Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

majda27
6. okt 2010

@denis19 Tú genetiku nam nakázali si spraviť ešte keď sme boli v CAR Piešťany, nakoľko to končí tak sme prešli do Heliosu. aspoň budeme vedieť či nie sme nosičmi niečoho čo môže mať za následok to že nemôžem otehotnieť,a budú tam aj zistovať manželove chromozómy a pod. Ked by sme vedeli, že CAR v pieštanoch bude končiť tak od leta by sme boli už v Heliose. My sme sa na tú žiadosť pýtali a bolo nám povedané, že až pri daľsej návšteve to budeme podpisovať. Veď už sme mali aj vyšetrenie. A to som sa tešila, že by sme to do vianoc mohli stihnút, ale ako tak vidim tak to tak skoro nebude.

denis19
6. okt 2010

@majda27 no pokud by to šlo jak po drátkách, tak to mužeš do vánoc stihnout,ale to by bylo štestí jako vyšité...v novém roku do útoku , jak se ríká u nás...proč to v PN končí????

deni73
6. okt 2010

Ahojte, ja momentálne stimulujem Puregonom 600, pichám si 225 IU. Stalo sa aj Vám, že v ampulke bolo viac jednotiek? Najprv som si myslela, že mám zlé pero, ale aj pri 3.ampulke tam ostalo viac...

figurka.m
6. okt 2010

@cukotka ty betarka jedna, si sa nejak poponahlala 😀 srdecne gratulujem a prajem hoooodne zdravicka 🙂

denis, vierka tak tie vase princeznicky pekne spinkaju, uz ste si ich dobre vypiplali 😀 😀 😀
@majaja75 no to bude kus baby 😀 ale nas maly je tiez riadny chlap, tak dufam ,ze to bude OK

tak ja idem zajtra rano na pasy a k dokimu a s najvacsou pravdepodobnostou ostanem na vyvolavacku, tvorena som na 3 prsty, placenta je uz prezreta, aj ked zatial este funguje, plodovky je uz tiez pomenej, no a kedze sa malemu lenivcovi nejak nechce, tak mu bude treba pomoct, tak nam drzte palceky zajtra 😉

cukotka
6. okt 2010

@figurka.m ja som sa neponáhľala, to skôr moja dcéra, ale teším sa z nej. Takže tento týždeň už bude aj malinká figurka na svete 🙂

annamary27
6. okt 2010

@deni73 ahoj,v ampulke je viac,to mi vysvetlila sestrička,že je tam viac pre prípad,keby sa to stlačilo omylom ešte pred aplikáciou a vytieklo by to,takže ja som to vždy využila do konca a ked mi neostala celá dávka,tak zvyšok som si pichla z tej novej ampulky.

diva1902
6. okt 2010

@denis19 vďaka za odpoveď, to je jasné, že tých pár EUR za ten pokoj stojí, len som chcela vedieť, či sa dá na to spoľahnúť, určite budem aj tak stále čumieť do postieľky a malého kontrolovať 😀 idem ho už aj objednať.

majaja75
6. okt 2010

@figurka.m tak Ti budeme držať palce a nech je to rýchle a hlavne nech ste v poriadku a zdravý obaja. Potom nezabudni čakáme na info...

majda27
6. okt 2010

@denis19
Car v PN končí, preto lebo dostali výpoveď s podnájmu. A navyše nemali ani zmluvy s poisťovnami len s uionom. A to teraz v blave otvarali nove CAR. Bol tam velmi dobry personal, a dr. Vodička sa nam na 1 konzultácii venoval cca 2,5 hodiny, len nam a nikomu inemu.
Snad to stihneme do konca roka.

denis19
6. okt 2010

@cukotka a ako sa máte? nic nepíšeš, nic neríkáš???? 🙂 a co kajtičko????
@figurka.m to víš, tvrdeá výchova a holky jsou jako med 🙂 🙂 tak to vidíš na vyvolání? no už by bylo i na čase a co jméno? už je rozhodnuto? 🙂

denis19
6. okt 2010

@diva1902 no to budš stále čumákovat do postýlky to si piš ajá do nedávna spala i pri lampičce, ted už ne, ted jsem už odolnejší 🙂 a monitor doporučuji aspoň na tech pár hodinek klidného spaní 🙂
@majda27 musíš verit, že stihneš a potom to fakt stihneš, chceš mít pošetí v roku 2010? aby to byl andílek, co???

majda27
7. okt 2010

Je to pre nás, dosť ťažké keď sa nám každý pýta na bábetko, a preto by sme ho asi tak moc chceli. Snáď sa nám to podarí.

adrika610
7. okt 2010

baby povedz te mi dokedy mam este cakat chodim do heliosu Martin a 14.9.som bola dat ziadost do poistovne kolko to trva ked sa mi ozvu a to chodi aj nejaky papier domou chcela by som to stihnut este tento rok

adrika610
7. okt 2010

@majda27 neboj sa podari sa to treba myslet pozitivne a v Martine su moc dobri ludia oni ti urcite pomozu k vytuzenemu babetku a aky mate problem ak smiem vediet

denkap
7. okt 2010

@adrika610 zvacsa do mesiaca sa ozvu telefonicky, ze je ziadost schvalena a rovno dohodnu termin na pohovor, mozno buduci tyzden by si mohla vediet, na com si 🙂

adrika610
7. okt 2010

@denkap dakujem ti za odpoved a prosim ta stihnu mi to spravit este tento rok

denkap
7. okt 2010

@adrika610 neviem ako to tam funguje cez vianocne sviatky. Nam volali zhruba o mesiac od podania ziadosti, ze ziadost je schvalena, objednali nas o cca dva tyzdne na pohovor. V den pohovoru som bola 20 den cyklu, cim som o styri dni presvihla termin uzivania provery (teda ak budes mat dlhy protokol), tak sme zacinali az o dalsi mesiac...

cukotka
7. okt 2010

@denis19 ... My s Nelou sa mame fajn, sme v nemocnici. Malinká dnes konečne začala jesť 🙂 ja som sem už písala, aj som Vas informovala, že môj pôrod trval len pol hodinky, ale nejako sa tu tá správa neobjavila. Inak kedy sa chystáš do toho Jura? Určite sa musíme stretnúť. Dievčatá všetky Vás pozdravujem 🙂

denis19
7. okt 2010

@cukotka chystám se kolem 20/10 snad už budete holky naše doma......kdy vás pustí a jaký byl teda porod a tak...čimi to rekneš potom osobne, jak chceš...moooc vás holky zdravím a teším se!!!!!

majaja75
7. okt 2010

@cukotka tak to ti závidím, to si mala super pôrod......som zvedavá koľko sa budem trápiť ja, dúfam, že nie 19 hod ako pri staršej dcére 😠 . Držte sa dievčatá a keď prídeš domov a budeš mať čas tak sa ozvi

denis19
8. okt 2010

@majaja75 neboj dobre dopadneš, žádné trápení nebude, to by ti vesmír neudelal 🙂

krivka5
8. okt 2010

@denis19 ahojky 🙂 no ja som v jednom kole. kojim, odstrekujem,dokrmujem,prebalujem a teraz mi este zacina skola 🙂 a este k nam stale chodia navstevy ,tak ani na konika mi moc casu neostava ☹ ale sme zdravy a maly ma dnes dva tyzdne a vazi uz 3300g 🙂 a ako sa ma Karolinka?

krivka5
8. okt 2010

@cukotka gratulujem k dcerke 🙂 nech ste zdravucke a nech ma maminka vela mliecka 🙂

krivka5
8. okt 2010

@viera6 dakujem 🙂 sme stastny ze ho mame. je strasne dobrucky,papka kazde tri hodiny tak v pohode. mam malo mliecka tak ho aj dokrmujem nutrilonom,tak nam krasne pribera 🙂 🙂 🙂 Sarinka poslucha?

denis19
8. okt 2010

@krivka5 no tak to je super krivka...je mi jasné, že jsi v jednom kole, ale sama víš, že se to i otočí a bude i čas na koníka, začátky jsou takové a co papá za nutrilon?

krivka5
8. okt 2010

@denis19 nutrilon mliecko pre novorodencov. ale to len trosku na dokrmenie,bo ja mam tak 50ml v cici a on spapa tak 90ml.ale je zlaty a velmi dobry,rad sa kupa a najradsej sa prebaluje a vetra si ritusku a vozi v auticku. idem pridat dalsie fotky do albumu 🙂

denis19
8. okt 2010

@krivka5 no tak to máš odmenu za to vše!!!! jdu mrknout album a preji dobrou noc, my uložili naše slečinku do postýlky a už usíná....

brmbolcek
9. okt 2010

pekne ranecko dievcatka poslala som vam slubene IP - albumik- dalsie doplnim ked bude viac casu 😉 😉 😉

@viera6
@krivka5
@cukotka
@kajticko
@romy01
@dana10
@majaja75
@figurka.m
@kuspitka

zelame peknu sobotienku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denis19
9. okt 2010

@brmbolcek máš krásné miminko!!!!!! ja úžasná a asi na tatínka a jsem ráda, že jsem te konečne spoznala, aspoň foto mostem 🙂 Myslelajsem si ,že jsi ostrihaná na ježka v mé mysli 😀

brmbolcek
10. okt 2010

@denis19- moc moc dakuje za uznanie a mas svatu pravdu je to cely tatinek 😀 😀 😀 po mne ma iba pohlavie 😀 😀 😀 . A ten uces hm... nad nim uz roky rozmyslam aby som sa dala ostrihat na vrabciaka 😀 😀 😀 ale akosi sa nemozem k tomu odhodlat 😉 😉 😉

..... zdravime Karolinku a posielame jej nedelny boztek 😉 😉 😉

ostatne kocky zdravim a zelam peknu nedelienku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre