Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cisielko
7. jan 2010

Cuki..aj aj som niečo počula o bielkovinách ale hlavne veľa piť, baby nezabúdajte nato!!!!!!!!!!!!!!§

Kajka, mylsíš, že ked som mala pri prvom IVF Menopur tak prei druhoom ho budem musieť mať tiež? ja by som radšej iné skúsila, kto vie možno tie budú lepšie a bude viac folíkov 😉

mariamaria
7. jan 2010

cukotka vraj ano...vraj to napomaha dozrievat vajickam,ak sa mylim ostatne baby opravte ma prosim...veeela bielkovin ..tak mi to Dr.kazala..teda az dvaja Dr,mi to tak kazali a este sestra..ze vela masa,jogurtov,mlieka,syrov,tvarohu,strukovin,obilnin...a vodu..ta voda je proti OHSS ???

cukotka
7. jan 2010

mariamaria mňa sa zatiaľ tvoja otázka netýka, ale ja by som si chcela dať vložiť dve, hlavne kvôli väčšej šanci

mariamaria
7. jan 2010

cukotka ved to,ze aj ja chcem vacsiu sancu..ale kedze sa bojim dvojiciek ,tak neviem neviem... 😖 aka je sanca ,ze pocnem dvojicky 😀 ???pri ICSI?neviete?

cukotka
7. jan 2010

neviem aká je šanca, ale ja si hovorím, že radšej dve ako žiadne 🙂

mariamaria
7. jan 2010

cukotka ved hej..ale my uz jednu doma mame..a dalsie dve..akoze zvladla by som..ale neviem ,ci by som zvladla ich aj donosit..som chuda...a uzka 😀

kajka39
7. jan 2010

mariamaria-ano na druhy pokus IVF, cakam kazdu chvilku menzes, mozno zajtra alebo pozajrtra zacnem pichat -kratky protokol....

cisielko - na pohovor nemusim ist lebo teoreticky info mam z 1IVF, ale kontroly normalne, tak ako ostatne v Heliku, myslim ze to vychadza na 4-ty den stimulky.

cisielko
7. jan 2010

Maria..voda je prense kvôli tomui, na toto si dávaj poozor, vy všetky 😉 a čo sa týka vloženia, v Kelíku na prvý krát nechjcú vkladať viac ako jedno, ja som tiež chcela dve ale po doporučení a okolo všetkého som teda bola za jedno..už pri druhom ak bude čo hádam nie lebo kET bude úspešné tak určite dve ak budú 😉

Cuki..stimulka ti ubehne taj rýchlo že ani veieť nebudeš 😉

cisielko
7. jan 2010

Kajko..tak to je normálka..tkže každú chvílku M a ideš nato..ako sa cítiš, musíš byť plná očakávania 🙂

maria..zvládla by si, boli by tvoje 😉

mariamaria
7. jan 2010

kajka tak drzim palce,aby mrska dosla ,cim skor..a mohla si pekne stimulovat 😉

hej a kolko vody mam pit??? 😲 neviem ,ci pijem dost..asi tak 4pohare 3dcl som dnes vypila..mlieko 2 krat po 3dcl....idem si este nabrat... 😠

cisielko KET bude uspesneeee veriiim a ver i ty!!!!drzim palce!!!

cuki aj tebe drzim palce ,aby si cim skor stimulovala... 🙂

cukotka
7. jan 2010

kajka takže začneme stimulovať spolu? pôvodne som mala s Kajtičko ale jej ms si pohla, takže tá začala už dnes

mariamaria
7. jan 2010

cisielko tak pekne si to napisala..tak vravis ,ze si mam dat vlozit dve?moj muz chce ,aby som si dala dve 😝 a mam aj taku moznost..sice mi uz napisali do protokolu ,ze iba 1chcem vlozit..ale urcite sa bude to dat este zmenit...

kajka39
7. jan 2010

cukotka- neviem ci pocet folikov ovplyvnia lieky, ale menopur a fostimon su tie co mi dr.odporucil. Mozno budem vediet porovnat pri druhej stimulke. Ja som pri prvom IVF mala dostatok folikov 12 a oplodnilo sa 8ks, ale pri PK sa im v 5-6 den zastavil vyvoj, takze ET sa nekonal / mal to byt rovnaky termin ako denis a romy,vierka / Oni su dnes uspesne tehulky a preto treby verit,verit !!!!! 🙂 😉

kajka39
7. jan 2010

cisielko- myslim, ze po 3-och mesiacoch uz som dost pozitivne naladena a dokonca mi aj fertilny cyklus vychadza priaznivo, takze ide sa nato!!!! 😀 😀 😀

cukotka
7. jan 2010

o čom je tá predĺžená kultivácia? 🙂

mariamaria
7. jan 2010

kajka mozem jednu otazocku?a preco az 5-6den?mala si predlzenu kultivaciu?komu urcuju predlzenu?ci to si si ty sama vypytala?mne by mali na 2-3.den po odbere vkladat embrya ,ak budu...

kajka39
7. jan 2010

cukotka - Bez predlzenej kultivacie je ET uz na 3den po oplodneni,kedy embryjka su este len v bunkovom stadiu, PK je ze embryja sa kultivuju na blastocytu 5-6max . dni a potom je ET - transfer. Kriticky je 3-4den kultivacie.

cisielko
7. jan 2010

Maria..je to na tebe či jedno alebo dve, naozaj..a porad sa s dokim, možno ak si naozaj veľmi chdá tak ti nedovila dať dve..

Cuki...pred.kultivácia znamená, že ET nieje na 3 deň ale až 5+6 podla toho ako sa vyvíjaú, je tam väčšia pravdeopdobnosť tehu lebo ostanú už len tie najslinejšie embryjká aj ked človek nikdy nevie 😉

Kajka--tak to je skvelé, že si tak parídne naladená, to by bolo a by bolo, že sa to nepodarilo 🙂

kajka39
7. jan 2010

mariamaria-ano PK som mala, preto lebo ich bolo az 8ks a vtedy cakaju na to najlepsie sa vyvyjajuce embryjko ktore vlozia. Zial nam uz 5 den zacali degenerovat vsetky ,hoci este sanca tam bola. Ale na 6ty den mi vraveli, ze by to nemalo vyznam vkladat lebo ich vyvoj sa zastavil a vysledok by bol negytivny. Takze ma usetrili dlheho 14dnoveho cakania a obrovskeho sklamania. Ale aj tak uspesnost je 60-70% takze huráááá 🙂 Druhy pokus je tutovka!!

cukotka
7. jan 2010

no a kto rozhoduje o tom, či bude PK alebo nie

cisielko
7. jan 2010

Cuki..ty sama, je to na tebe..my sme si to dali..ale pri 2 už asi nie..aj 5000sk je dosť veľká suma, tak neviem ako spravíme 😕

kajka39
7. jan 2010

cisielko- podari sa, vsetkym, len kazdej v inom case. U mna by bolo nacase aby sa zadarilo, aby si ludia nemysleli ze kocikujem vnucata 😀 😀

Pa dievcata, idem sa venovat drahemu... 🙂

cisielko
7. jan 2010

Kaka..uvidíme ale hádam je toto náš rok..ja sa tiež lúčim, ide k telke dobrú noc 😉

cukotka
7. jan 2010

papa kajka

mariamaria
7. jan 2010

baby mne je nejka zle..na zvracanie..je to ok?a mam brucho ako v 4.mesiaci tehu..to by bolo skoro na 2.den pichania..take brucho... 😢

kajka coskoro budeme mat vsetky v brusku babetka...nebojkaj...a na ludi sa mozes vies co...nech si kadzy mysli ,co len chce...

cisielko veru musim sa rozhodnut sama..teda po dohode s Dr.ale on vravel ,ze ak by sa ujali dve ,tak ze ich vynosim..ze sa neboji toho..ale uz i pri malej boli problemy..mala uplne nozicky zaseknute..a jednu sme museli mesiac a pol po porode rehabilitovat ,aby sa narovnala..cize u mna dvojicky asi nehrozia...ani mamka dvojicky nezvladla ☹ cize fakt ,len sa bojim ,ze ked vlozia iba 1 ,tak sa neujme 😒 predsa 2embrya vacsia sanca...no mam este par dni..

denis19
8. jan 2010

hezké usnežené ráno preji všem tehulkám, píchačkám a čekatelkám na mršku!!!!
máme tu krásné vánoční ráno, sneží a sneží a je príjemne!!!!
cisielko a PK se delá i u KET????

cisielko
8. jan 2010

Ránko 🙂

Denis, no určite nie, pri KET už nemá byť ako PK, prečo sa pýtaš? a kukala som do labumíku a stále tam nič nevidím, asi potrebujem bríle 😝

kuspitka
8. jan 2010

Ahojte.
pekne ranko vam prajem.
ciesileko tak ides na kET?
denis pekne ti to pribuda to TT

denis19
8. jan 2010

no možná by ti ty brýle pomohli v nečem jiném,ale ne v mém albu...... 😀 neboj vše bude 😀
no já jen ,ž e jste se včera bavily o PK a tak mne napadlo jestli se delá u KET...a ted mne napadlo, že ne!!!dyť tam jsou v mrazáčku už hotové embrijka...jsem já ale ťunťa!!!!

denis19
8. jan 2010

ahoj kupííííííí, jak se máš??????? povídej, co kamilka????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre