Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

sobcek
24. nov 2009

Ja mám 23. Diphereline som brala pol roka 😢 medzi dvoma laparo, od apríla som už nebrala nič a tento mesiac som si musela ísť dať vyoperovať krčné mandle, vraj preventívne, aby sa niečo nepototo, keď pôjde do tuhého...Práveže nevravel ani metódu akou pôjdem. Ja len dúfam, že sa nepostaví na hlavu a nebude ma tlačiť do inseminácie, ktorá v mojom prípade NIČ nevyrieši..Problém je v tom, že je to najlepší gynekológ v celom okrese a pridruženom kraji 😉 a tak je neskutočne vyťažený. Ordinuje len dva dni v týždni a pozvyšok rodí, operuje, má služby v nemocnici, takže keď tam prídeš, je tam ďalších sto žien a veľmi málo času.. 😨 Nedúfali sme ani v to, že by sme už šli na radu tak rýchlo, pretože v septembri vravel, že musíme čakať do júna, inak budú problémy s poisťovňou, ale keďže mi už druhý mesiac vynechala menštru, tak sme sa rozhodlii konať..Endometrióza je strašná sviňucha... ☹

afrika
24. nov 2009

sobcek diphereline si brala kvôli endometrioze? ja som s ňou mala-mám tiež problémy. plus cysty čiže polyc.vaječníky

afrika
24. nov 2009

som od teba staršia len o dva roky, tak aspoň vidím, že nás je kopec mladých báb, ktoré musia riešiť IVF

sobcek
24. nov 2009

cisielko - Tak je, vôbec v žiadnom centre. Do apríla sme bojovali s endometriózou a potom sme museli čakať a čakať a nezmyselne skúšať, len aby sme preukázali rok snaženia a tým sa potvrdila moja neplodnosť. Byrokracia je neskutočná v tomto prípade 😖 A to nevravím o tom, že vždy keď mi vynechala menštru, tak sme tŕpli, aby to znova nebolo mimomaternicové. Ale ako vravím, asi sa bojí, že sa endo vracia, tak sa to snaží urýchliť, len dúfam, že ma znova nečaká celý ten kolobeh ☹

afrika
24. nov 2009

sobcek manžel má spermio v poriadku?

sobcek
24. nov 2009

afrika - áno, kvoli nej. V novembri ju KONEČNE zistili a do apríla som brala Diphereline. Potom kontrolná laparo a vybratie ložísk. Odvtedy nič a teraz konečne svetielko nádeje..Ale neskutočné svinstvo sú tie injekcie. ☹

sobcek
24. nov 2009

afrika - áno, on je v poriadku. My sme pred dvoma rokmi čakali bábatko, ale žial, bolo to mimomaternicové...

afrika
24. nov 2009

bývalo ti po nich zle? ja ich pichám s prestávkou 45dní. my sme tiež čakali mimčo, ale bol to MA v 10tt. problém je aj u môjho manžela.
dúfam, že ti to výnde s prípravou na IVF.

viera6
24. nov 2009

ahoj sobcek a vitaj
ja na tvojom mieste by som určite nečakala na pokyn tvojho lekara viem o čom pišem zavolaj si do najbližšieho centra a objednajte sa.Mam po liečbe endom.IIIstup.,ktoru som ukončila v decembri 2008 po 4IUI a teraz po uspešnom IVF.Prajem vela štasti a sily čo najskôr ist do toho. 😉
A pre všetky ostatne posielam obedik 🙂
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

sobcek
24. nov 2009

afrika - bolo mi zle a po pol roku som pribrala 12 kg ☹ Veľmi pekne ďakujem 😉

sobcek
24. nov 2009

viera6 - Vítam sa 🙂 Tak to si ma teda nepotešila. k tomu, aby som šla na IVF potrebujem odporúčanie plus celú zdravotnú dokumentáciu? teraz, keď sme sa s tým lekárom dostali tak ďaleko, tak mu nechcem podraziť nohy tým, že by som šla poza jeho chrbát. neviem, či majú individuálne zmluvy s centrami, alebo je to jednoducho nejako zariadené podľa poisťovne.

romy01
24. nov 2009

ahoj sobcek - podla toho co pises mi skor vychadza ze ta chce stimulovat iba clostilbergytom a potom ti planuje inseminaciu - co je podla mna ale zvytocne aby ta tlacil hormonmi ak mas nepriechodny vajcovod, zbytocne sa ti bude predlzovat cyklus. Na IVF musis mat najskor schvalenu ziadost a vstupne vysetrenia v centre asis. reprodukcie- inak ti to ani neurobia. Je to divne, podla mna, radsej sa pri najblizsej navsteve u neho poriadne povypytuj. Obvodní gynekologovia nerobia IVF a je teda zbytocne tam stracat cas. Ja ked som zistila problem hned ma poslala do centra

sobcek
24. nov 2009

romy01 - dakujem. Z toho, čo tu čítam, ani mne to nepríde ako príprava na IVF. Aj keď v septembri mi ešte vravel, že musíme čakať, inak nám neschvália žiadosť. Ale žiadosť na IVF to asi nebude. ☹ No, pri najbližšej návšteve si už vezmem aj posilu 🙂 , nech vieme na čom sme. Poprípade pôjdeme rovno do centra a uvidime, kam nás pošlú, pretože takto sediet a nevediet na čom človek je, to mi príde ako neskutočná strata času a ten nemáme. 😒

viera6
24. nov 2009

sobcek ,romy ma pravdu tvoj lekar ta bude pripravovat na IUI to aj moj lekar chcel.Stači ked mu povieš,že by si rada išla do nejakeho centra s tym určite nič nepokazíš.Ja som sa dostala do helku vdaka chirurgovi.

romy01
24. nov 2009

sobcek mozno lekar uz poslal ziadost za teba - lebo za mna ju poslali priamo z centra a potom ta posle so schvalenou ziadostou do centra - ja by som si to od neho nechala vysvetlit, lebo on urcite IVF robit nemoze

afrika
24. nov 2009

len tú žiadosť musí podpísať 😉 ona, nie doki

sobcek
24. nov 2009

viera6, romy01 - Jáj, baby, dali ste mi chrobáka do hlavy. Včera som dostala vyvolávačku, takže menštru príde čochvíľa a to sa žiadosť do centra na IVF ani nedostane nie to, aby bola schválená, takže to asi bude skutočne inseminácia a to ja nemôžem čakať, kým niekoho osvieti. V piatok som uňho (ordinuje len pondelky a piatky), nech mi to vysvetlí. A inak včera mi bral stery na cyto a objednala som na ultrazvuk prsníkov, tak niečo začal, len nikto nevie čo. ☹

viera6
24. nov 2009

romy, kukla si mi do albumu mam tam nove foto vidno nam tam pekne hlavičku,ručičky a nožičky.

romy01
24. nov 2009

jeeeej vierka ten chrobacik je rozkosny 😀 😀 😀 a mas aj novu kalkulacku tam, to je bohovskeeee 😀 😀

sobcek ja keby som mala len jeden vajcovod a to nepriechodny nenechala by som do seba zbytocne pchat hormony kvoli IUI. To ke vsak moj nazor, no som prescedcena ze tak by ti to povedal aj iny lekar keby si sla

sobcek
24. nov 2009

viera6 - inak blahozelam k uspesnosti 🙂

romy01
24. nov 2009

inak vierka je divne ze ta nasa kalkulacka rata ze ti nasi drobci maju uz 5 cm a oni sotva 3cm, ze ?

viera6
24. nov 2009

sobcek, dakujem raz sa aj ti budeš tešiť len treba verit a ist za tým. 😉

romy, ano aj ja som sa nad tým tiež pozastavila som zvedavá do ktoreho tyžna to tak bude tých 5cm by malo byt do takeho 11tt.

romy01
24. nov 2009

vierka, denis, kuknite, poslala som na krajkovica otazku a toto je jeho odpoved

Dobrý deň pán doktor. V septembri som absolvovala vo Vašom centre stimuláciu na IVF-ISCI a aj OPU vyšiel na september, no ET vyšiel v októbri. IVF bolo úspešné a touto cestou sa Vám chcem poďakovať a aj celému tímu vo Vašom centre. Zaujímalo by ma, či bude tento výsledok započítaný do septembrových alebo októbrových štatistík. Ďakujem

RE - Dobrý deň prajem. rozhodujúci je pre nás termín odberu vajíčok, takže do septembrových. Blíži sa koniec roka a hneď ako budeme mať ukončené stimulácie v decembri, budeme prezentovať výsledky za celý rok. Už teraz však vieme , že september aj október boli úspešnosťou veľmi dobré, čo nás teší. Ďakujeme za pochvalu. S pozdravom Dr Krajkovič

viera6
24. nov 2009

som to čakala,že úspešnosť budu mat september=október to je super nech ju maju aj nadalej. 😵
Romy chcem si objednat ten tehotensky pas ti si ho ideš kupovat alebo ho už maš?

cisielko
24. nov 2009

Romy..ejha..tak september október..ale bude aj novebmer aj deccember 😀 😀 😀

Vierka..krásna fotečka..je rozkošný ten tá tvoja bublinka 😀

Sobček bay ti to tu krásne vysvetlili..ja na tvojom mieste mu pooviem, nech mi dá odporúčanie do centra a idem a riešim IVF..nečakala by som a zobrala by som to do svojich rúk 😉

viera6
24. nov 2009

a kde odišla denis?
baby ja som sa tak najedla tri taniere polievky robila som zemiakovú na kyslo.

romy01
24. nov 2009

vierka vobec neuvazujem o tom ze by som si ho kupila, neviem este

ciselko urvite to tak bude aj v novembri a decembri len vy pichacky nas teraz musite posluchat a ked poviem oddychovat tak oddychovat, jasne ?

sobcek nepotrebujes mat odporucanie do centra - teda aspon nie do heliosu - ciselko ty si ho potrebovala ?
Su to sukromne centra preto si sami robia aj vysetrenia

viera6
24. nov 2009

ciselko dakujem... 🙂

romy, ale si im to pichačkam pekne napisala 😅 😅 😅 😉

romy01
24. nov 2009

no hej vierka, pisem aj do temy IVF od septembra a tam tento tyzden su uz dve nove tehule z heliosu a dalsia ide testovat asi tento tyzden, takze to funguje

viera6
24. nov 2009

to je super nech sa len pridavaju ja som sa dozvedela,že aj u nas v robote su dalšie dve tehulky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre