Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

mariamaria
13. jan 2010

wodanka super gratulujem..ja sa uz bojim ,ci ja nejake vajicka budem mat..kedze som mala biely vytok ako bielok dnes rano..mohlo dojst baby k ovu?????hadam nie ,ked som este pichala puregon a synarel sprej??? 😔 prepacte ,ze stresujem..ajtra budem mudrejsia..idem na sono 😒

drzim vsetkym palce!!!!!!drzte sa baby!!!zajtra sa ozvem..idem spat

denis19
14. jan 2010

doré ránko!
mariamaria tak jak jsi dopadla????
jak se vede devčata...? já opet v práci a je mi hej 😕

wodanka
14. jan 2010

dobre rano vsetkym.. tak podarilo sa nam oplodnit z 13 vajicok 8.. dalsie info budu sobotu rano..

maria, napis ako si pochodila..

danka, brmbolcek a co vy? ako sa dari Vasim oplodnenym vajickam?

dana10
14. jan 2010

Ahojte dievčatá, super správa taká som šťastná 🙂 🙂
Volala som do Helíka všetky sa držia je ich stále 9,jednotkové-6x,dvojkové-3x.Jedno z nich je 9 bunkové a ostatné sú osembunkové.Volám zase v sobotu o 7,30h.Normálne mi vyhŕkli slzy z očí od šťastia že sa vajíčka držia

wodanka
14. jan 2010

danka gratulujem, to uzasne 🙂 a Tebe aj na zaciatku odobrali 9 alebo viac.. lebo mne 13 ale podarilo sa im oplodnit len 8

cisielko
14. jan 2010

Ránko

Wodanka, Danka..nádhera, vy ste riadne nosnice 😀

Noa zvyšok, kde tse ..ako?

Denis..sme dve, aj ja zarezávam v práci 😒

brmbolcek
14. jan 2010

krasavice zelam dobre ranko aj ja 🙂 🙂

Wodanka super, paradicka z 13 oplodnene 8 vauuuuuuuuuu , len tak dalej

Danka super ze tak skvele bojuju a drzia sa bombaaaaaaaaa 🙂 🙂

a ja som dopadla takto :

vsetky 3 prezili
1-je 8 bunkove krasne rastie ma znamku 1
2-je 5 bunkove ma znamku 2
3-je 8 bunkove ma znamku 2 a to preto lebo ma fragmenty , neviem co to znamena ale teta embryologicka mi povedala ze sa nemam coho bat 😉

Danka v sobotu rano volame dnes mame ten 3den kryticky prelom na 4 den tak dufam ze to dotiahneme do uspesneho konca 😉

wodanka
14. jan 2010

brmbolcek, nadhera 🙂 😉
babeny straaaaaasne moc nam drzim palce, aby to tie nase bambulky nevzdali...

romy01
14. jan 2010

dobre ranko
baby ale ste sa rozbehli, gratulujem k urodickam - super, len nech sa drobci drzia aj nadalej.
brmbolcek a budes mat PK, alebo si ju zrusila ? Ja by som ju asi zrusila a dala si to hned vlozit.

denis nachces s tou amnio pockat na vysledky tripple testov? Lebo ak tie testy vyjdu dobre naco by si riskovala nejake komplikacie ?

dana10
14. jan 2010

Wodanka ja som ich mala 15 ale oplodnilo sa 9 a stále bojujú.
Brmbolcek kritický je teda prelom dnes a zajtra?Ty asi budeš volať aj zajtra

brmbolcek
14. jan 2010

teta embryologicka povedala ze 3 den , tie ktore maju PK tak su kryticke, ze sa po tychto dnoch ukazu a ostanu tie najlepsie ......
3den na 4 je ten prelomovy.......... 😒

A to ze som predvcerom volala ked som nemusela nic sa nestalo , niektore kocky volali kazdy den len maju teraz velmi vela pacientiek tak by nestacili odbiehat .......

tak budeme verit ze sa to bude takto dobre posuvat aj dalej 😉 ja som volala este pred osmou hod. nemohla som uz vydrzat ....

cisielko
14. jan 2010

No naozaj teda brmbolček..nádhera..súhlasím s Romy..ja by som si cich dala tiež vložiť 😉

denis19
14. jan 2010

holky, blahopreji k novým dušičkám, super!!! jen ať se drží!!!

Romy,
včera jsem to opet konzultovala s gynekologem a on mne tam posílá hlavne kvuli veku a IVF ICSI, že mu ani tak nejde o výsledky z triple testu, ty si myslí, že budou OK,ale jen pro ty dve indikace mi to doporučuje....tak , že tak 😕 termín mám na stredu, to už asi bude i triple test a rozhodnu se definitívne....

brmbolcek
14. jan 2010

ahoj Romy PK som nezrusila , budem ju mat nadalej ... mam to za jedno keby som isla na vklad bolo by to dnes ... a ak preziju preziju aj v PK a ak by neprezili tak ani vo mne by sa neudrzali....

... neviem to presne posudit ty si skusenejsia uz to mas za sebou, a vies co to obnasa ....

ciselko zdravim ta 😉

kajka39
14. jan 2010

dana, wodanka, brmbolcek - je to uzastne, super nech sa tym drobcom vasim dari a pekne sa vyvyjaju na embryjka
🙂

cisielko - ako to vyzera s tebou? ides najblizsie na KET?

kajka39
14. jan 2010

tiez zacinam intenzivne mysliet nci PK alebo nie?? Az mam z toho trosicka strach.... 😉

denis19
14. jan 2010

kajka...myslím si, že z PK nemusíš mít strach, pokud je více embriek...dle mne je to takévá jistotka....ikdyž tu nemáš nikdy, že ano.... 😀

brmbolcek
14. jan 2010

kajka , teraz nerozmyslaj nad PK , treba to riesit v dany moment ako sa ti vyvijaju vajicka.... ono teraz riesis ked nevies kolko sa ti oplodnilo .... i ja som riesila a skutocnost bola uplne ina ..... treba to nechat tak ako to ide a po odbere vajok budes mudrejsia ako dalej ,,,, zbytocne sa na tym teraz trapis... ak budes mat 1 alebo 2 vajicka nemas co riesit treba vlozit hned na 3 den ale ak ich budes mat viac je dobra PK 😉 😉

romy01
14. jan 2010

brmbolcek zrejme mas pravdu alk maju prezit tak preziju aj PK ale zas pre psychyku je lepsie ten ET absolvovat ako nie, Ja som PK zrusila - mala som jedno 8 bunkove vajko a dakujem bohu ze som sa tak rozhodla. Ale Netvrdim ze pri PK by sa to nezadarilo ale . . .vzdy je nejake ale.

denis, moj nazor poznas, ja si nemyslim ze vek alebo IVF ISCI je dovod na amnio, pokial je vsetko ostatne OK. To je hlupost, lebo jedna baba pisala krajkovi do Heliosu a presne na toto sa ho opytala a on povedal, ze statisticky je uplne rovkake percento chorych deti bez ohladu na ISCI alebo prirodzene ocatie. Ja budem mat vysledky tripple testov tento tyzden - mozno uz aj su u lekarky ale mi nevolali, takze predpokladam ze je to OK a poradnu mam v stredu, tak sa dozviem ze co a ako

brmbolcek
14. jan 2010

romy mas IP ...

cisielko
14. jan 2010

Kajka, je ťažko sa rozhodnúť tak či onak...musíš sa lae rozhodnúť sama, budem držať palce 😉

Ja idem zajtra do Helíku, po recept na liky lebo zajtra má prísť mrcha a tak o 14 dní ak pôjde všetko po poriadku KET 😉

brmbolcek
14. jan 2010

ciselko budem mysliet 🙂 🙂 nech dobre ucinkuju lieciky a mrska nech pride nacas.... uz iba raz sa vyspis a ide sa ne vec 😉

dana10
14. jan 2010

Cisielko držím palce na zajtra a hlavne potom na ten vklad mrazáčika 🙂
Baby ja keby som mala jedno alebo dve tak by som to dala vložiť tiež hneď na 3 deň.Možno je vtedy lepšie keď je to v maternici ako v tých roztokoch.

mariamaria
14. jan 2010

dobre ranko buduce mamicky 😅 ako sa mate?vidim ,ze vsetky super 🙂))vsetkym urodickam gratulujem len tak dalej!!a kedy budu transfery???ja mam OPU v sobotu 😝 😅 😕 😵 tesim sa aj bojim..niektore foliky mi praskli..asi vela robim domace prace 🙂)))))))))))))))))),musim sa setrit..dneska mi povedali ,ze mam krasnu urodicku..dozretucku..len sa mam setrit do soboty...vraj uz stimulovat viac nema cenu to by mi vsetko popraskalo..ze som super reagovala od 6.1: co picham je to dnes 9.den a ja som ready na punkciu...dnes o 22hod. nejaka inj.posledna a vaginalny cipok...a ide sa na to...a mam si dat zaviest iba 1embryo ,lebo vraj pri mojom ukazkovom reagovani na liecbu by to boli z 2 embryi podla Dr.na 80% dvojicky...ze tu mal taku ako ja pred mesiacom a caka 2 babetka..a kedze ja chcem 1 ,tak mi vlozi iba 1 🙂

kajka ja na PK nejdem..teda nedam si embrya na PK..dnes mi to potvrdil ,co vravela dokyna tu v Holandsku..ze im sa to PK nepozdava a maju viac tehu z normalnej kultivacie ako z PK transferov...a u mna nie je o com..som este mlada..a mam kopec sanci na tehu ,cize PK mi neodporucili..vraj su lepsie cerstve embrya a lepsie sa im bude kultivovat u mna v brusku..teda jednemu 😀 a ostatne teda pojdu na PK a zmrazia tie najlepsie...ale ani to nie je iste,vraj ,ak budu 1tkove po 3dnoch kultivacie zamrazia ich v ten den

brmbolcek
14. jan 2010

Danka ale mne zatial ziju vsetky 3..... tiez pri mensom pocte ako 3 by som sla na vklad na 3 den

pokial ich mam viac ako 3 tak uz som to nechala v bozych rukach, myslim keby bolo nieco zle tak by mi to rano embryologicka povedala sama aby som radsej prisla ale povedala mi ze sa pekne vyvijaju ........
tak uz len cakat kolko ich bude.....

niektorym kockam sa oplodnilo 8 a na 5 den uz ich mali 2... , ale kazda sme indi-vindi tu uz treba len cas ako sa to ukaze .....

mariamaria
14. jan 2010

dana wodanka a brmbolcek same dobre spravy zase som si vas citala!uzzzaaaaasssneeeee aku urodicku mate!!!!!kiezby aj ja som taku po OPU mala 😵

romy01
14. jan 2010

brmbolcek - mas v IP odpoved.

denis kde si sa stratila ? Ja som bola uz aj v meste a mam tehulkovsku podprsenku - konecne som zohnala nieco co obleciem 🙂

mariamaria
14. jan 2010

cisielko drzim aj ja palce na KET !!!!!nech je vsetko ako maaaa 😉 😅

viera6
14. jan 2010

Ahojte

wodanka,danka,brbolček

blahoželám k bojovníkom nach sa im len pekne dari t fuj,t fuj držím silno palce.

romy,denis ako sa mate?

brmbolcek
14. jan 2010

romy dakujem mas IP 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre