Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

afrika
26. nov 2009

čísielko ešte uvidíme podľa krvy, potom ešte jeden UTZ, ale predbežne to vyzerá na utorok. uvidíme

denis19
26. nov 2009

afrika
tak to se ani neotočíš a bude po všem.....to letí!

cisielko a co ty?

cisielko
26. nov 2009

Denis..veru, bože ako to všetko letí..veď ešte len nedávno čakla na žiadosť a vy ste ešte len pichali a už ste tehule 😀 😀 😀 😀 😀

Afrika...bože budem držať palce, musí to výsť, musíš sa pridať k babám a potom rozzdávať tehu výrusiky 🙂

Ja dobre..večr začínam s Menopurom..júj už to ide ...hm možno to vyznie dosť blbie ale načo som vlastne pichala alebo pichám Diphereline? snažila som sa tomu porozumieť ale nedarí sami, pripravuje mi to matrenicu alebo čo na vajíčka? 😕

afrika
26. nov 2009

čísielko diphereline pomáha vaječníkom na 1000% fungovať, čo najviac ich rozstimulovať, aby bolo čo najviac folikulov.

cisielko
26. nov 2009

Aha..no konečne mi to dáva ako taký zmysel 😀 chcela som sa ťa opýatať, ty si na pN alebo pracuješ? ako sa vlastne cítiš, bruškobolí dosť či ok? vieš aby som vedela či budem musieť na pN 😝

afrika
26. nov 2009

no ja som na PN od začiatku menzesu keď som išla pichať gonal. a či brucho bolí????bolí, vyráža mi to ku večeru až k hrudníku a to si nerobím srandu. brucho bolí ako na menzes. samozrejme nie 24 hodín, ale tých 20 určite 😀 . ale každá to máme inak. ja mám 50 kg, plno folikulov-aj keď malinkatých, tak možno aj preto. brucho mám väčšie od prírody, ale to sa ešte zväčšilo.

cisielko
26. nov 2009

Aha..no tak ja som zvedavá ako to bude somňou...tak už to len nejako vydrž, už len pár dní a budú vonku 🙂

afrika
26. nov 2009

nech ma to kľudne bolí aj viac, hlavne aby to bolo ok, aby boli dobré vajíčka aspoň dve-ja som skromná a aby všetko vyšlo, lebo potom už neviem čo viac

sobcek
26. nov 2009

cisielko ja som brala diphereline pol roka na vyvolanie umelej menopauzy pri liecbe endometriozy medzi dvoma laparkami.. Malo mi to ZASTAVIT cyklus, pretoze pri kazdej ovulacii sa mi endometrium rozliezalo po tele.

cisielko
26. nov 2009

Afrika..presne viem ako to mylsíš...budem ti držať palce 😀

Sobček...čo je to endometriozy?

Ja sa aukrát snažím zistiť čo to o chili, čo mi odopručili dievčatá, ktoré sú po IVF..vraj je to vyýborné na sliznicu a odporúčajú to všetkým IVFáčkam..tak študejm aj s Kati..asi si to idem objednať 😎

afrika
26. nov 2009

čísielko potom hoď info o chili

cisielko
26. nov 2009

A tu je na čo to je: prekrvujú sliznicu maternice, a čím vyššia je tým skôr sa vajíčko do nej zavrta ako do perinky alebo
namiesto tohto kajenskeho korenia sa mozu priamo papricky, omacky chily...proste pikantne 😀

afrika
26. nov 2009

zavrta ako do perinky-to je pekné

sobcek
26. nov 2009

cisielko - endometrioza je taka super choroba, ktora mi znetvorila vajickovody (kvoli tomu sme pred dvoma rokmi prisli o babatko) a kazdy mesiac, ked mam ovulaciu tak sa mi vystelka maternice rozlezie po tele a zacne robit zrasty, krvne zrazeniny a cysty naplnene krvou, vsade, kde ju to napadne. Neskutocna bolest. V novembri mi ju laparoskopiou zistili a vypalili nejake loziska, potom som pol roka brala injekcie Dipherelinu a za kazdu som doplacala cca 600 SKK.. Mali mi zastavit menstruaciu, aby sa netvorili dalsie loziska a aby doki videl v akom stave mam brucho ked ma znova otvoril v aprili. To sa znova vypalili loziska, vyrezali cysty a teraz som v stave pozorovania. A dufam, ze zajtra nam dovoli podat si ziadost 😒

afrika
26. nov 2009

dipher. si pichala sobcek 1x za mesiac? moja kamarátka chodila na injekcie, len som si není istá, či mala niečo takéto

sobcek
26. nov 2009

afrika presne tak, raz za mesiac. Uz po prvej sa mi zastavila menstruacia a nemala som ju cca 8 mesiacov. Vraj to ma telu navodit pocit, ze je tehotne, aby prestalo s ovulaciou...Neviem, mne po nich nebolo dvakrat dobre 😖

afrika
26. nov 2009

sobcek nevzdávaja sa. tá moja známa asi 4 mesiace po poslednej injekcii otehotnela

sobcek
26. nov 2009

afrika to nam aj doktor hovoril, ze musime skusat, len asi zabudol na to, ze nemam jeden vajickovod, ktory odisiel pri mimomaternicovom tehu a ten druhy vyzera ako po tretej svetovej 😀 Momentalne cakam Ducha Svateho alebo bociana a nikde nic 😎

afrika
26. nov 2009

bociany už odleteli 😀

sobcek
26. nov 2009

beriem akehokolvek vtaka.. 😀 😀 😀

afrika
26. nov 2009

duch svätý sedí pri mne a môjho domáceho vtáka ti nedám 😀 .
čo varíš?

sobcek
26. nov 2009

Slepaciu polievocku s vraj domacou cestovinou... 😉 Dnes som sama doma len s civavakmi, domaci vtak si uziva nejaku firemnu party..Rozmyslam len, ze preco si bral z domu plavky.. 😀 😀 😀 Vcera v noci som pozerala TV papriku a tam robili vynikajuci pie z lineckeho cesta, asi skusim.. 😅

afrika
26. nov 2009

teda, tebe je dobre. vlastne aj ja som viac-menej sama doma. mužíček príde okolo 23,30 hod. ja mám zo včerajška rizoto, tak behám s handrou a upratujem+periem-teda pozerám na práčku ako sa trápi a točí

sobcek
26. nov 2009

My prerabame dom, tak u nas sa beha len s priemyselnym vysavacom... ☹ Dnes kaslem na vsetko, mam volno..Akurat pojdem poumyvat riad, vypratat skrinu, chcem usit vracko do vysavaca, uz ma nebavi kupovat drahe papierove a dokoncim svetrik pre civku. Ked tak na to pozeram, tak ani nemam volno..)))) A to som este chcela uroit organzovu vyzdobu na svadobne auto. 😒

afrika
26. nov 2009

ty sa ideš vydávať?

sobcek
26. nov 2009

Zatial je termin 12.6. Ale ak to bude nutne, tak aj tuto sobotu na prvom urade.. 😉

sobcek
26. nov 2009

Idem si urobit kavicku so slahackou... 😀 Po tej vyvolavacke mam chutky, ze by som zozrala aj psa, takze coskoro pride cervena armada, juchuuuuu 😎 😎 😎 Vcera v noci som prinutila stareho, aby sme sli do najblizsieho orvoreneho motorestu na kolacik a kapucino... 😝

afrika
26. nov 2009

jéjé tak to je super. aspoň ti hlavu zamestnávajú aj myšlienky na svadbu. 🙂

sobcek
26. nov 2009

No, tak nejak. Pozeram fotecky, hladam inspiracie, potom cez net nakupim 😀 . Vyhoda toho byt doma...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre