Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
5. okt 2009

denis to je supeeer, mas dve guličky v brusku, to je krása - si si to poriadne poistila 😀

denis19
5. okt 2009

Ano máme i jedného mrazáčika a zítra možná ješte dva pribudou 😀

denis19
5. okt 2009

No Romy,pojistila, ted si jen už hýčkat.
Romy, dr ríkal, že mužu špinit, Ty špiníš???

denis19
5. okt 2009

také jsi prožívala takové zvláštní nažhavení????? 😀 😀 😀

afrika
5. okt 2009

ahojte, tak ja s Gonalom začínam až v stredu 112 jednotiek. denis ty máš dvoch 😵 ?

afrika
5. okt 2009

hádam vedia čo robia. menzes prišiel v sobotu naobed, tak v stredu to je už cca 3-4 deň cyklu 😒

cukotka
5. okt 2009

Ahojte dievčatá 😉 tehuľkám gratulujem, a držím palce k uhniezdeniu a aby všetko dobre dopadlo.

My máme už schválenú žiadosť od poisťovne a absolvované genetické testy. Keby sme nemuseli čakať na výsledok, tak od novembra ideme na to ☹ No čo už počkáme. Ale p. doktorka sľúbila, že ak sa bude dať uponáhľa tie výsledky z genetických testov, nech môžme začať čím skôr.

Nevieta ako ZDEJA?

romy01
5. okt 2009

denis, nie, vobec som nespinila - teda len taky vytok z utrogestanu bol v ten den taky tmavsi - mozno bol sfarbeny spinením, ale nebolo to nic comu by som venovala pozornost

afrika
5. okt 2009

romy na prvú kontrolu od druhých injekcií si išla ktorý deň? počas celej doby až po ďalšiu kontrolu si pichala tú istú dávku?

cukotka
5. okt 2009

CISIELKO ahoj, kam sa chystáš do centra? Ja chodím aj s Kajtičko do ISCARU v Bratislave, je to tam celkom fajn. Prvá konzultácia bola o tom, že nám lekárka povedala čo nás čaká, manželovi spravili vyšetrenie spermiogramu /ten dopadol strašne/, mne spravila dr. prehliadku a nejaké stery mi zobrala. Potom nám vypísala žiadosť do poisťovne. Manžel musel absolvovať vyšetrenie u urologa, a odber krvi. Potom chodil odovzdávať spermie na zmrazenie /aby sa nestalo to, že keď príde k samotnému oplodneniu, nebudú už žiadne spermie/. Ja som na štvrtý deň menzesu išla na krv. Ak chceš vedieť niečo bližšie tak mi napíš.

denis19
5. okt 2009

Ahoj Cukotko, konečne , že jsi se ukázala a kdy by mely být hotovy ty genetické testy.?
Romy ani já zatímneštipín vubec nic, takmne to upokojuje!!!!

afrika
5. okt 2009

baby ako to je s tím pichaním. tá istá jednotka až do najbližšiej kontroly?

denis19
5. okt 2009

ANO AFRIKA, ta samá jednotka až do dalšího odberu krve.

cukotka
5. okt 2009

denis no čaká sa dva mesiace, ale dr. povedala, že to skúsi poponáhlať 🙂 takže máš dve ?

denis19
5. okt 2009

Ano CUKOT mám dve ďobky v domečku a modlím se ,aby vše dopadlo tak jakmá v prospech všech !! 😀

denis19
5. okt 2009

Kde jsi jinak byla tak dlouho???

cukotka
5. okt 2009

denis ale to dopadne výborne uvidíš. mala som toho veľa v práci, a aj škola 😒

denis19
5. okt 2009

No jo životní povinnosti co???? A jak Ti jde škola?

cukotka
5. okt 2009

no je to zaberák, tak uvidíme. Ale už som začala špekulovať aj s ďalšou školou 🙂

denis19
5. okt 2009

Neblázni,máš pred sebou IVF, když tak potom až budeš vedet , že je to ok, v domečku uhnízdeno,ale nestresuj se behem IVF další školou, já chci také až za dva týdny skočit na stuijní optat se na rigo,ael do té doby ne!

cukotka
5. okt 2009

to je len taká špekulácia, vymýšlam 😉

denis19
5. okt 2009

Nekdo má asi deset minut času a neví co roupama co???? 🙂

cukotka
5. okt 2009

no asi tak 😉 a čo mená? aké ste vybrali? čakám na kombinácie

denis19
5. okt 2009

ješte nemáme jména....to má čas 😀

cukotka
5. okt 2009

a doktor Vám doporučil dve? či vy ste chceli?

denis19
5. okt 2009

Dr rekl, že si tím ve svém veku podstatne zvyšuji šanci na otehotnení vubec, blastocysty byly kvalitní jedna úplne a jedna na 1/2, tak jsem si daly obe, co už, ikdyž by byly dve to zvládneme, na další IVF už bychom se nedali a takto se nám možná podarí nemít jedináčka 😲

cukotka
5. okt 2009

tak super. Denis chcem sa Ťa spýtať na takú vec, v centre mi povedali, že dva týždne pred očakávanou ms, treba prísť a začne sa so stimuláciou. Čo to obnáša?

denis19
5. okt 2009

No pokud Te dobre chápu, tak to je užívání léku, v mém a ROmy prípade to byla PROVERA a po pár dnech se k tomu pridají injekce u nás to byl DECAPEPTHYL a v první den cyklu se začíná se samotnou stimulací FSH Hormonem a ten začne produkovat folikuly, tak to bylo u mne A Romy a Kajky a tak....Helios protokol, predpokládám , že u vás to bude podobné.

cukotka
5. okt 2009

no to začneš brať tie dva týždne pred ms, potom príde ms, ovulka a ide sa na vec? 😉

denis19
5. okt 2009

ANo,presne tak to je!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre