Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

mirm
10. nov 2009

katii povedali ze mam poobede zavolat, lebo teraz tam nieje doktorka ktora to ma nastarosti. Pocitala som som a tento tyzden mam dostat a potom az okolo mikulasa a to mi uplne vychadza na vianoce. Velku nadej uz tomu nedavam ☹ asi to tak ma byt..
ale baby drzim vam vsetky palceky 🙂

denis19
10. nov 2009

mirm no vypadá to na január,ale jak ríkám v novém roku do útoku 😀

katti77
10. nov 2009

mirm no to by si ešte stíhala, len či budeš mať termín s koordinátorkou, ale ten stačí keď budeš mať napr. 14 dc a ešte kľudne môžeš začať, tak skús si to trošku pohnať, nech tam nespia 😉

romy01
10. nov 2009

dobre ranko baby,
denis, tak ked to preslo tak to bude OK, ale urcite to dokimu aspon spomen. Inak ja som dnes rano zase trosku spinila, tak dnes poctivo lezim v posteli, ani som nesla do obyvaku, lebo tam na tom gauci som stale taka povykruxana.
katti pocas stimulky som pila min 3 litre tekutin plus asi pol az 1 liter poliavky a acidka a pos.
wodanka zda sa ze stihas, ale do heliku si zavolaj sama, ani mne nevolali, ja som tam volala asi po dvoch mesiacovh a oni to tam uz mesiac mali - no ja som sa vtedy nenahanala.

denis kedy hodis obrazok zo sona ?

katti77
10. nov 2009

romy no tak to sa musím posnažiť, lebo toto nie je moja silná stránka, piť toľko litrov, fu ale idem na to 😀
romy len pekne ležkaj a nechaj sa rozmaznávať 😉

romy01
10. nov 2009

kati je to jednoduche - daj si pred seba 1 flasu mineralky a k nej este dve pollitraky caju - rozdel si to napoly - jedna cast do 12 a druha so 7 mej vecer a poctivo chlip kazdu hodinku

katti77
10. nov 2009

romy tak mám taký kíbel čaju pre sebou, len mám strach že ho budem piť celý deň 😲 😀 ale idem sa vyhecovať, a musím dať v práci aspoň dva litre
cisielko sleduješ aká som poctivá, dúfam, že aj ty piješ o 106 🙂
romy a ty pôjdeš do práce či už ostaneš doma?

cisielko
10. nov 2009

Ahojte 😀

Tak ja už v práci..bola som na tom predoperačnom tak si ma tršoku popohadzovali..môj obvodný mi zobral krv ale na HIV a ešte niečo mi on nemôže dať robiť vyšetrenia tak som utakala na gyndu, tak mboli zase v šoku, že na čo mi to je veď to sa robí tehotným..no chápete..tak som čumela ko puk ale zobrali mi aj tam krv a po výsledky idm v piatok..a jedno vyšetrenie mi ani neuribili, vraj to ani nevedia čo je tak super 😠

Wodanka to je super..teším sa stebou 😀 😀 😀

KAtka..tak prvá tabletka za tebou..vitaj v mojom klube 😀 😀 😀 😀 ja nepijem..to už etraz musím? fu tak idem začať 😎

Denis..už si bola u toho dokiho? kedy ideš?

Romy..si si to raidne rozdelila stým pitím 😀

wodanka
10. nov 2009

mirm a aku mas poistovnu? ja mam VSZP a dnes som sa tam v pohode dovolala i ked nie tje dr. co to podisuje ale inej a ta mi to pozrela
ahoj cisielko 🙂

katti77
10. nov 2009

cisielko tak to je super, mne to všetko robil obvodný, aj HIV aj všetky tie ostatné vyšetrenia, ale tiež mal trošku hokej, z dákeho steru či čo sa pýtal mňa, že čo...no bude čo bude, možno na internom budú vedieť...mne chcel spraviť aj to interné on, ale potom, že dobre pôjdete tam 😲 , hokej riadny 😀
no ja som sa pýtala koordinátorky a ona mi povedala, že mala by som piť viac ako do teraz už od tabletiek, ale u mňa je viac ako doteraz už 1,5 .... ona povedala, že tak min. tie 3 litre...

cisielko
10. nov 2009

Bože tak to budem mať čo robiť stým pitím 😖 no hokej v tom jaú riadny to ti poviem..oni sami nevdeia čo a ako...som zvedavíáá ako to dopadne...kedy si brala tabletku?

Mirm..no tak to nemáš bohviečo..majú ju tam 2t a to čo tam robia? si dávajú na čas 😠

romy01
10. nov 2009

no katti tak 1 a pol je ozaj pramalo, daj pozor na OHSS - min 3 litre do seba nalej - inak mysli aj na druhu pozitivnu stranku - cim viac vypijes, tam menej bujdes jest a nepriberies zo stimulky tak moc- ja som nabrala asi 3 kila no su baby co zakazdym nabrali aj 10 kil a to utcite nechces. Tak sup do seba dalsi pol liter.

ahoj ciselko - to mi hovor - ja som sa kvoli tomu nalietala ako pipina. Sice mi krv zobrala obvodna no nakoniec sestricka zabudla na nejaku vec a tu som ani nemala, lebo sa na to prislo az ked tie vysledky neprisli a ja som mala do OPU dva dni.
A interne - to bola ina sranda - doktor co to u nas robi mi sice urobil EKG ale to ostatne - ten pokec o tom ze nemam krcove zily a pod mi odmietol - asi mal eticky pb s umelym - takze som zhanala niekoho kto to urobi a ten si zase pytal 10 euro - no sila proste , som mala take nervy ze som myslela ze ani vajicka nebudu - a mozno aj preto neboli

katti77
10. nov 2009

romy tak to je fakt sila, a čo sa robí na tom internom okrem toho ekg?
a ja budem piť ja sa vyhecujem a idem si hneď spraviť čaj 😉 neviem či si ma viac presvedčila tým OHSS alebo tým priberaním, bojim bojim 😀 😀

cisielko ráno o siedmej som si dala prvúúú, som zvedavá dokedy bude tento optimizmus trvať 😀

romy01
10. nov 2009

katti ja ostavam urcite na PNke - jednak preto ze mi nasli teraz cystu, mam stale zvacsene vajecniky po stimulacii a v piatok mi zacal hnedasty vytok - nasli mi pod plodovym vackom hematom - nastastie maly a zatial nemusim ist do nemocnice. Doporucili byt na PNke min do 12 teho tyzdna no ja chcem az do porodu, lebo nasa firma krachla a tazko si ako tehotna mozem hladat pracu.

katti77
10. nov 2009

romy tak to hej, to radšej pekne oddychovať, ležka a nestresovať sa ...aj ja chcem byť na pn ak IVF dopadne dobre

romy01
10. nov 2009

katti , na jednej strane je to fuska si zvyknut byt doma, aj tych eurikov je menej ale zas ked si zvyknes, bude to ubiehat rychlo. Hlavne sa da hodne casu stravit na nete, pri knihach, zacala som studovat anglinu a tesim sa az sa budem moct hybat a zacat cvicit tehulkovske cvicenia po vianociach - teda ak mi to doktorka dovoli

katti77
10. nov 2009

romy super plán...ja sa nebojím, že by som sa nudila, čítanie to môže byť, ja aj pri televízore vydržím a hlavne ségra je na materskej tak myslím, že to nuda nebude...

dana10
10. nov 2009

Ahoje babule 😀 😀 😀
Smiem sa spýtať prečo treba vypiť toľko vody denne ? No ja som slabý pijan,budem to mať potom horšie lebo ja vypijem max.05.lvody + 2 kávy denne 😢
Vidím že už stimulujete.

katti77
10. nov 2009

dana tak to si ako ja 😀
ale snažím sa, už mám skoro liter vypitý
máš preto piť tak veľa vody aby si nedostala hyperstimulačný syndrom, tak je romy?
a vidím, že ty už budeš o pár dní testovať 😉

wodanka
10. nov 2009

holky tak som voala uz aj do Helika a teta na recepcii nevie ci to stihame do konca roka, ze to nam povie az koordinatorka.. jedine co som s nou dohodla bol Trial wash test pre mm.. a ten nam objednala az na 9.12... neviete ako dlho sa caka na vysledok?

tehulky nase pekne oddychujte, ste nasa velka motivacia 😉

denis, Ty pridi len s dobrymi spravami od dokiho

romy01
10. nov 2009

dana ahoj - katti ma pravdu - je to taka prevencia proti OHSS. Pocas stimulky je telo bombardovane obrovskymi davkami hormonov a bez dostatku tekutin si s nimi telo neporadi. Ide hlavne o vajecniky, ak sa telo necisti, vajecniky zacnu produkovat prilis vela folikulov a potom je mala sanca ze budu aj kvalitne. Max pocet by nemal presiahnut 20 ak by ich bolo viac stopnu ti stimulaciu a nedopracujes sa k odberu ani k oplodneniu. Navyse dana ako si uz mohla citat predtym, jedz vela bielkovin - mliecne vyrobky, syry, vajicka a biele masko.

wodanka to ti teta na recepcii samozrejme nemohla potvrdit, no ak mas konzultaciu najneskor v 16DC a zacnes hned, urcite to stihas. a aj ten wash test ti vychadza len tak tak, ale tiez by to malo byt v norme.

romy01
10. nov 2009

denis je este asi u doktora, a obvykle sa poobede prechadza no dnes je ozaj skaredo tak snad pobezi rovno domov a poda nam spravicky a da do albumiku foto

romy01
10. nov 2009

no baby nikde nikoho uz dve hodiny, tak ja idem chastat veceru, zatial pa

denis19
10. nov 2009

zdar baby!!!
tak jsem se konečne vrátila od gynekologa......ikdyž jsem byla objednaná asi hodku jsem ješte musela čekat na poradí.
dr byl milý a empatický ,byla jsem u nej poprvé, zmenila jsem toiž gyndare, udelal mi už i stery, jakousi kultivaci a sono, reknu vám, tak dukladné sono mi krajko nikdy neudelal, od pátku jsme narostli o 5 mm a potvrdilo se i to, že jsme o týden pozdeji,než udává koník, tudíž, jsem v 8 tt a svete div se co nenašel, našel tam druhé embrijko, které krajko nevidel ani jednou!!!,ale už má zastavený rust, je neživé, tak proto jsem mela tak vysoké hcg na krevním testu, pamatuješ Romy????
ale vývoj se zastavil neznámo kdy a to mohlo zpusobit ten muj nahnedlý výtok, ted ho už nemám, zítra jdu na krev a o mesíc další kontrola.
Romy, ty máš kdy další kontrolu?????

cisielko
10. nov 2009

Denis..super správičky aj keď mi je ľúto toho druhého embryjka ale aspoň, že to jedno sa držká...teším sa, žeste v poriadku 😀 😀 😀 😀

Romy..tak teda ty si to mala perné stými doktormi..nechcel ťa internista vyšetriť lebo mal problém s umelým..no to je ale debil 😠 a stým pitím..no mám čo robiť..ja vypijem tak možno 1,5l vody a to je asi dosť málo..no tak sa idem donútiť piť a hneď aj čajík si idem urobiť 😀

Katka..sa nezdáš...o 7 ráno...no vidím, že ty už piješ ako o život tak teraz máš za úloho mi to stále pripomínať aby som nato nezabúdala..budeš teraz môj debilníček 😀 😀 😀 😀 😀

viera6
10. nov 2009

Ahoj denis
Zaujmave,že Krajko ani nič nehladal, ked vlastne ti vkladali dve.Tak podobna situacia ako u mna.
Ale som rada,že je všetko v poriadku 😵

denis19
10. nov 2009

Ahoj Vierka, tak to i já a tobe videl nekdo dve??? a už jsi v heliku skončila???

cisielko a ješte v práci či už dama. i já jsem ráda, že to není nic hrozného, jen mne zase prekvapilo, že mi nedali tehul knížku, holky stále neco!!!!

viera6
10. nov 2009

Ahoj čisielko

Denis no mne to zbadala Gatova,vtedy mala nejakym zazrakom dost času ma popzerat tak mi povedala,že možem špiniť alebo krvacat,že sa to bude čistit.
Ešte som neskončila v heliku 14den mi vychádza vo štvrtok.
Asi pozabudol dat teh.knižku nebud smutna da nabuduce.

cisielko
10. nov 2009

Denis..tak keď tam pôjdeš na budúce tak si ju pýtaj sama ty nezabudneš 😀

Vierka..ahoj

soni1
10. nov 2009

Ahojte, aj ja som začala so stimulkou, picháme Merional, v piatok idem na kontrolu.
Poraďte mi, mne keď pichajú, tak vôbec necítim žiadne štípanie - mala by som? A odkedy by som mala pociťovať nejaké bolesto v podbrušku, lebo ja absolutne vôbec nič necítim.
Poraďte mi, prosím, idem na prvé IVF a nemám skúsenosti.
Cca na koľký deň odoberajú vajíčka?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre