Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

malena123
1. mar 2016

U nas islo schvalenie velmi rychlo, v stredu sme boli u pani doktorky, nech poda ziadost. Vcera, cize v pondelok mi pisali z poistovne, ze ma zaevidovali a dnes, v utorok, som uz aj dostala sms ze to mam schvalene. cize ani tyzden sme necakali

zabkazabka
3. mar 2016

Baby nemate problem s poistovnou so schvalenim ivf cyklu v cechach??kto vam vyplnil a podpisal ten schvalivaci protokol?

janaplt
3. mar 2016

@viksik Ahoj ja mam VSZP

viksik
4. mar 2016

@janaplt ďakujem ale uz medzitým schválili aj mne uz pichám hormóny 🙂

janaplt
10. mar 2016

@viksik tak to je super, ja tiež už pichám a o 2 týždne mám punkciu 🙂

viksik
12. mar 2016

@janaplt a kam chodis? ja uz len zajtra posledne tri injekcie a v utorok odber 🙂

janaplt
12. mar 2016

@viksik tak to je super, budem na teba mysliet daj potom vediet kolko bolo vajok, drzim prsty 🙂 chodim do GF v BA 🙂 a ty?

viksik
13. mar 2016

@janaplt iscare v martine dam dam zatial na ultrazvuku ich bolo cca 11 cize staci :D ty kedy ides? Akurat teraz sme pichali posledny injekciu konecne :D

janaplt
14. mar 2016

@viksik ja idem počítam tak budúci utorok, stredu :D ešte mi dajú vediet, v piatok idem na kontrolu tak budem múdrejšia :D tak gratulujem k peknému počtu :D stači bohate :D a inak, ešte nám aj budú nakoniec tie injekcie chýbať :D

lenulienka84
14. mar 2016

Ahojte,
prosím o váš názor. Akým prípravkom si Vaši partneri zlepšili spermiogram. Bol nám doporučený Profertil alebo Reproman. Priateľ mál zlú morfológiu spermií. Pri metóde PICSI zle reagovali na hyaluron. gel. Ďakujeme za radu

viksik
14. mar 2016

@janaplt neuveríš mne uz chýbali :D taká nostalgia na mna doľahla lebo uz som si na to zvykla :D nechápem

viksik
14. mar 2016

@lenulienka84 ahoj nám nepomohlo nič a to mame v priebehu roka cca 4 spermiogramy najprv sme mali len kadejaké vitamíny gél na pohyblivosť čaj macu potom aj hormóny a nič stalo to kopu peňazí a čas sme stratili ale aspoň mame "čiste svedomie" ze sme skúsili všetko a pritom manžel nepije nefajčí hormóny ma v poriadku žiaden zápal nemá genetika v poriadku vsetky výsledky boli super len spermie zle :( nikto nevie prečo čiže nám to nepomohlo ale nájdu sa prípady kedy to pomohlo tak dúfam ze k nim budeš patriť 🙂

janaplt
15. mar 2016

@viksik hahah :D dobré sme :D ja už teraz viem, že mi budu chybat a to este picham :D:D už večer sa teším na ráno že si pichnem :D:D:D:D ako taký drogista :D :D :D

viksik
15. mar 2016

@janaplt tak nakoniec 9 vajok cize super ale picham uz zase :D tentokrat vecer - progesteron trosku stipe ale nevadi zajtra mi budu volat kolko sa ujalo a podla toho urcia transfer ... U teba to preco trva dlhsie?

janaplt
16. mar 2016

@viksik super, 9 je perfekt 😉 tak ty znova pichas? :D 😀 mne dr. tiez hovoril o progesterone v injekciach, ale s tabletkami som ani predtym nemala ziadny problem tak ich budem vkladat aj teraz :D
ako dlhsie myslis? mam dlhy protokol, ty si mala kratky? ja som dnes ešte len 7DC 🙂 v piatok po kontrole budem mudrejsia.. som zvedava kolko vajok sa vam ujalo. daj potom vediet, drzim palce 🙂

lucecita25
14. apr 2016

Ahojte kocky 🙂 Je tu niekto, komu v Gyn-five v BA v ramci ivf nerobili predlzenu kultivaciu a ivf sa podarilo na prvykrat ? Doki mi dnes povedal "predlzenu kultivaciu vam nebudeme robit, vsak ste mlada"...Ja len, ze ci nie je lepsie, ked tu PK spravia, kedze 5 dni by sledovali to embryjko, ze ako sa sprava a ci je vhodne na transfer...A ked sa PK nerobi, tak ako potom vedia, ci je embryo vhodne na transfer ?

lucecita25
14. apr 2016

Este jedna otazka...kedy sa zacina s liekmi, resp.so stimulkou ? Doki mi povedal, ze cca v polovici cyklu sa mam ohlasit a ze so stimulkou sa zacina na konci cyklu...dobre som si zapamätala ??? 😉

miska11115
24. apr 2016

Ahojte ja som len počula že za prvé ivf sa neplatí že všetko hradí poisťovňa je niečo na tom pravda??😮

desza17
3. máj 2016

Neviete prosím za aký čas zvykne Union schvalit žiadosť na IVF?

dadka0110
3. máj 2016

@desza17 ahoj...neviem ako Union ael moj nazor je ze to nezalezi od poistovne .... :D

dadka0110
3. máj 2016

@dadka0110 teda od toho v akej sio poistovni....ja ma vseobecnu a niekomu schvalia behom tyzdna a mne napr. schvalili az po mesiaci....

desza17
3. máj 2016

@dadka0110 no takže potom nič ine neostava len čakať.koncom maja by som mohla mat verdikt.a ty si už podstupila IVF?

sydnyi11
3. máj 2016

@miska11115 nie je to pravda,doplácaš...Nič nie je zadarmo ☺

dadka0110
8. máj 2016

@desza17 no len cakat ano treba....ale mozno sa dockas skor a nie ako ja po mesiaci :D...
teraz ideme na prve IVF... uz picham injekcie a v stredu uz idem pod narkozu :D

desza17
8. máj 2016

@dadka0110 jeeeej tak držím palce veľa sily prajem..a injekcie v pohode?znašaš to?tiež maš PCO ak sa mozem opytat?

dadka0110
8. máj 2016

@desza17 zvladam to uplne v pohode...bala som sa toho koli vykyvom nalad atd lebo ked sme chodili len na IUI tak z tych tabletiek som bola psychicky uolne mimo a sibalo mi riadne :D ale pri tychto injekciach mi je fayn...ale to tiez zalezi od kazdeho inak....znama ich pichala a skoro sa s muzom rozviedli :D .... nie nie PCO nemam...

desza17
8. máj 2016

@dadka0110 na každeho to asi inak vplyva.ja mam obavy hlavne ztoho hyperstimulacneho syndromu...ale ved uvidime.

dadka0110
8. máj 2016

@desza17 netreba sa bat nicoho ...zbytocne si to mozes len privodit ....treba byt uplne v klude, mat doma pohodu a zit ako keby sa nic nedialo ;}

desza17
8. máj 2016

Pred tym som aj vela čitala ale už ani to nečitam lebo len zbytočne nad kadečim premyšlam...to bude tvoje 1.IVF?moje ano.somnou dr preskočil aj IUI vraj je to u mna zbytočne.

dadka0110
8. máj 2016

@desza17 ano ano prve....ja som predtym tiez vela prispevkov a clankov citala....ci tu alebo aj inde ale teraz malo lebo i tak je to u kazdej zeny inaksie a kazda inak znasa ..... netreba sa stresovat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre