Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cisielko
29. nov 2009

Denis..veru, vyždauje to fakt veľa trpezlivosti..ale stojí to zato, ja to viem a teším sa keď už bude potom 🙂 no ja ani neviem ako som si vás predstavovala...inak xixi ale ako..a neviem prečo DEnis ale si mi nejaká povedomá ale to mi už asi hrabe 😀

Lúčim sa idem oichať včeilky a zajtra kontrola tak idem prichystať čo trba a ešte kuki telku..dobrú noc 🙂

figurka.m
29. nov 2009

ahojte kocky, vy teda pisete jak cesky zandari 😀 vsetky pozdravujem 😀 😀 😀 tak my sme boli v piatok v heliose, mam lieky, 4.-5.12. by mala dojst mrcha a od 16 DC zaciname dlhy protokol takze odber by mal vychadzat nejak v polovici januara 😎 bojim bojim

wodanka
29. nov 2009

ahoj figurka.. to si na tom uplne rovnako ako ja 🙂 a ja cakam mrchu okolo 4. a potom 16DC zacinam dlhy protokol..

miminap
29. nov 2009

ahojte kocky. daaaaaaaaaavno som nebola. trochu fofra som mala, ale teraz uz vsetko islo bokom, zajtra mam totiz OPU. zatial ma nic neboli, vraj mam asi tri vacsie foliky a par malych na tom mojom jednom vajecniku, tak mi drzte palce, nech to dobre dopadne.
idem vas docitat. panabeka, mam co robit. 😀

sobcek
29. nov 2009

Ahojte baby... Stále nedosla mrcha.. ☹ V pondelok a v piatok som dostala po dve davky vyvolavacky a stale nic. vcera som doslova zdochynala od bolesti najprv praveho a dnes uz aj laveho vajecnika.. ☹ A navyse hlava ako rano po opici... 😅 Ja viem, ze mi ma prist do 2 tyzdnov od pichnutia, ale aj tak.. Poslednu som mala 28.9. 😒 Ja sa nehram..

denis19
30. nov 2009

Dobré ránko!!!!

sobcek....trpelivost, príjde, myslím, že do pet dnu je tu 🙂
wodanka, tak se ti to krásne blíží,no vidíš ani jse se nenezdála a je to tu 🙂 myslím na tebe....
miminap......tak na dnešek vše dobré a dej vedet!!!!!!

cisielko
víš jak to je, bystrica není zase žádné velkomesto, tak možné je všechno, že se i nekde potkáváme 🙂 no pokud se nám podarí setkat se nekdy osobne, tak pokecáme 🙂 budu se tešit a možná , že i vánoční trhy by byly dobrým nápadem, co povíš, mohla bych se dohodnout i s Romy a dáme opet nejaké seznámení 🙂

ROMY
kde jsi???? venovala jsi se včera mnž???? ztratila jsi se tak z nenadání....jak Ti je?

romy01
30. nov 2009

dobre ranko kocandy

denis, vcera poobede som si riadne schrupla a kedze som tiez mala doslova zravy den, tak som len jedla, a jedla a jedla a nic sa mi nechcelo. Inak tiez som cakala ze kedy mi pride zle ale nic. Boze mala by som si davat viac bacha lebo budem ako gula zachvilu.

Inak pozeram ze ste rozvijali debaty o porode a musim povedat ze sa priklanam k nazoru cikyty. Pri cisarskom ide o to ze pre dietatko je to prilis stresujuve a mavaju pri tom velmi vysoky krvny tlak. Pre tak male srdiecko je to velka zataz, nehovoriac o tom ze sa im dostane do krvi aj z tej narkozy.
Pre matku to moze mat este horsie nasledky a to nehovorim o bolestiach a dlhej liecbe po cisarskom , ale kazda operacia nesie riziko napr embolie alebo trombozy. Jedna kamoska mojej kolegyne bola na operacii kolena a mala bublinka vzduchu ju po par hodinach po operacii zabila, ta baba mala asi 25 rokov. Mne sa po laparke - co je asi hodinova operacia v narkoze zo dna na den zhorsil zrak o 1,5 dioptrii a uz pol roka to trva - ma to negativne nasledky aj na oci a na kadeco ine, takze co sa mna tyka - cisarsky ano - ale iba ak ide o zivot babatku, inak ani omylom.

denis19
30. nov 2009

Ahoj Romy,
jo, císar ano,pokud musíš, k tomu jsme i došly s ciky.
jinak dnes je tu strašne škaredo, tak vlezle jesenne 🙂 nevím jestli jsem to napsala správne 🙂 ale chystám se dnes do práce mrknout kolegy a také do complicité, pro ten tehotenský pás, už se na nej teším 😀 v pátek jsem na to zapomela.
také jsem o víkendu projela net ohlednionových vložek, jedny slip jsem si koupila a tak jsem se chtela ubezpečit, že to muže i tehotná a je to potvrzeno a vypadá to jako mylý zázrak. znáš je?

romy01
30. nov 2009

nie denis nepoznam , nechapem ake mas na mysli a na ktore obdobie ? Ja teraz pouzivam iba intimky kvoli vytoku z utrosu a snazila som sa najst neparfumovane

minka051
30. nov 2009

Ahojte zdravím 🙂
U nás je tiež škaredo a zajtra tiež tak to tá cesta do Brna nebude asi bohvie aká. 😒 Ale hlavne nech to tam všetko dobre dopadne. 🙂

denis19
30. nov 2009

romy, tak na ne mrkni na ineternete, já také jen intimky a jsou perfektní i proti kvasinkám a tak, neboť ten utroš udelá tam dole své!!!! mrcha jeden......http://www.anionovevlozky.sk/content/7-vlastnos...
jsem zvedavá co na ne rekneš, já budu mít dnes premiéru 😀

ahoj minka!
hlavne,že nesneží!!! budu na vás myslet, pošli potom hnedle info!!!!

minka051
30. nov 2009

Jasné hned ako prídeme domov čo bude asi až k večeru napíšem. 🙂

denis19
30. nov 2009

hlavne opatrne a privezte si samé dobré zprávy!!!!

romy01
30. nov 2009

denis som to kukla. Ako si na ne natrafila ? Podla mna to vypada dobre - hlavne tie antibakterialne ucinky. Co sa tyka toho bodu - na úrovni endokrinného systému dochádza k obnoveniu hormonálneho pozadia vaječníkov, nadobličiek a synergicky aj štítnej žľazy tak s tomu by som neverila, nie je mozne zmenit hormonalny profil takouto vecou, to by bolo cele IVF pre mna zbytocne . Uz si si ich objednala ? a poradila si sa aj s lekarom, ci to risknes ?

denis19
30. nov 2009

Tak , dozvedela jsem se o nich v ženském magazíne, potom jsem je prostudovala na nete a nakonec jsem zašla do lékarny a pokecala s magistrou, ta je vrele také doporučila a to hlavne i v tehul a po porode a dr jsem se už také ptala a doporučil mi je! tak to dnes prubnu. u nás je mají v pár lékárnách,ale tam stojí 8.40 € a na nete jsou o dve eura levnejší.
dobré je i to, že ten anionový proužek mužeš vytáhnou, zaktivovat trením a vlhkem a léčí se s tím i migrény, bolesti kloubu či eksémy....má to účinnost 36 hodin.
jo možná by to hodne holkám pomohlo i pred IVF,ale co už a nám asi ne,když jsme melai problém se spernoníkama,ale človek nikdy neví!
a já vím, že aniontama léčili i mou mámu po operaci štítné žlázy!

cisielko
30. nov 2009

Ahojte 😀

Figurka, Wodanka..tak v tom budete spolu..držím vám palce 😀

Minamp..drž sa dnes, nech sú vajká krásne a kvalitné 🙂

Denis, Romy..to by bolo super..keď budete mať chuť ísť na vianočné trhy, rada sa svami stretnem..teším sa veľmi 😀 😀

Minka..zajtra ti želám šťastnú cestu a ešte krajší návrat len s dobrými správamy 🙂

no takže máme 4 folikluky okolo 6-9 mm a daľšie maličké tak hádam budú rásť pekne do krásy a nesklamú ma ďaľšie výsledky budú oklo 14h tak hádam je všetko ok a vravela som jej aj za tú mju hlavu, tak vravela, že to môže byť aj z toho vína čo chalstám po večeroch, že môže byť spúšťačom migrén, tak zostala trošku v šoku ale včera ma hkava nebolela tak neviem..no uvidíme, budeme skúšať ďalej
😉

romy01
30. nov 2009

ciselko a preco si davas vinko pocas stimulky? teda ja som si vinko dala len ked som cakala na ms aby prisla ale potom uz nie. A ano chystame sa s denis stretnut niekedy na vianocnych trhoch. Denis som sa bavila s mm a asi by sme zasli niekedy v polovici decembra, este neviem kedy presne ci to bude este pred mojou poradnou alebo po nej - ale hlavne az po vyplate 😀 😀 😀 Ciselko tak si das stretko s nami ?

romy01
30. nov 2009

denis pokukam tie vlozky aj u nas, som na ne zvedava

cisielko
30. nov 2009

Romy..jasné...rada sa pridám k vám a spoznám vás aj osobne..no poraidli mi to baby, vraj je dobré pť vánko tak 2Dc na maternicu..že sa ritiahne či čo...

A stretla som sa ráno v Helíku aj s Kati..tak som ju zoznámila smm..trošku sm ekecali lebo muťo išiel tiež na krv..musí vraj aj on mať vyšetrnie na infekcie tak sme kecali..veď možno by sa ja Katka k nám pridala 😉

martinkasman
30. nov 2009

ahojte
tak uz po chripke, aj ked este kaslem, ale to sa časom spraví,
KET 14.11. neuspešné, uz by som isla do prace, tak dufam ze o tyzden ma pusti lekar.

denis19
30. nov 2009

martinkasman
tak to mi je líto, proč?????????

Romy, termín po výplate je dobrý nápad a nejak to i s cisielkom určite zorganizujeme, nevim kdy vypuknou vánoční trhy na námestí,ale zjistíme a to by bylo nejlepší......už se teším.......

cisielko
tak folikulky jsou a ted už jen rust a rust.....

cisielko
30. nov 2009

Martinka ☹ krvička bola teda negatívna?

Denis..mylsím, že trhy začínajú nejako po mUikulášovi ale niesom si istá 😀

denis19
30. nov 2009

tak zde vánoce v BB
http://www.banskabystrica.sk/?program=51&module...
tak to i vychází dle výplat co Romy 😀 😀 😀 😀

sobcek
30. nov 2009

denis ja viem, ze pride, momentalne na nu cakam viac ako na Jeziska 😀 😀 😀 Dufam, ze nepridu spolu... ☹

Ked citam, co tu pisete o narkoze a porode, no ja som za posledne dva roky mala cest byt v celkovej narkoze 6 krat a musim uznat, ze posledne dva razy, som sa uz dost tazie preperala. U mna je ten problem, ze hlava sa preberie, ale zvysok tela nie, tak mam problem prehltnut sliny. A samozerejme, ked syčim na sestricku aby ma odsala, tak sa mi stalo uz aj to, ze ma tam nechali len s osetrovatelkou a ta mi rovno povedala, ze ona ma neodsaje. Tak som si len pootvorila usta a nechala vytekat. Vzdy ked som lezala na gynekologii, tak som mala to stastie, ze som bol na izbe s mamickami cerstvo po cisaraku a to si ani babatko nemohli kuknut a ked im ho doniesli, aj tak boli na liekoch, takze si nic napamatali.. ☹ A nehovoriac o bolesti, ktora sa vyrovna hysterektomii..

denis19
30. nov 2009

😀 sobcek
každá oprace skýtá rizika!!!!! ale pokud jde do tuhého ,my ženské to vždy vydýcháme 😀
možná budeít ježíška dva v jednom 😀 😀 😀

cisielko
30. nov 2009

Denis..ty si šikula..to je o 2t 😀

Sobček..príde..len to chce trpezlivosť 😉

denis19
30. nov 2009

no už o dva týdny a to já mám i 11/12/2009 I. tehul poradnu!!!!!a pokud je v bríšku vše jak má být, tak budu mít už i tehul knížku!!!!!!!!!!!!

sobcek
30. nov 2009

denis áno, asi sme nesmrtelne... 😉 Moj milovany vcera dostal nejaku nadchu a u nas to vyzeralo ako na bitunku, same pistanie, kvicanie, pazvuky... 😀 cajik sem, cajik tam, pudincek, paplonik, čivava na kríže... Takze v porovnani s tymto sme my vsetky asi len na nejakej dovolenke. 😉

cisielko ja chceeeem, chceeeeeeeeem.... 😠 Keby ju tak predavali v obchode...

Inak baby, zajtra mi konci PN a potom, ked budem chodit po vsetkych lekaroch a vysetreniach tak dostanem novu? Ved to v januari neuvidim ani korunku... Vy ste priblizne kolkokrat boli u lekara pred tym, ako ste zacali stimulovat? Moj chhce urobit este nejaky rentgen a posiela ziadost, ale neviem, co este bude po mne chciet a co vsetko budu chciet v centre. nech si to zariadim tak, aby som neprisla o vela peniazkov.. Mne to stale vychadza tak, ze mesiac mi tu visi.... jaj, niekto si urobi babatko ani nevie ako a my musime byt doktorky, geneticky, ekonomky, tety zo socialky a neviem co vsetko, ked sa k tomu chceme dopracovat... 😅

romy01
30. nov 2009

martinka - moc som ti drzala palce. Ono to asi kvoli tej chripke nevyslo, ze ? Aspon si myslim, ze zena musi byt fit, inak je to problem. No nezufaj, ucite to vyjde na druhy raz. Teraz by si sa mala dat po tych liekoch trosku dokopy a mozno to skusit na jaralebo zaciatkom , kef vyjde slniecko a organizmus sa lepsie pripravi, ked bude v obchodoch cerstva jarna zeleninka a ovocie plne vitaminov. Boze ani neviem ako by som ta objala aby ti bolo lepsie.

sobcek, snaz sa neochoriet, ono to vzdy prinasa urcite rizika pre vajicka. Pocuj a to aky rontgen ti predpisal? Nie je to teky kedy ti vstreknu dnu tekutinu a potom kontroluju priechodnost vajcovodov? Lebo na IVF to nepotrebujes absolvovat a navyse je to vraj hrozne bolestive

cisielko
30. nov 2009

Denis tak to je super.. už bude aj tehu knižka 😀

My sme sa akurát o tom stratku baili s Kati, veď my už možno niekdedy na bud. týždeň budeme mať OPU 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre