Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

christie
15. apr 2010

tuzim - ja uz radsej pouzivam len gely, lebo s praskami som nemala dobre skusenosti, niekedy sa dobre pri nizsich teplotach nerozpustia a mala som skvrny na pradle. A ten zasobnik vytahujem a cistim, je to humus, co sa tam vie usadit.
Ja idem na krv v utorok, jajajajajaj

brmbolcek
15. apr 2010

baby ak pisete o pracke a pradle ...... tak mam radu

dajte do pracky do zasobnika sodu bikarbonu a jeden pohar octu a nechajte ju naprazdno prat ..... pracka sa vycisti aj ten zasobnik od avivaze aj od prachu plus prejde celym pranim spiralov a precisti aj vodny kamen .

a pradlo by vam malo aj krajsie voniat , niektore baby davaju iba ocot a niektore aj aj soda bikarbona aj ocot tak je to na vas , nic tym nepokazite .... 😉 😉 😉

Christie- a vy ste po IVF ci IUI ?

romy01
15. apr 2010

brmbolcek dik za radu, mozno vyskusam. Mne sa casto nerobia usadeniny, pouzivam takmer vylucne persil prasok. Ked som pouzivala lacnejsie tak sa mi tvorili take mazivove zhluky take maglave ale persil je dobry. No a ked som pouzila gelovy praci prostriedok tak sa mi po par krat takmer upchal zasobnik, lebo som do neho pridavala aj calgon, az potom som prisla na to ze gel sa asi musi davat priamo dnu na pradlo, tak som sa vratila k prasku.

brmbolcek - nam svokra darovala pozemok s 722 metrami a ten predavame, uz mame kupcu a za tia paniazky ideme kupit cca 1000 metrov - takze si polepsime co do rozlohy a navyse to bude aj s tymi sietami. Tento nas nema siete a treba investovat asi 500 tis skk na siete a este aj darovat asi 80 m pod cestu, take by sme prisli o peniaze aj metre.

brmbolcek
15. apr 2010

romy- neni zaco, ja ked pouzivam gelovy prasok tak ho davam priamo do zasobnika, zhluky sa ti robili podla mna preto lebo si davala dost prasku.... niekto ho dava priamo do bubna na pradlo a niekto do zasobnika a potom zabudaju raz za cas zmit davkovac....

..inak to mate slusne metre pozemku ktore idete predat a tie siete veru ze su neni najlacnejsie..... obycajna rura na odpad vody stoji 300€ plus plyn elekrika atd......

romy01
15. apr 2010

no hej je to drahe, lebo ten pozemok v tej casti co mame nema pristupovu cestu ani siete a je tam celkovo len 9 majitelov okolitych pozemkov co sa na to budu skladat - jednak sa vybuduju siete a jednak aj cesta ale vyjde to fakt draho. A kedze je to v centre tak sa nam to podarilo aj napriek tomu predat a ideme kusom za mesto kde je nova vystavba , pozemky su tam lacnejsie a je to len 3 km od centra mesta. Takze je to pre nas vyhodne a navyse aj prostredie je v takych kopcekoch a ten dialnicny privadzac pojde dost daleko od nas, takze to tam nebude vidiet. Tak sme spokojní

christie
15. apr 2010

brmbolcek, my sme mali v januari neuspesne IUI a teraz, 1.4 som bola na OPU moje prve IVF, 6.4 transfer 2 blastocysticiek. V utorok na krv idem, este som sa neodvazila testovat, mam jeden kupeny, asi v sobotu sa odhodlam...

brmbolcek
15. apr 2010

romy a neni to cca ako sa ide na cintorin ale odboci sa do lava tam je taka cesta a priamo na taku dedinku do novych vystavb bungalovov ???

Christie ja som testovala na 15 den a na dalsi den som si isla potvrdit sono 😉 😉 😉 a boli tam uspesne //, a srdiecko sme poculi o par tt 😉 😉 😉

christie
15. apr 2010

no krv mam 14 dni po ET, dnes je to 9ty den.... v sobotu by mal byt teda 11 ty den od ET, bambina by mali mat 17 dni, takze do toho v sobotu pojdem a uvidim. test nic neoplyvni, len si budem viac na istom - ci v dobrom alebo zlom. Verim, ze v dobrom a chytia sa obe 😀

romy01
15. apr 2010

christie len pekne pockaj do tej soboty, Ja som testovala az na 12ty den a bol tam len ducha a to az po polhodine ked uz ten test ani nebol platny. Netreba sa uponahlat aby si sa zbytocne nestresovala.

brmbolcek, nie je to ale na ten smer. To co spominas su Tomcany a tam su pozemky drahe pomaly ako v centre ale asi aj pojdu dole lebo podla planu presne tadial povedie poza dedinu dialnicny privadzac a popred dedinu ma ist vraj novy obchvat Martina - takze to najkrajsie miesto na vystavbu v okoli MT bude totane rozbite. Ale ak sa vyberies po tej ceste co spominas ale neodbocis dolava ale vybehnes na kopcek, tak hned pod kopcom je dalsia dedinka a na pravej strane su novostavby a my kupujeme na tej strane ale nie tam kde su tie novostavby ale prejde sa okolo nich a ponad ne je kocek a my budeme za tym kopcekom. Teraz je tam len luka a lesik, tie okolite lesiky tam ostavaju a na tie luky za dedinou bude ta vystavba

viera6
15. apr 2010

Tak som tu.....

christie.....vitaj....baby maju pravdu počkaj do soboty a potom testuj 😉

romy ......ako som písala mame sa celkom dobre,len do dnes rana ma nejak divne bolelo brucho,či žaludok, no... neviem to ani vysvetliť bolo to velmi divne dúfam,že to neboli nejake kontrakcie 😒

brmbolcek......tortička je pre môjho otca v sobotu ma 65rokov.
do pračky dávam aj ja sodu bicar.aj ocot a fakt to dobre vyčisti 🙂

tuzimpobabatku
15. apr 2010

baby, s tou práčkou, díky za radu. Ináč, mala som vypadnutý net, neviem, možno kôli počasiu..

romy01
15. apr 2010

vierka ja som sa par dni dozadu zobudila na bolest v brusku no trvalo to len par sekund. Bolo to tiez take divne , uplne ine ako co poznam a som sa pytala bab ci to uz mozu byt poslickovia ale vraj asi nie, vraj sa babo mohlo otacat alebo co.

viera6
15. apr 2010

romy....ako máš malého otočeného je už dole hlavičkou?mala je otočená dole hlavičkou.

apple7
15. apr 2010

ahoj romy, tak zajtra idem na OPU, drz mi prosim palce, nech to dobre dopadne
Ty si mala predlzenu kultivaciu? kolko to asi trva?

krivka5
15. apr 2010

ahojte 🙂
co to citam, deniska je v nemocnici? chudatko nase 😒 ale je to dobre aspon je pod kontrolou odbornikov. ja som mala tie iste problemy pri synkovi a v nemocke ani na PN som nebola a dopadlo to preeklampsiou 😒 len nech tam vydrzi pokial sa jej stav nezlepsi.

viera6
15. apr 2010

Ahoj krivka,ako sa maš a ako dopadla skuška?

sanris
15. apr 2010

ahojte

romy...vierka....pozdravujte denis

vierka....tak ja som dnes piekla iba bábovku na tvoju tortu nemám 😀

krivka ako? ešte ti je blee?

tužim.....ahoj

brmbolček....a ty sa máš ako?

christi....len vydrž do soboty prajem ti nech sú tam //

sanris
15. apr 2010

apple.....držím palce 🙂

christie
15. apr 2010

dik, oni tam budu, treba pozitivne mysliet 🙂

sanris
15. apr 2010

🙂 tak to sa mi páči 🙂

brmbolcek
15. apr 2010

Romy- tak to i pojdem, fakt ze pozriet 😉 😉 😉

... inak mi nesiel kon tak pisem az teraz 🙂 🙂 🙂

Vierocka no tatinovi vsetko naj naj ku 65 a moj bude mat zajtra a to 64 😀 😀 😀

Sanris - boze tebe to letiiiiiiiiiiiiiiiiii tttt 😎 😎 😎

apple - drzime palceky tfuj tfuj ..... 😵 😵 😵

cukotka
15. apr 2010

ahojte 🙂)) tuším k nám zase niekto pribudol 🙂 vitaj christie

cukotka
15. apr 2010

už ste sa zase rozpŕchli? :(

christie
15. apr 2010

ahoj a dakujem 🙂 dufam, ze coskoro si zmenim profil a tiez tam budu pribudat tt 🙂

cukotka
15. apr 2010

christie, tak budeš testovať, či nie?

guginenka
15. apr 2010

cukotka nechaj christie, netlac na nu 🙂
ty vzdy ked sa prihlasis vsetci odidu. nie je ti to podozrive 😀

denis19
16. apr 2010

Dobré ránko modráskové, kde jste??????

viera6
16. apr 2010

Dobre ranko!

brmbolcek
16. apr 2010

halo halo, ako sa ma nas marodko denis ? aco karolinka .... 😉 😉 😉 😉

vierocka zdravim ta aka bola noc ? ako sa ma sarinka ? 😉 😉 😉

viera6
16. apr 2010

Ahoj brmbolcek.......Sarinka sa ma dobre zavčasu rano nas zastihol hladik tak sme sa museli najest a potom ešte šup do postielky 😵 Teraz ideme poupratovať......pračka vypratá tak možem aj povešať vonku u nas sa celkom vyčasilo tak dufam,že to aj zostane.... 😀
A tatinovi prajem všetko naj,naj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre