Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cukotka
2. nov 2010

Ahojte dievčatá 🙂 tak mi už máme 3100 gramov a aj náušničky 🙂 a vy? Ako sa dnes máte?

denis19
2. nov 2010

@cukotka ahoj holky...tak to jste kočandy, máte foto? jdeme se najíst a hnedle jsem tu!

figurka.m
2. nov 2010

@denis19 no chcem aby sa naucil na dudlik prave koli tomu aby sa ukludnil a zaspinkal, alebo ked place , ked sme niekde mimo a tak, takto sa ukludnuje na cicke 😀
@krivka5 nas maly tiez len spinkal na cicke zo zaciatku len parkrat potahal a spal, ale postupne sa to zlepsovalo a tahal coraz viac, my sme sa tiez kojili aj hodinu, mala som pocit ,ze kojim 24 hodin denne, teraz je to uz lepsie,nastastie,zase mame opacny extrem, tak sa napapa az mu ide krkom 😀 nevie kedy ma dost 😎

denis19
2. nov 2010

@figurka.m no tak vidím, že je stále co rešit..bud papá nebo nepapá...my dnes byli na kontrole na neurologii..no karolínka je minimálne hypotonická a paní dr ji dala ješte tech šest týdnu, jinak rehabilitace....neotáčí se nám totoiž 😲

cukotka
2. nov 2010

@denis19 prečo chodíte na neurológiu? A čo to znamená, že je Karolínka hypotonická?

denis19
2. nov 2010

@cukotka jako nedonošené díte je sledována všemi ambulancemi a ted jsme meli kontrolu na pul roku, v zásade je normální a pohodička, jen to otáčení,ale to je nekdy i u donošených detí probém, proste byla malinká a snažila se dobehnout váhu a výšku a ted musí dobehnout i motoriku,ale jen otáčení, jinak delá vše....a hypotonická znamená krečovitá, jako že má nožičky a ručičky stále v malé kreči, jako pestičky ,že má a to b y už nemela mít....

cukotka
2. nov 2010

@denis19, aha tak to my sme zatiaľ neabsolvovali nič iné, ako normálne donosené deti. Ten môj čertík už otáča hlavičku keď je na brušku, a už ani moc nezoviera pästičky. Takže to by som asi mohla byť celkom rada.

denis19
3. nov 2010

@cukotka jojo bud ráda,hlavne tem pestičkám...to je výborné....ony tyto malinké deti jsu strašne akční a potom najednou se seknou atrochu stojí,ale to je normální, neboť na začátku života museli hodne nabírat na váze a výšce a potom jim na nic jiného nezustal čas 🙂

krivka5
3. nov 2010

@denis19 dakujem za povzbudenie, uz som si nahovarala ze som krkavcia mama ked mu nedavam len materske mliecko 🙂 inac sa mame fajn ,len tie vyrazticky na lickach a telicku nas trapia a cez den uz moc nespava,len na rukach by sa nosil 😠 ale v noci spinka pekne,budi sa len dva krat. teraz zacal volako menej papat tak je hladny kazde dve hodky,asi sa mu scvrkol zaludok ci co 😒 ale je krasny a mame z neho vsetci velku radost 🙂
ako sa ma Karolinka? a chcem sa opytat,kedy si po porode dostala prvy menzes? ja teraz a dost silny.pri prvom synovi som dostala az po pol roku,zvlastne 😒

krivka5
3. nov 2010

@figurka.m tak to v dobrom zavidim vsetkym co im deticky tak cicaju,nas maly sa jeduje ked ho uz prikladam tak sa obavam ze coskoro ho to prestane bavit uplne 😒 a nejak moc mi tecu prsia,je to normalne? tie vlozky do podprdy menim 3x za den co sa daju zmykat! 😒

strelicia
3. nov 2010

ahojte, prosim poradte mi. ak idem na IVF, tak nepotrebujem podstupit najskor laparoskopiu, vsak? ta sa robi iba pred IUI, ale na IVF nema vyznam. nemylim sa?

denis19
3. nov 2010

@krivka5 dostala jsemho hned po šestonedelí a normální provoz a konečne i pravidelne 😀 Karolínka pohodička, jen stávkuje s denním spaním,ale jinak normoš. i my meli období kdy méne jedla,asi je to normální...jen se nám nechce otáčet holka jedna!!!

denis19
3. nov 2010

@strelicia nemá význam....si myslím já......tam je to úplne jedno 😕

denis19
3. nov 2010

@krivka5 pokud ale dáváš UM nemela by jsi mu dávat časteji jako každé tri hodiny.....

krivka5
3. nov 2010

@denis19 Karolinka je sikulka a urcite sa coskoro otacat bude 🙂

denis19
4. nov 2010

@krivka5 verím tomu, včera se dala skoro na čtyri slečinka....jak pokračuje papání?

krivka5
4. nov 2010

@denis19 no Karolinka bude asi skorej chodit ako sa otacat 🙂 my sme sa nejak pokazili 😒 Andrejko zacal mavat problemy s bruskom tak paava na etapy,trosku si cucne ,pauza,zase cuc a takto to ide aj hodinu pokym sa aspon ako tak napapa. stale kojim aj prikrmujem aj ked na cici sa uz zacina dost jedovat,asi by mu vyhovovala uz len flasa,ale mne je pohodlnejsie kojit ako odstrekovat. 🙂

denis19
4. nov 2010

@krivka5 hm, je mu lehčejí tahat z lahvičky, to je jasné..to je nástraha strídavého krmení,ale neboj to prekonáte a bude dobre....ale jezení hodinu je o ničem, to by jsi mela zatrhnout..je to naprdlačku jak pro malého tak pro Tebe, ikdyž chápu, že je lepší vytáhnout prsíčku a papat, jako odsávat,ale možná opet príjde okamžik, kdy bude tahat i s prsíčka 🙂 neboj to se unormální 😀

cukotka
4. nov 2010

Ahojte dievčatá 🙂 neviete čo má nové majaja75? Či je ešte stále 2v1? 😉 Dala som do albumu nové fotky, Nela s naušnicami 🙂

majaja75
7. nov 2010

@denis19
@cukotka
@krivka5 ahojte tak mi sa dnes hlásime s Miškou. Miška sa narodila 2.11.o 15.50. Žial sekciou akutnou. Našťastie je zdravá . Mali sme miery 3450 g a 49 cm. Písala som že mi vo štvrtok asi odišla asi hlienová zátka ,bola som u dokiho a vravel že jeto v pohode že to môže trvať aj 2 týždne. No v piatok v noci niečo ružove zo mňa vytekalo tak som si myslela že to je tiež ta zátka, no bola som nepokojna, v utorok som išla skoro rano k dokimu pozeral malu a zdalo sa mu že mám málo vody tak ma poslal do nemocnice na prietoky a sono, no tam si ma nechali, kontrakcie ssa objavovali, mňa nič nebolelo len som sa neotvarala . No okolo pol 2 mi odtiekla voda a nič sa nedialo, len malá sa menej hýbala tak môj doki prišiel okolo 3 pozrel sa a povedal že ideme na sekciu kvôli malej (bolo to pre ňu nebezpečné) No a o 15.50 sme sa narodili. Včera nás pustili domov z nemocnice o 16 hod. Malinká je ok, len ja nemám mlieko, včera námlekár predpísal bebu a tu si dávame. Ak bude čas pridám foto do albumu

denis19
7. nov 2010

@majaja75 blahopreji!!!!! dnes jsemna tebe intenzivne myslela a byla presvedčená, že jsi už určo v nemocke a Ty jsi i s malinkiou už doma!!!SUper......a neboj, zvládnete i s BeBou.....nedá se nic delat......ale nejsi o to horší klid...budu setešit na další foto....a Miška je krásná..asi po maminE CO? karolínka mi tu baštrnguje s klávesnící tak mi prepíná píSMENKA 😲

majaja75
7. nov 2010

@denis19 ďakujem , tak to je Karolínka šikula žeuž vie ako na počítač? Ty si ake mlieko používala? Ja som sa nevedela rozhodnuť medzi nutrilonom a bebou, kamoška mi odporučila bebu že ta menej zapeká

denis19
7. nov 2010

@majaja75 to je težko majka. nekoho více zapeká beba nekoho nutrilon, já jsem s nutrilonem nadmíru spokojená a všude na nej čtu ody,ale neter vyrostla na bebe a je také spokojená 🙂 tak uvidíš co malé mišičce bude vyhovovat....jen prý nutrilon má lépe naštepenou bílkovinu,ale to jsou vše jen studie z internetu..uvidíte co vám bude vyhovovat a máš to na predpis HA nebo klasika?

majaja75
7. nov 2010

@denis19 mám bebu senzitív na predpis, 6e ta senzitiv je ľahká pre malu a ma malo alergenou>. Ja som o tom nutrilone počula tiež chváli dokonca aj v nemocici jej to dávali. Len tam dávali nutrilou HA a doki mi vravel že nám predpíše nutrilon comfort (aspoň si myslím nejak som z tých značiek mimo). Ako často si krmila malu? V nemocnici kazali každé 3 hod, ja jej dám z prsníkou, ale tam je trochu a potom vypiije 60 ml z fľaše.

denis19
7. nov 2010

@majaja75 nutrilon comfort je na bolavé bríško a zácpu, my máme HA Nutrilon.....prý je olehčí jako klasic nutrilon...neoc jako tvoje beba a také doplácím 6,6€. krmila jsem malou každé tri hodiny poctive a také jsem začínala na 60ml. nedoporučuje se krmit dríve než po trech hodkách, neboť to mléko není strávené,jako to UM...a postupne se nám to vykristalizovalo na 5xdenne jídlo a to postupne 90,120,150,ale jak jsme se dostali na 150, tak už chtela jen 4x denne a to nám zustalo dodnes...takže naše papá klasické jídlo 4x + 1x nejakou presnídávku nebo neco podobného, v tom 4x už je počítaný i príkrm 🙂

martinaaaaa
7. nov 2010

@majaja75 gratulujem malinka je strasne krasnucka 🙂 drzim palce nech vsetko ide ako ma a s tym mlieckom mi to je luto ale to nevadi hlavne ze ste obe v poriadku 🙂

krivka5
7. nov 2010

@majaja75 gratulujem k babatku 🙂 🙂 🙂 chvalabohu ze vsetko o.k. dopadlo.mala je krasna a mala pekne miery 🙂

krivka5
7. nov 2010

@majaja75 ja dokrmujem tiez nutrilonom a ako denis pisala aj nam dokina povedala ze nutrilon ma stiepenu bielkovinu a to je pre babatka lahsie stravitelne...

krivka5
7. nov 2010

@denis19 ako je mozne ze aj tebe aj majaje mliecko predpisuju? mne ho dokina nechcela predpisat ,ze by som musela mat potvrdenie od alergologa a mat alergiu aby nam to mohla predpisat ☹ my platime cca 16€ za skatulu ☹ ☹ a to nam vydrzi tyzden a pol iba ☹

denis19
7. nov 2010

@krivka5 cože??? To je teda dobrá krává, pardon za výraz, ta doktorka!!!!!! naše malá také nemá alergii,ale dr tam neco napsala a hotovo, neboť tento HA je nejlepší prý.....tak ji rekni ješte jednou ať vám ho predepíše jako prevenci a hotovo, v zásade to tak má skoro každý a nikdo nemá doklad od alergologa!!!!!! Dyť to je strašná cena, i tech 6,66€o doplácím já je dost, když beru v potaz, že mi vydrží krabička tri dny.....a nemá náhodou tvoje dr tichou smlouvu s bebou? V tom by také mohl být háček.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre