Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cukotka
7. sep 2009

Tak to som nepochopila, ale vraj že tento rok mám väčšie odvody /tiež nechápem ako je to možno, keĎ mám nižší príjem/, a materská alebo pn sa berú vždy za predchádzajúci rok

denis19
7. sep 2009

Za predchádzajúci??? To jsem také nevedela. No necháme se prekvapit,ale já stejne nebudu mít max tech zminovaných neco pres 500 euríkov, tak se mi eventuálne DNP doplatí do maxima.Ale četla jsem ten mail od chlapíka z soc.poj. asi petkrát a tak jsem to pochopila a i sestrenice brala materskou dvakrát a určite dostala víc jako petset a pár euro......tak ted jsem z teho tumpachová

denis19
7. sep 2009

Dnes budu končit, mám za sebou náročný den a zítra mne čeká také perno. Tak hezké sny a zítra holky ahoj.
Jen mám pocit ,že šaško na nás zanevrela??????

cukotka
7. sep 2009

no dnes mi to tá pani takto potvrdila, lebo to Ti platí len sociálna poisťovňa, a tá ma určenú max. hranicu to je tých 567 €, aj keby Ti z odvodov vyšlo viac tak Ti to nedajú. To je ich strop

denis19
7. sep 2009

Tak uvidíme,nejdu o tom diskutovat,neboť stejne tomu prd rozumím a uvidí se.......ale i 567€ je celkem fajn, to se bere jak dlouho????

cukotka
7. sep 2009

ahoj, tiež sa lúčim idem žehliť

cukotka
7. sep 2009

pol roka

denis19
7. sep 2009

ahoj.

kajticko
7. sep 2009

čaute kde ste???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

denis19
8. sep 2009

Kajticko, už jsme spinkali a nekterí žehlili, jiní vubec neprišli, tak co Ti budu povídat!!!!
Hlavne, kde jste dnes!!!! Já už mapuju v práci a snažilky nikde, spinkáte sladklým spánkem,co Romy 😉

romy01
8. sep 2009

Ahojte kocky.
kajtiicko ja by som normalne mala tiez materskú maximálnu - podla platu lenze som na PN a navyse moja firma sa pred týždnom zavrela, takze som si zistovala co a ako. Ono je to tak, ze kedze sa po pn nemozem vrátit do roboty ale pojdem na urad práce tak len co mi potvrdia tehu pojdem si nahlásiť DNP z maximálneho vymeriavacieho základu. Podla zákonov ich na sociálke zaujíma, kolko ( resp z akého základu ) si odvádzala odvody za poslednych tusim 180 dní. Takze musis platit alebo byt v robote poslednych 180 dni pred nástupom na materskú. Inak ma to fest hnevá, lebo som bola zamestnaná 9 rokov vkuse a odvody boli nechutne vysoké a teraz ked náhodou otehotniem tak nihoho nezaujíma, kolko som prispievala - musim si zaplatit zas. Inak by som mala len minimalnu matersku to ani nechcem vediet kolko je

romy01
8. sep 2009

denis , clostilbergyt sa berie tiež na stimuláciu, ale ti narastu rak 2 - 3 folikuly - ja som ich mala vzdy 3 krásne od 18 - 22 mm a potom sa len pichne pregnyl aby dozreli a praskli. Pritom ti bud naplánujú sexík alebo mozes skúsit insemináciu. Nase výsledky s manžou boli vraj ok na to aby toto pomohlo - ale nepomohlo, navyse raz som pri stimulácii prechladla a vznikla mi cysta - to bolo peklo.

denis19
8. sep 2009

Ahááá, takže i pri plánovaném pohl.styku je treba nejaká stimulace. Já budu ale nadupaná infoškama.
No já ted už mám hlavu naprasknutí z toho DNP a klasických platových odvodu.....nechám to radeji tak, jinak mne z teho klepne!
Romy a ne náhodou,ale určite otehotníš!!!!

kajticko
8. sep 2009

čaute baby!!

romy nie ja som riešila tu materskú 😉 inak ten clostylbegit som užívala pol roka a mne už lekárka nesledovala folikuli ,ale cysty.z každého folikulu sa mi vytvorila cysta bolo to hrozné ☹

denis19
8. sep 2009

Kajtickoa co potom, když se ti z folikulu vytvorí cysta????

kajticko
8. sep 2009

lekárka ma potom stále sledovala a čakala kým prasknú.vždy mi všetky naštastie poprasakali.

denis19
8. sep 2009

Tak to je dobre. Daly jsme si s kolegyňkama kafe brejk, tak jsem se vzdálila od PC: Jsi v práci???

kajticko
8. sep 2009

nie doma aj ja idem kamoške o jedenástej na kávičku 😎 tento týžden naštastie pracujem len v stredu tak mi pekne vyšli zmeny. 😉 len ma trošku bruško bolí manžel má dnes 30tku 🙂 nebavíme sa spolu ☹ a v sobotu tu mám 30 ludí plus 10 detí a stále rozmýšlam čo mám ešte pripraviť a nakúpiť ,aby som na niečo nezabudla 😠

romy01
8. sep 2009

mne sa cysta vytvorila pri druhom cykle ako som to uzivala a povedali mi ze praskne ale pri nasledujucom ms mi narastla na 8 cm co bolo uz nebezpecne. Moja obvodna spekulovala ma poslat na laparku ale to by som zrejme prisla aj o vajecnik - ked ta uz raz rezu tak ufiknu co sa da , tak som vystresovana vratila som sa do heliosu a tam mi ju do troch dni hned odsali - no problem, nebolelo a zacala som brat take bylinné tabletky a vycistenie organizmu. v marci som si ale naplanovalia laparku, lebo podla vysledkov som uz mala byt davno tehu a ka nic, tak som verila ze mozno nie su priepustne vajcovody, no aj to bolo ok a navyse ma potesili ze po cyste neostali ziadne náznaky. Tak som zase cakala ze po laparke ked su vajcovody viac " roztiahnute " ze to uz musi vyjst. No a potom to uz poznate, dala som si nakoniec ziadost na IVF a leteli sme na dovolenku , reku mozno to predsa len vyjde, a aj tak nic.

kajticko
8. sep 2009

jáj romy to muselo byť hrozne. aj ja som sa tešila ,že po laparke to výjde a prd. tam mi hned povedali ,že ich mám tak nepriechodné, že nenám čakať a vybavovať umelé ☹ tak som si poplakala , že prečo si to musí vytrpeť najviac žena 😠

kajticko
8. sep 2009

deni Angelika nás už nemé rada všimla si si? 😢

romy01
8. sep 2009

no akati ale aspon si nemusela spekulovat, si vezmi ze tri roky veris ze je to ok a stale nie a nie. No a ja som o umelom nechcela ani pocut , len dufam ze ostanu nase deticky a aj my zdraví

kajticko
8. sep 2009

no vidíš ja som verila ,že 6 rokov anič. stále som čakala,že príroda to vyrieši. A detičky?? ako tu niekto písal,že po umelom su nadané tak to dúfam,že tak bude 😉 a hlavne by som chcela aby to bolo aspon pod vianočný stromček ☹

romy01
8. sep 2009

kati toto budu nase najkrajsie vianoce a tie buducorocne uz ani nehovorim vtedy bude mat baby par meiacov a bude vyvalovat oci na svetielka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denis19
8. sep 2009

No holky, vidím, že kecáte a kecáte, já rešila opet mapový problém, vyrešeno a jsem tu. Vidím, že se ženskýma problémamam máte bohaté zkušenosti, já díky bohu ne!!!!
Ano Angelika na nás prdí!!!!!! Halo, kašpárku kde jsi??????
Oli, proč se nebavíš s manželem????

romy01
8. sep 2009

😀 denis neboj od buduceho tyzdna sa k nam pridas 😀

denis19
8. sep 2009

Na takové vánoce se nechám nalákat i já a Romy,začínám se obávat vegetu doma na PN, prohloubím svou závislost od tohoto fora a zlenivím, už to vidím.

kajticko
8. sep 2009

inak som Oľga 😉 ,ale nevadí mi to. to by boli vianoce 🙂 🙂 🙂 🙂 my slím,ž eby som si ich potom naplno užívala. 😀 😀

romy01
8. sep 2009

tomu ver, ja uz si ani neviem predstavit ist do prace a to som bola iny dráč

denis19
8. sep 2009

Se vším souhlasím, is vánoci,hmmmmmmm to je predstava a i s tím lenivením, neboť do nedávna jsem mela dve práce a pohoda, ted mám jen jednu a nic to se mnou nedelá a klidne ten čas prošustruji kde se dá!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre