Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
14. sep 2009

denis ja myslím ze máme dlhá protokol, a ja mám puregon pero. Ono je o nieco drahsie, myslím že rozdiel bol nejak do 2000SK ale neviem isto, kolko si platila za lieky? ja som platila za proveru + decapeptyl + puregon 268 EUR

wodanka
14. sep 2009

inak ostatné holky (sorry teraz neviem presne ktoré) čo ste boli prvý krát v car tak ako aj my.. ako ste pochodili?

guginenka
14. sep 2009

kati,
mam dôveru. ked ja som s tých procedúr a neviem z coho pako. som z toho mimo.... ja musím veľa študovať baby, musím veľa študovať... 🙂

cukotka
14. sep 2009

wodanka, tak my sme pochodili asi tak, že spermiogram úplne zle, ešte nás postrašili aj s tými genetickými testami, takže čo Ti poviem 😒

cukotka
14. sep 2009

petruštek dotoho sa dostaneš, mna tu tiež kadečím zaskočia 🙂

denis19
14. sep 2009

Romy,
já 236€, tak to je fakt minimum, krajko mne strašil s 5000.-skk a to se mi nechtelo,ale nevadí, budu alchymista 🙂

wodanka
14. sep 2009

cukotka a budete moct pouzit manzelove spermijky?
mna dokina zasa postrasila, ze to vyzera ze mam polycysticke vajecniky ☹ musia mi este spravit dalsie vysetrenia

tanyja
14. sep 2009

aj moja polovička mala zlý spermiogram - strašne lenivé a aha 😀 jedna sa poponáhľala
tiež nám robili genetické testy, nič horzné - zobrali krv a čakali sme , výsledky : dobré 😉

denis19
14. sep 2009

učit se , učit se, učit se nic jiného nám nezustává a stejne umírámé nedokonalí!!!!!

guginenka
14. sep 2009

katuštek,
to čo denis písala, to je tých 1000 éčiek?

romy01
14. sep 2009

ahojte wodanka, guginecka aj sisi.
Gugi možno ani nebudeš na to IVF musieť ísť, veď uvidíš.
A veru baby v stredu budem denis nasledovať 😀 😀 😀 Budeme tie najskúsenejšie pichačky injekcií

cukotka
14. sep 2009

wodanka ja som dostala od nej správu aj domov, ale vôbec neviem čo to znamená, ideme tam zase v stredu, tak sa chcem s ňou ešte raz porozprávať

wodanka
14. sep 2009

tanyja a čo vás čaká teraz?

tanyja
14. sep 2009

my sme do umelého vrazili ca 60.000,- sk a nič ☹ , ale to závisí od toho, ako telo prijíma hormóny a produkuje vajíčka
stále sa učím a stále som blbá 😀

cukotka
14. sep 2009

gugi, dievčatá tuším písali, že to všetko výjde do tých 1000 éčiek, nie baby?

guginenka
14. sep 2009

wodanka,
to ja ešte neviem. ma chorobu, tkoru musime ist na geneticke testy. inak by sme nemuseli. tak neviem. velmi sa bojim genetickych testov. aj spmg som vedela, ze zle dopadne. a poviem pravdu a peniaze mi robia stres. predsa len su to drahe zakroky. ale pre dieta vsetko. nemam ani predstavu kolko to vsetko bude stat.

romy01
14. sep 2009

tanyja ale si tehu takže to vyslo bez IVF?

wodanka
14. sep 2009

neboj cukotka urcite to nebude take zle..
nas spremiogram v care este len caka, manzel nemohol ist teraz kvoli tomu ze bral antibiotika.. mne len zobrali krv a znova tam pojdeme cca o 14 dni..

sisi30
14. sep 2009

dnes nám genetik povedal,že spmg nemáme až tak zlý že môžme mať dieťa aj prirodzene.tak teraz komu máme veriť? mám z toho nejak depku 😒

cukotka
14. sep 2009

sisi a genetik ako vedel, že aký máte spg?

romy01
14. sep 2009

sisi, ja my máme spg taký že by to vraj malo vyjsť normálne a uš chodíme na spg a kadejaké kontroly 3 roky a nič. Ja už nemam nervy čakať a každý mesiac sa pretvarovať že mi nie je smutno. Som do toho praštila a idem na to.

cukotka
14. sep 2009

wodanka a už ste predtým boli niekedy na spg?

cukotka
14. sep 2009

romy aj ste niečo brali na spg?

wodanka
14. sep 2009

jasne cukotka.. tri krat a vzdy boli vysledky horsie ako tie predchadzajuce ☹ ved aj na zaklade toho sme isli do caru.. a teraz to vyzera, ze problem nema len manzel ale aj ja.. ale pockam si radsej na vsetky vysledky

sisi30
14. sep 2009

vedel cukotka, lebo ho mal pri sebe to patrí tiež ISCARE

guginenka
14. sep 2009

moj manzel zacal brat a aj bere vitamin E, to mu poradil jeho obvodak, resp.obvodacka.

guginenka
14. sep 2009

wodanka, nerozumiem co to znamena polycysticke vajecniky?

cukotka
14. sep 2009

wodanka a brali ste niečo na ten spg?

cukotka
14. sep 2009

sisi a ty chodís do ISCARU?

romy01
14. sep 2009

cukotka nam fest pomohol vitamin E - mnozstvo sa zdvojnasobilo, no na tvar a pohyblivosť asi nie je ziadny liek, na to funguje vraj len zivotospráva - zbavit sa nadváhy, pravidelne cvicit, papat hodne zeleninky, vyhybat sa teplym kupelom a sprchám, zakázať bycikel a tiez co najmenej soferovat, nemat pc na kolenách a pod, ved to poznas, net je toho plno.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre