Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

lulu10
17. sep 2010

@sakura ano fraxiparin, dost sa toho bojim ale manzel sa podujal ze mi to bude pichat tak to je v pohode, ale ved prezili ine prezijem aj ja 😉 uz tomu verim ze to vyjde uz musi 🙂

sakura
17. sep 2010

@lulu10
neboj sa nič to nie je 🙂 Aj ja som si ho pichala 2 mesiace 🙂 Pichala som si ho do brucha.

lulu10
17. sep 2010

@sakura aj ja si budem do brucha, to si si pichala uz ked si chodila do centra? ako pripravu na IVF?

sakura
17. sep 2010

@lulu10
nie, to som si pichala až potom. Chytila som hypestimulačný syndróm - OHSS. A potrebovala som trošku preriediť krvičku 🙂
Ale nie je to nič hrozné. Budeš už zvyknutá zo stimulky 🙂
Ja som bola strašný poserko čo sa týka injekcií. Som odpadávala keď som nejakú videla. Ale toto sú také krátke tenké ihličky už pripravené v takej injekcii, takže v pohode. Nie je to ako klasická striekačka s hovadskou ihlou 😉

lulu10
17. sep 2010

@sakura no to budem dopichana ako rešeto ale co clovek neurobi preto aby vsetko dobre dopadlo 😔 si teraz na rizikovom alebo si v praci? my sa zatial snazime prirodzene otehotniet a ked sa nazadari do konca roka tak necakam ani sekundu a sup na IVF,( takto to navrhol lekar v Heliose, ze ked dokazem otehotniet prirodzene tak aby sme to skusili ) mala si najskor IUI alebo ste hned isli na IVF?

sakura
17. sep 2010

@lulu10
ja som teraz na rizikovom. A pravdupovediac sa vôbec necítim na to aby som šla do práce - i keď mám vcelku kludné zamestnanie...
My sme šli hneď na IVF keďže mám oba vajíčkovody nepriechodné.. A nebudem tu ani písať komu môžem poďakovať 😠 Ku komu som chodila s bolesťami podbruška a bol mi odporučený Ibuprofen 😠 Na genetike mi zistili že to nemám dané geneticky ale zle preliečené a prechodené zápaly 😠
Ozaj a štítnu žlazu máš v poriadku? Lebo ja užívam Euthyrox a dr mi povedala že keby som ho neužívala tak je velká pravdepodobnosť že by som potrácala. To mi zistila z hormonálneho profilu ten problém so štítnou 😝

lulu10
17. sep 2010

@sakura boze ten siles je fakt trulo, ja to nechapem, uz sa tolko zien na neho stazuje... 🙄 ze ibuprofen pako jeden, ja som na neho taka nahnevana... hormonalny profil mi robili v Heliose a vsetko bolo v poriadku tak snad je to ok, vidis staci len urobit potrebne vysetrenia a clovek hned vie na com je, ale ked silesovi sa ani papier nechcel vypisat na nejake vysetrenie, mna po prvom potrate nikde neposlal a to som bola za nim este ked som bola tehotna ze som trochu krvacala a on mi nedal ziadne lieky vobec nic len ma pozrel a povedal ze je to v poriadku 😠

sakura
17. sep 2010

@lulu10
hmm, asi má toho dosť a zrejme sa nestíha venovať každej pacientke viac ako 3 minúty 😠
Ale šťastie je že už vieme na čom sme a sme tam kde už sme 🙂

krivka5
17. sep 2010

ahojte 🙂
mam uzasnu spravu 🙂 🙂 🙂 brmbolcek uz porodila 🙂 🙂 🙂 ma krasnu Dianku s mierami 2720g a 48 cm.
gratulujem maminke a aj malickej 🙂 🙂 🙂

adrika610
17. sep 2010

@sakura no som stoho pako

majaja75
17. sep 2010

@krivka5 tak to je super správa..ak s nou budeš v kontakte tak prosím ťa odkáž že gratulujem a želám hlavne veľa zdravíčka a šťastia obom. teším sa. takže si teraz na rade Ty. Nejak sa to rozbehlo.....držím ti palce. inak chcela som sa ťa spýtať prečo ideš sekciou? Malinký je zle otočený? ja som bola dnes na poradni a malá je dole hlavou, ale šikmo, čo ma viac trápi je to že mám placentu na spodu a zvyšuje sa mi tlak..tak sa bojim, že čo bude...

cukotka
17. sep 2010

Ahojte dievčatá 🙂 tuším ste sa nejako rozbehli s tými bábetkami 🙂
Majaja75 už sme na rade, krivka5 to má už zapár 🙂))

Snažilkám držím palce aby to dotiahli do úspešného konca 🙂

majaja75
17. sep 2010

@cukotka ahoj..tak to máš pravdu, pomali sa to blíži aj nám. Chcela som sa spýtať že ako máš položenu placentu.

cukotka
17. sep 2010

majaja75 ako to myslíš s tým položením placenty?

majaja75
18. sep 2010

@cukotka v tehotenskej knižke v tabuuľke kde je sono máš uvedené lokalizácia placenty. A tam ti doki zapísal ako je uložená.

viera6
18. sep 2010

Ahojte 😵
@krivka5 čože 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dakujeme za skvelu spravu 😉tak si na rade...a potom ostatne 😵

brmbolcek gratulujem Ti k malej Dinke a prajem veeeeela zdravička a maminke veeeeela mliečka 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵

denis19
19. sep 2010

@krivka5 a to preci ješte nemelo být, ne??? nebyl plán až na 20/09??? ale i tak mooooc blahoprejeme 🙂

denis19
19. sep 2010

@krivka5 a to preci ješte nemelo být, ne??? nebyl plán až na 20/09??? ale i tak mooooc blahoprejeme 🙂

krivka5
19. sep 2010

@majaja75 jasne ze pozdravim bombrlceka a aj malinku Dianku. je krasnucka 🙂
ja idem preto sekciou,lebo maly je tiez sikmo a prvy porod som mala tiez sekciu. no ale este uvidim co mi vo stvrtok povedia v nemocke.
@viera6 to je potvorka ta brmbolcek 🙂 bola objednana na pondelok do nemocky a takto sa to zvrtlo. o 7:30 rano jej doma odtiekla plodova voda a o 9:00 myslim uz bola Dianka na svete 🙂 uz som ju videla,je krasna babika 🙂
@denis19 no veru Dianke sa nechcelo ist na svet sekciou tak doktorov trosku predbehla. no keby sa to aj mne tak postastilo 🙂 obe su zdrave a stastne 🙂
jooj baby uz nech to mam aj ja za sebou. no mojmu drobcovi sa moc nechce von este. dokina na poradni mi povedala ze je dost vysoko krcok drzi a na monitore ziadne kontrakcie 😒 no asi vydrzime do stvrtka...

majaja75
19. sep 2010

@krivka5 ak som to dobre pochopila tak rodila prirodzene?

krivka5
19. sep 2010

@majaja75...ano rodila prirodzene 🙂 a vsetko prebehlo rychlo a v pohode 🙂 🙂 🙂

denis19
19. sep 2010

@krivka5 tak to bola brmbi asi v šoku z prirozeného porodu,ne? mela to tak hezky naplánované...hlavne, že jsou obe zdravé a štastné, moc ji pozdrav 🙂

figurka.m
19. sep 2010

brmbolcek co to citam 😕 tak Dianka je na svete, gratulujem, taky porod chcem aj ja, to bola bleskovka 😀 😀 😀
tak nech ste zdrave a maminke vela mliecka prajem 😉

nas maly je uz pekne nachystany, zacinam sa otvarat, stahy su uz pravidelne, tak vraj to moze byt hocikedy, som zvedava....

Krivka som zvedava ci ta predbehnem 😀

majaja75
19. sep 2010

@krivka5 tak to mala naozaj rýchlovku. Tak by to chcela asi každá. Ja som zvedavá ťi sa to naše slniečko ešte nejak otočí a aj ta placenta posunie. A ešte sa bojím že je veľmi veľká......

krivka5
20. sep 2010

@denis19 no chytilo ju to necakane ,ale vsetko prebehlo rychlo a v pohode a je stastna ze ma uz malinku pri sebe 🙂 ak nebude mat Dianka zltacku tak by ju mali zajtra pustit domkov a urcite sa nam na konikovi ozve 🙂
@figurka.m to ma chcete vsetky predbehnut? 🙂 nasmu malemu sa nechce este ist von 😒 ziadne kontrakcie,nist. beriem stale 3x denne magnezko, ci to nebude aj tym. hlavne nech mas podovy a bezbolestny porod a aby ste boli obaja v poriadku 😉
@majaja75 neboj mala sa ti este urco otoci 🙂 a ako mas placentu? ja mam v predu a maly je uz skoro otoceny ako ma byt. je len trosku priecne, ale to uvidime az na sone ak mi budu vo stvrtok nejake robit 🙂 a kolko ti malicka vazi?nam dokina povedala,ze nas chlapcek bude mensi,tak som zvedava 🙂

simpatica
20. sep 2010

Ahoj, holky?

Spis se Vas zatim cetla nez psala, i kdyz taky trocha. Gratuluji vsem stastnym maminam,

Ja jsem jiz tyden taky opravdu stastna, protoze jsem si po ve stredu 14 dnu po ET nasla na testu //

Proste jsem stastna jako blecha, da se rict. Ted beru leky dale, gynekolozka mne vypsala marod, i kdyz se moc nechtela, ale asi je to lepsi, doma je clovek vic v klidu. 30.9 mam jit na UZ. Akurat do te doby si rikam, ze jsem trosku nejista,protoze
to ze jsem tehotna vim jenom z tech mojich palicek na tehotenskem testu.
Zavadeli mi 2, tak uvidime......

Jak jste na tom byli vy po ET ? Budu rada, kdyz mi napisete.

Dekuji Vam mockrat za reakce.

krivka5
20. sep 2010

@simpatica gratulujem ti k dvom // 🙂 nam sa tiez podarilo uz pri prvom ivf otehotniet a pomaly budem uz aj rodit 🙂 my sme si dali tiez dve bombulky po predlzenej kultivacii, lebo to boli z osmich vsetky co prezili. jedna z nich bola medzi 2-3 tak nam to ani neodporucili vkladat, ale skusili sme. prijalo sa len jedno a sme stastny 🙂 ja som zo zaciatku nemala ziadne priznaky tehu, tak som tiez moc neverila tym dvom //. az ked mi to sono potvrdilo som sa zacala poriadne tesit 🙂 drzim ti palce nech je vsetko ako ma byt 🙂

majaja75
20. sep 2010

@krivka5 placentu mám dole, malá je šikmo skrížená. No a v 30 a 5 týždni vážila 2 kg, takže podľa váhy je 33 a 4. Takto posunuť termín môžu tým čo nevedia presne kedy otehotneli a nie nám, čo to vieme presne dokonca na hodinu

cukotka
20. sep 2010

majaja75 tak ja som to s tou placentou v knižke nenašla, prípadne ma naviguj. Ale lekár tvrdí, že je všetko ok, ale že malá je dosť veľká, tak ja už neviem 🙂 Ale inak vraj všetko je ok. Placentu mám niekde vzadu, teraz mi to zaplo, že to hovoril, a malá je už niekoľko týždňov otočená hlavičkou dole.

krivka5
21. sep 2010

@majaja75 mala bude riadna baba 🙂 no asi to tak vyzera ze aj ty budes rodit sekciou. ved to nejak zvladneme,hlavne nech su drobci v poriadku 🙂
oznamujem vam ,ze dnes ide brmbolcek s Diankou z porodnice domkov 🙂 🙂 🙂 tesim sa s nimi 🙂

figurka.m
21. sep 2010

@krivka5 no asi ta uz nepredbehnem, nejak sa nic nedeje, no uvidime
@majaja75 nas maly mal na UTZ perd tyzdnom 3,5 kg, doki len krutil hlavou, ten bude velkyyyyyy, tak by som bola celkom rada keby sa to uz spustilo, lebo ked pojdem podla terminu, krpcek bude mat aj 4,5 kg 😅 no este aby som neprenasala....

tak Brmbolcek uz ide domkov aj so svojim pokladikom, to je super 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre