Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
22. feb 2010

ROmy...no to by si mne vojáci určite nečičikali...hlavne ten nejvyšší, co se stal velitelem a ani sám neví jak se to stalo!!!!! škoda písmenek.... 🙂

denis19
22. feb 2010

ty dny do testu to je to nejhorší, teda pro mne bylo 🙂

majaja75
22. feb 2010

ešte raz sa to spýtam, baby koľko ste mali asi vajíčok pri kontrolách?

denis19
22. feb 2010

no já kolem desíti a nakonec mi vzali 13..... 😉

wodanka
22. feb 2010

caute holky, vidim, ze sa temicka pekne rozrasta a neustale pribudaju nove holky 😉
je to neuveritelne, ale uz presiel mesiac odvtedy, co viem, ze nam to nevyslo... ten cas strasne leti a je najlepsi lekar na vsetko... uz ma to uplne preslo, ze to nedopadlo podla mojich predstav, vratila som sa do normalneho zivota a vsetko je ako pred tym... u nas sa teraz nic nedeje... az o mesiac ideme na geneticke testy, potom asi dva mesiace budeme cakat na vysledky a potom sa uvidi, ze co bude dalej... nejdem to teraz vobec riesit a ani sa tym nezatazujem... zda sa mi, ze to vsetko co sa stalo, bolo straaaaasne davno...

vsetkym Vam drzim palce, aby ste sa dockali krasneho babatka 😉

brmbolcek
22. feb 2010

gubik- super spravicka, hura tehula 🙂 🙂 🙂

ja som mala HCG 1760 🙂

maja..- teda to mas riadnu urodu 😉 😉 😉

romy- velmi pekne dakujem za vysvetlenie 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
22. feb 2010

wodanka- vitam ta 🙂 🙂 🙂 som rada ze si sa postavila pevnymi nozkami na zem a beres to tak ako to ide a zivot ti otvara dalsie brany na ciel vasho sna, 🙂 🙂 🙂 drzim palceky

majaja75
22. feb 2010

brmbolček, uvidíme kolko sa im podarí zobrať a aké budu...

brmbolcek
22. feb 2010

maja..-- stacit bude jedno a to prave a kvalitne 🙂 🙂 🙂 🙂

romy01
22. feb 2010

majaja ja som mala 20 folikulov, odobrali mi z nich 11 vajicok, no len jedno bolo vhodne na oplodnenie.

majaja75
22. feb 2010

romy..ale vyšlo ti to a to je super. Od čoho zavisí koľko sa oplodní..asi nie je mc dobre keď ich je veľa, ai to ide na ukor kvality

romy01
22. feb 2010

majaja, podla toho co vsetko som sa tu na konikovi docitala, je ozaj kvantita na ukor kvality. Je kopa dievcat co mala aj 20 vajicok a nevydrzallo PK ani jedno alebo len jedno dva a nakoniec sa neuchytili. No Su aj vynimky. Moj pripad je zase druhy extrem. Po OPU mi vraveli za 5 ks je jednotkovych a 5 ks je dvojkovych a jedno bolo trojkove, no po ocisteni bola embriologicka prekvapena. Zevraj sa im to este nestalo aby boli jednotkove a dvojkove vajicka po ocisteni prazdne - cize povrch bol ok no obsah bol prazdny. pytali sa ma ci som pocas stimulky nemala nejaky stres typu ako umrtie v rodine a podobne. Vraj jedine stres moze ublizit kvalite tak ako to bolo v mojom pripade.

majaja75
22. feb 2010

romy...u nas v centre ( GF) vraj nehovoria akej kvality su vajíčka...Mi budeme mať iCSI tak neviem či to nejak ovplyvní

demizon
22. feb 2010

majaja je to tak nehovoria nič, treba sa pýtať...ja som sa pýtala málo a nič som nevedela, aj maželovi to vadilo, že tu všetci píšu o tom aká kvalita, kolkobunkové atď a mi nič...takže pýtaj sa, pýtaj sa a požaduj aj odpoveď...

luko
22. feb 2010

ahoj wodanka... 🙂

romy01
22. feb 2010

toto sa mi zas na heliose naramne pacilo. AJ ked samozrejme clovek to nevie ovplyvnit ale mne to robilo moc dobre ked viem kazdy detail. Podla mna to pomaha na psychike ked je clovek toho sucastou

majaja75
22. feb 2010

veď práve že človek chce toho veľa vedieť, aj dnes dokimu vadilo že som sa chcela pýtať, išiel hneď somnou k dveram, aby som sa nezdržovala... čakala som trochu viac komunikácie

zlatanka30
22. feb 2010

ahojte.aky je rozdiel v dlhom a kratkom protokole?my budeme mat kratky a ivf -icsi.

demizon
22. feb 2010

Presne pre toto by som išla do iného centra na KET, ale zatial mi neodpovedali z ISCARE či je možné nejako dostať embryjka z jedného centra do druhého...asi to budem musieť doklepať v GF

majaja75
22. feb 2010

demizon..kolko si mala folikulov?

demizon
22. feb 2010

pri OPU ich bolo 18, odobralo sa 14 a 11 oplodnilo...

majaja75
22. feb 2010

demizon..nemala si ICSI?

demizon
22. feb 2010

nie, spg mal manžel velmi dobrý tak nebolo treba

majaja75
22. feb 2010

my mame ICSI, tak aspoň v tom dufam že sa plodnia všetky. Kolko mate mrazačikov?

majaja75
22. feb 2010

demizon..mali ste aj predlženu kultivaciu? práve som si v tabulke našla že má 9 mrazačikov, tak teraz t už určite vyjde

demizon
22. feb 2010

9 mrazáčikov, 5 zamrazené po oplodnení + 4 po PK...verila som že ich nebudem potrebovať

majaja75
22. feb 2010

demizon...tak to je pekná uroda.To ti navrhli e kolko je dobre dať na PK a kolko hneď zamraziť? Sorry že sa moc pýtam, ale chcem v tom mať aspoň trochu predstavu... Na transfer ste mali tiež po PK?

krivka5
22. feb 2010

majaja...ja som mala na UZ 18 vajok a po odbere len 10 a z toho sa dalo oplodnit 8...a aj my sme mali PK a myslim ze ked je dost vajok je to istejsie 😉
wodanka...ahoooj,urcite testiky dobre dopadnu a tvoj sen sa coskoro stane skutocnostou 😉
romy...s tymi vajkami je to iste aj u mna.ja som mala 18 ale 8 folikulov bolo prazdnych.ja som mala ale riadne stresy cez stimulku tak asi preto...

harmanceky
22. feb 2010

ahojte, prepacte, ze sa tak hlupo opytam, co znamena skratka PK?

krivka5
22. feb 2010

harmanceky...PK znamena predlzena kultivacia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre