Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

mirka7582
2. aug 2010

@kuspitka v pondelok som bola

mirka7582
2. aug 2010

@kuspitka takze tyzden

kuspitka
2. aug 2010

@mirka7582 moja este sa mohlo neskor zahniezdit pockaj....

mirka7582
2. aug 2010

@kuspitka ved gyndos povedl ze 10den si treba robit 🙂 a ze nenam stresovat

sobcek
2. aug 2010

Ahojte. Aj ja, aj ja mám dve babulky v brušku 😀 😀 😀 Teda len od včera, ale sú 🙂 Ja som taká nedočkavá, že by som testovala už predvčerom 😅 😅 😔

shawn7
2. aug 2010

Ahojte babulky. Som na začiatku, som vyplašená, ale snažím sa nevyplašiť budúceho otecka 🙂 U nás sú problémom spermie. Realitu som zistila minulý október. Skúšali sme Profertil, zlepšenie bolo, no iba čiastočne. Mohli by sme skúšať ešte roky, no ja som realista, chcela som vedieť, aká je šanca. Prvá konzultácia prebehla, výsledkom bol termín sa SIS. Keď som išla na zákrok, vyraz sestričky bol taký divný. Pomyslela som si, že to všetci berú tak tragicky , no o dve hodiny mi bolo jasné prečo sa tak tvarila. Papier na poistovnu sme podali, cakame na schvalenie. A ja citam o samych hormonoch, co mi budu pichat do tela, o ihlach ktorými vyberu vajicka a znovu ich vlozia. Moja predstavivost je megaloman a preto som vyplasena. A budem neskutocne vdacna za vase skusenosti, za nazor na Harbulaka z GF a na nazor na cele umele oplodnenie. Peknu noc.

sobcek
2. aug 2010

@shawn7 Dr. Harbulák mi robil aj prvú insemináciu a teraz aj odber vajíčok na IVF a následne aj ET a musím povedať, že je skutočne milý. Ako lekára ho nemám "prideleného", mám v GF Dr. Stenovú, tiež sme spokojní. Pýtať sa v tejto téme na náš názor na IVF je asi dosť zbytočné. Samozrejme, každá sme si prešli pichaním hormónov aj tými ihlami v bruchu /vraj je len jedna 😝 /. A určite sme si každá prešla aj viacerými sklamaniami a IVF je pre nás úplne posledná šanca, takže aj napriek všetkému k nej vzhliadame paradoxne ako k svätému obrázku. Odber sa robí v krátkodobej anestéze, takže nebudeš nič cítiť. samozrejme, po zákroku tam bolesť je, ale nič strašné. ET tiež nie je dvakrát najpríjemnejšia vec, ale dostaneš diazepan na oblbenie a čípok na uvoľnenie hladkého svalstva, aby prechod cez krčok maternice bol čo najhladší. Čo sa týka pichania injekcií, to si na to zvykneš, je to nebolestivé, pichá sa do brucha, úplne ľahko to zvládneš sama. Trochu googlenia na nete a budeš ako profi sestra 😎 Pozerať sa na to tragicky alebo z toho robiť nejakú kovbojku určite nepomôže ani tebe, ani partnerovi. Na pichanie injekcií som sa tešila každého ráno. Najhoršie je čakanie. Prv čakanie na konzultáciu, čaknie na schválenie žiadosti, na termí pichania stimulky, na termin OPU, na termin ET, na tehu test...proste na všetko čakáš 😒

annamary27
3. aug 2010

@sobcek držím babulkám v brušku pästičky,aby sa tam poriadne zakusli a vydržali do konca 😉

mirka7582
3. aug 2010

@sobcek drzim aj ja palceky a pevne nervy 😀 tuj tuj tuj

sobcek
3. aug 2010

@annamary27 @mirka7582 Dakujem baby. Mirka, aj ja tebe drzim palceky. Kedy na krv?

mirka7582
3. aug 2010

@sobcek ahoj v pondelok 🙂

sobcek
3. aug 2010

@mirka7582 Až v pondelok? A po 10 dňoch netestuješ krv?

brmbolcek
4. aug 2010

pekny dnik , zdravim vsetky dlho som tu nebola , lebo stahujeme do domceka

@krivka5- uz aj ja poctivo hlasim, ze mame poskladanu postielku 🙂 🙂 🙂 vcera sa manzel zabaval s nou, tak som si ho pofotila popritom 🙂 🙂 🙂

........ 🙂 🙂 🙂 🙂 dnes som oficialne na materskej 😎 😎 😎

co je tu nove ? ako sa maju nase maminy ????

tecus
4. aug 2010

1. pokus budeme mat nabuduci mesiac, dr. Harbulak povedal ze nemal by byt problem. U nas mal problem manzel, nemasli mu anu jednu spermiu, hormonalne vysetrenie tiez nedopadlo dobre 😔 , budeme mat darcu spermie, mam zmiesane pocity, ale manzel je stym vyrovnany a to je dobre. 🙂 .

mirka7582
4. aug 2010

@sobcek nie na 14den 🙂
@brmbolcek gratulkujem 🙂)
@tecus to je super ze manzel to tak bere drzim palceky

tecus
4. aug 2010

@mirka7582 dakujem mirka 🙂 ty tiez cakas na umele?

mirka7582
4. aug 2010

@tecus ja uz cakam na vysledok v pondelok idem na krv ci sa to podarilo 🙂

krivka5
4. aug 2010

@brmbolcek jeej tak uz budete v krasnom domceku. super. a uz si aj na materskej, parada 🙂 ja idem zajtra na poradnu a uz ma tusim tiez vypise na matersku. 🙂 poriadne sa nam to krati. ak ti mam pravdu povedat, najradsej by som rodila uz v polovici septembra.maly uz bude dostatocne vyvinuty a mne sa zacina skola. aspon by som si nemusela odkladat skusky, aj ked obdobie tehotenstva je nadherne a prezivam to pravdepodobne naposledy 🙂
vsetkym snazilkam drzim palce, nech im ivf dopadne tak uspesne ako nam tehulkam 😉

mirka7582
4. aug 2010

🙂 @krivka5 dakujem budemeho potrebovat 🙂

tecus
4. aug 2010

@mirka7582 a bola si prvy krat?? Tak ti drzim palce, dufam ze sa Vam to podarilo 🙂))))

mirka7582
4. aug 2010

@tecus ano prveee 😀

denis19
4. aug 2010

Zdar a sílu preji všem jak se vede @krivka5 a @brmbolcek?????? co nového devčata? 😲

krivka5
4. aug 2010

@denis19 ahojky mamina 🙂 no ja som v pohodicke.pomaly uz kupujeme vybavicku 🙂 postielka a prebalovaci pultik su uz na svojom mieste 🙂 ako sa ma karolinka?

mirka7582
4. aug 2010

@denis19 mno ja som cakatelk na krv a potvrdeniu tehu 😀

diva1902
4. aug 2010

Ahojte mamičky a čoskoro mamičky, mala by som milion otazok, čo sa týka výbavičky, mám z toho všetkého hlavu ako balón, neviem čo by som určite mala kúpiť bez čoho sa nezaobídem a naopak, čo je zase zbytočné. Keď čítam tie zoznamy, tak mi z toho nevychádza nič iné, len že by sa nám patrilo postaviť domček, aby sme sa s tým všetkým niekam spratali.
@denis19 ty si už skúsená maminka, prosím ťa, mám si kupovať už teraz napr. odsávačku, sterilizátor atď. .........., ale mi to stačí až po pôrode?
Ak by ste niektorá mala čas, nemáte nejaký normálny zoznam aspoň so základnou výbavou, pomóóóc.

mmmonca
4. aug 2010

Moze mi niekto vysvetlit co vsetko treba podstupit? A hlavne kolko to vsetko trva od zaciatku? Zijem v zahranici, a tu to vsetko dlho trva. Este ma posielaju na laparoskopiu. Vsade musim cakat na terminy. Takze nemam na vyber.
Rozmyslam nad IVF aj na Slovensku, kedze lekarka mi povedala ze to je posledna sanca. Ale kedze som zamestnana v UK nemozem si dovolit dlho byt mimo. Ine to je zit na Slovensku a chodit na vysetrenia.

bbtina
4. aug 2010

@mmmonca ak chceš ísť na IVF aj tu musíš ísť na laparku a myslím, že celý postup a príprava na IVF by Ti zabrali 2-3 mesiace, takže radšej počkaj na termíny v UK, keď tam pracuješ a žiješ, nuž je to na Tebe

mmmonca
4. aug 2010

Dakujem za info. Tej lap. sa najviac bojim. Bola som uz 2-krat, naposledy pred 5 r. Nie velmi dobre som to znasala. Tak neostava mi nic ine len cakat ne termin.

shawn7
4. aug 2010

@sobcek Ahoj sobcek, dakujem za vycerpavajucu odpoved. Pomohla mi, zacinam mat predstavu co ma caka 😅 Prajem ti, aby sa aspon jedna z tvojich babuliek zahniezdila 🙂

guginenka
4. aug 2010

ahojte baby, chcela by som sa spytat, je potrebne ist po ivf - neuspesnom gynekologovi na prehliadku?
dakujem za odpovede.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre