Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
26. apr 2010

mám tu trenici, tak budu končit, je také tehuhu tak pokecáme.....hezký večer 🙂

cukotka
26. apr 2010

pozdrav odovzdám, pekný večer

romy01
26. apr 2010

Ahojte tak ja vam podam spravu ze ako som dnes obisla. Takze doktorka bola z vysledkov mimo - predtym by sa bola stavila o neviemco ze vysledky su poletene a kedze sa potvrdili, tak to nevedela zhodnotit. Vzali mi krv na nejake specialnejsie vysetrenie ale uz neviem ci sa to tyka krvnych dosticiek ci cervenych krviniek - uz fakt neviem a poslala ma do nemocnice, ale neviem naco. Poslala ma ku konkretnemu doktorovi ale ten nemal cas tak tak mam ist zajtra naobed. Vobec netusim co ten so mnou akoze porobi, ale predpokladam ze mi mozno urobi sono ale kukne zdola a posle ma domov. Diabetologicka trva na kontrole kazdy tyzden u nej a aj u tohoto lekara az do porodu, ale este sa to mozno zmeni ked budu vysledky z tej dnesnej krvi.

cukotka na horucku na perach - tusim si ty pisala ze mas - mne doporucila doktorka len med alebo zubnu pastu. Zakazala mi akekolvek volne predajne antivirotika typu zovirax.
krivka aj mne vkuse tiekla krv z nosa - denne aj niekolko krat ale preslo to asi pred mesiacom - neviem ci to bolo tehotenstvom alebo tym ze bolo chladnejsie alebo co

diva1902
27. apr 2010

Dobré ránko 🙂

Cukotka, zle som napísala, to NT určite mať nebudem, ale neviem prečo 😠 mne ide robiť až triple testy v tom 15+4tt. Ty ešte stále berieš utrogestan?

diva1902
27. apr 2010

Krivka, áno, chodila som k dr. Hudecovi, je super 🙂

denis19
27. apr 2010

Ahoj holky.......takmne opet vyletel tlak na 160/100...tak nevím jak dopadnu v pátek,ale tuším ,že si mne nechají v nemocnici.....to i proto určo tak otékám...co už nadeláme,hlavne ať je malá v porádku, neboť ten tlak muže mít vplyv i na ní!!!!

Romy.....tak to znamená,, že máš nejaké probémy s cukrem????? No jsem zvedav co rekneš po dnešní návšteve u dr....dej vedet.

Vieročka...kde jsi????? Pálíš se na sluníščku???? 🙂
Cukotka...tak ako????
A všechny ostatní zdravím...brmbi...kde se touláš???

kajticko
27. apr 2010

ahojte kočky .-)) denis nazdárek počula som,že Ti chýbam 😀

ja som lenivá zapnúť aj ten počítač 😝 konečne mi je lepšie a od vtedy sa celé dní flákam 😉
nerada chodím k počítaču ,lebo sa mi tu zle sedí a všetko ma tlačí 🙂

superr tak ty to máš už za pár 😉 u nás je všetko ok rastieme a rastieme.

denis19
27. apr 2010

Ahoj Kajticko.......no konečne!!!!!!!!! Jako že jsi se ozvala.......a rostete hezky????? Nepošleš fotečku??????? A už víte co to máte?

kajticko
27. apr 2010

nevieme ešte 😠 rastieme všetko je ok.

už aby si to mala vonku ,že,??

romy01
27. apr 2010

Ahojte kočky,

Denis to vážne ? Ale ved pokracujes v liekoch, nie ? Nerozculilo ta nieco?
CO sa tyka mojich vysledkov tak v 26tt mi robili ten glukozovy test a bol sice v norme ale na hornej hranici. No podla sona v 30tt bol drobec vacsi o dva tyzdne. Tak ma dokina pre istotu poslala na podrobnejsi test s vacsim obsahom glukozy v 31 tt.
Tam sa to robi tak, ze zoberu krv z rsta na lašno, potom ti daju tu glukozu a beru krv po hodine a aj po dvoch hodinach a vytvoria krivku. Podla diabetologicky je prvy aj druhy odber OK v norme no ten treti mi vyletel podla nej tesne nad normu, co nie je problem ale skor bola mimo z toho ze to vobec vybehlo - lebo normalne mi mal vybehnut po jednej hodine a potom pomaly klesat. Vravela ze asi zamenili vzorku lebo ten vysledok sa neda vyhodnotit. Tak som to musela cele absolvovat nanovo, no vysledky sa zopakovali. Takze ona sa priklonila k zaveru ze je to pravdepodobne pozitivne - dala tam ale otaznik a vzala mi krv na nejaky dalsi test s krvnymi dostickami alebo cervenymi krvinkami - neviem presne a poslala ma do nemocky. Tam sa na to pozrel doktor Matušek a on to zase zhodnotil negativne. Vraj je to v norme a jednoducho sa mi neskor uvolnuje inzulin. Ale ze vsetky odbery su negativne tak nie je co spekulovat. Objednal ma na sono o tyzden aby sme odlsedovali že ako rastie drobec.

viera6
27. apr 2010

Ahojte dievčata,

romy..... tak aj ja som zvedavá na ten tvoj cukor sa nam ozvy!

Deniska.......tak zase hneva ten tlak a odtekle nohy chudatko naše.Už aby to bolo asi za nami 😉 Deniska neuživam slniečka od včera som na posteli s vyloženima nohami.V pondelok ked som išla rano na wc išla somna ružovo červena krv, tak som sa nejak prelakla a bolelo ma brucho potom som cez den nemala nič až večer ,ked som išla spat zas trošku .Dnes som išla radšej na kontrolu mala som výtok do hnedkasta,ale ked ma pozeral mala som ho už čisti.Neotvaram sa tak tiež nechapal z čoho to bolo mohlo to byt vraj aj zo stolice.No ked sa to zopakuje tak hned do nemocnice!!Takže len tak oddychujem.

viera6
27. apr 2010

romy.....tak je to teda v norme.Nekázali ti obmedziť sladke?

denis19
27. apr 2010

Ahoj holky...nejak se to na nás sype na ke konci tehuhu 🙂
Romy, pokud bude malý ok, tak bud v klidu, inzulín v tehuhu chová trochen jinak a stejne si v norme, ikdyž horní,ale na to jsou ty normy, no ne??????
Co se tlaku týče, nikdo mne a nic nenaštvalo, byla jsem hezky se sestrenkou na bezkofeinové kávičce a potom jsem si do lékárny šla dáti zmerit tlak a hele ho hošánka, vyskočil, i jsem si myslela, že bude vyšší, neboť skutečne hrozne otékám a na rukách už mi není videt ani hánky 🙂

Vierka....podobnou polohu léžícího strelce jsem navodila i já,lae kvuli nohám....hlavne,že jsi ok a neotvíráš se...no co prinejhorším tech pár týdnu už dobojujeme pod drobnohledem lékaru holky, co už, nejsme nijaké mladice 😀 😀 😀 😀

viera6
27. apr 2010

Deniska..........ja som tiež prišla k zaveru,že nejak nam to ide z kopca a lekársku pomoc budem vyhladovať častejšie.......
a inak čo porábaš?

mejja
27. apr 2010

ahojte baby, som tu nova a ak mozem chcela by som sa Vás opytat: dnes som bola na výbere vajičok a manzel dal spermie, ale mal tak zle vysledky, ze nam robia pre oplodnenie metodu icsi, na nete som sa docitala, ze pri tejto metode hrozi vyasie riziko, ze dieta bude mat nejake vady poculi ste niekto o takom niecom alebo ma niektorá z vás skusenosti s touto metódu?

figurka.m
27. apr 2010

ahojte kocky 🙂
Kajticko, ahoj, som rada, ze je ti uz lepsie a mozes si naplno uzivat tehuhu 😉

tak ja som dnes volala na genetiku, triple testy vysli OK, na amniocentezu idem 5.5. tak mi drzte palceky nech je vsetko ok, teraz ste asi drzali ked su triple v poriadku 😉 😉 😉

denis19
27. apr 2010

Ahoj figurka.....tak paráda...genetika ok, už jen počkat na amnio a jsi za vodou,jupíííííí 🙂 jak se jinak máš?

mejja.......metoda ICSI vzhledem k tomu,že je vyložene umelá, jako,že človek vybere tu nej spermii a píchne ji do vajíčka a tím obejde ten zbytek prirozeného aktu co u IVF je, tak ano je tu vetší riziko,ale bud v klidu, je stejné jako pri klasickém prirozeném milování......co ríkal muj gynekolog na rozikové poradne......nemej z ničeho obavu a teš se nadalší vývoj.......pokud by bylo neco špatne...tak príroda zasáhne dríve než se blastocysta dostane k Tobe, neboj.

Vierka...jinak jen ležím a sjíždím TV programy, nikde nic a tak i z času na čas sdrímnu 🙂 🙂 🙂 co Ty už je lépe?????
No a máš pravdu, už jedeme z kopce, já se jen modlím, aby tam v domečku karolínka ješte aspoň 6 týdnu vydržela 🙂

figurka.m
27. apr 2010

denis, no mas pravdu, konecne dobra sprava, tak myslim, ze uz to bude len dobre, inak sa mam OK, akurat dnes som bambuliatko zacitila prvy krat tak ,ze som si ista, ze je to ono 😀 takze super pocit

ale ty si nejak uzivas problamiky zdravotne, tak dufam, ze neskoncis v nemocke a vsetko sa upravi 😉

denis19
27. apr 2010

figurka......tak už pohyby, to je paráda, zrovinka včera jsem vzpomínala na to bublinkování v bríšku 😀 😀 jaké to bylo super, ted to jsou už kopanečky...no nevím jak skončím,ale nemockujsem si užila minulý týden kvuli tomu svému tlaku, tak verím, že se to nezopakuje a šťastlive dobojujeme doma......nechce se mi ani verit, že jsem už 32tt!!!!!!! ale jak se vidím v zrcadle, tak si nekdy myslím, že už musím být 38tt 😀 😀 😀

figurka.m
27. apr 2010

mas pravdu, ten cas neskutocne leti, co nevidiet budes drzat bambulku v naruci, hlavne sa opatruj a vsetko bude OK 😉

no, sama som bola prekvapena z pohybov, maleho som zacitila az v 20tt, naseho anjelika uz v 18tt, no a teraz v 17tt, bude to asi tym, ze uz to viem lepsie rozoznat, ale pocit je to nadherny 😀

derylka
27. apr 2010

ahojte babule... ked ste začínali s ivf.. myslím po schválení žiadosti.. tak pri sedení s lekárom vás aj vyšetroval alebo predpísal iba lieky... od kedy sa vlastne pichajú injekcie.. či záleží od toho aké?... ide mi o to.. že vo štvrtok máme ísť do centra.. ibaže to vyzerá tak že dovtedy aj mrcha príde.. aby sme sa tam netrepali "zbytočne".. vopred ďakujem. 😉

viera6
27. apr 2010

ahoj figurka........to je dobre,že maš výsledky ok akurát som na teba minule myslela,že si sa davno neukázala 😵 tak už aj pohyby super pocit 😉

Deniska....brucho už tak neboli,ale vytok je stale hnedkastý tak už tomu fakt nerozumiem.Ale už som polovičke vravela,že sa musím pre istotu pobaliť do nemocnice.Prave som čítala u tehuliek,že jedna porodila skor mala termin 28.5 a porodila včera.

denis19
27. apr 2010

derylka......zbytečne tam určite nepujdete a mne i vyšetral a brali i krev tuším....predepsal léky a bylo hotovo....ale je to už dýl a človek lehce na neco zapomene,ale tak nejak to ylo....

vierka...i já to tam četla 🙂 🙂 🙂 neboj my si bambulky necháme v príšku minimálne do začátku júna!!!!!! 🙂 hlavne,že nekrvácíš a výtoky jsou prý normálka už v tomto stádiu tehuhu...tak klid!!!!

sanris
27. apr 2010

ahojte dievčatká

denis....drž sa!! no vidíš mne by sa trochu toho tvojho tlaku zišlo môžeš mi trochu poslat 🙂

vierka....aj ty sa držkaj a nech tam malinká čo najdlhšie vydrží!!!

krivka .....ahoj tak ty si z PD? ja som z PE

figurka...gratulujem, aj ked ti vyšli dobré testy ideš na amnio?

ostatné pozdravujem

denis19
27. apr 2010

sanris.......dikas.....a co nového u Tebe?????? Mne manžel zača dopovat česnekem, tak snad to pomuže 😀 😀

sanris
27. apr 2010

no dúfajme, cesnak vyrovnáva tlak tak hádam to pomôže držím palce

no a ja ešte stále ee ale už nie tak strašne ako predtým, po každom jedle sa idem privítat s wc misou iba ma ponatahuje 😠
ale už aby bolo za tým už si to chcem len vychutnávat, ale je pravda že to letí človek sa ani nenazdá a ....

denis ako sa dostanem na toho dr Grochalu? vierka to niekde písala ale nenašla som to

dnes som sa pýtala sestričky na výsledky krvi, ale to mi ešte nebrali na tú amnio to že až v 15 tt takže asi budúci týžden, ale chcem určite navštívit aj dr Grochala

sanris
28. apr 2010

a na romy som zabudla tak jej tiež dežím palce,

vidím že dnes otvaram koník kde ste všetky? 😀

denis19
28. apr 2010

sanris...ranní ptáče dnes.......
Grochalu najdeš na http://www.femicare.org/ stačí mu napsat on se ozva...já pádím si dáti zmerit tlak!

figurka.m
28. apr 2010

ahojte
denis, cesnak je fajn, dufam, ze tlak bude OK 😎
sanris, triple testy su dost nespolahlive, s genetickou sme sa dohodli na amnio, aj ja budem pokojnejsia, ale tiez pojdem aj ku Grochalovi

romy, drzim palceky

denis19
28. apr 2010

figurka......tak už jen to vše absolvovat zdárne....muj tlak i dnes160/100, volalal sjem do nemocnice a tak mi zvýšili dávku léku a zítra opet merení a uvidí se!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre