Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

wodanka
16. sep 2009

denis dik za milé slová 😉 ale keď ja sa už neviem dočkať 😖 ale to má asi každá z nás, každá sa už nejaký ten čas snaží a so psychikou to robí svoje

denis19
16. sep 2009

Wodanka
neboj, dočkáš se. Když jsem šla poprvé do CARu myslela jsem si temer , že za mesíc porodím 🙂 , potom nastoupila vyšetrení, léba, spg a byl jún najednou a já mela pocit, že vše je v nedohledne,potom jsem začala brát proveru a hele, už stimuluji a je to na spadnutí. Tak neboj a vydrž!!!!
V jaké jsi fázy Ty?

wodanka
16. sep 2009

my máme za sebou ešte len prvú návštevu.. teraz mi robia hormonálny profil.. manžel pôjde na spg ešte len v októbri a až potom sa uvidí, že čo a ako.. ale prvý predpoklad je, že nás čaká IVF

denis19
16. sep 2009

no to je asi už predpoklad u každého kdo navštíví jednou CAR. jste už s tím i bytostne srozumeni, že to bude IVF? Já s tím mela trochu problém,ale ted jsem už usrozumitelná s tímto faktem a jedu v této koleji.

cukotka
16. sep 2009

ahojte dievčatá, tak mi už sme doma, boli sme tiež v CARe dnes. ROMY tak s tým profertilom si ma prekvapila, inak som rada, že som ho nekúpila. Dnes nám lekárka povedala, že je to riadna blbosť, ale napísala mi na lístok zoznam vitamínov, ktoré by tomu mohli trošku pomôcť. 😉

romy01
16. sep 2009

ahojte
denis no ak to bude treba tak ano pojdeme na ISCI ale ešte si počkám čo povie embroilogička, proste spg ktorý sme mali naposledy bol o 50% horší ako ktorýkoľvek predtým - možno to pri odbere bude ako predtým, uvidíme.
Veru cukotka toto som nečakala, čakala som že to aspoň udrží tú hladinu co mal predtým, ale zase mohlo to ovplyvniť veľa faktorov, co ja viem. Spermijky sa vyvýjajú cca 70 dní v tele muža a možno mim ublízilo to teplo v lete , kto vie 😀 😀 😀 alebo viac chlastu na dovolenke, to nik nevie 😀 😀 😀

cukotka
16. sep 2009

romy a manžel bol aj u urologa? ten moj dnes bol

romy01
16. sep 2009

ano bol, bol celkovo 3 krat u urologa a 2 krat v centre v priebehu asi rok a pol a toto bolo najhorssie

cukotka
16. sep 2009

a co mu povedali u urologa?

romy01
16. sep 2009

naposledy mu urolog povedal, že jeho spg je priemerný ako u vačšiny mužov a že je to síce na hranici, ale ze by sa to casom malo podarit normalne, aj ked pripustil ze spermijky su pomale, lenze my mame problem aj u mna s hormonmi, preto je to komplikovanejsie. Inak to co povedal urolog mi hovorili aj v centre hned na zaciatku, ze sice to nie je idealn eani u mna ani u mojho ale ze by to malo ist aj normalne, no nic nevyslo a výsledky sa postupne zhorsuju tým že nemladneme, tak sme sa rozhodli pre IVF a vidíš, nakoniec budeme redi ak tam nejake spermijky budú

viera6
16. sep 2009

Ahoj diečata,tak už som dopiekla.Romy ms som dostala a zajtra idem na krv a sono dufam ,že mi to dobre dopadne

cukotka
16. sep 2009

no nám tiež dnes povedali, že je dosť možné, že by sa to mohlo ešte zhoršiť, a že za pol roka by už nemuseli byť žiadni šampióni, tak nám urológ doporučil odber a následné zmrazenie ☹ manžel ide o týždeň na ďalší spermiogram, potom nasadíme všetky tie vitamíny, čo nám doktorka dnes doporučila a uvidíme

denis19
16. sep 2009

Romy, budú,a když existuje ICSI tak není treba stresovat.
Chtela bychplknout s embryoložkou na prístí návšteve, tak uvidíme.

cukotka
16. sep 2009

vieri tak to blahoželám 😉

denis19
16. sep 2009

Baby, my ty chlapi dopujeme vitamínama a oni nás nakonec ješte prežijí, uvidíte, opatrujeme je jak v bavlnce, jen aby neco pohyblivého vypotili 😀

romy01
16. sep 2009

vierka super, asi budeme stimulkovat naraz 🙂
cukotka a aké vitamínky máš ty?
denis mne dnes teta koordinátorka povedala, že sa nemám na embriologičku pýtať, lebo som chcela konzultáciu dnes ked tam bol aj moj, no povedala, že to ona skoordinuje 😀 😀 😀

viera6
16. sep 2009

cukotka,aj u teba to bude dobre.Bojim sa však,že bude nejaka cista.

denis19
16. sep 2009

Takže co,není treba embryoložku,či co?????
Cukotka jaký byl den??? Já dnes jen behala po ordinacích a nic jsem doma nedelala 😀
Vierka, tak to nás s helíku bude tehulkovat najednou dosti!!!!

denis19
16. sep 2009

Cysty nepripadají do úvahy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

viera6
16. sep 2009

denis,no v to musíme veri všetky 😀 😀 😀

romy01
16. sep 2009

denis treba samozrejme absolvovat aj konzultaciu s embriologickou ale termin ti dohodne koordinatorka ked to bude treba - neboj ona ti to naordinuje ked budes v MT na odbere krvi a sone

denis19
16. sep 2009

Ješte že je koordinátorka, ta to vše zoragnizuje, ješte by mohla rozdávat hotové mrňata a je to dokonalá ženská

cukotka
16. sep 2009

ROMY takže doporučili nám toto: koenzým Q10, zinok, selén, l-carnitin, vitamín E, C, AD, a už užívame tú macu

DENIS dnes sme riešili urológa, a potom môj a manželov zápis na VŠ 😉 uťahaná som ako hovadko

viera6
16. sep 2009

denis ja cysty mavam dos často posledne obdobie

romy01
16. sep 2009

cukotka moj po vitaminku E a l carnitargine mal spg velmi dobry, no po profertile sa to zhorsilo

denis19
16. sep 2009

Vierka mávaš,ale už nebudeš mávať!!!!! A hotovo!

Kati, jdene na stejnou VŠ? A denne?

cukotka
16. sep 2009

romy tak si ma potešila, na profertil kašlem.Úplne som ho zamietla. Naša lekárka v centre nám dnes povedala, že dostali od výrobcu veľké množstvo profertilu, a dávali ho svojim klientom, ale vraj ani jeden jej klient nemal po ňom lepší spermiogram.

DENIS ja už idem do druhého ročníka a ja chodím na ekonómiu, a manžel ide do prvého ročníka na sociálnu prácu. Jemu je jedno čo bude študovať, v štátnej správe je dôležité aby mal titul 😀

denis19
16. sep 2009

Jééé, on je ve státní správe???? A co delá?že jsem zvedavá.....

cukotka
16. sep 2009

denis veď hasiča 😉 už sme to rozoberali , mám doma hasiča - záchranára, občas je aj v TV alebo v rádiu, čiže mám aj mediálnu hviezdu 😉

romy01
16. sep 2009

aj moj manza chce pokracovat v stúdiu ale este čaká ci hu zobezú, vraj by to mal vediet koncom septembra
vierka, neboj zajtra nebude ziadna cysta

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre