Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cukotka
26. apr 2010

Diva, ja som si u svojho gynekologa v poradni vypytala fotku. Aj zajtra idem na UTZ a tiež si chcem vypýtať. Vraj príliš častý ultrazvuk nie je moc dobrý. Všimla som si, že si tiež v 13 tt, absolvovala si už NT ultrazvuk? Tam by si si mohla vypýtať fotku.

denis19
26. apr 2010

Cukotka.....tak zítra držím palec....no ono to na to NT i tak nejak je, že se to delá mezi nejakýma týdnama tt...tak to je určo v pohode......a jsi doma, či vv práci???

apple...ahoj...dikas...víkend se dal, jen jsem opet zalitá vodou což mne maximálne serinká......neboť je to strašne nepríjemné, nohy jako balony,v ruce žádný cit...no už to nejak vydržím a co nového u trebe?

diva......no verím, že jsi zhíčkaná z Heliku, tímto já trpím dodnes u každého dr, že Helik je Helik,takže pokud to nemáš daleko , já bych tam šla..... 🙂

apple7
26. apr 2010

Denis, ja teraz uz len cakam, este tyzden a idemna krv...
trosku sa bojim....ty si nieco citila?

cukotka
26. apr 2010

Denis, som v práci, ale využívam výdobytky modernej techniky a píšem z Iphonu 🙂 Nejako sa neviem nakopnúť do nejakej zmysluplnej pracovnej činnosti. Najradšej by som už šla na obed 🙂 t
Ty si aj niečo dávaš na to zavodňovanie, alebo to musíš pretrpieť? Inak kedy ideš na materskú? Ideš tých 8 týždňov alebo šesť?

denis19
26. apr 2010

apple...jen zmatek v duši jsem cítila 🙂 ....jinak nekdy takové pnutí v podríšku,ale to bylo jen tak jemne a jednu či dve noci jsem mela neskutečné kreče v brichu......ale jinak jsemnecítila nic...v zásade jsem necítila nic až do konce 6 mesíce, jen poihoda a pribírání,ale nic extra, jen ted v 8 mesíci mi to dává abrat 😀

denis19
26. apr 2010

cukotka.....no prý na to zavodnovaání v tehuhu nic není,ale v pátek na rizikové poradne se na to optám dr.......ale je to součást tehuhu a v mém veku asi obzvlášť 🙂 🙂 ani se ti nedivím, že se Ti nedá nakopnout, tak na to prdkaj...potrebujš i relax 😕

diva1902
26. apr 2010

Cukotka, ja som mala prvú poradňu teraz, 19.4. a bola som v 11+4tt a keď som uvidela malé, tak som sa aj zabudla opýtať na fotku a teraz doma mudrujem, kde si ju dám spraviť, ale zase to nechcem preháňať s utz, práve som si o škodlivosti niečo prečítala, NT merania mi ide robiť až na ďalšej poradni 17.5. a to budem v 15+4tt, tak aj to som riešila, či to nie je neskoro, ale verím, že vie, čo robí 🙂

Denis, nemám to ďaleko, som z Prievidze, ale našťastie tu máme ešte jedného veľmi dobrého lekára, ktorého som navštevovala asi rok v rámci reprodukčnej medicíny a vyrovná sa aj správaním a aj vybavením heliku, tak len zvažujem, či mám otravovať s fotkou, alebo si počkať na ďalšiu poradňu. Manželovi som ukázala fotku Karolínky v 12tt, aby vedel, ako asi vyzerá aj naše mimi 😀

denis19
26. apr 2010

Diva......tak to jsi s fotečkou vyrešila šalamounsky 😀 ...tak vydrž do další poradny, ony ty deti vypadají stejne každé stejne v tom 12tt v bríšku 😀

krivka5
26. apr 2010

ahojte!
denis...ako sa dari? zase si opuchnuta? tak to neni ktovie co.aj mne uz zacinaju puchnut prsty ,ale to je asi v tehu normalne.no veru uz len vydrzat 🙂
diva...tak ty si z prievidze?aj ja som z PD 🙂 a chodila si k dr.Hudecovi ze?

denis19
26. apr 2010

Krivka...ahoj......no ako, čo nové???????

no oteklá jsem a popravde rečeno, jsem ráda, že v tom nejsem sama, ikdyž ty máš na to ješte čas...ale co nadeláme!

krivka5
26. apr 2010

denis...no veru mna este hneva aj to krvacanie z nosa a hemoroidy. a samozrejme tie nevolnosti. ee mi byva hlavne vecer, ale dnes mi je uz od rana a este mi stale vali krv z nosa. asi to bude vekom ze to tehu teraz tak horsie znasam, ale vobec to nevadi ked si pomyslim ze mam v brusku maleho chrustika vsetky neduhy sa stratia 🙂

denis19
26. apr 2010

krivka...krev z nosa mám také, neboj nenechám te v tom samotnou,ikdyž pí mesícmi to ustálo a už neteče 😕 a na tom veku neco já , já si to také myslím.....a ať ti už nebývá ee, už jsi 18tt, ted si to musíš jen užívat!!!

krivka5
26. apr 2010

denis...si zlata 🙂 som pysna na svoje brusko a uzivam si kazdu sekundu, lebo viem ze je to uz naposledy kedy nieco take krasne zazivam 🙂 uz len nech to dotiahneme do stastneho konca, co je u teba co nevidiet 🙂
pekny dnik

denis19
26. apr 2010

krivka...podobne ti preji...jo mám to už za pár ..jak se ríká a rpto mne asi pronásledují ty živé sny!!!

sanris
26. apr 2010

no ahojte spolubojovníčky 🙂

konečne,že?

krivka aj mne býva stále ee ale nie tak intenzívne dúfam, že to čochvíla skončí 😀

denis... aj ty si absolvovala amnio? alebo len gen.utz?

cukotka ..a to NT utz. to sa robí do koľkého tt? mne zatial ič také nerobili bola som utz v 11tt a teraz idem v 16tt a to neviem či aj na utz.

všetkých pozdravujem a prajem krásne tehulkovanie

denis19
26. apr 2010

sanris...já mám za sebou i amnio i genetický UTZ.......ješte stále Ti je bléé. no k sakru, neboj do porodu to prejde 🙂

cukotka
26. apr 2010

halo halo 🙂

cukotka
26. apr 2010

sanris, krivka to naozaj Vám ešte stále býva zle? U mňa to vyzerá tak, že už to prešlo. Ale ja zase v noci zle spávam :(

denis ty si tu dnes celý deň? 🙂

cukotka
26. apr 2010

sanris ja Ti presne neviem ako to je s tým NT ultrazvukom, mne dal lekár rozpetie termínov od kedy do kedy sa mám na ten ultrazvuk objednať.

denis19
26. apr 2010

ahoj cukotka......no já jsme Ti celý den doma, až na vycházky, které využívám.....proč??????
a bude nejaké nové foto nemka?????? jako zítra a jdeš na tu krvičku?

cukotka
26. apr 2010

denis, zajtra bude určite ultrazvuk, dúfam, že bude aj fotka a podľa všetkého bude aj krv 😒 to moc nemusím, ale vydržím. Od kedy nastupuješ na materskú?

denis19
26. apr 2010

cca od dalšího úterý..pokud to dobre počítám, tak budu mít free pohyb po okolí 😀 😀 myslela jsem krev na pohlaví 😝

cukotka
26. apr 2010

ahaa pohlavie? tak to som sa rozhodla, že nebude. Počkám na UTZ. 😉

denis19
26. apr 2010

super..takže ješte asi tak 5 týdnu a budete to vedet.....možná...super.....co by jsi chtela nema či nemku???? 🙂 a jak jsi to dobojovala v práci?

cukotka
26. apr 2010

No my by sme chceli originál Nema 🙂 lebo dievčenské mená si nám zamietla 🙂 Ja som včera čítala, že pohlavie sa dá na UTZ pri veľkom šťastí zistiť už od 14 tt 🙂

denis19
26. apr 2010

no dá,ale v prípade, že je to kluk....ale je to velice nepresné,,,prý ten 16tt-17tt je lepší,,,dyť uvidíš 🙂 ..tak nakonec já budu na vine... 😕 😕 😕 😕 nevadí...nemo bude kluk jako buk.....

cukotka
26. apr 2010

denis, tak trošku si tomu na vine, keby si povedala, že Nina alebo Nela môže byť, tak by to bolo fajn, ale ty si to zatrhla. Inak včera som posielala sms s vhodným menom, a došla mi odpoveď, že pre naše dieťa by bolo vhodné meno Sergej alebo Judita :( fuj otrasné

denis19
26. apr 2010

tak to vám vyšla dobrá blbost......sergej je jméno co nosí jen problémy v rozhodování a usržení si pozic a Judita...je sice originální a výnimočná,ale težko prizpusobivá...ale nezní vubec hezky, no uznej ☹
jak se má kajtičko už vubec se neukážte?

cukotka
26. apr 2010

ja som tiež pozerala čo to je za mená, fuj nechutné :(

Kajtíčko sa má asi fajn, teda určite. Myslím, že si užíva teplúčko a hlavne to, že už jej nebýva zla. Zajtra by som sa mala za ňou zastaviť, posunie mi Utrogestan čo jej ostal

denis19
26. apr 2010

tak ji pozdrav a s námi se už nebaví jako ona a její mimísci???? 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre