Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

soni1
22. nov 2009

Takže baby, transfer mi majú robiť zajtra, ale to ešte nie je isté, dr. posúdi, čo bude, lebo mi ešte vaječníky produkovali vajíčka, mám piť veľa tekutín, hovoril 4l, ale ja pijem aj 6l denne, stále som na záchode. A ďalšia vec je, že mi povedal, že bude vkladať len jedno embrijko.
Takže teraz dúfam, že mi transfer povolia zajtra a tiež dúfam a verím, že sa mi aj to jedno embrijko uchytí.
Ale ešte by ste mi mohli prezradiť, že keď mi budú robiť transfer mám mať plný mechúr, nemôže sa stať, že náhodou mi moč ujde? A je to bolestivé? Ako dlho to trvá?

wodanka
22. nov 2009

soni tak budeme na Teba myslieť, aby Ti to vyšlo, aby Ti zajtra vložili embryjko a aby sa riadne zahryzlo ..

holky ja mam otazku? ziadna z vas neprekonala niekedy trombozu?
ja som si teraz na nete citala nieco o tych liekoch, ktore mam brat na stimulaciu a pri dvoch (Provera a Puregon) je napisane, ze je tam zvysene riziko tvorby trombozy. A ja som ju uz mala a teraz sa strasne bojim, ze mi to tie lieky vyvolaju znova ☹ Idem sa asi radsej buduci tyzden objednat k mojej kardiologicke a musim to este cele konzultovat s nou, ci vobec mozem taketo lieky uzivat. Obavam sa, ze moje IVF je tymto riadne ohrozene. Pritom som to v Heliku vravela a oni mi na to nic nepovedali 😒 😠

miminap
22. nov 2009

pani, skoro az na tretej strane som vas nasla. ahojte. 😀 ako vikend? ja som konecen na chvilu sadla, ale idem pomaly do sprchy a lahnut, rano skoro vstavane, idem na UTZ, krv a embryopohovor. tak verim, ze to pojde skoro a ze vysledky budu pozitivne.
baby, ja mam uz len tri diphereliny. myslite, ze mi este predpisu? mala som ich 21 ks spolu.

cisielko
22. nov 2009

Minapm..aj ja idem zajtra na kontrolu..ale ešte len na prvú sono a krvička a k bude všetko ok tak začínam pichať Menopur..ak ti budeš ešte treba tak ti ho prepíšu, nezabudni sa nato opýtať 😉

Wodanka..no tak v tomto sa ja nevyznám ale ak si im o tom hovorila tak hádam vedia čo robia, nie?

SOni, drž sa zajtra a pfuj pfuj aby sa embryjko raidne zahryzlo 😀

denis19
23. nov 2009

Dobré ránko a všem držím drápek!!!!

Jak po víkende?

afrika
23. nov 2009

ahojte. tak kontrola dopadla 😒 tak, že 2 folikuly majú 10mm, potom je tam pár asi 7-čkových a kopu drobných. sliznica má 7mm. o tretej budem vedieť čo ďalej a či pokračujem. mám strach, že to opäť stopnú a to mám najnižšiu dávku-75 jednotiek. moc neverím, že to bude dobré
Menopur v jednom cykle IVF máš nárok na 4 krabičky dipherelinu 😉
ostatné ste ako dopadli?

afrika
23. nov 2009

ešte som sa chcela opítať tích kočiek, ktoré už sú po stimulke-dnes som pichla 6x Gonal a som 10dc. není tích 10mm a 7mm málo?? 😨 😕

romy01
23. nov 2009

ahojte kocky, teda pozeram, ze ste si cez vikend riadne uzili niektore

soni - drzim t palce. Kam chodis do centra? Mne vkladali vajicko az na treti den a u teba je to tusim len druhy den po OPU.

ciselko - az teraz som si vsimla ake si mala peripetie - mne sa to stalo dva krat pocas stimulky a vzdy to bolo s decapeptylom - tiez som si myslela ze ci to nebolo nieco s ihlou, neboj, nic zle si nespravila.

wodanka aj mna vtedy vystrasilo to riziko trombozy, no myslim ze pitie tekutin a relax na posteli by tomu mali zabranit. Ak si to u mala, este sa porad s lekarkou, ale zrejme to nezcysuje riziko, ked ti na to v heliku nic nepovedlali. Hlavne potom pri stimulke dodrziavaj poctivo vsetky pokyny - pi vela tekutin, hodne oddychuj, zabudni na silove cvicenia a pri vstavani z postele nerob prudke pohyby

afrika - podla mna ti trosku davku zvysia alebo ti este pichnu nieco dalsie ako denise - ta dostala ku koncu este dve specialne bcelicky, neboj, oni to podla krvi ukociruju.

a este posielam
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

afrika
23. nov 2009

romy pochybujem, že zvýšia-mám tam kopu drobných folikulov. asi to nebudú riskovať

romy01
23. nov 2009

afrika, urcite existuje sposob ako ich popohnat - pockaj kym ti zavolaju, ale ako hovorim, aj denise a aj inym kockam ku koncu stimulky davali akesi injekcie aby dorastli tie folikuly. drzim ti palce tfuj tfuj tfuj

denis19
23. nov 2009

afrika, klid odpoledne budeš chytrejší! nic není tak černé jak to vypadá, ikdyž uklidnování je jednodušší než samotné uklidnení!!!

afrika
23. nov 2009

denis podľa teba tie dominantné niesú náhodou malinké na 6 deň gonalu? 😒

romy01
23. nov 2009

afrika ale ved sa picha az nejakych 12 dni a denis tusim ty si pichala az 14 dni, ze ? Afrika mas este kopu casu, folikul za normalnych okolnosti rastie az 2mm denne takze za dalsich 5 dni maju minimalne 22 mm co je akurat

afrika
23. nov 2009

romy daj Boh, aby si mala pravdu a aby ma nestopli pre to veľké nedominantné množstvo folikulov.

romy01
23. nov 2009

afrika moc ti drzim palce aby si mala moznost to dotiahnut az k transferu. No aj ty sa snaz nemysliet na to , ja viem ze je to fest tazke, ked ta uz minule stopli, no mysli na to ze mas uplne ine davkovanie a snaz sa mysliet pozitivne. Ono vies terasz sa strachujes o stopnutie , potom sa budes strachovat o embrijka, potom zase 2 tyzdne cakanie na test - toto je strasne narocne obdobie na psychyku, preto ti mooooc drzim palce.

denis19
23. nov 2009

afrika, já mela na šestý den také jen málinko 10mm a sliznici nízkou....potom se to nejak dorovnalo a já si píchala 14 dní!

afrika
23. nov 2009

čísielko ako si dopadla? niesom si istá, ale asi sme sedeli v čakárni skoro oproti sebe

kajka39
23. nov 2009

Ahojte babulky, krasny den vam vsetkym prajem !!! 🙂 🙂

Vidim, ze sa to tu krasne rozbieha stimulkami ,tak vsetkym drzim palceky afrika, cisielko,miminap,wodanka....aj vsetky ostatne ktore som nespomenula... 🙂

soni, zvlast drzim dnes palceky, aby si nasledovala romy a denis v uspesnom tehulkovani!! 🙂 🙂 🙂

afrika
23. nov 2009

kajka ako moja?

cisielko
23. nov 2009

Ahojte 😀

takže na kontrole som dopadla takto: maternica je ok a zvyšok sa dozviem o 15.h keď budem volať za výseldky, takže veľa toho neviem..dozviem sa kdy kontrola či teraz v pitaok alebo v pondelok a adávku Menopuru..takže poobede vám poviem viac a videla som už aj dokiho..páni to je sympoš, fakt je suprový a od dneššného dňa prechádzam na kludový režim, neraidim, nevaím ani nič podobné...a ja doki mi povedalm, že už mám prestať a mám byť v klude.

Afrika..aj ti povedal, že to nieje dobré alebo je..nazančil, že by ti ju stopli? sedeli sm evedľa seba?ja som tam ale bola ráno o 07h 😀

Romy..tak vidím, že v tom niesom sama..pichanie dá občas fakt zabrať 😎

Soni..drž sa dnes 😀

Kajka, Denis..ahojte

figurka.m
23. nov 2009

ahojte kocandy 😀 vsetky vas pozdravujem 😉 teda romy, denis ta 10 v pase to vyzera super 😉 babky chcela som sa spytat kolko ste dali za lieky, aby som vedela s cim mam ratat na zaciatok, diky 😉

romy01
23. nov 2009

ahoj figurka - leti to fakt rychlo.
Ja som dala za lieky na stimulku cca 270eur a potom za lieky po vklade stoja asi 3 eura na tyzden. A kedy ides do toho?
ale potom ta caka investicia do PK a mozno aj do ISCI - takze tam treba pocitat min s dalsimi 500 eurami olus, minu

figurka.m
23. nov 2009

romy diky za info, ja mam v piatok stretko s koordinatorkou, tak uvidim 😕 no my sme mali nastastie spermiogram v pohode tak dufam, ze nebude potrebne ICSI, no uvidime 🙂

romy01
23. nov 2009

figurka uvidis, no bude zalezat aj od poctu vajicok, ja som mala ISCI lebo bolo len jedno vajicko a nechceli sme riskovat ze by sa neoplodnilo alebo by sa tam zavrtala nejaka slabsia spermijka

afrika
23. nov 2009

čisielko bola si tam s manželom a zvonil mu mobil? no ja doma fungujem normálne-varím, periem, upratujem, vysávam. to sa nemá??? doki ti zakázal?

cisielko
23. nov 2009

Afrika..ja som bola s mužíkom ale on čakal na sono v rade a ja sa som bola na krvi..potom som prišla k nemu a ani nie do minúty sme išli dnu..kde si ty bola?

Figurka držsa 😀

afrika
23. nov 2009

nemala si vlasy v cope, taká vysmiata a oblečené myslím rifle? bože už triafam...na krvy bola predo mnou jedna babuľka taká vysmiata, muž tam za ňou nachvíľku prišiel....ja som bola asi o jednu ženu za ňou.

afrika
23. nov 2009

čísielko to ti doki kázal nič nerobiť? mne hovoril len žiadny stres a kľud. a ja pri upratovaní mám veľký kľud.tak neviem 😕

figurka.m
23. nov 2009

aha, no dufam,za ich bude trochen viac, lebo pridem o nerviky 😅 cisielko dik 😉

cisielko
23. nov 2009

Figurka..nestresuj sa zbytočne, uvidíš čo ti povedia 😉

Afrika..nieje, mala som rozpustené vlasy a bola som v rifliach a mal som taký biely sveter..čo si ty mala na sebe? no mne koordinátorka zakázala ja upratovať, vraj mám zabudnúť na vianočné upratovania a tak..tak to idem skúsiť..dnes mi je fakt divne 😝 , mám ocit ako keby mi ľavý vaječník horel a strašné tlaky som mala, ani pohnúť sa mi nedlao 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre