Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

marrad
29. jan 2010

ahoj cisielko,
ako?

dana10
29. jan 2010

Ja som bola na genetike a tiež mi tam niečo zistili ale nie na hematologii, chcela som ísť aj tam a dr. povedal že stačí iba z tej genetiky.Ja mám mutáciu génu MTHGRC677T-heterozygot/zrážanlivosť krvi/.Bola som raz tehotná ale potratila som v 9t.Dr.povedala že tá mutácia nemusela vôbec súvisieť s trombami.Povedal že keď náhodou otehotniem tak si budem preistotu pichať fraxiparínové injekcie-Sús sa pozrieť do témy trombofílie.Ja chodím do sanatória helios martin a tam keď som to ukázala tie výsledky z genetiky povedal že každá 3 žena to má ale o tom nevie.Dr.keď ukážeš tie výsledky tak ti potom povedia čo a aé lieky brať.

cisielko
29. jan 2010

Ahoj marad..ja celokm ok..vo štrvtok ak sa krpec rozmrazí mám KET..a mám aj cystu..svina jedna..ale čo ty, ako sa máš?

dana10
29. jan 2010

cisielko však tú cystu by ti praskol krajko či nie? 😠

cisielko
29. jan 2010

Danka..praskol cystu? a ako? to pochybujem, len dnes mi ju našli...či to sa dá?

mimimikk
29. jan 2010

cisielko ... aj tak dakujem aspon za nejaku reakciu
dana10 ... ja mám (čumím do papierov) IgM:27,5-POZIT, doktorka mi povedala, že mám vrodenú trombofíliu a nejaký zápal, to mi vyslo na hematologii, už si bola na IVF a dopadlo to dobre?

marrad
29. jan 2010

Velmi Ti drzim paluchy....
No ja zatial nic
ale zacinam riesit ako a v ktorom centre si vybavim dalsie IVF platene poistovnou /moje posledne/
Dnes som si bola u mojej gyndosky pre Duphaston, aby som mala pravidelny cyklus a dufam ze sa to v maji podari apsolvovat...

cisielko
29. jan 2010

Marad..dakujem ti..aj ja tebe držím..rozmýšlaš, že zmeníš centrum?a v Ba máte ešte aj iné?

dana10
29. jan 2010

cisielko no to záleží asi aká cysta ak je to folikulárna cysta mne to praskol krajko pri odbere vajíčok.Z dominantného folikulu sa stala cysta o priemere 3cm+Mne sa zdá že sú ešte iné typy cýst, kt prasknú samé alebo operačne sa odstránia alebo odídu pri menzese.
mimik tak to neviem ty máš akési iné vyšetrenia,ale keď pôjdeš do CAR tak oni ti povedia čo a ako ďalej,ale viem čítala som žienky, kt.donosili bábätká aj kvôli tým trombám ale musí sa to včas podchytiť.Na výsledok idem v pondelok na krv+sono ale nemám žiadne príznaky tehotnosti,,možno sa budú dajaké zázraky diať,,

brmbolcek
29. jan 2010

ahojte dievcence co nehajate ??? 😀 😀 😀 😀 😀

kocky toto som nasla tak vam preposielam na povzbudenie .... 😉

adysek • 2d, 5tt • Dnes o 19:11
Ahojky holky, tak jsem dnes byla na kontrole v CARu přesně 15 den po mém prvním KETu a i přesto, že jsem pět dní krvácela byla mi naměřena hodnota HCg 1450,5 takže moc dobré a na UZ už byla vidět i malá bublinka asi 2mm. Tak pro Vás co čekáte na výsledek po IVF nebo KETu nebojte se slabé krvácení ještě nic neznamená. Byla tam se mnou ještě jedna mamina na KET a úplně stejný průběh a je také těhu. Všem přeju hodně štěstí a děkuji za podporu, moc mi pomohla!!!

Danka- mas IP

marrad
29. jan 2010

cisielko
este su tu 2 /ako v Ba/
gyn fiv
a Iscare

cisielko
29. jan 2010

Marad..jáj tak vy ich tam máet riadnu kopu. a my v BB ani jedno, do Martina musíme šlapať 😠 a už vieš kam pôjdeš?

Danka..tak teda..ty sa vyznáš..no tak ja dúfam, že táto odíde sama pri mrche..ale hovby, pri akej mrche ved ja ju už mať nebduem až o 9 mesiacov..tak nič odíde si potom 😀

Brmbolčke..super..je to pekný príbeh, len škoda, že aj ten môj tak neskončil..no uvidíme teraz 😀

marrad
29. jan 2010

Tal vies cisielko
najvacsia dedina na SK 😀

brmbolcek
29. jan 2010

tak a ja vam zelam dobru nocku a sladke snicky od velkej vevericky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , mm uz chybam tak utekaaaaaaaaaaaaaaam pa pa 🙂

cisielko
29. jan 2010

Marad..no to hej..ste dedina aj ked najväčšia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Idem aj ja k telke, už som tu nejako dlho..sladké sny dievčatá, nech sa čokroro premenia na skutočnosť 🙂

dana10
29. jan 2010

Marad vy ste štát v štáte 😀 😀 😀
brmbolce d.noc a venej sa mm 😲 😲 😲 😲
cisielko to mám rozumy od doktorov, tá mrcha už nepríde ona tá cysta sama praskne 😉
majte sa d noc vám želám aj ja 😉 😔 😔 😔 😔 😔

mimimikk
29. jan 2010

dana10... neviem co je to CAR, om novacik 😉

marrad
29. jan 2010

centrum asistovanej reprodukcie = CAR

marrad
29. jan 2010

jasne dana 10 😉

GF mam 3 minuty peso, ale chodim do ineho centra 😉

mimimikk
29. jan 2010

marrad ... díky za vysvetlenie, v pondelok tam idem

marrad
29. jan 2010

do GF?
drzim paluchy.....
mozno tam este aj ja skoncim....

krivka5
30. jan 2010

danka...ja idem v utorok na krv,tiez nemam ziadne priznaky az ten pozitivny testik mi dal nadej,tak sa neboj a uvidis ze tam bambulka bude.
ciselko ...aj ja som mala cysty a praskli sami,ak su neni velke prasknu neboj...
bombrlcek...co testik?
inac baby ,je to sice nechutna tema,ale mna uz tyzden strasne stipe zadok a aj krvicka mi pri ee ide asi mam hemeroidy co som nikdy nemala...mate niektora taky problem?

kajka39
30. jan 2010

Pekne sobotne ranko!! ...nikde, nikoho??? asi vsetky vikendujete... 🙂

krivka5
30. jan 2010

dobre ranko Kajka! asi este vsetky snazilky hajkaju...

mariamaria
30. jan 2010

ahojte ako sa mate?

krivka ako?tak si teda tehu?

ja som ,ale mam dalsi problem OHSS ☹ mam brucho ako skalu,v noci som plakala a sedela a akoze spala na gauci.Nevedela som prejst par metrov k vodovodu a nabrat si vodu.Potom som vypila asi 2L a vypila pohar mlieka(bielkoviny) a ako tak to preslo.Ale citim sa stale mizerne.Bojim sa ,ze opat pride noc.Totizto v noci zo spanku som sa zobudila na to ako placem a mam katastrofalne bolesti ☹ a dychat sa mi nedalo.Hrozne.Neprajem to nikomu 😔 ☹

minka051
30. jan 2010

ahojte pekné usnežené ránko 🙂
mariamaria bože chúda moje to máš teda trápenie. Ale vydrž si tehulka a dokážeš to. Všetko prejde neboj. 🙂

kajka39 tak ako sa dnes cítiš.. Ja dobre zatial nijaké príznaky nepociťujem. Neviem či je to dobre alebo zle.

kajka39
30. jan 2010

maria-vela,vela pit....potom pomalicky to bude ustupovat ,drzim palceky

minka-ja sa citim normalne vobec nic ani brusko,ani slabiny uz necitim tak ako to bolo 1den poET. Dnes by som mohla kludne aj behat maraton. Ale noc som mala katastrofalnu, ked som si zobrala vrcer ten liek estrimax tak ma zacala boliet hlava, navaly tepla akoby som mala horucku,a v noci naopak zacala malicko zimnica, potila som sa a hlavu mi islo roztrieskat o 4hod. rano som uz nevedela co zo sebou.... teraz to ustalo,hlava boli ale minimalne. Dalsiu tabletku som zatial neuzila. Dr. mi znizil davku, lebo som mu volala... ☹

krivka- pekna tehu // ciarocka. Gratulujem!!! 🙂 🙂 🙂

krivka5
30. jan 2010

maria...zavolaj si do car radsej,ked uz vies ze si tehu nic neriskuj.drzimpalce nech ti to prejde to je v prdeli ze este aj taketo neprijemnosti sa mozu pridruzit uz ked je to o.k...neboj urcite to prejde,ale radsej ked ti bude velmi zle bez k dokymu...
minka...ahojky!lepsie ziadne ako take ako ma maria.ja nemam tiez ziadne a dve ciarocky sa ukazali,kukni album.v utorok uz idem na krv tak to dufam vyslo...

minka051
30. jan 2010

krivka mne v centredali taký test ktorý sa dá už urobiť na 5 deň ale radšej ho nepoužijem tak skoro ja skúsim testovať až na 9 deň ale kúpim si v lekárni druhý test.

mariamaria
30. jan 2010

baby vraj ten OHSS uz u tehuliek ustupi az k 10.-12.tt 😕 neviem ako to zvladnem.Volala som ,vraj nemam absolutne nic robit!ani varit a toboz nie upratovat ☹ a doma mam dieta ako to mam akoze "nerobit"? 😔 nema mi kto helpnut ☹

krivka gratulujem teda este raz!!!

kajka dakujem za rady aj tebe krivka ,hadam to cim skor ustupi 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre