Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

sobcek
30. nov 2009

romy áno ten. ja si na to absolutne nespominam, ale doktor vravel, ze uz mi to robil, ale to by som si isto pamatala. A preto mam teraz cakat na menstru a po nej sa objednat na ten rontgen. Vraj to da do dokumentacie k schvaleniu. Uz davnejsie vravel, ze pri endometrioze potrebujem mat absolvovane niektore vysetrenia, aby bolo jasne, ze IVF je potrebne a aby sa v centre nerozhodli pre inseminaciu, popripade aby nezabijali cas vlastnymi vysetreniami. Asi nie kezda pacientka s endo je automaticky neplodna. my sme mali zabsolvovat 2 laparky a sest mesacnu liecbu Dipherelinom a potom sa nejaky cas snazit. No a v piatok usudil, ze je cas, ale este tam potrebuje toto. Ale nahodou nevies, aky stary, popripade cerstvy ma byt spermiogram? Mojho stareho tam chcel poslat uz v piatok.. Bez pripravy. nebolo by to skreslene? Alebo to chcel len pre svoju potrebu? Lebo ked mame cakat este mesiac za ziadostou, potom stimulacia a az potom by bol na rade on, tak je to asi zbytocne, robit nu vysetrenia uz teraz, nie? Ked zistil, ze v labaku uz nikto nie je, bolo 15.00, tak mu vravel, ze si ho objedna a dva dni pred odberom "sa s nim nema hrat" 😀

sobcek
30. nov 2009

denis jeeej, tak to uz budes riadna clenka aj s clenskym preukazom... 😀 😀 😀

martinkasman
30. nov 2009

romy dakujem, no neviem ale hned na začiatku KET som nemala pocit ze sa to chyti. V Heliose chceli aby sme hned dali dalšiu ziadost, ale s manzelom sme sa dohodli ze chceme pol roka počkat a trosku nabrat sily. Aj na mm a hlavne pre mna je to dost psych. i fyz. zataž. O 5 mes. dame ziadost a potom po schvaleni sa do toho dame. Inak dnes mi môj gyn. povedal ze v MT otvorili aj ISCAR . Viete okrem ludi aký je rozdiel v praci ISCAR a Helios..

denis19
30. nov 2009

já jen slyšela , že iscarnemá takový personál, ikdyž heliku se asi málokdo vyrovná....

romy01
30. nov 2009

martinka, neviem ako to bude s tym iscare, no je to priamo v nemocnici a zrejme tam aj budu lekari co robia v nemocke. Ja som tam bola na laparke pred pol rokom a musim povedat ze lekari aj sestry na mna urobili dobry dojem no to nemocnicne prostredie mi dobre nerobilo. Do dvoch hodin od prijatia som dostala teploty, izba bola strasne studena a sestru som videla asi tri krat za cely pobyt. Neviem ze ci tam na to Iscare vyclenia nejake priestory alebo to budu riesit normalne v ordinaciach s ostatnymi pacientkami, ale ak ano tak to by mi fest vadilo, keby ma bysetrovali hned po pacientke co ma rakovinu a podobne, Sice fakt nemozem na lekarov povedat krive slovo - boli fajn ale nemocnici sa budem uz navzdy vyhybat na míle.

sobcek, mojmu mm brali spg na zaciatku ked sme tam prisli a ziadost na IVF sme si davali az po roku a nepotreboval novy spg.kvoli ziadosti. Ten mu robili nanovo az tesne pred OPU ked uz som stimulovala, aby sa vedeli rozhodnut ci dame klasicke IVF alebo metodu ISCI, No znovu opakujem, do centra nepotrebujes absolutne ziadne vysetrenia, Oni si to aj tak urobia nanovo, zbytocne stracas cas a peniaze. Pokial mas diagnozu kvoli ktorej sa ti nedari otehotniet, nie je nutne skumat dalsie diagnozy. Ja som mala napr zvysene hladiny hormonov, ale vraj by o malo stacit aj na normalne pocatie alebo na IUI, no ked sa nepodarilo po dva a pol roku tak sme davali ziadost na IVF a nikto odo mna nechcel vediet ci su vajcovody priechodne alebo nie, proste to bolo jedno.

martinkasman
30. nov 2009

ISCARE v MT otvoril a založil predosly riaditel heliku Doc. MUDr. Stanislav Tomáš, PhD. Len Helios ma cetrum zakl. v Sydney ale chcela som vediet či je rozdiel aj v nejakých pracovných postupoch, metodach...

Aj mne je z toho všetko nanič, uz po tolkych trapeniach a utrpeniach som si myslela ze by to uz mohlo vyjst...
a predsa ....

martinkasman
30. nov 2009

romy - no neviem či to bolo čo mi lekár spomýnal, ale on hovoril ze ho otvorili len pred tyždnom a ty hovorís ze si tam bola pred polrokom.

sobcek
30. nov 2009

romy moj doktor tvrdi, ze spolupracuje s doktorom Harbulakom s Gyn-Fiv a vraj zariadi vsetko za nas. ja uz teraz neviem. Chcem ist do Gyn-Fivu, ale zase nie poza jeho chrbat, pretoze sa o mna bude musiet niekto tych 9 mesiacov starat a ked sme sa ho pytali, ci tam mame ist a blizsie sa dohodnut s personalom Gyn-Fivu, tak nam striktne povedal, ze vsetkko pojde cez neho...Takze ked tam pojdem sama, tak musim zmenit dokiho. A vraj on do Gyn-Fivu posiela pacientky len s potrebnymi vysetreniami a nie s celou kartou, lebo oni to tam takto chcu, aby sa neprehrabovali v spisoch...Je mi jasne, ze ma z toho dohodenia pacienta pre konkretne centrum nieco, co mi je v podstate jedno, hlavne ked to pojde podla mojich predstav. On to vraj vvytelefonuje a po schvaleni ziadosti nas priamo u toho doktora objedna, pretoze ma snim najlepsie skusenosti, co sa tyka pristupu a vraj to unho ide ako na beziacom pase. Nechame sa prekvapit a zatial budeme trpiet vsetky metody doktora mengeleho... 😒

afrika
30. nov 2009

martinkasman ten doktor je fakt vynikajúci - Stanislav Tomáš. mám naňho len tie najlepšie spomienky.
a mrzí ma to.
čísielko som zvedavá na výsledky krvy
sobcek daj si červené víno, horúcu vaňu a sexík na mršku

romy01
30. nov 2009

martinka ale ja som bola v normalnej nemocke nie v iscare

sobcek
30. nov 2009

afrika to znie dobre bez ohladu na vysledok... 😀 😀 😀

martinkasman
30. nov 2009

zatial neuvazujem o zmene centra, len zistujem info v postupe oboch centier.

afrika
30. nov 2009

sobcek ja som to tak urobila pred stimulkou keď mi meškala a div sa svete - pomohlo a ešte to bolo aj príjemné 😀

denis19
30. nov 2009

martinkasman
iscar má také dlouhý a krátký protokol, jen PK nedelá tak často jako Helios, já osobne bych tam nešla, neboť si myslím, že to co udelali, jako pobočku v MT, není krok pro pacinty,ale jen jejich vypočítavost!!!!
jinak je asi jedno kam človek chodí, zkus prostudovat jejich stránku.

a sobcek

z tvého doktora a jeho postupu mám všelijaké ocity ,jen ne dobré,ale to te nechci vubec znervozňovat.....

romy01
30. nov 2009

sobcek zrejme to tak chce to centrum, nepoznam to , u nas je to inak, ale co narobis, kazdy ma ine metody, treba im asi len doverovat

sobcek
30. nov 2009

romy, denis - no aj ja som z neho nemala najlepsie pocity, ale ked to chce urobit takto, tak nech, ale nech to uz niekto urobi...V podstate je nam jedno, kto vsetko sa na nas nabali, hlavne nech mame pozadovany vysledok. Zialbohu, na Lóvensku je to asi tak...Zacitil korist a este si chce zapisat nejake body pre poistovnu takto pred Vianocami... 🤐

dahra
30. nov 2009

Ahojte,
Sobcek,
citam, ze ty mas endo. Mne tiez diagnostikovali endo zaciatkom roka a hned som sla do centra. Naordinovali mi liecbu Lucrinom, to je ako Diphereline, na vyvolanie menopauzy. V centre mi povedali, aby som na liecbu nesla, hned mi urobili hormonalny profil, manzelovi spg a zistilo sa, ze ma 100% teratozoospermie. Tak som videla, ze prirodzene sa nepodari a po dvoch mesiacoch v centre sme boli stale na tom istom bode a vravela som si, ze este ani ziadost na IVF sme nevypisovali, tak som sa rozhodla pre injekcie. Bala som sa, ze sa endo zasa preberie. Vybrala som ich 5 - kazdy mesiac jednu, medzicasom sme vypisovali ziadost, cakali na schvalenie. Teraz som sa dopracovala ku IVF. Som rada, ze som bola na liecbe, lebo endo aspon nerastla a zachranila som cas - s endo sa hra vacsinou o cas. Hned, ked mi nabehol cyklus, sla som na IVF.
Pri idealnom stave by som stimulovala uz v auguste - rovno z liecby, len moja poistovna ma poradovnik, tak to nakoniec nevydalo. Keby som stimulovala v auguste, tak by som si pichala len jeden druh injekcii, lebo druhy mi uz par mesiacov koloval v krvi.
Drzim palce, nech sa dari!

sobcek
30. nov 2009

dahra ja som mala IV. stupeň a strasne bolesti, tak preto som sla na laparo, tam ju zistili a hned aj co to vybrali a hned po operacii liecba bez toho, aby mi dali na vyber.. A v aprili dalsia laparo, kde vybrali tie zvysky. A potom dlho dlho nic az teraz, ked som na dokiho pritlacila. Doteraz to boli len sluby o IVF...A to mi v septembri povedal, ze najskkor akko v juni buduceho roka to nepojde. A zrazu to ide..Neviem sa v nom vyznat. A tak mi bezi cas aj peniaze dole vodou... Uvidime, co bude po rontgene a keby to s nim nevyzeralo dobre, tak ho zmenim bez ohladu na to s kym vsetkym z centra spolupracuje.. 😒

dahra
30. nov 2009

Sobcek,
ja mam tiez IV. stupen, ale bez bolesti, len som prisla o vajecnik. 😒 A este k tomu manzelove spermie. Doktor v nemocke, co ma operoval, mi kazal hned snazit sa, druhy mi dal lieky. Sama som sa rozhodla pre centrum a tam to slo, ako som opisala.
V Heliose maju limity, takze sme uz v marci vedeli, ze moja poistovna tam ma limit 40 na rok a uz vtedy bolo 21 precerpanych.

Kde ti nasli endometriozu? Takze si bola na diphaci pol roka? To si ako moja sestra.
Mas pravdu, ze nie vsetky zeny s endo su neplodne. V uspesnych tehulkach s endo su tie, ktore ci uz prirodzene alebo cez IVF otehotneli. manzel je ok?

sobcek
30. nov 2009

dahra no to je presne o tom pristupe lekara. Zial, ja mam tohto, s ktorym som bola velmi spokojna, pretoze vsetci sa na mna vykaslali z toho dovodu, ze v decembri 2007 som mala mimomaternicove tehotenstvo,kde mi zobrali vajickovod a v marci som prisla s nevysvetlitelnymi bolestami, tak to brali tak, ze este nie som zzita s tym, co bolo. A tak som presla cez CT, kolonoskopiu, isty cas ma pozorovali aj na hamatologii, chirurgii, u urologa som bola asi dva mesiace a napchvala som sa liekmi a aj moj stary, pretoze vraj je to nejaka bakteria a ked nic nenasli, tak mi dali listocek na psychiatriu, vraj som si vsugerovala bolesti po traumatickej udalosti. Moja obvodna ten listok roztrhala, zmenila som gynekologa (v sukromnom Ruzinovskom centre) a nasla som si obycajneho miestneho, ale ten zial ochorel, tak si ma bez zmluvy "osvojil" tento a uz to malo rychly spad. Laparka, liecba, a znova laparka. Len teraz neviem, preco ma takyto postoj. Asi je vsetko o peniazoch. Kedze sa nam v 2007 podarilo otehotniet, aj ked zial takym sposobom, ale podarilo, tak predpokladam, ze sme obaja v poriadku, len problem je technicky ň v priechodnosti. ja neviem, aky problem by som mala ocakavat pocas stimulacie, popripade predpripravy na IVF, nemyslim si, ze mame iny problem ako je ta spominana nepriechodnost a absencia jedneho vajickovodu. Dokonca aj v piatok som mala pekne folikuly a mam aj tu "vyhodu", ze mam obidva funkcne vajecniky.. Ja mam chcemicku poistovnu, ale vymenila som ju za najvacsiu statnu, ale ta bude platna az od januara, tak dufam, ze sa zmestim do poradovnika.

dahra
30. nov 2009

Teda Sobcek,
tiez si toho preskakala a posuvali ta od doktora k doktorvi. Vraj na psychiatriu 😠. Hoci som toto nezazila na vlastnej kozi, mnohe baby pisu, ze im doktori neverili a tiez im odporucali konzultacie u psychologa kvoli precitlivelosti. Lebo endo nevidno volnym okom a myslim, ze bolavie loziska su prave tie malicke. Mna cysta nebolela a mala 8cm.
Inak toto ber len s rezervou, ale ked pises o mimomaternicovom - minule k nam prisla jedna, co jej v centre povedali, ze normalne otehotnie s endo iba jedne z 1000 zien !!! a aj ked, ta vraj vacsinou ide o mimomaternicove.
Neviem, ale toto zavana peniazmi, lebo normalne otehotnie cca kazda tretia s endo a tie, co inak nemozu, tak pomocou asistovanej reprodukcie, ale jedna z tisic, pfff. Aj u nas v teme Endometrioza 2 su momentalne 3 tehulky a vsetky otehotneli prirodzene.

denis19
30. nov 2009

Ahoj holky!
mám za sebou odpolední procházku a už mám doma new tehul pás,jako paráda.
holky, netrapte se už s endo, ikdyž to je asi nepríjemné a soustredte se na IVF 😀 😀
nedovedu si ani predstavit, co to musí být!!!!!smekám pred váma!!!!

wodanka
30. nov 2009

ahojte babule 🙂
dahra som rada, ze Ti to vyslo.. 😉 chvilu sme sa spolu stretali v teme endo

sobcek, ten postup Tvojho lekara je nejaky zvlastny.. ja by som tak ako pisali holky, skusila aspon zavolat do toho centra a popytat sa ako to bezi..a potom uvidis, ci su vobec vsetky tie vysetrenia, ktore vam chce robit potrebne alebo si centrum bude aj tak robit svoje

cisielko, tak nech folikuly len pekne rastu 🙂 myslim na teba aj kati a pevne verim ze vam to vyde.. a ja Vas aj s figurkou budeme uspesne v januari nasledovat..

denis19
30. nov 2009

wodanka,
dnes jde z tebe radost. co jsi zažila???

wodanka
30. nov 2009

ahoj denis.. "krasny" den v praci a este som prezila dalsiu spravu o tehotenstve od mojej byvalej kolegyne 🙂 co ma nezabije to ma posilni.. 😀

denis19
30. nov 2009

vidíš, težko na cvičišti lehko na bojišti 😀
já brouzdám net a hledám kočárek a stále nic

figurka.m
30. nov 2009

ahojte kocky, pozdravujem vsetky 😀
Wodanka tak to zaciname ozaj pekne spolu, mozno sa stretneme pri odbere 😀 😀 😀
martinkasman, je mi luto ,ze to nevyslo, prajem hodne sil
Cisielko tak sa foliky rozbehli, to je super 😉
Sobcek, ahoj, ja by som ti radila na nic necakat a bezat do centra, sama mam endosku, na prve dieta som cakala 7 rokova az po zmene lekara, ktory mi spravil laparo, nasadil liecbu-prechod sa nam podaril syn a to len planovanym stykom a ked sme chceli druhe to iste, laparo, liecba, planovany styk, a potom IUI a tretie aj vyslo, zial zle to dopadlo, potom zase snazenie a cakanie a cakanie a zrazu mam 37 rokov a mm 43, tak naozaj necakaj 😉

miminap
30. nov 2009

ahojte. tak som tu. brusko ma pobolieva, tak lezim. som aj nejaka spava 😔 no,pre tie, co si tu suskaju o ISCARE v Martine. ja som dnes bola na OPU prave tam. chodim k doc. Tomasovi uz tri roky, zacala som chodt dopobocky iscare v ruzoberku, ale tam bola len kancelaria. zakroky sa roboli v Blave a hoci mi prve IVF vykonali tam, mozem s dnesnou skusenostou povedat, ze to odflakli a ze ti lekari to tam beru ako velkovyrobnu. preto sme sa minulu jar (v zime neuspesne IVFa na jar laparka kvoli cyste) s Doc. dohodli, ze pockam, kym on vybuduje pobocku v martine a zakrok mi urobi on osobne a poviem vam, ten clovek je anjel a to bez prehanania. a fakt je ten, ze dnes mi z jedineho vajecnika, ktory bol uz tri krat operovany a jeden krat na nom bola robena plastika vystimuloval a dnes odobral 7 VAJICOK 🙂 🙂 🙂
tak odporucam vsetkym. je to sice v nemocnici, ale prebudovany trakt a strasne zlaty personal. odporucam.uprimne.

cisielko
30. nov 2009

Denis..tak ty už doma tehu pás..som sa asi aj pýtala, načo je to dobré?

Wodanka..veru, pôjdete pken za nami aj s Figurkou aj Kajtičko, proste všetky a všetko dobre dopadne, už len vydržať to čakanie 😀

Agrika..ty ideš zajtra na OPU, dobre si pamätám však???držím silno všetky palce 🙂

Sobček..no ja neviem ale čo ja viem, tak všetky vyšetrenia ti urobia v centre..no ale keď to doki tvrdí, žeje to ok, tak hádam netrepe 😉

Martinka..držím ti palce aby ďaľšie IVF bolo to posledné 😉

cisielko
30. nov 2009

Zabudla som..volali z Helíku..všetko je ok, pokračujem ďalej tak ako do teraz a vo štvrtok ďaľšia kontrala 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre