Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
16. okt 2009

evulka zrejme to chce iba cas, chlapi si to nikdy nepripustaju, nedovoli im to ich testosteron. Proste sa s tym musi aj tvoj manžel vyrovnať a ak ťa miluje a plánuje s tebou život tak mu to dôjde. Mojmu to doslo az ked mu to oplieskavali lekari 2 roky o hlavu, no nastastie nemal pb = problem papat vsetko čo som mu dala. On sa k tomu postavil tak že radsej zje všetky vitaminy co mu dam akoby mal donekoecna absolvovat odbery a kadeco

martinkasman
16. okt 2009

Tak ja zasa v tomto som nikdy nemala problém, a nikdy sme nehovorili kto je tomu na vine. Tak ako som chodila ja po vyšetreniach, tak aj on nemal problém a tak isto s tabletami. Obaja totiz tuzime po babetku a sme ochotny absolovat všetko mozné.

romy01
16. okt 2009

aj u nas je to podobne adi - akurat som citila, že mu je to velmi neprijemne, no bol statocny, mam šťastie že ho mám

jarmila
16. okt 2009

No my sme tiež neriešili kto je "na vine" ale zo začiatku nas to ubíjalo dosť - oboch. Človek sa musí k tomu postaviť chladnou hlavou. Nedá sa psychicky ubíjať. Ale je pravda, že sa náš vzťah okoby som to povedala.... utužil? Viac nás to zblížilo. Držím Vám všetkým palce...

martinkasman
16. okt 2009

Aj nas to este viac zblízilo. Aj ja všetkym zelam aby nám to vyšlo ...

minka051
16. okt 2009

Ahojte byby
Tak som vás tu trošku čítala
V mojom prípade som na vine ja lebo mám sterilizáciu, ale ked sme boli na vyšetreniach tak sme vadný obaja. Inak ako IVF a ICSI by to nešlo. 😒 A zatial to ani nejde lebo ja už 2x Stop stimulka a teraz budeme riešiť darované vajíčka.

kajticko
16. okt 2009

🙂 ahojte baby Denis Romy gratulujem 😎 😎 😎 😎 😎 supeeeeeeer !!!!!!!!!!!!! prajem krásne tehotenstvo babulky a nech všetko dobre dopadne

martinkasman
16. okt 2009

Minka môzem sa spytat prečo si mala IVF stopnuté? Z akých dôvodov.

minka051
16. okt 2009

No prvý krát som nereagovala a hormóny klesali a urobila sa mi cysta. A druhý krát to isté len bez cysty a vajíčka nerástli. Tak doki povedal že to už tretí krát nemá zmysel No darmo už mám svoj vek. Ale ešte jedno mimi velmi chcem pre priatela. Teda nastávajúceho manžela.

romy01
16. okt 2009

minka ja beriem že vo vyššom veku je to problem ale mozno sa vyskytne este aj nejaka pekna chvila a podari sa to, nebudu ti priebezne kontrolovat hormony?

martinkasman
16. okt 2009

Minka a to si uz 2x musela ist cez schalenie ZP?

minka051
16. okt 2009

Nie.... ja som samoplatca lebo už mám vela rokov.

minka051
16. okt 2009

romy dík no nie nebudú lebo to už robili veľa krát. U nás v rodine je to asi tak že ideme skoro do prechodu a stým nič neurobím. Je to až moc skoro. Moja babka bola v prechode ked mala 38 viac už menzes nemala. jej sestra mala 40a to isté . A mna to asi neobíde. Len verím na tú darkyňu vajíčok a že sa to podarí pokiaľ fungujem. Ja ztial som OK len na hormony nereagujem. Bohužiaľ

evulka777
16. okt 2009

baby, viete niekto porovnať výsledky spg u urológa a v CAR? Boli tam podstatné rozdiely? Niekde som čítala, že v CAR má každý zlý spermiogram.

martinkasman
16. okt 2009

No nám prvy sperimogram robili u urologa povedal ze manzel je zdravy a ma super vysledky a tych sme sa drzali. Az pred vyše 2 rokmi sme si dali spravit v Heliose a hned povedali ze je zla morgologia. A hlavne tato morfologia sa robí len vo špecializovaných pracoviskách a nie u urologov.

minka051
16. okt 2009

evulka martinkasnam má pravdu

martinkasman
16. okt 2009

Ci je vzdy zly to neviem, ale posudzuje sa z viacerých hladísk. U urologa nemaju také pristroje aby ho skumali, preto je robený len okrajovo. Ako mnozstvo spermii a rychlost.

romy01
16. okt 2009

evulka my sme mali rozne spg aj tam aj tam, nie je to o tom ze v care su vysledky horsie ale o tom ze zakazdym su ine podla eoznych vplyvov

minka051
16. okt 2009

Nám robili aj TRIAL WASH TEST aj ten vyšiel zle. Teda spermie sú ale musia vyberať a napichovať. Inak to nepôjde.

denis19
16. okt 2009

Tak jsem zpet devčata! evulka, holky mají pravdu, CAR delá kvalitnejsí testy spermoníku,proto tam muže být víc zlých spg...

romy01
16. okt 2009

kde si bola denis?

evulka777
16. okt 2009

baby, ďakujem, takže idem na to...už som si dnes celé doobedie poplakala, teraz som sa naobedovala a idem rozmýšľať pozitívne. Teší ma, že ste tu viaceré, ktorým IVF vyšiel. Musím veriť, že to bude dobre.

romy, ty už máš potvrdené tehu? Lebo v pase máš stále ako snažilka.

romy01
16. okt 2009

nie evulka mne vysli len domace testy pozitivne, na krv idem az v pondelok

denis19
16. okt 2009

byla jsem u kámošky a ted se čmochtám v kuchyni!

evulka777
16. okt 2009

romy, no ale to znamená, že si tehu!!!! Určite ti to aj lekár potvrdí. Ty si bola na 1. IVF?

martinkasman
16. okt 2009

evulka ty si ktorý den po ET?

romy01
16. okt 2009

ano evulka bolo to moje prve IVF.
denis mne sa tak moc nechce ale musim

evulka777
16. okt 2009

martinka(alebo andrejka), ja ešte nie som po ET, ja som sa vám tu len primiešala, na IVF sa ešte len chystám, tento týždeň sme sa dozvedeli diagnózu, že inak to nepôjde. Tak som upadla do ťažkej depresie a preto som sa vám tu primiešala. Ale na IVF chcem ísť čím skôr ako sa bude dať.

Baby, keď ste stimulovali, nemali ste žiadne komplikácie? Ako napr. prírastok na váhe, padanie vlasov, rast chlpov, depresie a pod?

martinkasman
16. okt 2009

Kludne ma môzte oslovat martinka, a asi to bude lepšie ked všetkých tak oslovujete podla nickov. Mne bolo trosku zle, zo začiatku ale potom v pohode. Čakala som horšie, samozrejme navaly a zmeny nálad. Ale nebolo to az také hrozné. Tak dufam ze ti to výjde.

romy01
16. okt 2009

evulka ja som pribrala cca 3 kila ale to nie je najhoršie, niektoré baby písali že pri stimulke isli hore aj o 10 kilov. Ale nemyslim si ze tie hormony maju az taky ucinok, u mna je to skor preto ze som ostala na Pnke a prestala som cvicit, to sa pocas stimulky nedoporucuje takze skor preto. A co sa tyka depiek - nie nic take som nemala. Niektore baby sú viac nychylne na syndrom OHSS ale pokial nemas polycysticke vajecniky a budes dodorziavat pokyny od lekarov, nic ti nehrozi.
Evulka pysala si ze ty si uplne OK a je to len v spg - potom mas dost casu, netlac na pilu a nechaj aby sa s tym zrovnal aj mm.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre