Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
18. nov 2009

ahojte baby
ciselko, ja by som si mojmu asi nedala pichat - on sa sice ponukol, ale ja som strasny sralo, tak som pichala sama a musim povedat ze az mozno na dva razy ma to vobec nebolelo.
wodanka ja by som chcela ostat na PNke dokonca tehotenstva,
denis dnes som bola na krvi - prezila som aj ked mi museli pichat do oboch ruk - ja ked sa bojim tak mi jaksi krv nechce tiect a k tomu mi to brala taka nejaka mlada praktikantka zo skoly - no bola som bledsia ako stena.
A uz som objednana na sono v 12tt - idem 9.12 aj s mm - budu nam krpca merat, ratat prsty a pod. Uz sa tesim

cisielko
18. nov 2009

Ránko 😀

Wodanka..no mne to vyhovuje takto, lebo ma to nebolí..som rada, že sme sa pohádali inak by som si to sama nikdy nepichla..som zvedavá čo ti v pitaok povedia 🙂

Denis..to je super, že si to takto krásne užívaš..pfuj pfuj aby bolo všetko v poraidku..pokračujem dobre, pichám si už sama samučičká sama..teraz čakám M a keď príde tak ideme do Helíku na krv a sono..dnes som kukol do toho papier čo mám, Menopur si teda pichám až po kontrole?

denis19
18. nov 2009

zdar devčata!
mela jsem telefonické ráno, volali mi z práce, že jak se mám, ješte nevedí, žejsem tehul, potom volala kámoška z čech a stále neco!
Začalo vycházet sluníčko na sásovou tak se teším.

Romy, jsi hrdinka!!!!!Super, jdete na sono o 2dny dríve než já a kam jsi se rozhodla jít, do heliku????

CIsielko, také jsi hrdina a dej vedet jak jste dnes dopadli....

cisielko
18. nov 2009

Denis..aj ja vidím slniečko..ale mi dnes nikam nejdeme, že čakám M som mylsela mrchu xixi

denis19
18. nov 2009

a hááá a já že mnž!!!!!! tak to jsem nejak nepochopila.....to víšuž nejsem nejmladší 😝

romy01
18. nov 2009

denis objednala som sa k mojej doktorke na sono - teda nebude to robit ona ale ina lekarka u nej v ambulancii. Uvidim ake budu vysledky a aky z toho budem mat pocit. Ak by sa mi to nezdalo, tak skocim aj do heliku.

denis19
18. nov 2009

dobrý nápad, já si volala k svému gyndari na výsledky , tak krev je ok, jen v pošve mám nejak živo ,tak si mám udelat z času na čas výplach,ale asi se na to vyprdu, je to podle mne dusledek utrošu, já nic necítím, tak uvidím potom, budu se teda ze spodu sprchovat dvakrát denne a uvidíme.
dopoledne jsem si žehlila vlasy a s prominutím mi tak jebla žehlička v ruce, že jsem vyhodila pojistky v celém byte a já zustala v šoku jako blázen. jen se zajikrilo, smrad a čoud!!!!! ted se modlím aby bublinka byla ok!!!!!

romy01
18. nov 2009

juj denis, to musela byť riadna šupa, ale neboj, bublinka je už teraz pevne zahryznutá, tam už nič nehrozí pokial ale nezacnes cvicit tae bo alebo spartakiadu.
teda mna dnesne ranne vstavanie uplne odrovnalo. Nie som zvyknuta vstavat rano o siestej a ked som vliezla do sprchy, tak ma klepalo ako ratlíka az mi zuby cvakali, Asi si pojdem na hodinku zdriemnut, lebo do vecera nevydrzim

denis19
18. nov 2009

No já Romy, pokračovala v telefonním dni 😀
a td se chystám na toulkymestem 😀 aspoň se odreaguji......dnes mám nejaké nechutenství,ani nevím proč,možná z té šupy ze žehličky, mrchy jedné.....
a kde máme vierku, už se dlouho neozvala.... 😠

dana10
18. nov 2009

Ahojke holky 😀 😀 😀 😀
Denis tá šupa z tej žehličky by mi asi vyrazila dych, keby sa to mne stalo
Čo robíte tehulky, veget... 😉

denis19
18. nov 2009

dana u mne veget až nuda 😀 a bud v klidu, také jsem byla jako obarená po té šupe!!!!
ted se chystám na toulky mestem.....hurá 😀

romy01
18. nov 2009

ja sa pomaly budem tiez chystat von - musim ist do lekarne a pojdem mm oproti ked pojde z roboty, dnes je pekne na malu prechadzku

cisielko
18. nov 2009

Romy..poríjemnú prechádzku a všetko s mierou 😉

Denis..no ja by som sa už žehličky asi niekdy nedotkla 😒 ja sa chystám tiež na potulky mestom..mám stretko s Kati..nechcete s apridať?

Danka..ahoj 😀

denis19
18. nov 2009

jéééé cisielko, kdybych vedela ,že se budete s katti toulat i se k vám pridám a možná jsme se i potkaly 😀 kde jste se toulaly a co jste delaly???
romy a jak bylo venku????

kajticko
18. nov 2009

tehulky netehulky ahojte 🙂 wodanka tak budeme asi na rovnako vedieť čo dalej mne preložili termín k lekárovi na piatok 😉 tak som zvedavá čo sa bude diať 😉

cisielko
18. nov 2009

Kajtičko..tak aj ty v piatok ako Wodanka..super diecčatá, veľmi sa teším ako sa ku mne a ku Ktake pridáte..tak šup šup 😀

Denis..no ja som to neskoro sem hodila, že máme stretko..ale neboj hádam nebolo posledné no ale kto vie..možno už Kati mala somňa dosť 😀 boli sme v Europe na minerálke aby sme dodržialvali pitný režim..a ty si sa kde túlala?

A ja som si dnes už aj sama pichla tú vec čo je v striekačke, takže už som pichajda samostatná a nepotrebujem už ani asistenta 😀 😀 😀 😀 😀

Katka..ako druhá včeilka..si sa tak naňu tešila 😉

miminap
18. nov 2009

ahojte. podarilo sa mi az teraz dostat na konika. baby, aj vy ste tak citili vajecniky a brusko pri stimulke? ja normalne ze riadne. 😝 zajtra picham gonal treti krat 225 jednotiek, ale uf, citim, ze to tam vnutri vrie. 🙂 no, haddam v piatok na kontrole uz uvidime aspon zaciatok rastu folikov. duuuuuuuuuuuuuuuuuufam. idem vas este docitat. papa.

denis19
19. nov 2009

Dobré ráno!!!

miminap
to je úplne normální a bude se to stupňovat,proto je dobrá PN....

cisielko
já se toulala mestem, cukrárna, bata a tak, byla jsem s kámošku , shánela čižmy a i našla a celkem mne na ne nevnadila....možná dnes....budu mít nové i já 😀 😀

kajticko
tak super, budeš na stejno s wodankou, bude si menit pocity....už víš neco o tom jaký to bude protokol????

A samstatným pichajdám gratuluji 😀

cisielko
19. nov 2009

Dobré ránko 😀

Minamp..tak už to začalo...jój tak toto ma čaká 😕 no malo by to tak byť...ja čakám M každú chvílu tak začnem pichať Menopur a budem tam kde ty..ako to zvládaš, chodíš do práce?

Denis..tak ty si sa po mmeste túlala 😀 no tak sme boli v celku blízko seba 😀

denis19
19. nov 2009

proto ta dobrá nálada včera 😀 😀

katti77
19. nov 2009

dobré ránko

cisielko aj nabudúce, to je jasné ak ťa so mňa nebolela hlava, lebo mne sa to páčilo..je super keď si môžeš pokecať s niekým čo to prežíva práve keď aj ty...takže ak sa bude dať, a vaječníky nebudú štrajkovať kľudne hoci kedy, alebo už s burškami 😉

kajticko a wodanka držím palčeky aby ste sa čo najskôr pridali k nám pichačkám

miminap tak už to začalo rásť, nech ti to v piatok dopadne dobre...

tehulky zdravím vás

cisielko
19. nov 2009

Kati..teším sa silno na teba a ďaľší pokec..toto bolo prvý krát tak to bolo možno také trošku iné ale ďaľšie už bude ešte supernejšioe..a nebolela ma hlava, boo mi stebou naozaj dobre..a môžete sa potom pridať diečvčatá 😀

Denis..dobrá nálada ma poslednú dobu stále drží, to asi tie injekcie robia také čáry mára somňoou 😀

romy01
19. nov 2009

dobre ranko kocandy

vidim ze sa tu parujete a to je dobre - aj my s denis sme par- ze denis ?

Inak ja som bola hote od tretej rano do siedmej, potom som zaspala na pol hodinku a teraz som ako mechom udreta - sa mi snival hrozny sen , no fuj.
Tak sa neviem rozhybat asi trosku upracem - ale len tak naoko a pojdem k nasim na obed.

este pre nase buduce tehulky
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

cisielko
19. nov 2009

Romy..som si uchmatla ďaľší..už ich mám peknú kpu tak potom poviem či ma ja nakazili 😀 párujeme sa..ono sa to asi páruje stým ako kto ide, lebo to práve stým prežíva, že Katííííííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀 😀 ale mi čakáme ďaľšie pichajdy 😀 😀

dana10
19. nov 2009

Cisielko pridám sa k Vám dne som si robila test a bol negatívny,tak sa uvidíme v pichárni 😀

demizon
19. nov 2009

Ahojte, prosím o radu, dnes mi schválili žiadosť na IVF, objednala som sa na konzultáciu do CARu ale je to až budúci týždeň v piatok...tak by som rada vedela čo nás bude teraz čakať...

Ďakujem za informácie

cisielko
19. nov 2009

Danka..do kelu...to ma mrzí, dúfala som, že to bude tou trošku lahšou cetstou..no ale nevadí...tak vitaj v klube IVFáčok..neboj spolu to dobojujeme 😀

Demizon..ahoj..no ja neviem presne lebo ako som tak postrehla tak v každom centre je to trošku iné ale poointa by mala byť rovnaká...vysvetlia ti ktoré lieky budeš brať, injekcie ako budeš pichať a kedy, kedy budeš chodiť na kotroly avšetko okolo toho...povedia ti či máš dlhý alebo krátky protokol, ktorá forma IVF ťa bude čkakať či len klasické IVF alebo aj ICSI čo čaká asi mňa...takto vskratke to asi bude vyzerať, no a budete sa učiť pichať do bruška.. 😉

demizon
19. nov 2009

takže nás už nečakajú žiadne testy? okrem spg pre mm ? Niekde som čítala, že aj genetika atď, alebo to nie všetky? dik

katti77
19. nov 2009

demizon no mne nerobili už žiadne testy, a ani spermiogram už mm nerobili, len pekne keď ja pôjdem na OPU tak muž si pôjde spraviť dobre...
všímate si to aká nespravodlivosť 😠 , my na koze s rozčapnutými nohami a oni si pekne pozrú video a ešte vysmiatučký vyjdu von 😖 😀 😀 no čo k tomu dodať
dani to mi je ľúto a kedy máš pohovor s koordinátorkou, a už si bola na krv?

romy01
19. nov 2009

ahoj demizon, predpokladam, ze zakladne testy uz ste absolvovali ako prvy spg a hormonalny profil, kedze vam schvalili ziadost, museli ste mat urcenu diagnozu Na geneticke testy sa neposielaju vsetky pary automaticky, co viem tak tam poslu len tych, u ktorých sa v rodine vyskytol nejaky problem, niektore druhy ochorenia a pod. U nas sa na tieto veci pytali uz pri prvom vstupnom pohovore predtym ako som sla na ten horm profil. A na genetiku ma neposlali. V podstate si myslim to co cisielko, ze vás už caka len pohovor s presnymi instrukciami že co a ako bude nasledovat - kedy brat tabletky, kedy a ako pichat injekcie - coho sa mimochodom vobec nemusis bat, nic to nie je a su tam take tenke diabeticke ihly ze ani nepotitis ako si pichla. Potom nasleduje odber v anesteze - trva to asi 10 min a nie je to bolestive a potom transfer embrya. Inak pred odberom este absolvujes samozrejme predoperacne vysetrenie - to je odber krvi a EKG nic viec.
Prajem vela štastia aby to vyslo na prvy sup

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre