to ivf.....hadam sa podari// 😉

A ako bibi pise, ani ja neviem cakat zo zalozenymi rukami, len tak..... 😀

kajka39
22. sep 2009

viera-v auguste, potom dalsi cyklus len prirodzene snazikovanie a tento cyklus ivf.

viera6
22. sep 2009

Kajka ,ja som bola na poslednom koncom mája no už vtedy som žiadala o IVF,ale vraj treba ešte skusit.
No teraz sa už tešim,že som pokročila, len dufam aby to dobre dopadlo.

viera6
22. sep 2009

Bibi,to veru netreba dlho otalat ani odkladat ,viem to podla vlastnej skusenosti roky utekaju.

kajka39
22. sep 2009

viera-ja si to platim sama, takze ziadosti som nevypisovala a preto to ide skoro.
Drzim ti palceky, nech to vyjde!!! Zacinam byt trocha smutna, lebo v poslednom case to malokomu vyslo! Vraj v jeseni je najviac pozitivnych tehu, tak sa postavime vsetky do radu, no nie????? 🙂 🙂 🙂

viera6
22. sep 2009

Kajka ,diky budem držat palčeky aj tebe,nech to vyje aby sme sa tu tešili viacere 😵 😵

viera6
22. sep 2009

Dufam,že budeš mat pravdu,že v jeseni je viac pozitivnych tehu.Čakam aj na sms lebo sestrina švagrina išla už na 5IVF v Španielsku tak dufam,že im to vyde čieš ma už po 40.

kajka39
22. sep 2009

viera-neviem ci by som zvladla 5IVF, je to dost tazke vydrzat tak dlho..... tiez jej drzim palceky!! Urcite si to zasluzi!

denis19
22. sep 2009

Holky, chvilku jsem tu nebyla a hele co se tu událo.
Kajka, proč si to platíš sama????
Viera, jinak jsem v šoku s té endo....potvory!!!!Nekdy fakt i lepší nevedet,ale zase, když toto vím mám indikace v prípade problému 😲
tak pokud to dobre chápu,jsme tu čtyri kousky z heliku tesne pred odberem,co????
Dnes mi zvýšili dávky stimulky.

denis19
22. sep 2009

jo a já mám kolem sebe hodne detí ze zkumavečky a oni fakt byly počaté na jeseň,tak huráááááá 😀 😀 😀

kajka39
22. sep 2009

denis- nepostrehla som, ty tiez ides na IVF,ak ano v akom stadiu si?? dnes ti zvysili davky stimulky, bola si na krv? Uz si to musim platit sama koli rockom /39/ 😠

kajka39
22. sep 2009

4ks-ja, denis,viera, bibi?? spravne?

denis19
22. sep 2009

Kajka, já mám pres 37 ,chodím do Heliosu a pichám si decapepthyl a menopur a dnes mi zvýšili dávku menopuru, ano dnes jsem byla v heliku na krev a sono!!
a ano,počítáš správne, jen tam patrí Romy , ta určite a nevím jestli tam patrí bibi, mám v tom už chaos 😅

denis19
22. sep 2009

Kajka, snaha o první dite,????

viera6
22. sep 2009

denis ,o kolko ti zvyšili davku?

denis19
22. sep 2009

Mela jsem dve tablety a jeden fyziologický roztok a ted mám tri tablety a jeden roztok. také nekdo bere menopur????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre