Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajticko
28. okt 2009

čisielko nablázni s tou prácou ťažko k tomu prídeš a chceš makať!! my musíme odichovať! v júli som bola na operácii a boli tam samé tehotne a jasne ,že aj potraty. sestrička nám hovorila dievčatá ked zistite,že ste tehotné nepocenujte to dnes je taká uponahlána doba . uživajte si tehotenstvo lebo vidíte ako lahko o to môžete prísť!! 🙄 🙄

martinkasman
28. okt 2009

ahojte babenky.
kajticko - mas pravdu ja keby som bola tehotna určite spravím všetko pre to aby som o to babo neprisla. A určite sa v dnesnej dobe neprecenovat však moji rodicia atd bez problemov, lebo naozaj je taká doba ze v okoli maju všetky zname problemy s otehotnením, potom s donosením a kazda druhá počas tehotenstva krvaca. Je to hrozné , ale je to tak a určte by som nesla do prace.

katti77
28. okt 2009

ahojte babulky tak už som naspäť

cisielko začína 10.11. s proverou, koordinátorka síce šomrala, že bez žiadosťi tam nemám čo hľadať, ale povedala som jej, že to určite stihnú podpísať, a ak nie tak že to zaplatím, ale nakoniec mi povedala, že stačí keď mi to schvália do 16.11. lebo aj tak tie lieky čo prepláca zadravotka budem brať až od 17.11. takže, dovtedy to určite podpíše a dokrorka mi vystaví recept a môže si to hneď aj kúpiť, ale ja verím, že už v piatok to bude podpísané...takže kľud a pohoda, to musí stihnúť...má na to ešte skoro tri týždne...
tak paráááda....ideme do toho....
kajticko nooo tak to je supeeer, a kedy ti vychádza 16 dc? a kedy si dávala žiadosť do zdravotky?

cisielko
28. okt 2009

Kajtičko..tak ty to máš jednoduchšie..no tak som zvedavá kedy tam pôjdeš dúfam, že čoskro a budeme v tom spolu aj s Katkou 😀 viete, ak sa budem cítiť dobre budem chodiť do práce..manžl je nezamestnaný, nemôžeme si dovoliť prísť o plat...ja budem robiť všetko preto aby drobček bol pri mne až do konca..jasné, že ak sa budem cítiť zle tak budem doma ale inak nie 🙄

dana10
28. okt 2009

Ahoje schválené IVF-káčky alebo feťáčky 😀 😀 😀
Vy sa máte ja budem len 2.11.09 písať žiadosť v Helíku a súčasne aj mi pozrú folíky na IUI.Rátam že 5.11.budú robiť IUI a 19.11 odber krvi .Kedy by som sa mohla objednať ku koordinátorke ?16DC by bol v rozpätí od 8 až 10.12??

dana10
28. okt 2009

Zabudla som Romy,Denis,Vierka malé bublinky ako sa máte? 😲 😲 😲 😲 😵

romy01
28. okt 2009

ahojte uz som naspäť - nic ma v metre neohurilo no je fakt ze sme nemali moc casu sa tam poobzerat.
ciselko, to je blbe ked mm nema pracu, no ak sa budes citit co len trosku zle, radsej obetuj tych par eurikov a oddychuj .
ahoj dana - mame sa celkom fajn 😀

cisielko
28. okt 2009

Kati..tu som, ja som tu kukala ale som ťa tu nevuidela slepaňa som slepá 😠 😠 😠 😠 😠 tak super..to teda zanemená, že začínaš 10.11 pichať, tá provera to je to čo aj ja idem pichať?a čo tie šte povdali, ideš ešte tam, uakzovali ti ako budeš pichať?

Dani..no ja ti neviem...najprv si zisti ako je natom žiadosť v poistovni a potom asi začni..ale to je šte ďleko..najprv si spíš žiadosť a potom uvidíš..ale veď ty to možno ani potrebovať nebudeš 😀

Romy..jasné, ak mi nebude dobre ostanem doma..ale ja verím, že budem fit 😀

romy01
28. okt 2009

ciselko provera sa papa az potom si pichas

cisielko
28. okt 2009

aha..no tak ja budem na ten 16DC jesť alebo pichať? akedy sapichá? lebo ja chcem už pichať 😀

katti77
28. okt 2009

cisielko IP

kajticko
28. okt 2009

ahojte som tu zas . čisielko aj ja chcem už pichať 😀 😀

katti mne vychádza 16 DC 8.11 tak dúfam že to stihnu .

inak som rada,že je táto téma že šaško 😉 😉 😉 lebo som sa tu dozvedela fakt dosť veci a posúva ma to do predu práve som si bola ybaviť to DNP čo všetky píšete tak aj ja už si za oktober doplácam 😎 😎 😎 😎

martinkasman ja budem stále pnkovať ako sa bude len dať. po všetkých skúsenostiach z nemocníc.

čisielko je smutné ,že manžel nerobí.,ale dávaj važne na seba pozor. ja budem pnkovať a dojdm kvoli tomu o trinásty plat ,ale povedala som si že v tomto prípade už na peniaze kašlem😉

katti77
28. okt 2009

kajticko tak to ti vychádza vstrede medzi mnou a cisielkom tá sa mi zdá má 16 dc 6.11. ty 8.11. a ja 10.11. no to bude každý druhý deň radosť v decembri....každý druhý deň budú // super....
krajko a kedy ideš k lekárovi, už si mu volala?

cisielko
28. okt 2009

Katičko...veru ja som 16DC 06.11. 😀 😀 😀 😀 tak nám to poosielajú a je to super....tak sa dohodni už s dokim, už si mu volala?páni to bude december, plný očakávania 😀 😀 😀 😀 sa trašne teším 😀 😀

Katka..ako to vyšlo, každý druhý deň jedna z nás 😀 😀 😀 a ja prvá, sa poserem keď budem pichať ale no a čo..Katka, a ty ideš pichať sama či mužo?

kajticko
28. okt 2009

super tak sa budeme naraz tešiť. ja sa obj u lekára až ked to bude potvrdené pisomne ja dostanem hned termín.

kajticko
28. okt 2009

aspon sa nebudeme nudiť ked budeme pichať budeme pn a budeme hned písať skúsenosti na koníku 😎

cisielko
28. okt 2009

Kajtičko..tak ty to máš ruper keď nemáš problém s objednaním 😀 😀 😀 ja som s aobjednala a ešte som ani len netušila či mi to potvrdia..no som zvedavá ako si to idem pichať, to bude radosť 😅

katti77
28. okt 2009

cisielko ja si to skúsim pichať sama, a ak to nezvládnem a náhodou sa po ser....lalalal tak to skúsim s mm..

kajticko
28. okt 2009

no to ja som tiež zvedavá ževraj to všetko u nás rieši lekár 🙂 vy máte tu koordinátorku. ja som zvedava čo mi povie ako vobec začíname. v piatok zas volám do poisťovne už im pokoj nedám,ale su tám zlaté tety

cisielko
28. okt 2009

Kajtičko..aj Katka volá v piatok, že ako je na tom,...tak vám budem obom držať palce 😀

Katka..ty sama 😕 jáj ale ty máš pero, ja idem mať injekcie..no som zvedavá ja sa určite poseriem 😀

katti77
28. okt 2009

cisielko som zistila, že to je jedno či pero či inekcie...to pero má normálne ihlu, to nie je také nastrelovacie, ako som si myslela, takže je to lepšie len v tom, že nemusíš tie dávky naťahovať do striekačky, ale len otočíš perom a je to natiahnuté, ale ihla je tam tiež a pichnúť si ju musíš tak isto ako tú normálnu inekciu...takže zázrak to nie je...a od začiatku picháš len normálne inekcie, a to pero až po mrche dákych pár dní, takže tak...

kajticko
28. okt 2009

ďakujem auž len aby sme konečne začali niečo robiť. 🙂 aj tebe budem držať palčeky 🙂

dana10
28. okt 2009

No baby všetky idete pichať ako keby ste boli na diabetológii a pritom sa poserkáte 😀 😀 😀 😀 a treba Vás potom prebaliť

cisielko
28. okt 2009

Kati..no ako čítam tak asi naozaj to je jdeno, ešte, že som si vybrala injekcie.tá prvá bude tá najhorišia 😠

Danka..chceš nás prebaliť, hlásiš sa? ja ta budem možno potrebovať 😖

dana10
28. okt 2009

Fuj sa mi to bridí a ešte keď dospelý tak to nie je bohviečo 😵 😵 😵

katti77
28. okt 2009

dana 😀 😀 😀 no počkaj keď sa ti pokadí malé, to tiež nie je voňavé 😀 😀
mne sa stalo, že som synovcovi musela hovienko od riťky odliepať tak to bol zážitok, no a o tom koľko krát ma ocikal keď som ho prebalovala tak raz som bola taká mokrá ako keby som sa ja po cikala....jáj už aby ma ocikávalo to moje

wodanka
28. okt 2009

ahojte.. cisielko aj ja som dnes volala do poistovne, tej pani, co si mi dala na nu cislo, este raz dik.. a bola fakt mila, pohladala moju ziadost aj ju skontrolovala a povedala, ze niekedy koncom buduceho tyzdna by uz mohla byt dorucena do Heliosu.. co je horsie v Heliose ma nechceli objednat ku koordinatorke, ze ked tam este nie je potvrdena ziadost.. takze ja si osobne myslim, ze na tomto to stroskota a budem si musiet pockat az po novom roku

cisielko
28. okt 2009

Wodanka..a čo ti povedala teta,že je už schválená žiadosť?a prečo ťa nechceli objednať, pýatali sa ťa či máš schválenú žiadosť alebo niečo podobné?

Katka..budeš, už už čoskoro budeš 😀 😀 😀 😀

Danka, ako chceš nevieš o čo prichádzaš xixi

katti77
28. okt 2009

wodanka tak ja som mala ten istý problém, aj dnes mi koordinátorka povedala, že toto nie je bežný postup, aby som mala pohovor skôr ako mám podpísanú žiadosť...ale čo už mala so mnou robiť keď som tam bola...a na druhej strane veď si za to zaplatíš 10 € tak v čom je problém, či ti to poviem teraz alebo potom...
a wodanka kedy ti vychádza 16 dc?

wodanka
28. okt 2009

cisielko, teta mi povedala že žiadosť tam je a tento týždeň bude podpísaná, takže koncom budúceho týždňa by už mala byť späť v Heliose..
problém je len v tom, že nemám termín s koordinátorkou a keď tam príde podpísaná žiadosť, tak už budú termíny tak akurát na január ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre