Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

amigaa22
8. jan 2010

cukotka a mozes mi prosim povedat ku komu chodite?

cukotka
8. jan 2010

amigaa Kajtičko ti už napísala a ja chodím k DR. Ďurechovej, idete teraz na prvú konzultáciu?

babulka555
8. jan 2010

amigaa22 pls s kym v Gynfive mas zlu skusenost? dufam, ze nie s Drabekom....

amigaa22
8. jan 2010

cukotka, ano v iscare to bude prva konzultacia a zaroven odber spermii. to uz bude pre mojho manzela 6 odber, este o tom nevie, tak dufam, ze ho v pohode spracujem. pre nho to je hrozna trauma

babulka, nie nechodila som k dr. drabekovi

dana10
8. jan 2010

Ahojte dievčatá
Dnes sme boli v Helíku a OPU máme 11.1.
Marianamariana,ja by som si chcela dať vložiť dve embryáaj keď je to riziko väčšie ako pri jednom.Embryologička mi na to povedala že vpýva veľa faktorov na to koľko???,pr.akú máš postavu t.j., či si chudý a záleží aj na dr. čo povie aká je maternica, či sú tam myómy al. polypy, atď. a samozrejme aj vek, a koľko embryií ti zostane.Embryologička povedala že keď zostanú 1-2 embr. tak ich vkladajú aj na 3deň a nerobia potom PK.
Ja som nafúknutá ako balón ledva fučím a to som ešte neni tehotná 😀.

amigaa22
8. jan 2010

danka, absolvujes IVF 1. krat? zaujima ma, ci je odber vajicok bolestivy, niekde to robia v anesteze, takze asi ano, ale vkladanie embrya sa zevraj nerobi v anesteze, vobec si to neviem predstavit, musi to byt bolestive. Nebojis sa?

romy01
8. jan 2010

amigaa - odber vajicok sa tu na SK zasadne robi v anesteze, este som nepocula zeby to robili len tak. Ale nemusis sa toho bat, neda sa to porovnat s nejakou anestezou v nemocnixi pri zakrokoch. Cele to trva asi 10 - 15 minut a je to len velmi lahka narkoza. Vobec po nej nebyva zle a ani po zakroku to neboli. Teda chodim na konika hodne dlho ale fakt sa niktora nestazovala. Samozrejme v ten den po zakroku a aj aspon dva dni si treba dat pauzu a doma len lezat a zbytocne sa nenamahat. A hodne pit. Bolesti nastavaju jedine pri OHSS ked ti vajecniky prisilno reaguju a brusko sa plni tekutinou. To je velmi nebezpecne a obvykle si vyzaduje aj dalsie zakroky. preto sa drz rad - hodne pit, vela papat bielkovin a stop telocviku.
Co sa tyka vkladu - je to ako pri beznej gyn prehliadke - citis len tie zrkadla, ktorymi si ta podrzia otvorenu ale neboli to, len je to neprijemne. Po vklade lezis asi 20 minut bez pohnutia a ides domov. Vobec ziadna bolest ani nebudes vediet ze sa nieco dialo. Po tomto celom procese zvykne este tyzden dva pobolievat podbrusko ako na ms a ak sa to zadari tak sem tam ucitis akoby trhanie alebo tahanie v maternici . nie je to nejak bolestive, len to citis - to je to uhniezdovanie sa embryjka a vzapati prve roztahovanie maternice.

Baby drzim vam palceky

wodanka
8. jan 2010

ahoj dani, tak to sa tam mozno v pondelok stretneme 🙂 ja idem do Heliku zajtra a uvidim co mi povedia.. a tiez budem mat pohovor aj s embryologickou..

amigaa22
8. jan 2010

romy, ti si to absolvovala? a kde?

romy01
8. jan 2010

amigaa IVF som mala v MT v Heliose a mozem to porovnat s beznou anestezou lebo vlani som mala laparku v nemocnici a z toho mam dodnes nocne mory. OPU a ET je brnkacka

dana10
8. jan 2010

Wodanka ahoj, v pondelok tam máme byť na 7.30hod.aj s manželom,jemu budú robiť odber mrdzi 10-11 hod.Dneska už nemôžme mať pohl.styk a zajtra pichám posledné injekcie diphereline, a gonal a večer o 21 hod.pregnyl, trochu sa človek aj bojí ale my to vydržíme však? 🙂

romy01
8. jan 2010

dana takze OPU mas v pondelok? Preco nie v nedelu ? Posielam ti TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

wodanka
8. jan 2010

jasné že to vydržíme, veď sme už kúsok od vytúženého cieľa 🙂 no som zvedavá, či nám to výde v pondelok spolu alebo ma dajú na utorok..
a koľko máš folikulov a aké veľké?

denis19
8. jan 2010

ahoj holky, jsem z odpoledních nákupku doma.
ahoj kajticko..ty pichačko jedna 🙂 a zdravím i ostatní prírustky do IVF rodinky 🙂

cukotka
8. jan 2010

denis a čo si prikúpila?

denis19
8. jan 2010

no...acidofilní mléko, jogurt 🙂 a tak nejak jako v potravinách 🙂
a potom jsem si koupila jednobarevný blede šedý rolák a na to takové tričko s krátkým rukávkem volnejšího strihu v černé barve se stríbrnýma proužkama.....nejak mne ted baví vrstvit oblečení 🙂 od kámošky jsem jako k ježíškovi dostala tehul spodní kalhotky, práve jsem je zkusila a jsou super 😀

cukotka
8. jan 2010

no ty sa teda máš, a ja stále čakám a čakám na mrchu a nič 😒 skúša moju trpezlivosť

denis19
8. jan 2010

neboj dorazí,když tak si dej rande s minkou a opijte se z červeného vínka 😀

cukotka
8. jan 2010

na mňa to nezaberá

denis19
8. jan 2010

no toto,tak co s tebou?????kdysi byly na trchu chininové tabletky a to bylo také účinné...ted se to dá nahradit jedine tonikem,ale tam je ta koncetrace nízká

dana10
8. jan 2010

Romy neviem prečo v nedeľu nie??
Wodanka z jedného folíka sa mi urobila cysta 3cm, ost. folíky od 19-24mm, a jeden 14 mm.Z tých dobrých dr. povedala že môžu byť 7-8 folikulov no uvidíme v pondelok.Tie ostatné môžu ešte dovtedy podrásť.

cukotka
8. jan 2010

denis naposledy som za deň vypila 4 litre toniku a nič, liter červeného vína a nič

denis19
8. jan 2010

cukotka.....tak tobe není rady 🙂 už jen čekat a nemyslet na to alespoň trošinku 🙂

wodanka
8. jan 2010

z tej cysty si nic nerob dani, aj ja tam jednu mam, uz od uplneho zaciatku a nejako sa jej nechce vstrebat.. a inak gratulujem k skvelej urodicke.. 😉

cukotka
8. jan 2010

dievčatá ako je to s PN v procese IVF, kedy to lekári doporučujú?

luko
8. jan 2010

tak toto aj mna zaujima 🙂

wodanka
8. jan 2010

mne dokina odporucila PN ked som zacala brat druhe injekcie, cize na zaciatku cyklu, kedy zacina stimulacia na rast folikulov a dozrievanie vajicok

luko
8. jan 2010

aha...tak to sa v praci "potesia" 😀

wodanka
8. jan 2010

neboj luko, preziju to 😉 u mna v praci tiez neboli nejako nadseni, ale nic s tym nenarobia

luko
8. jan 2010

ja viem ze ano, u nas aj tak peniaze do domu nosi manzel jak sa hovori, ja ucim... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre