Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

krivka5
31. okt 2010

@cukotka raz som ho nekojila,len som si vsetko mliecko odstrekla a bolo ho len tolko. ☹ a ked ho krmim tak ked mu uz mlicko nejde je nervozny a papa si rucicky tak viem ze chce este papat. inac spime krasne aj 4-5hod. v noci, ale cez den sa nam uz zhorsuje. chce byt na rukach a uz tolko nespinka. inac malicka ti nadherne pribera, asi si vie vytiahnut aj zadne mliecko 🙂 mne sa zda ze nas maly aj slabo taha tak si malo vytaha...

cukotka
31. okt 2010

@krivka5 no mňa by taká vec nenapadla, že malú nenakojím a mlieko si odsajem a odmeriam. Ja teda spolieham na to, že malá je kľudná, neplače, priberá a teda dúfam, že mám dosť mlieka. Mne sa zdá, že tá moja je ale strašne rýchlo napapaná, 10 minút a hotovo.

krivka5
31. okt 2010

@cukotka tak to ti zavidim. ja ho mam na cicku aj hodinu a ked mu ho vytiahnem tak placka a chce papat a nastupuje nutrilon. ja si este odstrikam nejakych 15ml,ale viac nie ☹ no som rada ze sa mu na cici paci a aspon nieco si vycuca. neviem preco mam tak malo mliecka ☹ uz som ho skusala len kojit,ale hodinove kojenie a po 5min. bol zase hladny 😒

cukotka
31. okt 2010

@krivka5 a nedávaš si niečo na tvorbu mlieka? Alebo si sa neradila s niekym ohľadom dojčenia? Ja som si ešte v pôrodnici dávala homeopatika na tvorbu mlieka, a mám doma ten GRAVIMILK. Ale ja mám mlieka dosť, moja malá veľakrát nemusí ani ťahať, ide jej to samo rovno do pusy 🙂 Inak mne ohľadom dojčenia dosť poradili dievčatá tu z MK, v téme o dojčení.

figurka.m
1. nov 2010

ahojte kocky, ako sa mi mate?nejake nove babatko sa nenarodilo? 😀
my sa mame celkom dobre, az na to ,ze som si uhnala zapal mocovych ciest, vcera som bola na pohotovosti, mam antibiotika, ale uz to prechadza 🙄

pridala som nejake fotky, mm konecne nieco postahoval do PC

denis19
1. nov 2010

@cukotka tak to jste meli pri odchodu z porodnice skoro jako my 😀 😀 😀 Karolínka mela 2200gr 😀 😀 ale také nám takto super pribírala na váze, je to super pocit a vychutnávej si to, že se nechce nosit. naše byla úplne stejná, jen najíst a položit ,ale ted je zvedavka a nosí se relativne ráda,ale striktne dá na jevo, že už dost a dolu 😀 je to zábava....

@krivka5 aspoň máš nejaké mléčko a malý dostane protilátky ,jak se tvrdí...u nás to bylo tak, že já mela jen tak 60ml za den 😢 nevadí, stejne narostla a roste a je čipera,no ne?

danka483
1. nov 2010

Ahojte dievčatá, som tu nová no sem na stránku chodím pomerne často. Chcem sa vás popýtať na nejaké veci.Môjmu drahému bola zistená oligoastenoteratozoospermia-0% pohyblivosť a patologia 100% a množstvo 2mil. Bolo nám odporučené umelé oplodnenie. A teraz ten hlavný problém vôbec netušíme čo nás čaká, ešte stále sa dostávame z tej informácie. Ako to prebieha čo sa týka zdrav. poisť. a CAR ? Momentálne chodí drahý po rôznych vyšetreniach horm.profil. endokrinol. - Ďakujem vopred za rady a pekný dník papa

denis19
1. nov 2010

@danka483 no čeká vás beh na dlouhé trate pokud se rozhodnete pro IVF(umele oplodnení) ve vašem prípade vás čeká IVF ICSI...teda prímé vstríknutí spermie do tvého vajíčka...mimo tela a následné vložení embria do maternice a čekat, jestli se ujalo. pojišťovna schvaluje tyto žádosti do jednoho mesíce ženám do veku 39 let, i v prípade, že problém je muž, jde to z ženiné pojistky....ty pred IVF stimuluješ, tudíš bereš orálne a následne injekcemi hormony na prípravu ovulace, vytvorení vetšího počtu vajíček, následne je OPU(odber uvolneních vajíček) delá se to v narkoze a oplodnení vajíček spermiemi, to delá embriologička. toto vše se deje v CAR. pokud máš PK(prodloužená kultivace) jdeš a 5 den na ET(embriotransfer) a čekáš na výsledek. Celý proces od začátku trvá v nejoptimálnejším prípade dva mesíce. a stojí cca 1500€.

danka483
1. nov 2010

@denis19 ďakujem veľmi pekne lebo vy ste babulky skúsené a ja tu čítam no nič mi to zatiaľ nehovorí- ale už sa dostanem do tých pojmov , ešte sa chcem spýtať a kto nás má poslať do car? gynekológ?

majaja75
1. nov 2010

@cukotka ahoj, poradňu mám zajtra, tak som zvedavá čo povie doki, ale podľa všetkého že ešte to nebude, lebo malá je ešte vysoko, nejak sa jej nechce

denis19
1. nov 2010

@danka483 ó to ne, to musíte sami.....vyberete si CAR a jdete? Teda zavoláte a dohodnete termín pohovoru, jsou to vetšinou nezávazné pokecy o problematice a vetšinou vám tam navrhnou nejaký postup rešení a je na vás co si vyberete a pro co se rozhodnete a či se vubec rozhodnete. Jen pozor na to, že to pojišťovna proplácí, teda prispívá jen do 39 roku veku ženy..potom jsi už samopltce a to jen 3x prispívá..... 😀 klidne se ptej co chceš veted 😕
@majaja75 tak to jdi s taškou a je hotovo, už je to na spadnutí co. Cítíš se dobre a vše je nachystané????

majaja75
1. nov 2010

@denis19 ahoj...nachystané mám všetko, aj sa celkom cítim dobre, len ma trápilo par dní to že som malu necítila, našťastie dnes sa trochu viac hýbe tak som kľudná. Ale ak mám pravdu povedať chcela by som to mať už za sebou, stale čakám kedy to príde. aj drahy zle spáva, je taký nepokojný.

denis19
1. nov 2010

@majaja75 no verím, že to chceš mít už za sebou, já toto nezažila, tak nevím,ale to, že jsi malou necítila je na nervy...já jak ležela v nemocce, tka jsem ji také pár dní necítila a ani na pásech ji nemohli chytit a to jsem byla už na nervy, tak mne vzali na sono a vše bylo ok,ale je to strašný pocit!!!!!Naše byla zase tak malinká, že jim vždy odplavala z pásu 😀 😀 Neboj vše dobre dopadne a jdeš na to prirozene?

majaja75
1. nov 2010

@denis19 idem prirodzene, hádam to teraz nebude tak dlho trvať ako pri staršej. Hlavne môj doki je dobrý, kamoška uňho rodila v nedeľu a chvalila si ho, tak dufam že aj u mňa bude super a bude sa snažiť pomôcť

danka483
1. nov 2010

@denis19 ja mám 29 rokov tak to hádam stihneme len mám riadne depky či sa to vôbec podarí ale v každom prípade som rada že si mi odpovedala ďakujem ti.

denis19
1. nov 2010

@danka483 když budeš verit a má se to, tak se to podarí, jen klid a pohodu to chce a pevné nervy 😝

denis19
1. nov 2010

@majaja75 tak to bude ok uvidíš..už se teším na tvé zprávy o narození...už jsi jen ty....že? A nevíš co je s figurkou????

figurka.m
1. nov 2010

@majaja75 len si este uzi brusko 😀 ale verim ,ze uz by si to mala radsej za sebou 😉
mne niekedy to brusko aj chyba, zvlast ked si pomyslim, ze uz sa to nezopakuje, strasne rychlo to ubehlo 🙂
drzim na zajtra palceky 😎

figurka.m
1. nov 2010

@denis19 tu som ,ahoooj 😀

denis19
1. nov 2010

@figurka.m tak ahoj, jak se máte s malým Tomáškom? A jak se má on?

figurka.m
1. nov 2010

@denis19 celkom dobre sa mame,akurat som si uhnala zapal mocovych ciest, tak berem antibiotika 🙄
maly je v pohode, dokonca dnes v noci sme mali rekord, spal v kuse od 20 h. do 02 h.som nechapala 😀

a vy ako sa mate, Karolinka je zdrava?

figurka.m
1. nov 2010

ozaj pridala som nejake fotky do albumu 🙂

denis19
1. nov 2010

@figurka.m tak hezky si schrupl 🙂 u nás pohoda , karolínka je bez nemoci, spí relativne celou noc, to myslím tak, že nejí v noci,ale jednou až dvakrát ji kontroluji jestli dýchá a nekdy hrajeme podávanou na dudlík,ale jinak pohoda, behem dne začala vyžadovat hodne pozornosti, což mne neteší, neboť byla super samoá,ale ted si nejak ani sama nezahraje, tak max 15 minut a potom huláká 🙂 jako na lesy, nebrečí,ale fakt huláká, používá hlasivky a smeje se, no des a sranda.

figurka.m
1. nov 2010

@denis19 no tak to mata teda veselo, a mala sa naucila na dudlik kedy? nas maly ho nechce ani vidiet, kupila som asi vsetky druhy a nechce ziadny, najradsej by si dudkal cicku stale 😎
ale je to super, ked ti spinka celu noc, Tomi niekedy papa kazde 2 hodky a niekedy ma prekvapi ako dnes 🙂

denis19
1. nov 2010

@figurka.m no s dudlíkem to byl boj...nechtela nic,ale jak není dojčená, tak byla nevrl až jsem našla jeden druh dudlíku a ten ji zapasoval a máme ted klid, uklidní se s ním a hotovo!!! http://www.chicco.sk/index.php?page=shop.produc...

figurka.m
1. nov 2010

@denis19 tak taky este nemame,tak ste tiez museli skusat, Tony sa mi naucil na dudlik hned, trafila som hned prvy ,ktory mu vyhovoval, ale Tomasko ani za svet nechce dudu, musim skusit ten co mate vy 😀

denis19
1. nov 2010

@figurka.m takže chceš aby se naučil na dudlík? ptám se proto, neboť muj mnž byl strašne proti,ale už to pochpil, že i dítko se musí nejak uklidnit, když ješte není ani dojčené a takto mne to vyhovuje a verím, že malé také, hlavne usínání je super, párkrát si zadudluje a spí jako dudek, potom ho i vyplivne a je klid, nekdy se v noci procitne, že ji chybí, tak jí ho párkrát podám a zase je klid 😀

krivka5
1. nov 2010

@cukotka pila som taky cajik pre dojciace matky, ja si myslim ze keby nebol taky lenivcek a viac tahal a nespinkal stale na ciciku tak by mu to mliecko islo lepsie a aj by sa mi viac tvorilo...

krivka5
1. nov 2010

@denis19 presne tak,ved aj v tom umelom mliecku su latky co deticky potrebuju a ja si myslim ze je to aj vekom ze sa mi to mliecko az tak nerozbehlo 🙂

denis19
1. nov 2010

@krivka5 možné je vše i vek,ale je fakt, že pokud se spíše uklidnuje na cicke, tak se i méne tvorí,ale fakt to nevadí, jsou náhrady a hotovo 😀 a jak se vám darí rodinko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre