Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

maryah
6. dec 2009

cisielko, aj ja ti budem drzat palceky mooooooc.
mne tiez to cakanie straaasne ide pomaly, ale nemyslim na to az tak na zaciatku januara budem hypnotizovat telefon, ze ci mi nahodou nezavolaju z centra 🙂

maryah
6. dec 2009

dakujem wodanka, tak to este presne neviem, to mi vsetko povedia az v tom telefone

wodanka
6. dec 2009

maryah, v pohode si zavolaj sama do centra.. oni sa zvyknu ozvat po dlhsom case odkedy im prisla ziadost.. ja som si najskor volala na poistovnu a tam mi povedali ze moja ziadost je uz viac ako tyzden schvalena a poslana a z centra mi nevolali ☹ tak som sa im musela pripomenut

cisielko
6. dec 2009

Wodanka..áno, ide ja Katka..boli mse dnes spolu na kontrole tak nám vyšiel aj obder..aj sme spolu volali poobede lebo sme boli trošku smutné z ohovoru, že čo bvčšetko sa môže stať..ale už je dobre..bojujeme ako sa len dá..viem, že čakanie je hrozné, aj ja som čakala ale to najhoršie ešte len príde..drž sa neboj, zvládneš to 😉

maryah...ďakujem...nič iné neostáva len čakať ale to aj tebe ubehne ako voda...ved sú tu sviatky a ani sa nenzdáš a je tu január 😉

wodanka
6. dec 2009

neboj cisielko urcite to dobre dopadne a o chvilku uz budete tehulky, verim tomu 🙂

maryah
6. dec 2009

som rada, ze idu sviatky lebo budem sa na ne sustredit a na to nebudem az tak mysliet.
dr krajkovic mi povedal, ze ak nezavolaju oni do 10.1. tak mam zavolat ja... maju toho asi dost

cisielko
6. dec 2009

Wodanka..verím..musím veriť inak by to bolo celé zbytočné...verím, že tieto vianoce budú konečne tie vianoce..lebo každý rok si hovoríme pri prípitku aby sme už o rok boli traja 🙂

Maryh..treba si tamzavolať..mne tiež nevolali, musela som si sama zavolať a ovedali mi, že žiadosť je už tam 😉

wodanka
6. dec 2009

asi maju toho dost, ale sem-tam im treba troska pomoct.. a kedy si chces dohodnut pohovor s koordinatorkou?

wodanka
6. dec 2009

cisielko, ja som uz minuly rok verila, ze tieto vianoce budeme traja.. ale tie buduce to uz istia 😉

cisielko
6. dec 2009

Wodanka..ja tiež ale nevadí lebo ako píšeš tie budúce to istia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maryah
6. dec 2009

wodanka, no neviem, chcela by som co najskor... hned po tom schvalenie... myslite, ze by som mohla zavolat skor ako toho 10.1?

maryah
6. dec 2009

baby ja tiez verim, ze buduce vianoce uz budeme traja 🙂

wodanka
6. dec 2009

sa uz neviem dočkať čisielko 🙂
inak aby mi nebolo ľúto, že začínam pichať až po sviatkoch, tak som zistila že musím začať už pred sviatkami.. musím si pichať fraxiparínové injekcie na riedenie krvi 😒

cisielko
6. dec 2009

Maryh..jasné, zavolaj kludne skôr a ked ti povedia, že to už tam máš tak si aj hned dohodni stretnutie..nemusíš čakať do 10.01. 😉

cisielko
6. dec 2009

Wodanka..to budeš mať také predpichanie..si si vymodlila pichanie xixi hlaven nezabúdajte, že psychika je najdôležitejšia..musíte byť v poho..viem, že tio nieje len tak ja som sa po ndešnej kontrole dávala do kopy celé doobedie ale odarilo sa..musíme veriť 😀

Maryah..tak toto je prístup pre úspech,viera 🙂

maryah
6. dec 2009

jaj cisielko tak to skusim lebo ja som velmi netrpezlivy clovek 🙂 . a ak to bude schvalene tak si hned dohodneme termin navstevy alebo mi tam uz povediat kedy mam zacat pichat... ale asi najskor sedenie, ze? boze baby, ja som taka nedockava 😅

cisielko
6. dec 2009

maryah..tam ti povedia kedy...ak budeš mať dlhý protkol tak začínaš na 16Dc tak sa snaž si to naplánovať ešte pred tým dátumom..tam sa všetko dozvieš, dostaneš inštrukcie a recepty 🙂

wodanka
6. dec 2009

maryah, najskor budes mat stretnutie s koordinatorkou a ta Ti povie vsetko co a ako a kedy..

cisielko to som naozaj zvedava kde si nakonci tie injekcie budem pichat.. nie som sice nejak extra stihla, ale moje brucho zasa nie je az take velke pre vsetky tie vpichy 😖 a co sa tyka psychiky som celkom v pohode.. uz len keby nemusim chodit do prace, bolo by to uplne super

maryah
6. dec 2009

dakujem velmi pekne baby za informacie 🙂 .
tych injekcii sa aj ja bojim a s mm sme sa dohodli, ze mi ich bude pichat on

cisielko
6. dec 2009

Wodanka..neboj, bruško je veľké..nbudeš pichať rad radom ako ja a atktodookola 🙂

maryah..ja som sa ich tieýž bála, prvá je najhoršia..tuež mi pichal mm ale potom som si pichla ja a od tvedy už pichám sama 🙂

wodanka
6. dec 2009

maryah aj u nas to bude rovnako.. mm mi bude pichat injekcie

wodanka
6. dec 2009

cisielko a Ty dokedy ešte picháš?

maryah
6. dec 2009

a su bolave? oni su dva druhy tych injekcii... jedny su v pere a druhe su klasicke striekacky, maju uplne rovnake zlozenie, akurat su inac balene... ja mam tie s tymi klasickymi striekackami

wodanka
6. dec 2009

maryah.. 16DC zacinas uzivat lieky, 23DC zacinas pichat prve injekcie (tieto mam ja tie klasicke), potom ma dorazit mrcha a niekedy 2-4 den zacinas pichat druhe injekcie (a tu mam to pero)

cisielko
6. dec 2009

Wodanka...zajtra doobeda pichám naposledy a ešte večer Pregnyl..najlešpie je, že som ešte zajtra v práci tak som zvedavá ako to idem spraviť 😕

Maryah..nie su boletsivé..sem tam štípnu ale to si pretsaneš talčiť keď štipkajú a ptom picháš ďalej 😉

wodanka
6. dec 2009

to zvladnes cisielko, aj tak Ta obdivujem ze chodis pocas toho vsetkeho do prace.. ja som rozhodnuta zostat na PN, ked mi zacne mrcha

maryah
6. dec 2009

no kzdopadne je to dlhy proces... ale oplati sa cakat.
kedy ti budu brat vajicka?

cisielko
6. dec 2009

Wodanka..necítim sa nijako zle atk nebol dôvod nechodiť..dnes je ich už cítiť, aspoň ľavý ale ešte zajtra a potom asi až v piatok 🙂

Žienky lúčim sa, prajem dobrú noc 🙂

maryah
6. dec 2009

neboj cisielko, zvladnes to, je to velka inspiracia ked vies co bude na konci...
wodanka, aj ja som rozhodnuta zostat hned na pn... dr povedal, ze to budem chodit potom kazdy druhy den na kontrolu do centra (na krv a nautz ci rastie folikul) a to mi v praci nebudu akceptovat tolke paragrafy... pytala som sa dr a povedal, ze mozem ist a aj moj gynekolog povedal, ze mozem ist kedy chce a vypise ma hned ako budem chciet...

wodanka
6. dec 2009

dobru noc cisielko.. aj ja sa pre dnes lucim a idem si trocha oddychnut

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre