Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

luko
1. mar 2010

to som rada 🙂 🙂

tuzimpobabatku
1. mar 2010

luko: diphereline a vôbec všetky infekcie sa majú pichať približne v rovnakej hodine?

luko
1. mar 2010

ja som ich pichala medzi 17-18:00 tak po sebe

tuzimpobabatku
1. mar 2010

luko:v protokole mám, že po OPU na 2 - 3 den sa vkladajú oplodnené vajíčka. Nie je to nejak skoro? čítala som že až po cca nejakých 5 tich dnoch.

luko
1. mar 2010

po 5 tich dnoch podla mna len vtedy ked je PK, predlzena kultivacia 😉

tuzimpobabatku
1. mar 2010

ešte k tým infekciám. Ked si ich začnem pichať do brucha, môžem to aj na striedačku, napr. dnes do brucha a zajtra do ramena?...všetko som sa opýtala lekára ale na toto som zabudla 😉

tuzimpobabatku
1. mar 2010

bože hahaha....v predoslom príspevku som spravila preklep 😀 .....takže nie k infekciám, ale injekciám 😉 .

luko
1. mar 2010

ano...mozes...to je jedno kde to pichnes...podstatne je pod kozu a bud rameno alebo brucho...

strelka11
1. mar 2010

ahoj hloki,ak sa mozem pridat a poradit tuzimpobabatku,tak ET na 5 alebo 6den je len po PK a tam sa plati navyse 5000korun a co sa tyka injekcii,neviem ako to citit na ramene ale podla mna je to lepsie do bruska,lebo ak si najdes tu spravnu cast na brusku,tak tie injekcie nebudes ani citit 🙂

cisielko
1. mar 2010

Strelka..ahoj súhlasím stebou 😉

Tužimpobabatku...neboj, tie injekcie zvládneš..ja som osera a zvládla som to...ja som si to pichala do bruška a striedala som ich, do jednej strany Menopur do druhej Diphereline a na druhý deň opačne..ono si nato zvyjkneš a budeš to brať v pohodke..tá prvá je najhoršia, viem to podľa seba ale potom to už ide 😉

Denis sa fláka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Vierka..nebola som, nakoniec sa nerobilo tak idem zajtra 🙂

denis19
1. mar 2010

Ahoj holky...házím krátkého KUKa na vás....má s neterí o zábavuostareané,jak psala Romy,ale je to zábava....vidím, že kočárky už frčí a jsou aktuální....já dnes koupila pro malou nádhernou soupravičku do porodnice.....nevedela sjem jestli už mám,ale potom jsem si rekla, že ano, nejak mi ted narostlo bricho a nevím co bude za mesíc s mojí mobiloitou, tak pro jistotu...už jsem nakoupila i nejaké hygienické potreby a tak...... 😨

majaja75
1. mar 2010

ahojte....
tak včera som maôa OPU a zatiaľ to vyzerá dobre, aspoň ta začiatočná fáza, včera som sa neozvala mala som moc veľké bolesti.... ☹
odobrali mi 23 vajíčok, z toho sme darovali 6, ostali nám 17. Z nich 15 bolo zrelých a pri ICSI sa oplodnilo 12. 5 nám zmrazili a 7 išlo na PK....teraz len do piatku čakať...

luko...super tak aj ty sa blížiš k tomu, čo sa týka toho materiálu, tak nám v GF nedali možnosť priniesť to z domu, vzali manž do vnútra, mohla som ísť s ním a potom vzali mňa...

strelka11
1. mar 2010

ahoj majaja,tak to si mala riadnu urodicku vajicok 🙂
to darovanie ti Car preplati,vsak?a to vam hned po prvom dni zmrazili embrya?

majaja75
1. mar 2010

strelka..áno zmrazili

strelka11
1. mar 2010

ja som myslelela,ze sa musi cakat aspon do toho 3dna

janula18
1. mar 2010

Ahoj majaja, tak ja som mala 9 vajok, ale oplodnovať budú asi len 8, lebo jedno bolo zle dozreté.
Zatial mali známky 6-1, 2-2.
Tak uvidím zajtra koľko sa oplodní

majaja75
1. mar 2010

janula...nam nehovorili na aku známku su...myslím si že tu nejde o kvantitu ale hlavne kavalitu a naj je aby sa uchytili
strelka...neviem prečo hneď zmrazuju tie ostatné...hádam oni vedia

strelka11
1. mar 2010

to urcite,len som myslela,ze najprv budu zistovat ako sa vyvyjaju,no ved oni hadam vedia co robia...
tak uz len par dni pockat a uz budes ma embryko alebo emryka dnu a budes medzi nami cakajucimi po ET 🙂 🙂

majaja75
1. mar 2010

strelka..ja som si tiež myslela že zamrazia tie ktorým sa darí....

brmbolcek
2. mar 2010

maja--- teda to je krasna urodicka , uz len uspesne do 4Ott nech to potiahnes 😉 😉 😉 zatial drzime palceky

Luko- tak vidis, ako som pisala uz vidime svetlo na konci tunela 🙂 🙂 🙂

Romy- dakujem , ano ten kocik je zeleny ale az tak kriklavy neni ale je dost vyrazny 🙂 🙂 🙂 je lahkospratatelny, da sa nam zmestit do auta, je lahucky, a dobre sa s nim soferuje uz mi pisali divcence na IP ze maju s nimi dobre skusenosti 🙂 🙂 🙂 tak ho mame odlozeny a mozeme si pren prist aj po narodeny mimina 🙂 🙂 🙂
som zvedava na ten tvoj . Inak sa mi paci aj kocik s troma kolieskami ale mam v sebe pocit ze sa to prevrati, nemozem si pomoct 😉

Denis- este ze si urobila kuk, a hod do albumika tu supravicku 🙂 🙂 🙂

ostatne dievcatka zdravim a zelam dobre ranko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janula18
2. mar 2010

Tak sa mám oplodnilo 7 vajok a voláme vo štvrtok ako sa im darí

apple7
2. mar 2010

Ahojte,
Janula to je super🙂 drzim palce nech vsetko ide dobre...
ja idem dnes do GF na zaradenie do cykla, tak som zvedava ake lieky mi predpise....dufam ze uz nebudem musiet na nic cakat...

denis19
2. mar 2010

dobré ránko, práve snídame tak vás jdu omrknout,ale nestíhám dočíst.....moc bás zdravím a večer opet nakouknu..

co nového???

janulka....super ourodička!!!!

viera6
2. mar 2010

dobre ránko a krásne slnečný den prajem 😎

brbolček.....ty si dnes ranne vtáčatko 😀 😉

janula......držím palce 😉

ahoj denis......prajem prijemne užívanie neterky 😵 😉 a súpravičku hod do albumiku 🙂

romy....tak ako dopadol nakup? 🙂

denis19
2. mar 2010

ahoj vierka...ako máš? 🙂

viera6
2. mar 2010

denis......už je to lepšie, dnes tuho pracujem slniečko ma nejak moc prebralo 😀 😵
no....a.....mala.... 😅 ta tuším aj tancuje každý večer hlavne vtedy, ked sa jej dráhy prihovori a sem tam jej urobí male zemetrasenie....no ja vtedy cítim ako by išla vyskočiť 😅 😅 😅 😅

a ty sa ako maš? 😉

tuzimpobabatku
2. mar 2010

dobré ránko všetkým

denis19
2. mar 2010

no vierka...my se práve chystáme do mesta, ješte neco dokoupit do detské lékárničky 🙂 a potom se ješte uvidí, dnes mám i profylaktiku, tak jde se mnou i neterinka si zacvičit....no a co se malé týče, je to rádný lenochod, mrví se jen z času na čas...ale určo je v pohode 😀
tak my razíme...mejte se krásne! 😀

gubik
2. mar 2010

Ahojte dievcata,
Majaja a Jnula- gratulujem k urodicke 🙂

Ja som bola dnes na kontrole, bolo vidno bublinku 🙂 🙂 🙂 Na dalsiu kontrolu mam ist buduci piatok. Len ked tu citam o nevolnostiach, tak mi je divne, ze ja nemam vobec ziadne. Vravim si, ze radsej by som cele dni presedela nad zachodovou misou, aby som vedela, ze je vsetko OK

Leoni- tak ako dopadlo druhe hcg? Mala si ist tusim v piatok, ci?
Cukotka- ako? Nikde som nenasla, ako dopadla na KO

luko
2. mar 2010

ahojte 🙂
brmbolcek...anoooo, uz ho vidiiiim, aj dve svetla možnooooo 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre