Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

annamary27
27. nov 2010

@adrika610 mne hned povedali,že z 15tich bolo 14zrelých,tie sa oplodnili a máme 7embryí.potom v den vkladu mi vložili dve a z piatich zvyšných ostali na zmrazenie traja,2sa nevyvíjali už.
predpokladám,že pri takom počte máte predlženú kultiváciu.silno držím palčeky,aby sa všetky pekne a v poriadku delili do krásnych blastocýst .a kolko si chceš dať vložiť?

adrika610
27. nov 2010

@annamary27 ja si chcem dat vlozit jedno ja sa bojim mat dve naraz neviem my sme sa dohodli tak ze ked to bude dobre tak jedno a ked v horsom stave tak dve uvidim mozno ked tam pridem tak si dam vlozit hned dve nech to je ake chce a tie embria to coje nerozumiem to su ako hotove zarodky

annamary27
27. nov 2010

@adrika610 moja,ked spoja spermijku s vajíčkom tak sa začne vyvíjať embryjko,postupne ako sa vyvíja, má stále viac buniek a na piati den od výberu je najlepším štádiom embryjka 100bunkové štádium tzv.blastocysta,tá by sa mala naj uhniezdiť v maternici,ale ked je malý počet embryjok a nie je predlžená kultivácia tak vkladaju aj 2,4,8bunkové a tiež sa chytia u maminky,ked su v poriadku 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katyka10
27. nov 2010

dievcata viete mi povedat ako dlho trva uhnezdenie vajicka v maternici?a kolko dni po transfere je dobre lezat a byt klude? 🙂 🙂 😉

katyka10
27. nov 2010

@annamary27 ahoj citam co pises o predlzenej kultivacii.chcela som aj ja ale zial financie mi to uz nedovoluju.je sanca otehotniet aj bez predlzenej kultivacii?

annamary27
27. nov 2010

@katyka10 samozrejme,že su šance aj bez predl.kultivácie,ked je embryjko o.k,tak sa ti zahryzká aj po včasnom vklade 😵 😵 😵 😵 ja som pri prvom aj druhom ivf 2dni po vklade hlavne ležkala a teraz sem-tam dačo urobím,ale sa nenaťahujem a vela ležkám a spávam počas dna,ale ty máš bábo doma,tak to budeš mať iné ako ja.

katyka10
28. nov 2010

@annamary27 🙂jupi🙂jupi🙂 takze bud v utorok,stredu alebo stvrtok ideeeeem ete musim pockat do 11tej na vysledky.taaaaaaak ma dnes potesil pan doktor.

katyka10
28. nov 2010

damy takze v stredu uz ideeeem velmi sa tesim a dufam ze budem mat aspon dake to vajicko juchuchu.

adrika610
28. nov 2010

@annamary27 prosim ta bola som v piatok na to odobratie vajicok a boli ma stale brucho je to v poriadku alebo co aj teba bolelo

cukotka
28. nov 2010

Ahojte dievčatá, ako sa máte s vašími bábetkami? My s Nelkou fajn, pekne priberá a rastie 🙂 Snažilkám držím palce k vytúženým bábetkám 🙂

katyka10
28. nov 2010

@cukotka ze dakujem velmi pekne hi.

annamary27
28. nov 2010

@adrika610 je to v poriadku,to bol zásah do organizmu a sestrička nám pri tom vravela,že kludne to može bolieť aj také 2týždne.

annamary27
28. nov 2010

@katyka10 jéééé,paráda,konečne si sa dočkala.tfuj-tfuj budem držať palčeky. 😀 😀 😀 😀

katyka10
28. nov 2010

@annamary27 dakujem tak moc sa tesim a dnes konecne 3 posledne injekcie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a co ty?necitis nejake zmeny?

annamary27
28. nov 2010

@katyka10 okrem toho,že kozy mám jak bóje a bolieva ma sem-tam v podrušku som si nič nevšimla a ni sa moc nechcem sledovať,lebo minule som si možno už aj namýšlala príznaky a nič.

katyka10
28. nov 2010

@annamary27 noooo ale ked citis na meeeeeeečkach tak je to dobre znamenie.mne svokra dnes vermut kupila tak od radosti som si dala haha

annamary27
28. nov 2010

@katyka10 ešte možeš,na zdravie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 idem kukať talent na Jojke,pred vyhlásením víťaza tam bude aj moja sestra,tancuje so skupinou Old school brothers.

katyka10
28. nov 2010

@annamary27 ano?tak idem kuk na nu he a dakujem ale cosi mi je blbie bo som dlho nepila bleeee.

annamary27
29. nov 2010

@katyka10 ano-ano,nezabúdaj na pitie,na zdravie 😀

katyka10
29. nov 2010

@annamary27 krasne zasnezene ranko.tak dnes si picham pregnyl 7500 iu a chcem sa ta spytat boli alebo stipe tato injekcia?

denis19
29. nov 2010

@katyka10 ahoj, nebolí ani neštípe,ale tu si musíš píchat do svalu, takže by to mel delat zdravotník 🙂 Držím palec na super výsledky....už jsi temer vcíly 🙂

denis19
29. nov 2010

@cukotka ahoooj, zdravím Nelinku a v decembri jedu do BA!!!!!! Mohu vás videt a chci vedet jak se máte , co deláte, co papáte..napiš když tak IP a i co kajtičko a prckové?????

katyka10
29. nov 2010

@denis19 dakujem ti velmi pekne.no uvidim lebo doktor mi povedal ze mam ich tam na oboch vela ale na jednom mam len 3 nastimulovane a na druhom len 2 tak mam strach ze to bude malo,ale za to sa veeeelmi tesim.aj na maternicu mi povedal ze ju mam krasnu tak dufam ze sa to chytiiiiii.

denis19
29. nov 2010

@katyka10 jen klid, když to má vyjít tak to vyjde i s jedním folikulem 🙂

annamary27
29. nov 2010

@katyka10 ahoj,mna bolela na druhý den len polka zadku kam mi to mamina pichla 😎 😎 😎

adrika610
29. nov 2010

ahoj tak uz to viem zacalo sa mi delit 11 oplodnenych vajok ze vraj tie su zatial na jednotku...tak sa uvidi znovu v stredu a snad uz pojdem aj na embriontrasfer

annamary27
29. nov 2010

@adrika610 jéééé,paráda,tak to určite bude aj kopa zmrzliniek do zásoby,gratulujem. 😵 😵 😵 😵

adrika610
29. nov 2010

@annamary27 snad ano tesim sa povedala ze to je standartne vsak uvidime nechcem to zarieknut a tesit sa moc popredu..a ty co ako kedy budes vediet vysledok

annamary27
29. nov 2010

@adrika610 ja idem na prvu krvičku tento piatok 3.12 a na druhu 7.12.,v ten den po 14tej hodien sa može volať ohladom výsledkov.

adrika610
29. nov 2010

nechapem to sa potom ide 2 razi na krv ja so pri inseminacii bola nakrv a sono a o jednej hodine som vedela vysledky neviem mozno je to pri umelom inac ale nikto mi zatial nic nevravel a drzim ti moc palce nech ti to vinde a mas pekny darcek pod stromcek

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre