Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

brmbolcek
29. mar 2010

Vierocka dakujem velmi pekne 🙂 🙂 🙂 akurat som myslela na teba ze ci som ti poslala moj fotoblog , hned tak idem urobit 😵 😵 😵 a este si ta moja gyndoska vypytala aj 10€ za to ze ma pozrela, no akoze sila ........

A Sara bude sa ako pisat SÁRA, SARAH, SARINKA....

Trinitka- tak s tym ti nepomozem , mozno sa ti ozvu aj ine kocky.... 😉 😉 😉

brmbolcek
29. mar 2010

Vierocka - mas IP tak kukaj 🙂 🙂 🙂

romy01
29. mar 2010

jeeej brmbolcek akurat som dokukala fotecky - 😀 😀 😀 tie zabery drobca su super - ako tam na jednom pučí ritku - no roztomile. A aky je to kocik co mas objednany ? Neni vidiet znacku. Inak sa ti uz zacina ukazovat brusko - super, ale pod trickom ti este zrejme nie je vidiet ze si tehula, ze ?

brmbolcek
29. mar 2010

ROMY servus mojaaaa 🙂 🙂 🙂 dakujem ze sa ti pacia fotecky a kukla si tu perinku s tymi slonikmi ? je to taka hunatucka na zimu a velmi jemnucka, este raz dakujem ze sa ti to paci aj Denis 🙂 🙂 🙂

a ten moj kocik je Xlander ...... 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
29. mar 2010

Brusko uz mi vidno, som sa cudovala aj ja ...... 😵 😵 😵 uz je vidno brusenko , ja by som tak rada spavala v noci ked mne sa tak nedaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, boze zavidim tym ktore prespia cele tehotenstvo ja neviem coto je 😉 😉 😉

denis19
29. mar 2010

zdar devčata........i mne je videt bríško 🙂
romy, už je tam foto, mám rozbalovat album??
ako ináč máte??????

brmbolcek
29. mar 2010

denis- co ti agent EFBIAJ 😀 😀 😀 😀

kevama
29. mar 2010

ahojte neostalo nieoktorej 75 IU puregonu potrebujem surne si zajtra pichnut a uz nemam ani kvapku.Samozrejme nechcem zadarmo.dakujem

denis19
29. mar 2010

brmbolcek...že prečo agent????? už se blížím k dovolené, huráááá 🙂

viera6
29. mar 2010

brbolcek.....no na mna si zabudla,ale už idem nakuknúť, nejak mi zase blbne notebook 😠
Bude sa pisat Sára 😵

buba78
29. mar 2010

tuzimpobabatku-ahoj, som rada, že sa mozem podelit o svoje skúsenosti. mala som dlhý stimulačný protokol.brala som najprv proveru, potom sa pridal dipherelin a nakoniec sa pridal menopur. dozrelo nám šesť folikulov a odobrali štyri. vyvinulo sa aspoň jedno a to nám vložili.už sme nedúfali, že to vyjde. pri prvom IVf som mala kratky protokol a ine hormóny. veľmi sme vďačný nášmu lekárovi. je to človek s veľkým srdcom a vie pochopiť ľudí s týmto problémom, čo sme nenašli v inom centre.držím Ti palce a ver, že to vyjde. viem, že sa mi to už ľahko píše, ale asi na všetko treba čas. a kde chodíš do centra.Blava či Martin

buba78
29. mar 2010

krivka5-ahoj ďakujem, aj Tebe gratulujem. je to super pocit, najviac si to budem užívať keď mi bude rásť bruško. už sa tešíme.

brmbolcek
29. mar 2010

DENIS- to uz je raz tak ked uz nebudes pracovat generalna pracovna pozicia ti konci a nastupujs na agenta 😀 😀 😀 juj uz sa tesim ze si oddychnes , 🙂 🙂 🙂

Vierocka- ved tebe som ho ako prvy poslala dnes , muselo ti to prist moja, ak nie tak to hned reklamuj ...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denis19
29. mar 2010

brmbolcek...i já se teším.....amám poct, že poslední dny sršíš dobrou náladičkou,co????? to je paráda , to bude pohodové miminko a jsem zvedavá co to máte v domečku, já si myslím, že je to kluk 🙂

vierka...ahoj ako máš??????

buba78
29. mar 2010

mimka 051-ahoj. mňa týždeň po ET pobolievalo brucho, také pichanie vpravom podbruší. vraj je to normálne. na 28 deň cyklu som začala špiniť čo nás šoklo. bolo to po uhniezďovaní. volala som hneď dr. a na druhý deň som išla na krv a sono. na sone ešte nebolo nič vidieť, bolo to zavčasu a poobede sme sa dozvedeli, že sme tehotný-skoro som neuverila. a to som si mala robiť test až o dva dni. bojovníček nám to dal skôr vedieť, mali sme štyri vajíčka v inkubátore a len jedno sa vyvinulo, tak veríme, že je silné a chce nás urobiť šťastných. nie sme už najmladší na prvé dieťa, mám 32 rokov. drž sa. obdivujem Ťa, že si sa rozhodla pre IVF, keď máš dve deti. my sme po prvom IVF nevedeli čo ideme robiť, či to niekedy vyjde.

buba78
29. mar 2010

romy ďakujem aj ja sa s tebou teším

buba78
29. mar 2010

denis 19 ďakujem, drž sa

buba78
29. mar 2010

apple 7 ahoj, jasné zavolaj, ale neboj príde. ja som mala z toho obavy a nakoniec na 30deň mi prišla. má Ti prísť medzi 30-32dňom. ale dipherelin si budeš pichať až do konca stimulácie, tak neviem prečo ho máš tak málo. kde chodíš do iscare? držím palce a ver.

romy01
29. mar 2010

ahoj apple - ako pise denis, ms by si mala dostat do 32 dna cyklu. Na tento 32 den by si mala ist najneskor do centra ci uz ms pride alebo nie. U nas to tak bolo, ze aj ked som ms na 32 DC nemala, zobrali mi krv a podla toho mi aj povedali ze ms pride do dvoch dni. Cakala som na ms a potom mi kazali hned zacat stimulovat. Inak toho dipheraline by si mala mat viac, lebo ten sa normalne uziva az do konca stimulacie cize az po odber

viera6
29. mar 2010

brbolcek........no mne to prišlo až teraz,ked som si to od teba vypýtala 😀 😀

denis.......celkom to ide, len ma nejak druhy den boli pravý bok a strašne ma tlači pod rebrami.Neviem si predstaviť 8mes.,ked už teraz neviem obsediet a strašne ma to tlači.
A ty ako ?pisala som ti už aj o stránku dozadu 😀

romy01
29. mar 2010

kevana ahoj, skus temu " mam nemam lieky na IVF alebo si hned zavolaj do centra, urcite ti oni daju nejaku nahradu.

brmbolcek - jasne ze som videla tu deku - je super - pocuvaj ta deka je nejak specialne sita do kocika, ci je to normalna stvorcova deka? A odkial ju mas ? Lebo ja som do toho mojho fára naaranžovala normalnu deku - taku stvorcovu - ale ked ju dam len na dno, tak babo nie je chranene a zateplene zboku a ak ju akoze naarazujem aj na boky, tak to je take krivolake.

denis mm prisiel z prace, napapa sa a uz ma odfoti, neboj pred vecerom to tam bude 😀

buba78
29. mar 2010

brmbolček- ďakujem
pri čítaní tvojho textu som zistila, že som nezaniesla lístok na peniaze.tak díky, zajtra to muž zanesie
drž sa

denis19
29. mar 2010

Vierka...ruka je stále na nervy,jen ted je to super a i ji cítím,ale už to radeji nereším a verím, žeporodem se to upraví.
Já jsem zatím s tlačením malé celkem vpohode, je i klidná a zatím poslušná, z času na čas se ozve, jako halo jsem tu,ale jinak klídeček. Dobre se mi i kupodivu spí, tak jsem zatím spokopjená, od čtvrtka dovolená, tak se fakticky nemám nač stežovat. kdy máš kontrolu??

Ahoj Romy.....a jak je dnes Tobe, co malý prdolka, kope?????

denis19
29. mar 2010

Romy..hurá teším a pozdravuj ho!!!!!

buba78
29. mar 2010

brmbolček si z Martina?ty do iscare nechodíš?

majaja75
29. mar 2010

aple..mne pri pichaní dipherelinu ms meškala 11 dní,volala som do centra a kázali mi prísť na kontrolu-bola som na sone, predpísali mi ďalšií balík a potom prišla ms...takže si zavolaj do centra a vyzdvihni si lieky-nemala by si prerušovať pichanie

buba...gratulujem...aj Teba pobolieva ešte v podbrušku?

romy01
29. mar 2010

denis maly je dost aktivny - teda ja tak usudzujem, co pise baby s nasim terminom, mam pocit ze kope viac ako je normal, lebo kope skoro furt. Teda akoze nekope vkuse ale ked kope tak kope aj hodinu vkuse, potom si da pauzu dve - tri hodky a zase ma rošambo na hodinu. A zacal kopat aj mimo obvyklych hodin - ale to nie tak intenzivne - asi sa prehadzuje v spanku ci co. Neviem co ho tak furt vyburcuje. Mne sa to paci, je to prijemne a mile ale sa niekedy az obavam, ci nie je hore fakt moc casro. Inak momentalne nemam ziadne extra problemy - tie prsty su necitlive ale uz ma to neboli, tak to neriesim. Ale dnes ked som si bola po listok na peniaze tak som sa opytala na vysledky toho glukozoveho testu a sestricka vravela ze mierne zvyseny ale ze skoro normal, ze to sa neriesi. Tak som odtial odisla v soku ze sa to neriesi, no neviem, ked vierka mala zvyseny musela ist na opakovane testy tusim. A poradnu mam az za tri tyzdne - tak neviem ci mam nasadit dietu, ci nie . Co myslis ?

brmbolcek
29. mar 2010

Denis , ty nie ze si agent efbiaj , ale ty si betar , i ja mavam smutne dni,... ale neviem cim to je som taky cloviecik, takej naladicke a mam velmi rada humor a smiech 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale to od kazdeho pocuvam to co pises aj ty , tak co mi ostava iba podakovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , a akurat mi pracka doprala a idem vesat juj to je moje . Jaj a uz viem tot som este chcela, som preto taka vesela asi ze mam to po com som tak tuzila to je ta krasna novinka a krasa zit , keby si ma predtym videla tak by si sa ani somnou nechcela kamosit 😎 😎 😎 😎 😎 😎 ale ved kazdy mame dobre dni i tie zle, a ststne obdobie a neststne ..... ale ako sa vravi , stale nemoze byt zle !

BUBA78- tak zajtra vies ze mas ist po listok na peniaze ..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a nie som z martina ale som ho navstevovala aj ja a mozem povedat ze uspesne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Romy- tak k tej deke asi tolkoto je to spanielska vyroba, ked ju chytis je velmi prijemna a makka , moze sa s nou ist aj na krst ked je chladnejsie obdobie, ma taku dobru vlastnost ze sa nezmolkatie.... a je cela sa mi zmesti do kocika 🙂 🙂 🙂 velmi dobre sa predava ..... 😵 😵 😵

denis19
29. mar 2010

Romy....ona dieta na tu glukozu prý nepomuže...jde o to,jestli po porode mají intenzvneji sledovat malého či je to normálka, tak mi to bylo vysvetleno,ale fakt nevím. Mne rekli, že pokud to bude zlé tak mi zavolají,jinak , že mi stačí výsledky znát až na poradnu a to je 14.04.2010...zatím nikdo nevolá, tak jsem v klídku. Stejne si myslím, že to mám zvýšené, neboť ty ruce a otékání prstu tomu dle mne nasvedčují a i ten vysoký krevní tlak.....ale radeji už fakt nepátrám, neboť bych zcvokla ztoho všeho. jsem ráda, že mám už tu dovolenou a budu do porodu doma. Práve jsem četla na baby webu článek o císarských porodech......a že se zvažuje jako indikace na sekci i IVF a vek, coč mne prekvapilo...,že proč IVF???Ale asi pro tu bezpečnost, jak tam píše ten primár.....
To, že jemalý živý je fajn. aspoň víš, že roste a prý po narození se to otočí, že jako bude klidnejší, tak bud ráda. Našemalá je tak strídavo oblačno, práve ted je asi na fotbalovém zápase,ale je to jak píšeš, velice milé a já se usmívám jako bezprizorní 🙂

viera6
29. mar 2010

Denis ....tak super budete oddychovať s Karolinkou 😵 Ja mam kontrolu 6.apríla to viež ja poctivo každe dva týždne 🙂
romy ......no naša mala je tiež taka aktívna,niekedy mam pocit ako by to bol chlapec 😝 😀 😀 😀
ja som mala nizky cukor len 2,33 potom som už mala lepši 4,8 no v sobotu som bola stále hladná tak som si zmerala po ranajkach a na obed, tak som mala zase nízky 2,5 a 3,6.No musela som len jest a dat si sladke potom to prešlo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre