Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

brmbolcek
22. feb 2010

Krivka- tak to ti verim, ale neboj ani sa nenazdas budes pocut srdiecko, ved uz teraz v tebe bije 😉 😉 😉 mne dnes ukazali na malom chrbticu vacok, rucky a vsetko co sa dalo vidiet sme boli ocareny ako denis ktorej robili zemetrasenie s bruskom 😀 😀 😀

Luko- no mas to pestre, behas aj so sebou aj s mamcou, drzim palce a ak sa da tak si skus aj oddychnut lebo to potrebuje tvoje telo 😉 😉

Denis- uz si si poratala svoje dni , dovolenka atd. inak ja budem teraz general a ty budes major a budes musiet posluchnut vyssiu hodnost 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dufam ze som tie vyssie moci dobre napisala 😀 😀

krivka5
22. feb 2010

luko...neboj,pohodicka, to stihnes.inac je to fakt na nervy ,hlavne tie predoperacne vybavovat...
brmbolcek...prosim ta,ten listok na peniaze aj mne dnes dokina dala.to mam poslat zamestnavatelovy,alebo zaniest na soc.poist.. ja uz neviem,sa mi vidi ze ked mi to nejaky zamestnanec doniesol tak som to posielala k nam na mzdove....

luko
22. feb 2010

brmbolcek...dik..si vravim, ze deti sa rodili aj pocas vojny tak to musim zvladnut 😀

ja uz chcem mat vase probleeeemy tehulky 😵 😵 😵 myslim tie prijemnejsie 😉

brmbolcek
22. feb 2010

krivka- ten papier si podpis a treba ho dat do zamestanania 😉 ja to riesim tak ze ja ho donesiem do poistovne a , prefotene dam mm ktoru da mojej mojej ekonomke 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
22. feb 2010

Luko - ale ved vojna, hm.. ano bola ale ty mas teraz taku vojnu s vysetreniami aby si to chuda nase postihalo ale nema sa co strachovat , ja si myslim ze to stihas v oohode, lebo buduci tyzden budes este cely pichat

krivka5
22. feb 2010

luko...ti verim,aj ja som sa nemohla dockat tehuhu.no o nejake dva tri tyzdne uz budes cikat na testik a ukazes nam svoje dve // 😉

luko
22. feb 2010

😉 vdaka kocky..pekny tehulkovsky den vam prajem 😉

denis19
22. feb 2010

krivka....i já .práve jsem se dopočítala, že mám 12,5 dní dovolené, tak paráda!!!

brmbolcek
22. feb 2010

denis- tak naco cakas ? 😀 😀 😀 sup sup- treba riesit hor sa na to babica nasa 😀 😀 😀

krivka5
22. feb 2010

brmbolcek...ved zajtra idem kuk do prace tak tam zbalim postu a pridam aj tento papier a hotovo 🙂

brmbolcek
22. feb 2010

Krivka- super a mas to vyriesene 😉 😉 😉

Denis- cakame urgentne , vyriesenie tvojho oddychu 😀 😀 😀

krivka5
22. feb 2010

denis...tak to nic neries,vezmi dovolenku a nejaky asi mesiac PN a hotovo. ja mam aj kopec starej dovolenky,nevies ci si ju musim este pred materskou vycerpat?ako je to vlastne s dovolenkou?

denis19
22. feb 2010

🙂 jojo, poslušne hlásím úkol splnen, od pondelí mám dovolenou 🙂

brmbolcek
22. feb 2010

denis- supeeeeeeeeeeeeeeer, idem ti to zariadit aby tento tyzden rchlo ubehol 😀 😀 😀 a potom co , budes na PN ?

apple7
22. feb 2010

Ahojte,
mozem medzi vas? chcela by som sa vas spytat, buduci tyzden idem k dokimu - idem na ivf, hoci sme uz mali konzultaciu, stale neviem co ma caka, neviete mi poradit? Pravdepodobne ma caka dlhy protokol, poradi mi niekto? dakujem

guginenka
22. feb 2010

ahojte dievcata - tak si vas tu obcas citam... tak mi este tyzden a ideme na krv. ako sa poznam, v piatok sa otestujem, lebo to cakanie ma zabije. pocit ako pred ms ma stale spravadza ale to sa asi moc sledujem. preto som dnes bola pozriet baby v robote, pozriet do obchodu a takto som si naplanovala cely tyzden. nech nie som doma.

apple7 - a ohladne coho ides dr.? len pre nejake info, kontrola...?

apple7
22. feb 2010

to ja neviem, dohodli sme sa ze ked mi iui nevyjde tak idem na ivf, ale nic viac, v utorok ma volne tak idem k nemu asi aby mi to vsetko vysvetlil a predpisal lieky

guginenka
22. feb 2010

apple7 - a IUI ste uz absolvovali? lebo ak ano a nedopadlo dobre, mali by nasledovat vysetrenia pred IVF. my sme zacinali vysetreniami - geneticke a hysteroskopia. geneticke su zrejme povinne a hysteroskopia bola ako ukon navyse. bola to len kontrola. potom sme cakali na vysledky z hysteroskopie - 2 mesiace a uz sme isli na to.
ale nemusis sa bat, ja som si vzdy doma pripravila na dr. otazky a vzdy ked som isla na kontrolu som ich nanho vyvalila. tak sa neboj pytat.
co konkretne by si potrebovala vediet. je toho velmi vela.

krivka5
22. feb 2010

apple...tebe nevyslo iui a ides na ivf? ja som po prvom ivf uspesne tehu a viem ze najprv som brala nejake lieky,potom jedny injk. to je prva faza a v druhej dalsie injekcie ,odber vajicok a transfer.trvalo to asi 6 tyzdnov.ale to ti v CAR vsetko vysvetlia.neboj ubehne ti to ako voda a zachvilku budes medzi nami tehulkami 🙂 kde chodis do CARu?
gugulienka...ani ja som nevydrzala a testla uz siedmy den,ale to este nemusi byt vidno.mala som veeelmi slabu ciarocku a kedze hcg rastie obden tak som potom testovala kazdy druhy den 😉

denis19
22. feb 2010

apple....co ti budu povídat, čeká te stres a radost z modrého koníka 😀 😀 😀 hele na nás 😀
ale vážne, okud už vám i rekl, že jdete na IVF po neuspešném IUI...tak to asi napíšete žádost na pojišťovnu a budete čekat,potom naskočíš na kolotoč zvaný stimulace ormošama, potom OPU a ET a jen čekat na // na testíku, takže úplná parádička....to je fakt stručná zkratka,ale je to tak, že devčata???? a s nám tu je veselo, to ti garantuji.... 😀

apple7
22. feb 2010

ja som si myslela ze mi predpise len lieky a ide sa na to...nam totiz nenaslipricinu preco sa nam nedari a povedali ze mame ist rovno na ivf, ale nam sa s manzelom nechcelo cakat tak sme sa dohodli a isli sme na ivf, medzitym mi schvalili ziadost na ivf a robili mi nejake testy, ziadost na ivf mam uz od septembra 2009 a teraz neviem ci mi neprepadne, bojim sa ze budem musiet zase na nieco cakat....

denis19
22. feb 2010

apple...ahááá ty už máš žádost, tak nač čekáte???

apple7
22. feb 2010

cakam na dokiho, co mi povie, dufam ze uz ziadne testy mi robit nebude, dufam ze nebudem musiet cakat zase na cyklus....a ze mi nevyprsi ziadost...bojim bojim

guginenka
22. feb 2010

apple7 - neboj, neboj. vsetko dobre dopadne. no co pises, vizera to tak, ze ty uz mas vsetky testy. tak uz by nemalo nic branit tomu aby ste zacali. pfuj, pfuj,pfuj...

krivka5
22. feb 2010

apple...tak ta nepotesim,ale na cyklus cakat budes.mne schvalili ziadost na konci oktobra a az zaciatkom decembra sme zacinali s liecbou,lebo som cakala na cyklus...ale neboj vsetko stoji za to,ked sa dozvies ze ivf sa podarilo a v tebe sa zrodil novy zivot 🙂

apple7
22. feb 2010

dakujem🙂 a ako sa zacina? ty si na tom ako?

denis19
22. feb 2010

apple...čekáš na cyklus , potom pokud je dlouhý protokol bereš orálne Proveru, potom pridáváš do bríška injekce diphereline,čekáš na cyklus potom menopu...či co dostaneš, opet včeličky do bríška a potom chodíš na časté kontroly ako rasú folikulky a jdeš na OPU a do peti dnu potom na ET a potom nervy jak to dopadlo 😀
kam chodíš do centra?

gubik
22. feb 2010

Ahojte dievcata,
bola som dnes na utz a na krvi. Som 14 dni po ET
Sliznica 17mm, Dr. v maternici nic nevidela, tak cakam do 15:00 na krv.

Romy- chcem sa Ta spytat. Mne Dr. povedala, ze sa jej zda, ze sa mi odlupuje sliznica nad krckom a ze mozem krvacat. Citala som, ze Ty si mala taky isty problem. Co sa dielo? Tiez si to mala nad krckom? Krvacala si? Dost ma to vystrasilo, co to znamena. Dakujem za odpoved 🙂

Apple- pri IVF budes musiet mat trochu trpezlivosti. Mozno o toho pojdete o 2-3 mesiace, nejde to tak rychlo. Ale neboj, ubehne to ako voda
Majte sa pekne

apple7
22. feb 2010

a na aky den cyklu si cakala ? mala si kratky alebo dlhy protokol?

apple7
22. feb 2010

dakujem🙂 chodim do gynfivu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre